Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   835 / 1385
(#) feherlofia75 hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
Köszönöm a jó tanácsokat! Alakulunk szépen.... Megvilágítás 24cm-ről 7 percig (2x9W) , Szi-Ti 0,5 liter hideg vízbe 6 gramm. Ez elég jónak tűnik. Ami még nem tökéletes az a lakk felvitelének egyenletessége, ahol egy picit vastagabb lett ott nem esik szét a lakk a 7 perctől....Különben nagyon patent lett, még a 0,1 mm-es vonalak ill. feliratok is tökéletesek a maratás után. Köszönet még 1X!!!
(#) niedziela válasza feherlofia75 hozzászólására (») Okt 13, 2012 / 1
 
Ha nagyom belemelegedsz a fotozásba, akkor érdemes készítened egy "centrifugát"
az szépen egyenletesre teríti a lakkot.
(#) feherlofia75 hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
Centrifuga?!? Jól hangzik... Gondolom a nyák középpontja a forgáspont, és mi az ajánlott fordulatszám?
(#) mps válasza feherlofia75 hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szia! Nekem régen egy lemezjátszó volt, gumilap, alatta fa korong sok furattal a tányéron amibe kis fa csapokat raktam a nyák méretétől függően, hogy ne repüljön le. Festeni sem rossz, ha valaki nem olyan ügyes
(#) feherlofia75 válasza mps hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Ühüm... Köszi! Elmélkedem a megoldáson Jól emlékszem 33 vagy 45 volt a régi bakelitek percenkénti fordulata??
(#) mps válasza feherlofia75 hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Ühüm... Jól emlékszel. Még régebben még 78 is volt.
(#) feherlofia75 válasza mps hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Tehát a percenként 30-60 körüli fordulat megfelelően szétteríti a lakkot... Köszönöm: mps
A kivitelezés lesz itt is a nehezebb, mivel a szárító "kemencémbe" nem fér el egy lemezjátszó sajnos...de valahogyan megoldom.
(#) Szpisti válasza feherlofia75 hozzászólására (») Okt 13, 2012 / 1
 
Tartok tőle hogy az a fordulat csak ahhoz lesz elég hogy a szélére terelje a lakkot .
Mi annak idején egy DC motorra szereltünk a cégben egy X alátámasztású befogót, aminek mind a 4 szárán lehetett a befogó pofákat állítani a panelmérethez. Ez bekerült egy nagy kartondobozba, és a helyben lefújt nyákot megpörgettük vele. A motor szabályozható fordulatú volt, de 4-500ford/percet is pörgött - viszont csak néhány másodpercig.
Nagyon szép egyenletes bevonatot adott, de csak lehelet vékonyan maradt rajta a lakk.
Ezért az expozícióra és az előhívóra nagyon kényes volt ebben a formában. Sokáig nem is alkalmaztuk.
Sokkal hasznosabbnak tartom ha sok gyakorlás után a festékszóró használatát megtanuljuk. Ha megfelelő távolságból a szükséges sebességgel és irányokban mozgatod a flakont, akkor nem lehet egyenetlen a fújás.
(#) niedziela válasza feherlofia75 hozzászólására (») Okt 13, 2012 / 1
 
Idézet:
„szárító "kemencémbe" nem fér el egy lemezjátszó sajnos”

Még szerencse, mert akkor beletennéd
Fújás - centrifuga - aztán a szárítás.
Fordulatszám... mindenki mást fog mondani ezért jobb ha magad meghatározod pár próba után, lényeg, hogy egyenletesen elterítse, felesleges lakk szélein távozik...
(#) morzsa15 hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Üdv!
Ha kémiai ónozónál le jár a 3hónap utána mit fog csinálni a nyákkal?
(#) sastas01 válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Ha szabad levegőn tárolod, akkor semmit hogyha elzárva(légmentesen) akkor ónozni(telítettségtől függően).
(#) morzsa15 válasza sastas01 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Abba a dobozba van amibe atták akkor elméletileg fog ónozni 3 hónap után is..
(#) csapeter válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Üdv!
Én TN160-at használok, ami meg van bontva azt 2012 Februárban gyártották, 6 hónap
felhasználhatóság van rá írva. Ha jól számolom az már lejárt. Most kipróbáltam és ónoz rendesen. Szóval véleményem szerint nálad is működni fog.
(#) sastas01 válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Igen, főleg ha bontatlan(vagy ha bontott, akkor le van ragasztva a kupak alatt ragasztószalaggal).
(#) kuka88 hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Sziasztok,
Elkezdtem építeni egy nyák levilágítót. Kérdésem az lenne, hogy milyen előhívó folyadékok használhatóak? És kaphatóak-e mondjuk gyógyszertárban, Tescoban, vagy valamilyen szaküzletben?
Köszönöm
(#) kaqkk válasza kuka88 hozzászólására (») Okt 14, 2012 / 1
 
Attól függ milyen fényérzékeny felületet használsz
1 : fotó nyák tn 140 előhívó 6/1 arányban hígítva , sziti lefolyó tisztító kb3g egy liter vízhez
2 : P20 fotolakk tn 140 előhívó 6/1 arányban hígítva , sziti lefolyó tisztító kb3g egy liter vízhez
3 : DRY fólia : nátrium karbonát (mosószóda) 3 mokkáskanál 1,5l vízhez
(#) kuka88 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Köszönöm
(#) bbatka válasza kuka88 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Én a hideg zsíroldót használom P20-hoz. Sajnos keverési arányt nem tudok mondani. Szemre szoktam keverni.
(#) mazso1988 hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csináltatni kétoldalas furatgalvános nyákot, tudtok esetleg valami megbízható, olcsó céget javasolni?
Üdv
(#) Mdavid válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Én a Satroniknál készíttettem egy nyákot most, nagyon korrektek, több helyről is kértem ajánlatot, az övég volt a legjobb számomra. Elvileg 5 munkanap az elkészülési idő, de azt mondta a srác, hogy szerda délutánra el is készül.
(#) _vl_ válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Én még régebben az Elektervnél csináltattam párat. Náluk az ár nagy mértékben a határidő függvénye...
Ill. általánosabb jellegű tapasztalat még, hogy nyomdai előkészítéssel foglalkozó cégek jóval olcsóbban tudnak filmet készíteni, mint a panelgyártó cégek. Ez kis darabszámú (pl. 1 darabos prototípus) gyártásnál hatalmas (ár)különbséget jelenthet, szóval megérheti külön megcsináltatni a filmeket, bár logisztikailag meg bonyolultabb lehet.
(#) mazso1988 válasza Mdavid hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia
Én is rájuk gondoltam, milyen formátumból csináltattad?
Olvastam hogy elsősorban Gerber file-ok ból csinálnak szerinted LAY file-ból is tudnak készíteni nyákot?
(#) Mdavid válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Csak Gerber-fájlokból gyártanak, és csak gyártást vállalnak, tervezést nem. Elvileg minden olyan programmal lehet menteni Gerber-fájlba, amivel lehet szerkeszteni és tervezni. Én egy interneten talált nyákot készíttettem el velük, és ezt csak Design Sparkkal lehetett megnyitni. Elég egyszerű program, még ezzel is lehet exportálni. Vagy Export, vagy Output funkciót keress. Ott kell kiválasztani, mibe exportáljon. De a program HELP-jében tuti le van írva. Elvileg a fúrófájlokat is létre tudja hozni.
(#) mazso1988 válasza Mdavid hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Értem köszi.
Csak azért kérdeztem, mert Gerber file-kat még sosem csináltam.
(#) _vl_ válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Ezzel a programmal meg tudod nézni grafikus formában, hogy a létrehozott Gerber fájlokban mi van. Mert jobb azt ellenőrizni, mielőtt elküldöd a gyártónak.
(#) mazso1988 válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Köszi, meg kukkantom!
(#) Mdavid válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
A Satroniknál rákérdeztem, hogy megfelelő-e, azt mondták, igen
(#) mazso1988 válasza Mdavid hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Micsoda?
(#) Mdavid válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
a program által készített Gergber fájl.
(#) andru95 hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
hello mindenki nem igazán értek smd technológiához de van 1 kapcsolásom amit smd alkatrészekből célszerű lenne összerakni de a kapcsolásban szereplő bc 182 smd láb kiosztását sehol sem találom ha erről tudna nekem mondani valaki 1 okosat azt megköszönném
Következő: »»   835 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem