Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   25 / 96
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Megnéztem. A hőelemmel nincs gond, minden a helyén. Leellenőriztem. Most már nem tudom mit ronthattam el.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Páka nélkül is tudod tesztelni kimenetet. Mérj a fet drain-jén és a source-án is feszt, úgy hogy a kimenetre egy 2kohm+led-et teszel. Ha bekapcsol a led, megy a fűtés.
A páka hőelemét is lemérheted. Tegyél műszert a hőelemre és melegítsd kívülről a pákád. Ilyenkor a hőelem kapcsain feszültség változást kell mérned.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Ok, meg fogom próbálni, de lehet már csak a jövő héten. Ki tudja mikor lesz időm. Sok még a lecke.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Vagy labortáp. Én speciel előbb találok áramkorlátos labortápot itthon, mint 24V-os izzót...
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Múltkor csináltam már ilyet, jól megsütött a vellanykörte.
(Labortápomat nyár óta félreraktam. Több szakember se tudta megmondani , miért van az a különös jelenség jelen...)
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
(#) tothbela válasza shield hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
A mellékelt módosítás talán megoldaná a problémát. Ez még csak elmélet, de készül a projekt. ha elkészülök közzéteszem. Ahogy már egyszer írtam, szükség van a 10k felhúzó ellenállásra, de sajnos a termoelem kis kimenő feszültsége könnyen megzavarható. Az új verzióban váltóval van figyelve a termoelem kontakt, (amit levehetünk a 24v-os fő szekunderről), s ha az átmeneti ellenállás néhány száz ohmra felmegy, a dióda már jelentős DC komponenst ültet a jelerősítő bemenetére. Ettől az állomás úgy érzi, túl forró a páka és nem fűt tovább.
Amit szeretnék: Egyetlen 24v-os trafó, nullaátmeneti mosfet kapcsoló, hidegpont kompenzálás valamint diszkrét elemes chopper erősítő, hogy ne kelljen szenvedni az offszettel. Azért ragaszkodom a diszkrét megvalósításhoz, hogy könnyen utánépíthető legyen.
A rajzon lévő módosítás nem hajt egyenáramot át a termoelemen, a váltót meg csak ki kell integrálni.
(#) janikukac hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkélne a gyors segítség. Igaz, még nem találtam ki, mi a gond a vezérléssel, miért füstölt, de már van még egy gond. Amit múltkor is említettem, hogy a potival nem lehet igazán szabályozni. Csináltam egy ábrát, az eddigi poti bekötési próbálkozásaimról, 2 volt. Remélem világos lesz, mi a gond, és segítetek jól bekötni a potit. Pedig azt hittem mindegy hogyan kötöm a potit. Eddig úgy tudtam, hogy az egyik szélsőt a középsővel 1 helyre kötöm, és másik szélsőt földre húzom.. Itt 3 megy 3 helyre, és úgy néz ki , kombinációként máshogy szabályoz. Segítetek, hogy hogyan lenne helyes?

gond.JPG
    
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Bocsi , rosszul írtam. A potinál az 1-2-3 at 3-2-1nek kell venni, meg az első próbálkozásnál úgy megy akkor, hogy 3-2-1 és 1-2-3, valamint 3-2-1 és 2-1-3.. :/
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Pedig a panel rajzolatán egyértelmű a bekötés...
1=egyik vége
2=másik vége
3=közepe
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Ok. Tehát így próbáljam: Az egyik széle az 1-re, másik széle a 2-re, középső a 3-asra a vezérlőn? Ja, és van esély arra, hogy azért füstölhetett a páka, mert rosszul volt a poti kötve?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Nem teljesen értelek. Lefürdök, és kipróbálom megint páka nélkül evvel a kombinációval....
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Kivizsgáltam, múkodik. Majd holnap pákával is tesztelem, ma mer nem volt kedvem.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Így van az ha egy alkatrészt véletlenül jól kötünk be (én is mindig elcsodálkozom : jé működik !)
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Remélem holnap nem "füstöl" a páka, mert akkor már tényleg rá nem jövök mi a gond? Holnap már 3x-ra le fogom ellenőrizni, hogy jól van-e bekötve a hőelem, de tuti. Ja, és ma szakadásvizsgálóval rámértem, és nem is zárlatos, szóval ha füstöl, ötletem se lesz...
(#) janikukac hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Az jutott eszembe, hogy mielőtt még a pákát rárakom, akkor először csak a 24V-ot ráadom, és megnézem mi van a hőelem, mi jön ki. Mekkora feszt kell mérjek kb, ha pl 200-ra , vagy ha 400-ra van állítva a hőfok?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
A hőelem a hőmérsékletet méri. Ha nincs bekötve a páka fűtőszála, akkor mindig ugyanannyit mérsz, mégpedig a szoba hőmérsékletével arányos feszt.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Erről ennyit. Semmi se akar működni... Először, szépen egyenirányítottam, majd beállítottam a hőfokot 260-ra. Vártam 20 másodpercet. Kikapcsoltam, semmi se történt. Ok. Rábikáztam 360-ra, ugyanúgy semmi. Aztán, á, mondom én 400-ra rakom. Akkor villog az a felirat is, hogy FŰT. Ok. Amint így ráadtam a 24V-ot, a páka ugyanott füstölt,és majdnem felrobbant a Graetz. A két ~ láb ki is ugrott a helyéről, félig elolvadt a műanyag része. Most már ötletem nincs. A hőelem jól van kötve, egyenirányított 24V-ot is jól kötöttem be a helyére...
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Valami fénykép segítene, talán. Szerintem elkötés van.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Tessék. Mielőtt rákapcsoltam volna a pákát, meg is mértem, a +24V-ot is, minden jó helyen volt..
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Jani! Te az 1k ohm-ok helyére miért raktál 100 ohmos ellenállásokat? Vagy mi az ott?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Szia!
Hol? Ha nem titok, akkor elküldöd a kapcsolási rajzot, mert Köbivel nem tudunk rájönni mi a gond...
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
100 ohm és hozzá 0 darab 0. Az 100ohm. Vagy ez valami új jelölés?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012

Forráll.pdf
    
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Igazad van. 3-at is kimértem, mind 100 OHM...
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Mondjuk puffert sem láttam a 24V-nál...
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
A hiba "az ön készülékében van " fel van cserélve a fűtőszál és a hőelem bekötése , az első bekapcsolásnál az én pákám is füstölt - de felcseréltem a kivezetéseket és azóta használom.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Erre nem tudok mit mondani , ha nem hát nem , de nem is fog menni amíg meg nem cseréli
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Basszuskulacs! Pedig küldtem Janinak rajzot, hogy hogyan kell bekötni. Mondtam/írtam, hogy mérjen ellenállást és feszültséget a pákán.
(#) janikukac hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Bocsi srácok. Én tévedtem. A dugót fordítva néztem, végig a hőelem kapta a 24-et... Elnézést...
Következő: »»   25 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem