Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   137 / 375
(#) pjg hozzászólása Okt 14, 2012 / 1
 
Nézzétek mit találtam. Nagyon ötletes.
(#) sastas01 válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Ötletes, de nem bíznék benne(sem stabilitásban, sem pontosságban)
(#) pjg válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Néha néha egy nyákot kifúrni még jó lehet. Én személy szerint sajnálnám rá a sok NYÁK lemezt.
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Idézet:
„Én személy szerint sajnálnám rá a sok NYÁK lemezt”


Olcsobb, mint egy jo alu profil, de nekem semnyerte el a tetszésemet, látva, hogy milyen jo, ha massziv és rezgésmentes a konstrukcio (az enyém vagy 30kg nyom nehéz alu idomokból.
(#) sastas01 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Ilyen alu profilokat, lehet valahonnan olcsón beszerezni? Mert ahogy nézegettem az árakat, olyan 8-10 ezer forint közt van métere(pl egy olyan idomnak ami a Y/Z tengelyt tartja), és akkor egy olcsóbbat választottam...
(#) qvasz2 válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
A cnc-s fórumon van használtan kilóra.
(#) sastas01 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szabad kérdeznem melyiken? Szerintem
1: rossz helyen keresem
2: vak vagyok.
Vagy ez vagy az....(sg fórumos cnc fórum)
(#) nagy hoho válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2012
(#) sastas01 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Köszönöm, akkor a 2 es verzió történt meg
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2012
(#) nagy hoho válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Ez a sárga oldal. Az apróhirdetést nézd meg. Ha alu. profil kell akkor regisztrálj és tedd fel hirdetésbe.
(#) Pali79 hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
Sziasztok!
A cnc témában. Tegnap kaptam kézhez egy M-type kínai vezérlőt és 3 db valami nagyobb nyomtatóból kibontott motorral próbáltam a működést, beállításokat kitapasztalni, de minden leírás ellenére nem tudtam rendes eredményt produkálni. A fő bajom, hogy hiába állítok akármit a motor tuning alatt csak nagyon lassan forognak a motorok. Néztem mindenféle leírást, de nem lettem igazán okosabb és sajnos a hobbycnc oldal sem működik már.

A motorokon 3,4V 1,45A van feltüntetve, 12V-ról próbáltam hajtani.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy merre induljak el?
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Ezt a szoftwareböl szokták kezelni - ott lehet beadni a lépési sebességet (mm/s stb.) formában. Rendszerint külön van a munkasebesség meg külön a parkolo sebesség.
(#) tiggersoft válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Mach3-ban a motor tuningnál minden tengely után nyomj Save-t különben nem menti el.
1., Steps/mm
2., mm/sec
Elöbbi az egy mm-re eső lépések száma, ezt vedd mondjuk 100-nak, utóbbi pedig a sebesség. Ezt próbálgasd mondjuk 1000-től 100-as lépésekben.
A gyorsulást állitsd a sebességgel egyenlőre vagy felére.
Teszteléshez jó. Végleges beállításokat pedig majd a gépen!
(#) lazi1234 válasza pjg hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Korrekt szerkezet. Megfelelő pontokra elhelyezett merevítőkkel semmivel sem rosszabb, mint egy alumínium csoda.
Nyákfúráshoz, maráshoz biztos megépítem.

(#) pjg válasza lazi1234 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Végül is az üvegszál erősítés, meg a rézfólia szendvics merevíthet rajta.
Igazad van. A jó merevítés sokat számít. Gyenge papírból is csinálnak iszonyú jó merevítést. Pl. méhsejt szerkezet.
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
A pontosság nemcsak a merevitésen mulik, hanem hogyan viselkedik a rezgésekre, ahhol meg tömeg kell - ami itt hiányzik.
(#) kameleon2 válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Kereshetsz MÉH telepeken is - jobban jössz ki árban. Vannak a végén sérült szálanyagok. Ha 2m-ből leesik 20-40cm maximum többet kell darabolni.
(#) sastas01 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Konkértan egy olyan A4-es méretű gépet szeretnék összerakni(mármint olyat ami A4-et meg tud munkálni). Tehát ilyen idomokból összesen nem lenne szükségem 2m-nél többre(kb.).
(#) kameleon2 válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Ilyet is találni időnként...
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Sok barkácsboltban kaphatók nagyon használható ALU profilok, amiböl pl. kiállitási standokat szoktak épiteni. Ezek keresztmetszete négyzetes kb. 40x40 mm) vagy 8 szögletü, de mindegyik tele van belsö nyilással amivel aránylag könnyü mindenféle alakokat összerakni. Kapni hozzájuk gocpontokat is meg speciális idomokat az alkatrészek összefogására.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Persze. Vannak Solar panel profilok is, csak 1300Ft métere. Az is erős és használható. Én mindig elhozom a végeket amik leesnek egy vágásnál, mert az a legolcsóbb.
(#) bundibacsi hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!Egy kollégámtól kaptam a linken található lézeres gravírozó rajzát.A rajz. Kíváncsi lennék mit gondoltok róla,megépítette-e már valaki?Nagyon egyszerű kis szerkezetnek tűnik és fillérekből megépíthető.
(#) Medve válasza bundibacsi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Hali, én azt gondolom róla, hogy egy CD mozgató mechanikának túl alacsony a felbontása és a munkaterülete is kicsi: 37mm? De a szkennermechanika már jó, de tényleg nulla terhelésre!
(#) Massawa válasza Medve hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Egy lézergravirozon nem igen van terhelés, igy ebböl a szempontból még elmegy.....
(#) Medve válasza Massawa hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nem csak a forgácsolóerők léteznek ám...
(#) Massawa válasza Medve hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
A kolléga, meg az eredeti forrás is csak inkább lézer "karcolórol" beszél, ott nem igen lépnek fel ilyen erök, hiszen csak beégeti a sugár a felületet. (de hozzá nem ér).
(#) Stewe válasza Massawa hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Medve a lézer sugárzó, +hűtőtönkje mozgatásakor fellépő tömegerőkre céloz, ami csak nagyon bonyolultan csökkenthető, mert a gyorsulás ideje alatt is tartani kell a besugárzás teljesítményének időkeresztmetszetét.
(#) Massawa válasza Stewe hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Az emlitett irás viszont egy DVD fejböl származó lézerröl beszél - ég és föld a különbség.
(#) Stewe válasza Massawa hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Azzal viszont esetleg fekete műanyagra tudsz firkálni, nagyon lassan. 150-200mW csak pontszerű hevítésre alkalmas.
(#) Massawa válasza Stewe hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Ez nem volt kérdés, és ezért irtam korábban, hogy lézer karcolorol van szó...
Következő: »»   137 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem