Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   18 / 27
(#) zolika60 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ha csak nem ajándékba gondolta.
(#) tothz hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Üdv minden lelkes hobbistának!
Van néhány adapter (pl 12V 400-500-800-1000mA, és kapcsiüzemű laptop tápok), DC kismotorok, áttételes (33:1) DC kismotorok, 3 fázisú kismotorok amit felajánlok, ingyen elvihető Dunaharasztiból.
(Esetleg csomagként feladom postaköltségért)
Zoli

IMG_1702.JPG
    
(#) granpa válasza tothz hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia Zoli! Isten éltessen(utólag)! Látom nem nagyon viszik a holmit. Majd egyeztetünk(most még nem látok előre). 3~ú kismotor érdekelne, és nagy fordulatú DC. Előre láthatóan; leszel a 4 napban?(a sofőröm talán ráér)
Szia: Kálmán
(#) interferi válasza granpa hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Üdv!
Én a zacskoban lévő egyforma motorokkal szemezek.
(#) granpa válasza interferi hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia! Egyeztess Zolival, és vidd! Vagy hozzam el Neked? (Írók között kölcsönös segítség!)
(#) interferi válasza granpa hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Innét a térkép szerint 14km re van Dunaharaszti igy szerintem elautozok érte (Arra fele még ugyse nagyon jártam).
(#) rockersrac válasza tothz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
A laptop tápok stipi-stopi részemről! Már feltéve hogy nem ,,előzött be valaki", mert akkor természetesen vigye az illető
(#) DuMatyi válasza tothz hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szia! Az adapterekből szeretnék szemezni (rockersrac-cal közösen mennénk, vagy mennék, esetleg menne egyedül érte. Vagy valahogy megoldjuk.)
12 volt 1 amp-es dugasztápra pályáznék, esetleg többre is, de ha marad még a tápokból, örülnék neki. Igazság szerint megafonhoz kellene.
Látom, némelyiken a védőkupak is rajt van, nagyon jó hír, szívem szerint mindet vinném...

Köszönöm Matyi
(#) Swedhart hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne tudja-e valaki hogy hogy lehet kiszedni az ic-k böl az aranyat?
Régebben hallottam hogy valaki csinált ilyet.
(#) Frankye válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Olyan minimális mennyiség van benne, hogy házilag nem éri meg. (Többe kerül a befektetett energia, mint amennyit a kinyert arany ér.)
(#) Swedhart válasza Frankye hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia sok ic van és mások is csináltak már ilyet sőt valakiröl van foto egy tele asztal elektronikábol kinyert arannyal
(#) fater0827 válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Üdv Sprofan
Az említett cső "P16LSG03HKA"
kameracső.
Tudom 2009 09 06 történt ez a kérdés ,-de most találtam ide .A linken mutatja a lencsét előtte .
Üdv
(#) kamaro hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok! Szerintetek mire használható ez a kis óriás trafó? A hegesztés már kilőve, 14v kiemenete 2-es pálcával épphogy pontozott. Egyébként egy katonai generátorból lett bontva. Ami rajta van: 500v 3A, 150v 10A. A vasmag kb. hány wattot lehet képes átvinni? ( Felül nézetből 10x16cm magassága 20cm)
(#) llaci56 válasza kamaro hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Mérd meg a keresztmetszetét, és ki lehet számolni.
(#) kamaro válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nem tudom pontosan hogy mire gondolsz úgyhogy megmértem mindent. (Képen) Mellette a vasmag alakja kicsiben.
(#) mindenes válasza kamaro hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Esetleg bikázó trafó? téma is van róla itt a HEn.
(#) llaci56 válasza kamaro hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
A mag mérete kellett volna. A méretekből 65 cm2 -re becsülöm, ebben az esetben cca. 3,5 - 3,8 kW -os a vas.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Sziasztok.

Mételepen bontottam gyártó sorból bontott préskazettából reed kapcsolókat.
Ezekben van egy LED is felfűzve előtét ellenállásal, és egy zénerrel párhuzamosan kapcsolva, ezzel mevágva a LED számára a kapcsoló feszültséget.
A következő típusjelzést viseéi: SMC D-A93
Az lenne a kérdésem, hogy mekkora a legalacsonyabb rákapcsolható feszültség, amt még a LED is átvisz, illetve világít a led?

DSCN5262.JPG
    
(#) nedudgi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Milyen színű a LED? A piros 1.5V körül már világít valamit.
(#) rockersrac válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Szerintem próbálkozz először 3-5V körüli feszültséggel.
(#) vzoltan87 hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Sziasztok! Szert tettem egy nagy kupac használhatatlan vezetéknélküli telefonra. Van itt philips, panasonic, no name, stb. Azt szeretném megkérdezni, hogy valami hasznosíthtó-e ezekből? Pl hangszóró, mikrofon, kijelző, adó/vevő egység, stb. Esetleg nem lehet belőlük valami érdekes kütyüt építeni, pl walky talky, vagy akármi használható dolog? Valakinek lenne-e esetleg valamilyen ötlete? Nincs szívem kidobni, hátha egyszer még jó lesz valamire.
(#) ekkold válasza vzoltan87 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Ha van közöttük DECT szabványos tipus, akkor a hordozható rész "összelőhető" másik alapkészülékkel is, tehát ha van kettő ami csak "félig rossz" akkor...
(#) Inhouse válasza vzoltan87 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Van nekem is otthon 2 dobozzal, főleg régebbi darabok. Olyasmi is van közöttük, mint amivel a Dallas-ban Samatha telefonált a medencéből, kihúzott fél méteres antennával... Nekem sincs szívem kidobni őket, némelyik már történelem...

Üdv
Inhouse
(#) nagy hoho válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Sőt már Szamanta is történelem.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Nem teljesen újra látható lesz az RTL Klubon újra hasznosítva!
(#) blackblues1989 hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket akarom kérni abban hogy kiderítsem mi is lehet a képeken látható panel!
Egy működő targonca lett szétszerelve és onnan származik a panel de nem tudom hogy mire is volt használva, az interneten sem találtam semmit sem róla, Jungheinrich volt a targonca típusa.
Esetleg töltésvezérlő lehet?
Kérem aki tud segítsen nekem.
Előre is köszi.
Blackblues
(#) rockersrac válasza blackblues1989 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Gyanús nekem is hogy helyes a tipped.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Hát, igaz, három évbe tellett, de végülis kiderült mi ez. Bővebben: Link Jobb később mint soha.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) elektroncso hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Nemrég bicózni voltam és az eggyik kukasor mellett ezt a hangszórót találtam.A drótozás teljesen tropa volt,a magas hangszóró be se volt kötve.Bedrótóztam, kipróbáltam és teljesen jól működik.Kép lent.

hangszoro.JPG
    
(#) elektroncso hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Nemrég egy panelból kibontottam két C4108-as tranzisztort szerintetek ebből lehet valami érdekeset csinálni?Mondjuk erősítőt a fentebb látható hangfalhoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
Következő: »»   18 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem