Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   836 / 1385
(#) sastas01 válasza andru95 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Ha van otthon, ilyen tranyód, akkor mérd ki ez alapján : Bővebben: Link

És légyszíves olvasd el a "kezdő kérdések" című topiknál szereplő bekeretezett sárga négyszöget.
(#) andru95 hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
per pillanat nincs itthon majd rendelni fogom de a tervezést le szeretném tudni 1 adatlapra rajzzal együtt gondoltam ha tudsz

(#) Moderátor hozzászólása andru95 hozzászólására (») Okt 20, 2012
 
A magyar nyelv helyesírási szabályait tartsd be, légy szíves! (Nagy mondatkezdő betűk, írásjelek, mondat-tagolás, stb.)
Köszönjük.
(#) pepe091 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Nem értem miért kell mindent ilyen hatalmas méretben csinálni.... Gratula, ki ne essen a szemed forrasztás közben!
(#) kokozo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz.. Túl nagy lett. Minden ellenállást legalább 1mm-el közelebb lehetne tenni a csatlakozókról nem is beszélve, és az a hatalmas keret amit hagytál.. sőt ha egy kisebb segédnyákra tetted volna, akkor elég lett volna egy fél centis panel csík is
Szép munka Grat!
(#) peter1995 hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok. Nemn olyan régen kérdeztem valakitől, hogy hogyan lehet a telített vas kloridot újra éleszteni. Akkor javasoltátok hogy tegyek bele vas szöget az összeszedi a rezet majd töltsek bele egy kis sósavat. A kérdésem, hogy mennyi ideig kell annak a szögnek a löttyben lennie?
(#) mekkmesterke válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Hát ha már teljes lesz a szögön a rézbevonat akkor kiveszed és teszel bele 1 másikat hogy tapad e még rá. Ha tapad akkor benne hagyod az új szöget és utána ugyanígy leteszteled megint. Én így szoktam csinálni.
(#) peter1995 válasza mekkmesterke hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Időben ez kb mennyi mire egy felrezeződik? Csak hogy mikor nézzek rá. Az oldal már annyira telített hogy szinte semmit nem mar.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) mekkmesterke válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
**** passz. Nem szoktam mérni csak beledobom aztán csinálom a dolgomat majd valamikor ránézek amikor eszembe jut, de a szögön látni fogod hogy tapad e még rá a réz.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) SKY hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Milyen alkoholt javasoltok a gyanta forrasztás utáni lemosásához? Valamint az alkohol nem oldja az alkatrészek valamely részét pl. műanyag borítását, valamint a kémiai ónozást?
(#) emmzolee válasza SKY hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
A foltbenzin jó lehet. Én a nitro hígítót használom, de azzal vigyázni kell mert a műanyagokat nem szereti. Viszont hihetetlen jól old minden dzsuvát mindenhonnan.
(#) BarnaPili válasza SKY hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szia!
Izopropil alkohol,ez szépen elszed mindent(és nem fordulsz le a székről a szagától rögtön ).De kontaktspray+fogkefe,denaturált szesz,hígítók... viszont ezek büdösek.
István
(#) Zoli_bácsi válasza SKY hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Én konkrétan FLU400ML-t használok. Sajnos nagyon drága, de nagyon jó. Alkalmam volt nagyon olcsón beszerezni. Egyébként a denaturált szesz is megfelel erre a célra.
(#) peter1995 válasza mekkmesterke hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
BEnnehagytam egy éjjel lett bevonat a csavaron. Hagyjam még vagy elég ennyi?
(#) emmzolee válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Az Izopropil alkohol bántja a műanyagokat.
(#) emmzolee válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Vedd ki és nézed meg rezes-e, vagy nem. Ha nem akkor ok, ha rezes, akkor tegyél bele még vasat, de ne egyesével csináld, mert gondolom nem vagy idő milliomos.
(#) peter1995 válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Beleraktam arra a részére ami nincs az oldatban képződött bevonat, de ami az oldatban van ott nem sok mindent látni...
(#) mekkmesterke válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Vedd ki az oldatból és úgy nézd meg hogy van e réz a vasdarabon. A legjobb szerintem ha valami nagy felületű vasdarabot teszel bele. Én ilyen vaslemez szerűt szoktam beledobni.
(#) Szpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Már írtam ugyan, de leírom megint. Mi anno egy nagy 2,5L-es műanyag flakont középen kettévágtunk (kisebb mennyiség esetén kisebb flakon is megfelel). Ebbe vas eszterga forgácsot tettünk. A két flakon-felet ezután egybe csúsztattuk. A flakont sűrűn kiluggattuk, és a döglött vaskloridba merítettük.
Így elég nagy felületen érintkezett a fém a folyadékkal.
Arra kell csak figyelni, hogy néha mozgatni kell , és túl sokáig ne maradjon a flakon a lében, mert egy idő után a vasat is megeszi.
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Megpróbáltam levilágítási idő tesztet csinálni, ami persze nem sikerült.
A helyzet az, hogy univerzális megoldást keresve eszeltem ki, hogy barátnőm műköröm cuccaiból kölcsönzöm ha szükséges az UV lámpát. Ebbe ugye nem tudok nyomást gyakorolni a fóliára és nyákra. Ezért gondoltam, hogy babaolajjal összetapasztom a kettőt.
Csak hogy a lenyomatból nekem az látszik, mintha az olaj nem engedte volna át a fényt.
Tudnátok valami tippet adni?
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szia!
1: Lehet az uv hullámhossza nem megfelelő a levilágításhoz.
2: Lehet az olaj is bűnös(bár ezt kétlem)
3: Inkább üveglappal szorítsad.
4: A műkörmös lámpa tudatommal kb. 4 csőből áll, ami térben van elhelyezve a búra alatt, ez akár alávilágítást is okozhat, erre később figyelj.
(#) Szpisti hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Megosztanám veletek egyik legutóbbi "felfedezésemet"

A nyákok levilágításához legtöbbször a gyors eredmény érdekében csak pauszra nyomtatok. Legfeljebb két példányt egymásra fektetve igyekeztem a fekete felületek jobb fedését elérni.
Olvastam már róla hogy van aki higítóval gőzöli, van aki Density sprayt használ.
Mivel előbbi nekem nem jött be, utóbbit meg még nem sikerült beszerezni, próbálkoztam mással.

Próbáljátok vékonyan lefújni a lézer nyomatot a Labeloff nevű címke eltávolító sprayvel. Pillanatok alatt összefolyik a szemcsés nyomat olyan gyönyörűen, mintha csak síkfilmre készült volna . Meg még kellemes citrom illata is lesz Hőlégfúvóval pillanatok alatt szárad, és nem marad vissza semmi olajos adalék.
A szélek sem folynak meg, szép határozott vonalak lesznek.
Nyugodtan lehet túlvilágítani, ezen nem megy át az uv.
(#) kaqkk válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Milyen típusú nyomtatót használsz ? A toner eredeti , vagy utángyártott ?
(#) Szpisti válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Brother 2030 , utángyártott.
(#) gordonfreemN válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
2db 9W-os cső van benne, felül elhelyezve.
Érdekes jelenséget tapasztalok. Mondjuk nagyon pici, 1x2cm-es nyákokat próbálgatok.
Az érdekesség az, hogy beteszem az előhívóba, lötykölöm, lilán előtűnik a vonal, ami ki volt takarva, de jó gyorsan el is kezd vékonyodni és eltűnik.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Na, már nem tudtam szerkeszteni.
Szóval az előző problema megoldódott, le kellett mosni az olajat, mielőtt nekikezdek az előhívásnak.
Lehet az is számít, hogy igen kis mérettel próbálkozok:Bővebben: Link ebből nyomattam 9db-ot egy A4-es lapra

lementem 3 percre, már egész jó az eredmény
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Egyébként, azt még nem írtad le mivel világítassz. Mármint azt, hogy mit. P20, Dry, vagy gyári lakkos?
(#) gordonfreemN válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Gyári lakkos. Miért?
Eddig 2 percnél a legjobb. Képet lövök az eredményről.
1 percnél már halvány. 30 secekbe érdemes belemenni?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Szimplán azért, mert nekem például dry filmnél ha nagyon vékony vonalat világítok, akkor elég kb 20 sec is. Nem mintha az elmúlt 1.5-2 hónapban gyártottam volna 1 panelnél többet...
(#) peter1995 válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Igen most másfél napot volt a lében a szögem, és elkezdett vékonyodni . Keresek majd valami vaslemezt és azt rakom bele. Mert így is szedi de így nagyon soká tartani. És ez csak a lé fele.
Következő: »»   836 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem