Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1172 / 2499
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Üdv.
Igazából próbálkoztam már vele, de már belekavarodtam, nem tudom már melyiket melyik ponthoz képest kell mérnem. Közben megtaláltam, hogy a bal oldala nem jó, mert lenyomtam a relét, és a bal oldal nem szól. (Hátha ez segít) Közben én is próbálkozom a doksival. Köszönöm az eddigieket.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Elnézést. Kontaktos a relé és ezért nem szólt. Szóval még mindig a védelemnél nem jó valami. Hang mindkét oldalon van.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Minden feszültséget a testhez képest kell mérni. Kezd D402 katódnál. Itt 1,4V-ot ír elő.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
(#) luluzulu hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy autó rádióból bontottam egy , Toshiba TA7227 IC. Meg építettem az erősítőt belőle, azonban nagyon zajos. Ha akumlátorról próbááltam akkor is. Ha a bemenet üres akkor nincs semmi féle háttér zaja, trafórol a pici bugás de az nem gond... Azonban ha csatlakoztatom a laptophoz akkor elkezd csipogni. Mitől lehet?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Köszönöm szépen valóban hiányoltalak.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia akkor a kondi és az ellenállás cseréje csak annyiba hoz változást hogy nem lesz annyira gerjedékeny,és több kell a bemenetre.Ja és megnéztem csak 33k,vagy 20k van melyiket ajánlod?A 22k helyett
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
A bemeneti jel-érzékenység változatlan marad, ugyan itt - az alacsonyabb impedancia miatt - a zavarérzékenység csökken.
Ennek az előnyös módosításnak azaz ára, hogy egy nagyobb (drágább) csatoló-kondenzátort kell alkalmaznod.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Wima kondim van 0.01uf től 2.2uf ig.Milyen értéket ajánlsz? Ha beválik mind a 6 panelt átalakitom.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
A 22k bemenő ellenálláshoz 1-1,5µF csatoló kondenzátort ajánlok. Az így létrejövő felül-áteresztő szűrő törésponti frekvenciáját ezzel számold ki. Ezt a képletet érdemes megtanulni, erősítő bütyköléshez nélkülözhetetlen
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Igazad van,amikor láttam az jutott eszembe ehhez Öveges professzor kell.Nincs 22k ellenállásom csak 20k,vagy 33k
(#) agressiv válasza luluzulu hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Attól, hogy a laptop csipog. Tegyél hangerőszabályzót a bemenetére, és a laptop legyen max hangerőn, így tudod csökkenteni a zajt.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Kicseréltem az ellenállást,a kondit is de nem lett szép hangja vissza raktam a 220n kondit így jó.Ha jó
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Úgy hallgattam,csere közben hogy mindkét panel beüzemelve,az egyik csere kondi a másik a 220nf-es,a gyári,és 0.68-2uf ig végig próbáltam de olyan semmilyen hangja volt ezért raktam vissza a 220n-at.Ha nem okoz problémát.Találtam 22k ellent azok cserélve,+ kapott 680pf kondit párhuzamosan,stirot.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) isti03 hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy épített PPA400 erősítőm amibe szeretnék hangszinszabályzót építeni. A hagszinszabályzó már késszen van 12VDC tápfesz kell neki. A gondom az hogy az erősítő trafoja 75VAC feszt produkál ami az elkok után 100VDC. Kérdésem az lenne hogy eből a feszültségből hogyan csináljak 12VDC-t? Próbáltam egy tranyós kapcsolást be is ált a 12VDC de az erősítő súgott mint a rádió antenna nélkül. Egy kapcsolási rajz a táphoz sokat segítene. Köszönöm.
(#) reloop válasza isti03 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia! A 100V-ből 12V-ot előállítani nem szerencsés. Vagy bonyolult lesz, vagy nagyon veszteséges.
A trafó többi szekunderét rajz nélkül is fel tudod térképezni.
Az erősítő házában akár egy kis trafó (dugasztáp) is elfér, vagy hajthatsz pár menetet a toroidra, ha a közepe nincs kiöntve.
(#) isti03 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia. A trafónak nincs több szekundere. Nem toroid hanem hipersil van benne, de nincs kedvem tekergetni rá. Egy másik trafó a dobozban elég kínos lenne mert nem nagyon fér el semmi már.
(#) reloop válasza isti03 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
A PPA440-ról nekem a Siva jutott az eszembe. Linkelj be valami képet a Tiédről!
(#) Ge Lee válasza isti03 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Azt szoktam ilyen esetben csinálni, hogy a műszer tapogatójaként egy tűt használok. Ezzel átszúrhatod bárhol a huzal zománcát anélkül hogy bármilyen következménye lenne. Keresel a középponthoz képest egy elfogadható (tizenvoltos) feszültséget, ott megkaparod egy picit a zománcot és odaforrasztasz egy vékony huzalt. Persze számolni is szoktam a meneteket, hogy feleslegesen ne szurkáljam át sok helyen a huzalt.
(#) fakóló hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem tudom ebben a topikban kapok e választ a kérdésemre, mely az alábbi lenne: van egy technics sa eh760 erősítőm és szeretnék más hangfalat rákötni viszont az erősítőből a hangfalakhoz, hangfalanként 3pár kábel megy (magas, közepes, mély hang +,-) a hangfalakon pedig ugyebár egy pár csati mely pozitív illetve negatív.
Hogy tudnám megoldani ezt a problémát?
(#) Szabi1 válasza fakóló hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Utánanéztem szóval ez egy többcsatornás erősítő. 2 féle hangváltó létezik aktív és passzív: Aktívhoz kell egy előerősítős szűrő minden erősítőre (mély,magas közép.) Itt ugye +-t kell vezetni mind a 6 csatornának (mert közép,mely,magasból mindből 2 van)
Passzív szűrésnél 2 erősítő: 2 darab +- t kell vezetni, a hangfalban van a passzív hangváltó ami elosztja a jelet mind a 3 hangszórónak.
Szóval passzív azért jó mert kevés kábel kell. Az aktívnál meg kevesebb a teljesítmény veszteség.
Szóval ha te a hangfaladból kiveszed a passzív szűrőt akkor minden hangszórónak van +- (ha a hangfal 3 utas= egy ládában van magas közép mély hangszóró.)
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) reloop válasza fakóló hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia! A rákötendő hangsugárzót át kell alakítsd .
(#) fakóló válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ, ez azt jelenti hogy a 3utas hang(fal)sugárzóban lévő hangszórókat külön külön direktben kössem be az erősítő kivezetésére (persze a megfelelő hangszóróra megfelelő kimenetet)?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) Szabi1 válasza fakóló hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Nem tudom hogy rákötheted-e. Pl. én már 3 utas hang(fal)sugárzóból kötöttem már woofert sub-erosítőre s nem volt valami jó hangja.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) fakóló válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Akkor mi lehet a jó megoldás az összekötésükre?
(#) szamóca válasza fakóló hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Nem igazán van jó megoldás. Ez egy berendezés specifikus megoldás. Az erősítő aktív erősítő, amihez saját hangsugárzó lett legyártva, amiben a hangszórókhoz megfelelően illesztett frekiszűrést alkalmaztak. Ha megbontod a másik hangsugárzódat, és rákötöd, működni fog, de mivel nem egyezik az átviteli sáv, érzékenység az eredetivel, nem fog jól szólni, sőt akár tönkre is teheti a hangszórókat.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) fakóló válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia!
Hogyan alakítsam át, mit kell benne megváltoztatni?
(#) fakóló válasza szamóca hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Köszönöm válaszod.
(#) Szabi1 válasza fakóló hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szeritnem az aktív szűrő keresztezési beállításait kéne módosítani minimum.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia a kimeneti egyenfesz rendesen megváltozott nagyjából a 20x- sa lett az eddiginek de korrigáltam.A trimmeren mérve 1.994k,ami 1.2k lesz majd betéve.
A 100k h helyett 22k után bocs nem irtam.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) isti03 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Nem PPA440 hanem PPA400. De valóban Siva. Azt hiszem valahogyan beépítek a dobozba még 1 trafót a hangszinszabályzónak, ez lessz a megoldás.
Következő: »»   1172 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem