Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus előtét fénycsőhöz
A téma hozzászólásai áthelyezésre kerültek ide » Elektronikus előtét fénycsőhöz
Lapozás: OK   4 / 13
(#) maszek94 válasza belatichy hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
köszi szépen! akkor most már ki is merem próbálni!kíváncsi leszek rá! nekem meg amúgy sem állandó üzemre kellene! persze,alap dolog hogy vigyázok!
(#) lac08 válasza maszek94 hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Bátran kipróbálhatod, csak a bekötésekkel és a 220-szal vigyázz! Ha megfelelően (érintésvédetten) becsomagolod, nagyon sokáig el fog menni.
Egy akkora fénycsövet, mint amilyen volt a kompakt lámpában, simán elvisz az áramkör.
(Tehát a 18 W-os elektronika a 18 W-os fénycsövet)
(#) mitibi hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítette már valaki a Skori féle 2*18W-os fénycsőelőtétet?
Én most szeretném megépíteni, szükségem lenne egy kis segítségre, ugyanis akad 1-2 dolog ami nem tiszta számomra.
(#) kissadam hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Próbált már valaki 6w-os uv fénycsöveket elektronikus eszközről meghajtani? nekem van 4db 6W-os csövem amit valamilyen elektronikus eszközről kellene meghajtanom, mert ezeket egymás mellé hosszú csíkban akarom elhelyezni egy fenyőfa lécre (vagy valami ilyen alakú hordozó dologra). A baj az, hogy a csövek gyári fojtóit nem igazán szeretném használni, mert sok túlsúly adna, meg a gyújtópatronok bekötése is sok problémával jár, a helyigény miatt. Tud valaki valamilyen kipróbált kapcsolást, ami képes 4 csövet egyszerre működtetni?
A segítséget előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza kissadam hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Vegyél energia takarékos fénycsöveket azokból szereld ki az elektronikát.
(#) kissadam válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Gondoltam erre is, de valami kompaktabb megoldás kellene, egyszer már próbáltam 9w-os u alakú fénycsövet (asztali kis lámpákban van ilyen cső) meghajtani róla, de nem soká bírta a cső, a dobozolása meg elég vacak munka.
(#) fordkapcs válasza mitibi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Mi a kérdés, mi nem tiszta számodra?
(#) kaqkk válasza fordkapcs hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Én most tervezem ennek a cuccnak a megépítését .
(#) peet78 hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
sziasztok!

van egy T8 15W-os elektronikus előtétem, ami egyszer csak megadta magát. rákötöttem egy energiatakarékos izzóból kiberheltet, azzal működik ,csak sajnos a nyáklapja nagy és nem fér bele...

az eredetin nincs semmi égés, kormozódás vagy bármi hibára utaló jel, hogy tudnám kideríteni mi lehet a gond? mit kellene kicserélni, hogy működjön?

előre is köszönöm: Peet
(#) fifadani hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Van 2 db 18W-os fénycsövem. (T8)
Illetve van 2 db 11W-os kompaktom... Ezekkel az elektronikus előtétekkel megtudom hajtani a 18W-os csöveket?

Köszönöm
(#) kaqkk válasza fifadani hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Igen.
(#) mindenes válasza fifadani hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Lehet vele használni de kisebb fényerőre számíts. 18W csőhöz legalább ugyanilyen előtét lenne az ideális.
(#) sunraw hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen elektronikám. Kisebb csőhöz alkalmazható ez?
(#) mugab válasza sunraw hozzászólására (») Nov 24, 2012 / 1
 
Inkább nem.
(#) lac08 válasza peet78 hozzászólására (») Nov 25, 2012 / 1
 
Szokott bennük lenni
- vagy egy olvadó biztosíték,
-vagy annak pótlására egy nagyobbfajta 10-15 ohm-körüli szürke színű ellenállás.
Azt nézd meg olyképpen, hogy az áram ne fektessen meg.
(#) sunraw hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
És ez:
Osram quicktronic fit T8 QT-FIT8 3x18, 4x18?
(#) belababa hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Van két 39w-os T-5 fénycsövem! Szeretném őket begyújtani e.előtét szerűséggel! Viszont a kapható előtétek "horror"áron kaphatók! Érdeklődnék, hogy nincs-e valami költség kímélőbb megoldás?
(#) belababa hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Ja igen! Hagyományos fojtóval be tudom-e gyújtani a T-5 csöveket?
(#) Vacok hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Elektronikus fénycsőelőtétet is ugyanúgy kell méretezni a fénycsőhöz mint a fojtót? Arra gondolok itt, hogy egy 20W-os fénycsőhöz a hozzá való 20W-os fojtó kell, akkor elektronikus előtétből is 20W-os kell? Vagy egy 40W-os elektronikus előtéttel működtethetek egy 20W-os fénycsövet?
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Konkrétan 2x36W elektronikus előtéttel lehet hajtani 2x18W fénycsövet?
(#) maszek94 válasza belababa hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
hát 1x fog csak begyújtani ha kipróbálod,sajnos a T-5-ös fénycsöveket csak elektronikára tervezték!
(#) maszek94 válasza Vacok hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
az elsőt jól gondolod adott wattszámú fénycsőhöz =adott wattszámú előtét!
oda-vissza úgy működik a dolog,ha 18w-os csőhöz 15w-os előtétet/elektronika használsz,kevesebb fényerő,ha 15w-os fénycsőhöz 18w-os előtét/elektronika akkor nagyobb fényerő!-DE számolnod kell vele hogy mindkét esetben így vagy az elektronikád,de inkább a fénycsöved fog károsodni!, a felkapcsoláskor, nem pedig folyamatos üzemben!
(#) Vacok válasza maszek94 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) steve25 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok. szép napot mindenkinek!
Van egy T8 36W os fénycső. ami a mai napig működött. de reggel fel akartam kapcsolni és csak villant egyett. utána semmi nem történt. cseréltem fénycsövet is de azzal sem működik. valószinüleg az előtét adta meg magát. hibát nem találtam rajta. pedig jól megnéztem. mi romolhatott el benne?
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Jan 6, 2013 1 /
 
Igaz a kép elég homályos. de semmi égésre hibára utaló jel nincs a panelon.
(#) b-max válasza steve25 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Skori féle gyújtóhoz nincs valakinek nyákterve? Elsősorban arra gondolok, amivel lehet használni a "kiégett" csöveket is. Illetve a vonatkozó kapcsolásban a 3 db tranzisztor típusa milyen ?

(#) lac08 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Nem kell venni! Az már költséges!

Elmész akármelyik nagyáruházba (Tesco, Spar és Interspar, Penny Market, OBI, stb.) ahol általában van valami elektromos hulladék gyűjtő doboz - és onnan kiguberálod a kedvedre valót.
Ilyenkor általában kétesélyes a pálya:
- vagy az elektronika megy tönkre,
- vagy maga a cső hal meg.
Azért is dobják ki általában, mert a dolgot csak nagy vonalakban de laikusan értékelve - a lámpa nem világít - és ezzel kész! Kidobni ...
Ha viszont csak a cső megy benne tönkre (többnyire ez az általános helyzet- akkor van egy működő elektronikád (teljesen ingyen!)

Ha maga az elektronika adta meg magát, akkor szintén kétesélyes:
- van egy jó csöved, ami egy ugyanolyan (vagy hasonló - de lényeg, hogy a tokba beleférjen) elektronikával még hosszú évekig életben tartható
- vagy az elektronikát javítani kell.
Általában a cső négy, a vezérlő áramkörre menő elektródája közül kettő között van egy kb. 1-3 nF-os, de 1200 V-os kondenzátor, többnyire az szokott átütni (gyenge minőség, kínai gagyi).
Ennek cseréjével azonban az elektronika 60%-ában javítható.
és persze, ha nem füstös vagy szétégett az egész - bár én olyannal még sose találkoztam ...

De vigyázz, a 220 volt sosem játék!
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) lac08 válasza peet78 hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Van a nyákon a rámenő cső két elektródája között egy kondenzátor (3n3J / 630 V az értéke), - általában az szokta megadni magát.
Cseréld ki egy hasonló, de nagyobb feszültségű (pl. 1200 V) értékűre.
(#) Lestate hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Valaki tudna nekem egy tippet adni (akár rajzot is), egy 13W-os neoncső elektronikus előtétéről?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) kaqkk válasza Lestate hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Olvasd át ezt az 5 oldalt , biztosan találsz ...
Következő: »»   4 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem