Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   837 / 1385
(#) sastas01 válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Minél nagyobb a felület annál gyorsabban jön ki a réz az oldatból. (mint Szpisti is leírta)
(#) gordonfreemN válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
A leírás szerint ha lejött a felesleges lakk, öblítsük le hideg vízzel és ez után ne töröljük.
Ha mégis megtörlöm viszont, akkor nagyon elhalványodnak a vonalak. Ez normális?
Illetve ha kész van a levilágítás, akkor utána letörlöm az olajat róla. Meg szabad törölni a felületet levilágítás után?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Szerintem ne törölgesd. Az olajat inkább mosd le(lehetőleg vízzel). Tudom, hogy a víz és az olaj nem barátok, de a törölgetéssel vékonyítod a gyári lakkot, ami alámaráshoz vagy akár szakadáshoz is vezethet.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Szerintem az olajozást nem kellene erőltetni, mert ahogy írtad előhíváskor nem engedi az előhívót odajutni a fóliához.
A gyári fényérzékeny nyákok más hullámhosszú fényre reagálnak.

Itt egy bemutató kép az UW jelölésekhez.

Azok UW-B fényre reagálnak. A DRY fólia UW-A és a P20 UW-AB fényre.

A műkörmös csövek UW-A csövek.
Nekem az UV-A csövemmel a DRY fólia 1:30 perc, a Lötstopp fólia 3:00 perc, a P20 5:00 perc és a gyári fényérzékeny nyák 16:00 perc !!! Ha UW-B csövem lenne, akkor sokkal kevesebb is elég lenne.

Ezért lehet kevés volt a levilágítási idő. Ha Pozitív a fényérzékeny réteg, akkor az ég be, ami meg is kell, hogy maradjon.
Ha lejött minden, akkor nem volt eléggé levilágítva.
Ha viszont túl erős az előhívó, akkor is le tudja hamar kapni a mintázatot. Asziszem 1%-os oldat kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Köszi! Most próbálok egy 15perceset, meglátjuk mi lesz.
De az előhívóm is túl agresszív volt...
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Ok. Írd meg mi lett. Előhívóból mit használsz?
(#) Zoli_bácsi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Tudok tippet adni. Felejtsd el végleg a babaoljat, meg minden hasonló kence-ficét. Nem kell. Egy üveglap és kész.
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Ufo nevezetű 50% -os.

Zoli_bácsi: az a baj, ha pl nem egyenletes a nyák, tehát nem sík, akkor az üveglap nincs olyan súlyú, hogy hogy egy síkba hozza a fóliával. A fene tudja. Most nincs is fent üveglap akkora.

Akartam is kérdezni, hogy mivel, hogyan vágjátok a nyákokat (üvegszálas és bakelit)?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) emmzolee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Így van. Én egy 10mm vastag üveggel mindent le tudok nyomatni.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Az meg mi?
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Lefolyótisztító.
Nátrium-hidroxid, mint a só, olyan állagú.

Amúgy a levilágítást 6-8cm-ről végzem. Ez lehet gond?
Ugyebár a gazdasszony nem örült volna, ha szétkapom a cuccát
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) Zoli_bácsi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
A nyákot egy szerűen fémfűrésszel vágom. (Igaz sűrűn kell lapot cserélni.) A nyers nyákot aztán le kell sorjázni, mindkét oldalon, hogy ne tartsa ki a filmet, üveget. 5-10mm-es üveglappal gyakorlatilag minden nyák leszorítható. Ha nagyon picinyákot kell csinálni, összerakom a filmet más gyártmánnyal, így nagyobb felületen szorítja az üveg, és nem billeg.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Ja, így már ok. Olyasmivel gulasoft hívott elő régebben.

gulasoft nyák készítés videok 2008
(#) emmzolee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Én ilyenkor a kicsi nyák alá teszek a közepére egy 1206-os smd ellenállást, rá teszem a nyákot, a fóliát és a nagy üveget. Tuti be áll a nyák rendesen és nincs alá világítás.
(#) Szpisti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Az tény hogy egy 10 mm-es üveglapra már nem nagyon kell nehezék... de nem fog le ilyen vastagon sokat az UV-ből ?
Vagy azt mondod idő van bőven?
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
16 perc levilágítás, nagyon lassan adagoltam a "sót", eredmény 0. Alig jött elő két pötty.
Megnéztem a fénycsövet, noname 9W 365nm van ráírva.

Annyit áruljatok már el, hogy ha előhívtok akkor nektek is lejön ez a lilás cucc a panelról? de mintha ez maradna rajta nekem a leendő vezetősávokon is. Finoman hozzáérek, már le is töröltem.
(#) emmzolee válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Az üveglap tökéletes. Át megy minden fény. Én vagy 5 éve használok sima gagyi 10mm vastag üveg lapot. Annak idején összehasonlítás képen egy 2mm vastag üveget is kipróbáltam. A levilágítási idő semmit nem változott.
A vékony üveglapot (2mm) le kellett a szélein terhelni, mert túl könnyű volt. Ettől meghajlott és nem volt éles a nyákom közepe. Na azóta használom a 10-es üveget gond nélkül.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nézd csak meg gulasoft videóit. Ott mutatja a tuti módszert. Bemártod a lötyibe és egy tiszta vizes edényben le öblíted. Így nem lesz idővel dzsuvás az előhívód és nem is kap a nyák nagy dózist.

Szerintem nálad még mindig túl sűrű az előhívó. 5%-os telítettség fölött lehozza a fényért lakkot is!
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Épp a 3. résznél tartok
Akkor hogyan kéne kitalálnom a hígítási arányt? Ha ez 50%-os NaOH-t tartalmaz?
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Na hát azt ki tudja? Még a gyártó is valamennyire pontatlan szerintem.
Egyszer ki kell tökölni és utána megjegyezni.

Szerintem kezdhetnél valami nagyon híg cuccal, hogy a próba nyákot ne nyírd ki mindjárt. Aztán önts hozzá egy kicsit a sűrűből. összekevered bele dobod megint a nyákot és meglátod, hogy reagál-e. És így tovább...
(#) Szpisti válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Én elhiszem Neked, és ki is fogom próbálni.
De eddig mindenhol azt olvastam/hallottam , hogy a P20-hoz az UV-A szükséges, ami a 320-400 nm hullámhosszúságú fényspektrumba tartozik Ezt pedig a közönséges üveg erősen megszűri.
A kvarcüveg megint más... lehet hogy abból van a 10-es Nálad ?
(#) Zoli_bácsi válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
360-420nm Erre érzékeny a P20. Sima natúr 10-es üveg. Nálam 5mm-es az üveg, de tervezem 10-es vastagságúra cserélni. Én a jól bevált 7g NaOH-t 1 liter vízhez formációt alkalmazom hosszú-hosszú-évek óta.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) kaqkk hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Úgy látszik elkészült a végleges fotólaborom Felül a levilágító :6 csöves arcszoli (vateráról5000ért) ebbe beépítettem egy 18sec re állított időzítőt . A baloldalon a hűtőkompresszor a vákuumos leszorító lelke . Alul az a zöld keret : a leszorító . együveglapra ragasztott vastag fólila ez alá teszem a nyákot leragasztom szigszalaggal az üvegre a fóliát , és mehet a vákuum ...
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Számold ki : 5-7% oldat kell az előhíváshoz ....
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Zoli bácsi ! Ne az üveget cseréld ! Tegyél bele vákuumot ! Nálam nagyon bevált tökéletesen leszorítja és az egész egyben megfordítható (kétoldalashoz is tökéletes!)
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) emmzolee válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nem mondom sima üveget használok. Annak idején is feljött itt a fórumon, hogy kvarc üveg... Nem igaz! Kipróbáltam. Az én üvegem olyam, ha oldalról belenézek, akkor zöldes. Mondom a sima gagyi üveg.
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Üveget cserélek, mert a levilágítóm eleve kétoldalas. Tehát fordítgatás nélkül rögtön világíthatok két oldalt egyszerre. Az üveg súlya meg elég jól jön. Egyébként nagyon okos megoldás a vákuum.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Te tudod ..
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Ha az én műhelyemben ennyi hely lenne...
akkor szórakoznék ilyesmivel.
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Csak úgytűnik ,hogy sok a hely kb2,5*3m az egész , csak belekerült két szekrény ...
Következő: »»   837 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem