Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Biztosan túl tömény az előhívó. 1%-os legyen!
Az kb milyen víz mosószóda arány? Most utoljára 1liter vízhez 2 kávéskanálnyi mosószódát tettem.
Passz. Konyhai digitálison mértem ki. 1 literbe 1 dekagramm.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
Ja! Kevés a megvilágítás akkor is levisz mindent. A Dry-nál ami UV-t-kap az marad.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
Nem hiszem hogy a levilágítás kevés lenne mert szépen látható a levilágított rész. Belerakom az előhívóba és elkezd kifakulni a sötét, megvilágított dry is foltokban. Azt tudom hogy dry-nál negatív film kell.
Próbáld meg film nélkül megvilágítani. Annyit kell exponálni, hogy ne marja le az előhívó.
Neki szaladok akkor még egyszer és játszok a hígítással
Azt is próbáltam hogy a filmmel van e a hiba de ugyan az volt a helyzet. Na de még játszok vele egy ideig
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
Több fényt neki.
Megpróbáltad amit mondtam, vagy abszolute nem foglalkoztál vele és inkább szivatod magad ? Nekem persze mind1, csak kíváncsi voltam
Egyszerre is kéne mennie , de ha így jó lett akkor csináld így.
Igen a fény lesz kevés. Szerintem nem kompatibilis a levilágítóm a dry fóliával, de nem panaszkodom mert költségmentes volt ez a levilágító Tapasztalatszerzésnek tökéletes volt Úgyis megakartam csinálni a levilágítót amit emmzolee késztett csak most így kicsit sürgősebb lett a dolog
Én inkább a fény hullámhosszára gyanakodnék.. mivel világítod ? Nálam blb fénycsővel 18s a levilágítás , és 1,5l vízbe 3 mokkáskanál szódát teszek , ezt kb 34-38c on használom ..
Igen, szerintem is a hullámhossz a bűnös, mert ugyebár a gyári lakkozott pozitív paneleket szépen viszi. SMD kerámia uv ledekkel világítom. Pontos típust nem tudok mondani mert csak úgy kaptam őket. Most 1 db ilyen csőbe akarok befektetni. UV-A spektrumú szóval dryhoz ideális lenne. Minél olcsóbban akarom összehozni az új levilágítót
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
A BLB cső használható dry-hoz?
Az ami olyan lila színű
Szerintem használható. A DRY fólia UV-A-ra reagál, legalábbis én úgy tudom, de ha mégsem akkor javítsatok ki.
A blb-és a bl cső is jó a DRY hoz (láttam a veterán 300ft ért használt bl csöveket...)
igen. Miért nem olvasod el amit 1-2 nappal előtte irtak írtam.
Képek is voltak, amin látszik is, hogy BLB csővel csináltam. Lusta vagy?
Ez nem biztos, hogy igaz.
Ha a gyári lakkos panelra jó akkor az érzékenyebb dry-ra is jó.
Ez nem biztos, hogy igaz. a gyári nyáknak és a dry-nak már a kellemes hullámhossz. A cső viszont nem biztos, hogy átfedést nyújt a két hullámhossz között. Ez attól függ milyen fényszűrő réteg került a fénycsőre. A kínai hatásról is beszélek. (kínai=sz.r) Próbáltam már sima fehér fénycsővel is levilágítani és ment. Volt olyan fénycsövem is ami vitte a dry-t, de a gyári lakkosat nem. Ezért írtam, hogy Ez nem biztos, hogy igaz.
Nekem ezzel a csővel megy a P20, gyári lakkos meg a Dry is: Sylvania F15WT5/BL350 Hullámhossz: 350-365nm.
Most nézegettem BLB csöveket is ott a Hullámhossz: 352-368nm. Szerintem ezzel is simán megy.
Én is hasonló gondokkal küzdöttem. Szintén 2x9W-os műkörmös lámpát használok. Nálam az volt a megoldás, hogy "tönkretettem" és kivágtam az alját, így már növelni tudtam a levilágítási távolságot, illetve le tudtam súlyozni üveglappal. Valószínű, hogy részben a lámpa foncsorozása miatt alávilágított a maszkon, meg ugye súlyozva sem volt. A távolság 25 cm, és 6 perc világítás, de ezek függenek attól is milyen vastagra sikerült a lakkozás. Úgy kb. 5 és 7 perc között valahol.Gyári lakkost még nem próbáltam. Az olajozást szerintem is hanyagold... Sok sikert!
Kérdzném, hogy próbáltad-e a Labeloff-ot lézer nyomtatóhoz való fólián? Roppant boldog lennék ha nem kéne dupla maszkot készítenem... Akármilyen steril körülmények között is illesztem össze, mindig jut közé szösz, por egyebek és ezek néha visszaköszönnek a nyákon. Valamint az érdekelne még hogy van-e tapasztalatod arról ha tükörbe nyomom a filmet és a nyomtatófestékes felület érintkezik a fotolakkal, nem ragad-e rá? Szerény tapasztalatom alapján az alávilágítás az egyik legnagyobb ellensége ennek az eljárásnak. Köszönöm előre is!
Én Xerox írásvetítő fóliát használok ami lézernyomtatóhoz van, teljesen jó egy rétegben, Én is tükörképet nyomtatok ki, úgy csinálom, hogy azt a felét rakom a nyákra amin a nyomtatás van. Nekem soha nem ragadt össze.
Pedig szét kell....
Köszönöm Uram!
Helló!
Ha nem próbáltam volna, és nem tapasztaltam volna az előnyös változást, nem tettem volna közzé olyan lelkesen nemrég. Azóta 3 másik nyák készült így, és továbbra is csak javasolni tudom annak aki pauszra dolgozik. Mint írtam lefújás után magától is egy idő után teljesen elpárolog, felszívódik, de hőlégfúvó (vagy akár hajszárítózás) hatására pillanatok alatt használható. Nem lesz tőle ragadós. A nyomtatott felület teljesen megváltozik, egybeolvad, sőt ha közelebbről megfelelő szögben megnézed, plasztikusan kiemelkedik a pausz felületéről, mintha meg is vastagodna tőle a festékréteg. Túl vastagon nem szabad fújni, de egyenletesen kell a teljes felületet. Tehát nyugodtan nyomtathatod tükörbe, hogy a lakkal kontaktoljon a maszk. A korábbi 1000W-os vonalizzós megvilágításommal nem próbáltam, az rendesen fel is melegíti a felületet, akkor lehet hogy gáz lenne, de ezzel a 4 csöves arcbarnítóval perfekt eredményt lehet elérni. Innentől kezdve el lehet felejteni a két réteg pausz illesztgetését! Valaki nemrég kérdezte, milyen nyomtatót/tonert használok. Nem tudom a típustól (a felhasznált toner por anyagától) mennyire függ az eredmény, de szerintem akkora eltérés nem lehet köztük. Egy próbát mindenképpen megér. A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
Ehh, még reggel van .. most látom hogy fóliát kérdeztél, és nem pauszt.
Azügyben nem próbálkoztam - kérdés hogy mennyire oldja a hordozó anyagát. Methogy oldószer nyilván található benne, hisz címkék ragasztóanyagának oldására találták ki. Nekem valahogy a lézerhez való fóliák nem jöttek be, és elég drágának is találtam őket. Viszont 10 Ft-os pausz mindenhol kapható. Azért én kipróbálnám fólián is, ha sok van belőle.
Sajnos az én utángyártott toneremnél nem olyan a hatás mit nálad használható, javít a fedettségen ,de nem tökéletes fekete ahogy kellene (18s levilágítási idővel működik)
Igazán lekötelez Uram Régebben rajzolgattam pauszra.. szerintem az történhet a labell off alkalmazásakor, hogy az oldószer ahogyan megoldja kissé a toner-port egyúttal be is "mossa" a pausz anyagába, a hajszálcsövesség elve alapján. Kvázi megszívja egy cseppet magát, és meglehet az is hogy a papír gyártásához használt kötőanygot kémiai úton is összekapcsolja a festékkel.Úgyhogy jó a szemed mert biztos egy-két mikronnal "megvastagszik" Illetve egyúttal egyenletesre terül szét a festék. Azon agyalok, hogy miért nem folynak meg az élek.... aminek persze örülünk!!! Valószínű azért mert a pauszt nagyon finomra őrőlt alapanyagból készítik. No de elég az okoskodásomból.. már alig várom hogy kipróbáljam.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |