Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1170 / 2501
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ne úgy legyen, de szerintem nem az lesz a baj. Ha házon kívül nem csinálta... Nem szereti a fém dobozt, lényegébe ami nálam volt annak is ez volt a fő baja, fa dobozba csúf volt, de jó volt, átkerült a szép króm-lézervágott vas dobozba, és vége.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ez ami most készült el nem kap vas dobozt van egy full alu dobozom próba ha nem akkor fadoboz.
És az az igazság hogy az alkatrészek megbojgatásával jó hangja van.
És mivel kész a 4 panel most jön a hidalás
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) szamóca válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Azért van előnye a vas alapú kaszninak, a fa ill. alu alapúakkal szemben. Ez pedig a külső VLF zavarok elleni árnyékolás.
(#) blasz válasza szamóca hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Akkor az igazság oda át van .... Ezek szerint.
(#) szamóca válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Nem, csak egy készülék mindenre kiterjedő kivitelezése, igen nagy szakértelmet, anyagismeretet kíván meg az alkotójától. Ha belegondolsz, szinte minden normálisabb hangfrekis gyári cucc fém kaszniba van elhelyezve, és nem véletlenül. Az 50Hz-es freki ellen a 0,75mm-es vaslemez már kellő védelmet nyújt. A permaloy ötvözetek, amiket pl magnófejek zavarárnyékolására használnak, vagy a nagyfrekin pl a vörösréz árnyékol, és sorolhatnánk.
Az alu, és fa az mechanikai védelmet ad, plusz designelem, nem nyújt a mágneses terek ellen védelmet.
(#) blasz válasza szamóca hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Hát az igen nagy szakértelemtől messze vagyok de tanulok állandóan,már ami az öreg fejembe megmarad
(#) 13_Balu50 hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Hello !
Adott ez az M61501FP hangprocesszor 80 lábu . A bemeneti jel megvan, viszont a 6db kimeneti jel mindegyikén hiányzik. Megmértem a feszültség értékeket. A 30 lábon 5V, a 29 lábon -7V , 72-73 láb +7v. Ezek az értékek, megegyeznek a készülék kapcsolási rajzán, ill. az IC séma rajzának értékeivel. Az IC csak enyhén melegedik.
Szerintetek az M61501FP ic lenne a hibás, vagy esetleg más is lehet, a hiba oka?

Üdv, Balázs.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Szami, ott nem igazán a tudás hiánya a baj, hanem ez egy ilyen hülye kapcsolás. Tudod te is, vannak kapcsolások, amiket szinte bármilyen spagettidzsungelba beágyazhatsz, ráépítheted szinte a trafóra, és a jelföldnek szinte árnyékolás se kell ,akkor is csendbe van, fadoboz vagy vas doboz ide vagy oda. De ez itt kérem szépen más tészta. Valamiért ez az erősítő nem szereti a vas dobozt, zúgógép, gerjed, nagyon érzékeny mindenre. Magam sem értem az okát. Nálam egy ugyanilyen sztereó példány rendre ezeket a hibákat produkálta, fel köllött kötni a gatyót, hogy betapasszam a száját, de Zolink is megizzadt velem együtt.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) Doncso válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ez valami készülékben van benne? Vagy van egy ilyened és külön szeretnéd használni?
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Szia! A topológia teljesen általános. Három szokatlan dolgot fedeztem fel rajta:
1. 100k a bemeneti ellenállása, ez indokolatlanul nagy. Megalapozza a zavarérzékenységet.
2. 100x erősít. Előnyös ugyan a tranziens torzítások megelőzése szempontjából, viszont a bemeneten megjelenő zajt a szokásosnál 2-3-szor nagyobb mértékben erősíti.
3. Olyan nyomtatott áramkör forog közkézen, ahol a jelföld és a teljesítményföld nincs elkülönítve. (Sőt!)
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Szia és ha bemeneti ellenállást cserélem kisebbre?
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Egek.

Ha továbbra is zavarja, olyan probléma lehet még, hogy a transzformátornak túl alacsony a szekunder ellenállása és ilyenkor nagyon erősen hallani a magasabb frekiket a hálózatból.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
A 100k-alap esetben is sokallom,de talán nem ez a fő gond. mert rövidrezárt bemenettel is jelen van a zaj. Viszont a másik kettő már jobban, lehet hogy a földelésen jut zaj és ezt erősíti, így ha összezárjuk a bemenetet, akkor is jelen van.
(#) blasz hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Tessék a képen látszik a direkt kábel dzsumbuj,a bemenő jelvezeték sima hangfal vezeték,és a potit letekerve az égvilágon semmi zaj nincs.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012

Kép0887.jpg
    
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ilyenkor a trafó és a táp többi része hol helyezkedik el?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
6-7cm melette

Kép0888.jpg
    
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Az a trafó szinte nem is szór. Nem tudom elhinni hogy dobozba meg zúg. Szerintem klausztrofóbiás a cucc. Ennek a nemtetszését hallod amikor beépíted.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Nem ilyen trafóról megy hanem nagyobbról.A toroid az.
(#) SomaZsolt hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Sziasztok, egy egyszerűen megépíthető erősítőt szeretnék készíteni a képeken található mikrofonokhoz. Ehhez várok mindenféle segítséget!
Előre is köszönöm!
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Toroidra gondoltam. Pedig ezek nem szórnak. Azt próbáltad, hogy árnyékolsz a trafóval a panel körül, hogy mit művel? Illetve még annyit csinálhatnál, hogy vaslemezt teszel a panel alá, és leföldeled, imitálod a dobozolást, előbb utóbb el kell hogy árulja magát. Ha kinn abszolut nem zúg, és beépítve meg igen, akkor kizárólag a dobozolás változik, akkor ott kell lennie a bajnak. Olyan nincs, hogy minden jó és mégse jó, mert akkor értelem szerűen valami nem jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ez a puffer nem az a puffer. A mellékelt rajz mutatja milyen gondtalanul jut az erősítődbe a zavaró feszültség.
Amikor az egyenirányító diódái nyitnak, a transzformátor egy pillanatra azt hiszi, hogy rövidre zárták a szekunderét és izgalmában képes lengéseket produkálni.


Szűrés.jpg
    
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Kezd ez az egész követhetetlen lenni egy kicsit.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ami az asztalon van azzal csak próbálok mindig,ami zug az pedig be van építve a dobozba.Ez két külön táp és puffer.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Dehát akkor nem csak a dobozolás változik, hanem a teljes táp is. Én megpróbálnám mi történik, ha a dobozban lévő tápot kivezetem az asztalon levő végfokra, így kizárnám a doboz hibáját, módszeresen kellene haladni, és kizárni a hibalehetőségeket. Ha összevissza megy a próbálgatás, abból nem lesznek támpontjaid, amikről biztosan tudod, hogy úgy jó, illetve belezavarodsz.
(#) BEMcorp válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Üdv!

Elnézést kérek előre is , hogy amatőrként belekotyogok, de ahogy így itt olvasom a "történeted" (mert ez már az...), eszembe jutott valami:
azt írtad, hogy amikor nincs a dobozban, akkor nem zúg, amikor bent van, akkor viszont igen.
Lehet buta felvetés: mi van, az erősítőt bedobozolod, de a "kinti" tápra kötöd? Mert ha jól értettem, két különböző tápegységről próbáltad, a dobozban, illetve kiszedve.
Vagy tévedek?
Hátha ebből is ki lehetne szűrni néhány lehetőséget (vagy nem )
Bocs, ha teljesen értelmetlen dolgot kotyogtam bele...


Szerk.: megelőztek pár másodperccel...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Érthető mi az alapvető különbség eközött és eközött?
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Na pontosan ezt fogom tenni,holnap.Bocs ha megkavartam a dolgot.
(#) Doncso válasza BEMcorp hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Ez is kizárási ötlet, így meg a hibás tápot lehetne kiszűrni. Szerintem ez is jó ötlet.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Persze, mert így csak a saját dolgodat nehezíted. Mert amit dobozban próbálsz, az már nem is ugyanaz a konfiguráció mint amit kinn próbálsz, mindjárt a táp a doboz és a vezetékek elhelyezkedése miatt, így sokkal nehezebb a hibát megállapítani. Én mindig csak egy dolgot változtatnék meg, így azonnal elárulja magát.
(#) BEMcorp válasza SomaZsolt hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Üdv!

Hirtelen ezt találtam a bal oldali electret mikihez: Bővebben: Link. Elég egyszerűnek tűnik.
A jobb oldali (nagyobb) mikrofon én nem ismerem, majd egy szaki mond rá valamit.
Következő: »»   1170 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem