Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   963 / 1679
(#) CHZ hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Biztos vagyok benne, hogy jó. Számomra kevesebb több lenne, ha megvásárolható lenne a program, én a "butított" változatot kérném. Bejelentkező szöveg, bemenet váltások közötti muting , fader nélkül..
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) (Felhasználó 46585) válasza CHZ hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Jaxley...
(#) Gőzgépész válasza proli007 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Elnézést kérek...
igazán nem a vita kiterjesztése,de a tisztánlátás érdekében, amikor ezeket a tekercsformákat ki találták ezt a tekercset mézsejt tekercsnek nevezték.Bizonyságul idézet egy 1926-ban megjelent könyvből, amit egy rádiómérnök írt.Gondolom Ő tudta miről beszél.Az lehet hogy ez régies elnevezési forma de,hogy szakszerű az bizonyos!
(#) janimester hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Pices programozható előgyújtásvezérlőm nyákja.
(#) janimester hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Az oldalról épített eagle-ben áttervezett gyújtás stroboszkópom készen.
(#) janimester hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Ledes fordulatszámmérőm is bemutatnám , remélem nem baj hogy ennyit floodolok
(#) Frankye válasza janimester hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Azért a sztroboszkópos panel széle lehetett volna szép, egyenes, de egyébként szép munka.
(#) janimester válasza Frankye hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Szia, köszi, azért ferde mert egy 21-es trl csőbe raktam bele és muszáJ volt így megfaragni
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) Mybuster válasza janimester hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Jól nézz ki..megkérdezhetném hogy mért raktad bele azt a "bumszli" ledet? Alapjáratnál vagy csak az volt?
(#) janimester válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Köszi, haveromnak kellett az autójába "elváltás" jelzőnek és ő adta mondta oda tegyem be
(#) Mybuster válasza janimester hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Ja értem,habár én azt középre raktam volna a panelon de így se rossz.
(#) _vl_ válasza janimester hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Autóba? 10.000rpm-ig skálázva? Mivel jár a haverod, Ferrarival?
(#) janimester válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Igen, nyugi nem forog akkorát max 7-8ezret forgat ilyen tuning samara az
(#) skero válasza janimester hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Nagyon tetszik a fordulatszám mérőd. Gratulálok! Miért írtad kis kezdőbetűvel a neved?
(#) zenetom hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Bár kicsit inkább felújítás mint építés, de régen írtam már ide, úgyhogy gondoltam felrakom.
Cimborámnak van egy ruszki visszapillantó tükre, amiben VFD jelezte ki az időt, de már nagyon régóta nem működik. Csináltam helyette egy másikat, 7 szegmenses kijelzőkkel.
Ha megszűnik a 12V, akkor a kijelzők lekapcsolnak, és CR2032-es elemről jár tovább az elektronika. A 3. gomb megnyomása után 5 másodpercig erősebben világítanak a kijelzők.
Nem egy mestermű, de működik.
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Klassz lett.Gratulálok.
(#) Zoli_bácsi válasza janimester hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Mindhárom nyák kidolgozása siralmas szerintem. Fordíts egy kis időt arra, hogy igényesen alakítod ki a nyákok szélét. Sok olyan fórumtárs van, aki iskolapéldaként teszi ezt. Kövesd kérlek ezt a példát.
(#) Schnitt hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Úgy döntöttem, ideje szintet ugrani az utánépítés terén, mert eddig csak egyoldalas furatszerelt nyákokat építettem.
Most egyszerre kettőt léptem, és elkészült az első kétoldalas, smd nyákom, az épülő labortápom panelmérőjeként.
A kiindulást Attila86 cikke adta, és úgy alakult, hogy a nyáklapot is tőle vettem anno, így dupla köszönet neki.

Az nyomatokat lamináltam. A pozicionálást úgy oldottam meg, hogy egyik nyomatot belőttem a szélekkel párhuzamosra, rámelegítettem, majd átlósan a két sarokfuratot kifúrtam 0.6mm-es fúróval, és ezekhez igazítottam a másik oldalt, majd még 2x átengedtem a laminálón.

A forrasztás lesz még szebb is, ha belejövök, sok helyen picit túladagoltam az ónt, de nem mertem ónszipkázni, mert az alkatrész kisebb, mint a lyuk a szippantón.
(juteszembe, be kell szereznem egy ónszívó szalagot, no-cleanes folyasztószert, és egy rendes csipeszt, mert egy tranyót sikerült ellőnöm valahova).

Minden kritikát, tanácsot szívesen fogadok, amiből tanulhatok.

És végül a képek:
(#) sooty válasza zenetom hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Nagyon tetszik! Fent van valahol a kapcsolás és a programja? Pont ilyen kellene nekem is mert az lcd-s bedöglött a kocsimban...
(#) dudassandor1 válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Nekem tetszik a munkád! Gratulálok!
(#) Gabó válasza sooty hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Itt HE-n fent van, vagy Attila oldalán!
Pices panelmérő 2
(#) Schnitt válasza Gabó hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szerintem sooty nem az én hozzászólásomra reagált, hanem zenetoméra
(#) Schnitt válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Köszi!
(#) janimester válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 20, 2012 1 /
 
Jólvan műszerész uram én nem műszerész vagyok hanem vill.szerelő és hobbiból csinálom munka mellett és siralmas annak a munkája aki azt mondja mutass fel jobbat utána minősíts. mindhárom cucc be lett dobozolva a kutya nem nézi milyen a panel széle. Az első munkámra aztán nem mondhatni hogy siralmas mivel le lett reszelővel minden él kerekítve de nyílván nem vetted észre csak a rosszat.
(#) janimester hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Készen az újabb kókány munkám.. Digitális hőmérő amely egy beállított elért hőfokon bekapcsol valamit.
(#) zolika60 válasza janimester hozzászólására (») Nov 20, 2012 / 1
 
Nem kell háborogni. Mindenki elmondhatja a véleményét, nem csak a kedveskedő hozzászólásokat szabad leírni. Ha valamit felteszel tudomásul kell venned, hogy kritika is érhet.
(#) Gabó válasza janimester hozzászólására (») Nov 20, 2012 1 /
 
Ne is törődj az ilyen hszekkel. Működik? Igen! A csicsa ebben az esetben, ha nem kiállításra, vagy versenyre készül, szerintem nem lényeg. Én se csiszolom és vaxolom le a panelek szélét. Vonal mentén végigtolom a flexet, és kész dobozba úgy se látszik.
Az ilyen negatív hszek meg ne vegyék el a kedved!
(#) vicsys válasza Gabó hozzászólására (») Nov 20, 2012 / 3
 
Gabó! Nincs igazad. A munka az munka. Minden része az. Ha nem látszik a dobozban, akkor is. Én nem tudok nyugodtan aludni, ha tudom, hogy nem szép. Inkább nekiállok újat készíteni. Édesapám azt mondta: Kisfiam! Egyszer kell megcsinálni, de az legyen jó. A merőleges az merőleges, a párhuzamos meg párhuzamos. Ha nem sikerült, akkor az bizony selejt.
Jani!
Lehet, hogy fáj egy kicsit a negatív kritika, de a fejlődésedet szolgálja! Ez vigyen előre életed során és tanulj a hibáidból. Nem elvesztegetett idő, a pontos figyelmes munka. Nekem tettszik a munkád, de Te is érzed, hogy nem lett szép (is). (Mondhatnám azt is, hogy a biliben tálalt isteni fagylalt már esik olyan jól...)
Hogy mire gondolok...?

József Attila: Ne légy szeles...

Ne légy szeles.
Bár a munkádon más keres –
dolgozni csak pontosan, szépen,
ahogy a csillag megy az égen,
úgy érdemes.

(1936)
(#) Zoli_bácsi válasza janimester hozzászólására (») Nov 20, 2012 / 2
 
khmm... Nézz körbe, hogy milyen a munkám. Találsz néhány fotót. No de nem vitázni akarok, csak felhívni a figyelmet arra, hogy valamin érdemes lesz változtatni a jövőben, hogy az előre vigyen. Vicsys fogalmazta meg legjobban, hogy mire is gondolok. Szép napot, jó munkát!

(#) Izeg. válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Tisztelt uraim!
Szerintem, már ha meg nem sértődnek mindenkinek igaza van cseppet.
Sajnos van, amikor a körülmény nem engedi meg hogy az ember szépet, tökéleteset alkosson, (legyen az eszközhiány, vagy bármi más ok, például, hogy meg kell faragni, hogy beleférjen.)
Persze mindenki szereti a merőlegest, a párhuzamost, mert az esik szépen a szemnek, viszont ha már ilyen, akkor a tulajdonos reszortja eldönteni, hogy az megfelel-e vagy csinál másikat.
Én a múltkor készítettem egy nyákot, ami nem lett a legjobb, pedig harmadjára álltam neki, és azelőtt már sokat csináltam, ami hibátlan.
Természetesen nem csak a dicséretet, hanem a kritikát is el kell fogadni, hiszen ebből tanul az ember.

Én személy szerint itt az oldalon láttam már sokkal sokkal rosszabbat is, ráadásul az cikket érdemelt(kérdem én magamban, hogy miért, és azt nem szégyelli-e az aki alkotta).

Én minden esetre gratulálok, ha működik akkor kiváló, a következő majd jobb lesz

Következő: »»   963 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem