Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1169 / 2501
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Nem a dobozokkal van a probléma, hanem azzal az elátkozott kapcsolással.
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szűnni nem fog, ha dobozlás után került bele ez biztos. Sokat szórakoztam árnyékolással, aminek a vége az lett, hogy kikerült a trafó a dobozból, na az htékony volt.

Amúgy a trafó körül vaslemezek leföldelve jól dolgoznak. Ha a végpanel bemenetére kötött kábelt mozgatod üzem közben, akkor hallod, hogy erősebben, olykor gyengébben zajong.

Én csak fadobozba építek már és még az is okoz furcsa jelenségeket..
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Kipróbáltam mozgattam a vezetéket de semmi változás,a trafó körbe van lemezelve.Hiányzik a toroid felső takaró lemeze lehet ezért zavar.Nagyon oda kell figyelni csak akkor hallani a berregést de a fülem már ráált igy zavar.
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ha lerajzolod a jelenlegi kábelezést (mi honnan, hova megy) akkor tudok segíteni abban, hogy hol alakulhat ki a brumm.
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Kép jólenne?Rajzból gyenge vagyok
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia! Köszönöm! Zavarba hozol.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ez igy igaz!!!!!
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
KEzdésnek jó.
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ennyi van
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia! Azokról az összefűzött 4700µF kondenzátorokról van szó?
Nem mai daraboknak néznek ki, lehet vesztettek a kapacitásukból, ezért sülnek ki viszonylag gyorsan.
A kondenzátorok összekapcsolása nálad nem az igazi. Erről beszélgettünk már több munkád kapcsán is. Az egyenirányító után mikor rákötöttél az első kondenzátorra, csak onnan, közvetlenül a kondenzátor lábától viheted a következőre, és így tovább. Az teljesen helytelen, hogy a tápfeszültség csillagpont szerűen "elmegy látogatóba" a pufferhez. A mégoly vastag vezetéken is feszültségesés jön létra a töltés pillanatában folyó igen jelentős áramtól. A szűrés így tökéletlen lesz.
A transzformátortól a pufferig tartó vezetékeken másodpercenként 100 alkalommal jelentkezik ez az előbb említett áramlökés, mely akár kapacitív, akár induktív módon hathat az erősítőre. Nemcsak a jelkábelre, hanem akár az erősítő alkatrészeire, vagy vezetősávjaira. Ezt a kábelszakaszt először is célszerű a lehető legrövidebbre kialakítani, valamint a transzformátorhoz hasonlóan mágneses szempontból árnyékolni. Itt megfigyelheted hogyan oldottam meg ezt egy vaslemezzel.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
A jó öreg quad.Ha lesz rendes pufferem rendesen megcsinálom a kábelezést.A kondik 1986-ak.Sajnos a sorba kötés miatt sokat nem tudok kezdeni
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Közel van a trafó a bemenethez.
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ha lekötöm a bemeneti vezetéket a panelről és elviszem onnan, akkor is kerreg.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Nálam is hasonló elven van a hibrid mint reloop-nál. -Teljes takarás a szórások rövidre zárása kell a művelethez..
Nálam két darab toroid is bent van abban a ketrecben. A több csillagpont alkalmazása nagyon nagy előny. Érdemes megfontolni. Ebben a zizegésben van mélyszerű búgás is, vagy csak felső tartományra hat ki?
A fém doboz nem lehet probléma, nálam is teljes csend van a hangsugárzókra rámeredve, -pedig itt jó pár csillagpontot kialakítottam a csöves hajtás és az egyéb segédfeszültségek véget.

A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012

1.JPG
    
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szevasz blasz, na még mindég azzal a végfokkal szenvedsz?, és ha a végfok bemenetét kötöd le a testre akkor is búg?.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Inkább olyan mély-középhang tartományban perceg.A Tiedtől kb.50év távolságra vagyok az remekmű
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Az elvet azért lerajzoltam.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
A védelmek, a hangsugárzó kimenet, a végfokmodulok, külön-külön kapnak testet a puffer elkok pontjáról? Reloop említette a hibát az elkok összekötésénél. Ésszerűen hangzik , -az asztalon is ezzel a pufferhálózattal volt próbálva? -Ha igen akkor elvileg csendesnek kell lennie dobozban is.
Egy pontos földkábelezési rajz segítene a végfokodról. A képekről sajnos szerintem nincs olyan ember a talpán aki pontosan átlátná. Csak te ismered..
A nyugalmi áramfelvétel sem lehet gond. Nálam is 300mA / modul az áramfelvétel a félvezetős részben.
Nem vagy 50évre, én csak így fértem el a dobozban, -semmi többről nincs szó.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Igen külön mennek a testek a kimenetre,nem ezzel a pufferörülettel megy hanem ugyan ilyen tipusú 6db, csak nem kell sorba kötni ott 55v +- avval próbálok,a dobozba 70v +- van azért kötöttem sorba.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ez lesz akkor a baj, a sorba kötések kivitelezése..
A kondik eltérő esr értéke is a soros kapcsolás esetén még rosszabb lesz csak..
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Köszönöm hasznos ugyan így van bekötve a puffer, csak nem jol vettem le a feszt róla ezekszerint. De cserélni kell mert igy még kevés is 7000uf körül van 2x
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Az egyes drótok sorrendiségét figyeld meg, még máskor máshol jól jöhet.
Nem hiába jutottál olcsón azokhoz a kondenzátorokhoz, olcsó húsnak...
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ami az asztalon van 6db ugyan ez hegeszteni lehet róla,de igazad van,1500Ft volt 25db annyiért nagy kár nem ért.Akkor még nem gondoltam hogy 60v felett kellene használni.Lesz vele valami.
A képet lementettem hasznos,mint minden amit küldesz
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Az a probléma, hogy nem a puffereddel lesz a baj, folyamatosan követem a problémáidat, és (nem kárörvendően) jókat mosolygok, de csak azért mert előttem van a fejem, amikor ugyanezekkel a problémákkal szívtam, mint amikkel most te, szinte ugyanígy. Kb akkora volt mint egy görögdinnye. Emlékszel még az elején említettem neked, hogy valamiért ezzel a kapcsolással mindig baj van. Próbálj meg valamit. Lehet badarságnak hangzik. De nálam ez csendesítette el. Válaszd szét a jelföldeket egymástól és a csillagponttól is. A két jelföld ne érjen össze. Nekem (mivel ha bármilyen eszközt dugok rá közösödik a jelföld) úgy lett megoldva a végén, hogy az egyik csatorna jelföldjét egy kondival kötöztem a hátlapon lévő RCA csatihoz.Tudom sufni, de ha összeért a két erősítő jelföldje, akkor (most is itt van a fülembe) búgott, nem is búgás, mert az mélyebb, ez ilyen .. na nem jut eszembe, mihez hasonlítsam, de tudom hogy tudod. Akár mit csináltam ez ott volt. ha pedig a jelföld hozzáért a csillagponthoz, na akkor meg még rosszabb lett. Próbáld ki.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Köszönöm, megpróbálom,nálam a jelvezeték mind két pontja levan választva csillagpontról,szigetelt 6.3jack bemenet,és két poti van igy mind két panel külön külön vezetékkel van kötve.Annyit teszek majd még hogy rákötöm az asztalon levő trafót a dobozolt végekre,nem e a trafó a hunyó.A zaj tudom milyen mint a régi tévék alapból morogtak egy kicsit.
Ha már vagyok kérdezném hogy a becsatoló kondi értékén érdemes változtatni?Kevés kapcsolásban láttam ekkora értéket 220nf.Most készül az utolsó 2 darab ebböl a kapcsolásból aztán valami "hájend" -et szeretnék kitünő minőséggel,ha van ilyen.
Hajt a kíváncsiság kipróbálom koax vezetékkel,még a Duna tv-ből maradt pár méter profi videojel kábel az rendesen fémhálós árnyékolással van.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) blasz hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Sziasztok most elkészült a következő végpanel ugyan az mint eddig,itt az asztalon semmi a világon zaj nincs se percegés se semmi.Persze zárt bemenettel.A vezetékelés ellenére
(#) agressiv válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ha a gyakorlatban is így van kébelezve, akkor nem csoda, hogy brumos. a kondenzátorknak szó szerint sorban kell lenniük. A 0 vezetékeit úgy kösd be, ahogy a +- tápnál is van y elosztásban.

puffer.JPG
    
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Úgy van sorba kötve hogy a fesz miatt kellett,az elkó 63v a fesz meg 70v
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Akkor ezek szerint semmiféle kontaktusban nincs egymással a két jelföld? Akkor az jó. A csillagponhoz sem ér hozzá. A koax kábel jó ötlet, az még ami nekem sokat segített, illetve nem pont koax, hanem voltak ezek a BNC -s háló kábelek pc-hez, tudod a régi hálókártyára gondolok, na azok nagyon jó kábelek, mert fémhálós nem réz mint a mostani árnyékolt kábelek, mert mint tudjuk a réz rádiófrekisen a fém hálós meg mágnesesen árnyékol, ezért nekem nagyon sokat segített, a rezet megszórta a trafó, és azért pörtyögött, mint a régi tv, jól mondod.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Pontosan olyan hangja van igen,majd ha lesz belevaló puffer kondim és nem változik akkor jön a kábel csere
Következő: »»   1169 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem