Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   38 / 837
(#) vegyészmérnök válasza gustaw hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Több dolog is okozhatja ezt:
1. A Reset lábat átállítottad I/O lábnak. Ez után sorosan már nem tudod programozni a mikrokontrollert, mert ahhoz resetként kellene funkcionálnia.
2. Lehet hogy csak az oszcillátor beállításod rossz, vagy nem működik a kvarc amit használsz. Esetleg külső oszcillátort állítottál be, de nem használsz kvarcot... Ilyenkor külső órajelet kell adni a mikrokontrollernek és úgy átállítani a lock biteket belső órajelre.
(#) gustaw hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
No gondoltam újra nekiesek a témának és ismét bepróbálkozok egy tinivel, de ugye azt a törvény bünteti! Mindenesetre immáron tovább jutottam. Betettem egy újat (még jó hogy anno 10-et vettem egyszerre és elkezdtem nézegetni a Bascomban a beállításokat. Még le is printscreeneltem, hogy vissza tudjam állítani az eredeti értékeket. Ismét felprogramoztam, de csak nem akart villogni az a fránya ledsor, így ismét elkezdtem macerálni a fuse biteket. Így már szűkítettem a kört, mert egyszercsak ismét beadta a kulcsot. A lock bitekhez most direkt hozzá sem nyúltam. Vegyészmérnök, van a körben egy 4 MHz-es tutira működő kvarz, talán ez is szűkítheti a megoldások körét.
(#) vegyészmérnök válasza gustaw hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Egy új Attiny2313 úgy van beállítva, hogy a 4 MHz-es belső oszcillátorról menjen, de ez az órajel még le van osztva 8-cal. Ha nem macerálod a fuse biteket, akkor így működnie kell! Amikkel el tudod érni hogy ne működjön a mikrokontrollered: watchdog timer bekapcsolása (ha a programodban nem reseteled a watchdog timert, de ettől még természetesen újra tudod programozni), reset láb átállítása, soros programozás letiltása, valamint rossz oszcillátor beállítás... Ezek közül kellene kitalálnod, hogy mit csináltál...
(#) gustaw hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Na eddig OK! Majd kitalálom, hogy mit szúrtam el, de a nagy kérdés, hogy vissza lehet-e állítani őket?
(#) huba hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Valakinek sikerült beüzemelni egy mezei processzorral müködő USB-s programozót? mert engem is érdekelne...
(#) vegyészmérnök válasza gustaw hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Mindegyiket vissza lehet állítani megfelelő módszerrel (pl. párhuzamos programozó...).
(#) TavIR-AVR válasza huba hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Igen. M8 alapú. de bizonytalan, és az AVRDUDEval megy....
(#) TavIR-AVR válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Amivel kicsukhatod magadat:
- órajel rossz forrása/típus
- DivCLK8 bekapcsolva, és alacsony az órajel
- RESET letiltva
- ISP letiltva.
(#) gustaw válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Programozónak TavIR mester honlapján található Kanda programozót építettem meg, ez ugye párhuzamos akkor elvileg ezzel is meg lehet gyógyítani őket. Akkor már csak a módszer a kérdéses, esetleg ha ezt közkinccsé tenné valaki?
(#) Slope válasza gustaw hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Mégis mitől lenne párhuzamos?!
Az h párhuzamos nem azt jelenti, hogy a párhozamos portján van a PC-nek.
Ez az AVR - programozó közötti adatcserére utal. Az általad épített Kanda az soros.
(#) gustaw válasza Slope hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
hoppá...
(#) TavIR-AVR válasza gustaw hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
A chipnél párhuzamos....

http://elm-chan.org/works/avrx/report_e.html
Alul a paralell programmer / HVS programmer.

Nem építettem még meg, de tervben van....


Illetve az STK500-as Demoboard tud ilyet. Az ATMEL gyári mintája. Erről a hgéten tudok bővebben írni (T2313 és M8 chip van kiütve nálam)
(#) Reggie válasza gustaw hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Szoval, ha az ISP programozast letiltottad, akkor csak parhuzamos programozo segithet.
Mas esetben: valoszinuleg az orajel van rosszul konfiguralva. Probalj meg rarakni egy kulso RC oszcillatort(ha tud ilyet). Ha igy nem megy akkor adjal az XTAL1 labra kulso 4 Megas orajel forrast rakotni, valoszinuleg segit.
(#) tibi0531 válasza gustaw hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Itt egy párhuzamos programozó emulátor:
http://www.e-lab.de/downloads/diverse/ParProg2.zip

Ez MEGA8-hoz van de elvileg át lehet írni más kontrollertípusra is. Én próbáltam, működik.
(#) PLaci válasza tibi0531 hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Hát... én sokat küszködtem vele, igaz én ATtiny2313-t akartam vele visszaállítani. Ha valakinek sikerülne kérem szóljon. A hardware most is össze van rakva, csak valami működő szoft kellene bele.
(#) gtk hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Van valakinek USB-s AVR programozo kapcsolasa FT232RL + AVR-el? (esetleg olyan, ami biztos hogy mukodik is..)
(#) TavIR-AVR válasza gtk hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Avr910 (szabvány sorosportot használ) . És itt Soros-USB átalakító.

Ugyanez a STK500-ra is igaz....
(#) MaSTeRFoXX válasza gtk hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Pl ez: Bővebben: Link

Jelenleg SMD-sítem. Pár hét múlva fog elkészülni szerintem.
(#) gtk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Koszi !

Akkor inkabb megvarom, mivel nem sok idom van mostanaban.
FT232RL-t hasznalsz hozza?
(#) MaSTeRFoXX válasza gtk hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Igen, RL-t. Igazából most nekem se nagyon van időm, de ezt azért nemsoká befejezem.
(#) Koncsar hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Sziasztok!
Én tudatlan, megszeretném kérdezni, hogy a willemmel kiolvastam egy számítógép biosát. A kérdésem az lenne, kicsit hülye a kérdés, pl. hogy lehet vagy milyen progi kell hozzá, hogy én szöveget át tudjak írni?
(#) TavIR-AVR válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Nálam a AVR910 alapu készült el. Ez sima ft232RL alapon van a soros-usb átalakító.

A FT232RL+M8 alapú STK500-as protokollú SMD-s készítés alatt....
(#) TavIR-AVR válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
STK500 megvan.
A sok halott Tiny2313 feléledt.
Most a programozó-része készülődik visszakövetődni, hogy legyen egy egyszerű resetdisable visszaállíó áramkörösdim... de lehet hogy a parprog készül belőle.

Valami egyszerűt kellene kitalálni. Még a tápellátáson filózom már csak... A programja bascomosítódik...
(#) gtk válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Szerintem valami hex-editor -al..
(#) zeusz7 hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Hello!

Atmega 32-vel szeretnék egy floppyből kiszedett 4 vezetékes, bipoláris léptető motort vezérelni. Az lenne a kérdésem, hogy mégis hogy kéne neki vágni? A 4 kivezetést vezérelhetem 4 port lábról közvetlenül? Csak a vezérlés sorrendjétől függ a forgás?

köszi
(#) tibi0531 válasza zeusz7 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Üdv.

Van itt egy leírás PIC-hez. Olvasd el ebből mindent megtusz.
(#) hátor hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Sziasztok ! Abban kérném segítségeteket ,hogy volna egy AVR controllerhez való programom Hexa -file-ben ,de ebből a progiból nem kellene minden ,vissza lehetne valami modon fejteni Basic-be ? Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) gtk válasza hátor hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Asszem assemblybe mintha lehetseges, de basicbe nem hiszem. Inkabb ajanlom ird meg azt a reszletkodot amire szukseged van, mert assemblyt is olyant fog adni, hogy abbol mukodokepes reszletkodot nem nagyon fogsz tudni (szerintem) kiszedni.
(#) Norberto válasza hátor hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Assembly-be viszonylag könnyen visszafejthető a beégetett kód (vagy a HEX fájl), de annak sincs sokszor értelme, mert hosszabb kódoknál teljesen értelmezhetetlen lesz az egész, minden csak zagyvaságnak tűnik. Ugyanis a beégetett kód sem kiegészítéseket, sem magyarázatokat, sem kommenteket nem tartalmaz, sőt, a címkék sem lesznek azok, amiknek valaha el voltak nevezve. Pl. Timer1 címke helyett lesz LABEL0, ADconv helyett lesz LABEL1...szóval ezt általában így képtelenség visszafejteni.

Basic-be visszafejteni pedig szerintem egyenesen lehetetlen dolog...
(#) gtk válasza Norberto hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 

egyetertek
Következő: »»   38 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem