Fórum témák
» Több friss téma |
Működik a program. Kiírta, hogy "No Device Found". Ami igaz is. Mindjárt ráeszkábálom a DS-t. Csak kevés a Vcc csatlakozóm.
Továbbra sem látja a devicét.. Próbálgatom még.
Idézet: Programozasrol van benne szo nem barkacsolasrol. A PIC es egyeb programozhato eszkozoket programiras segitsegevel teszunk hasznalhatova. Program nelkul ezek az eszkozok olyanok mint egy auto motor nelkul. Lehet a legszebb, legjobb, legnagyobb autod, de motor nelkul annyit er mint egy bicikli kerek nelkul. Az hogy hogjan programozol vegulis mindegy, de ha nem tudod felfogni egy egyszeru par soros program ertelmet akkor mar regen rossz. Senki sem ugy szuletett, hogy mar tudott programozni, de megprobalta megtanulni, es idovel mar tud programot irni. Aki kijelenti hogy en nem tudok programozni, es csak arra var, hogy valaki megszanja, es megirja helyette a programot, az inkabb foglalkozzon massal. „Nem olvastad a topic cimét?”
Csak nem olvastad el
Idézet: Ez a vastagbetüs rész Matrixmultimedia„Flowcode software allows those with little to no programming experience to create complex electronic systems in minutes. Flowcode is available in 20 languages and is used by thousands of engineers and educators.” de a goggle le is forditja Bővebben: LinkEgyébként ilyet nem kértem hogy bárki is szánjon meg ,feltettem egy kérdést arra vártam választ.Nem irtam olyat sem hogy nem tudok programozni "c-ben nem tudok programozni".Söt azt sem irtam hogy pic-et sem programoztam nem tudom honnét szedted ezeket a badarságokat.Részemröl ezt lezártam.Ez már szánalmas
MŰKÖDIK! Lemaradt a DS18B20+ felhúzó ellenállása. 21,54 °C van.
baloghzoli1 teljesen igazad van, a flowcode használata során nem feltétlen kell C ismeret, ezt a program nem is kívánja meg. Rengeteg előre definiált blokk van benne amit könnyen és gyorsan lehet használni. Ez viszont nem azt jelenti, hogy mindenki gondolatát a Matrix kitalálta és beépítette a programba, ezért van C és ASM beillesztésre lehetőség.
Kérdésedre a választ pedig jó szándékkal és önzetlenül megkaptad Bővebben: Link Bővebben: Link Az izmolás helyett odafigyelnél ara amit mondanak, elöbbre jutnál a problémád megoldásában.
Szia! Ügyes vagy! Feltennéd az fcf-t, mert ez engem is érdekel, ne kelljen előről kezdenem!
Igen. Az eredeti program 16F690-re készült. Azzal magyarázta a cikk, hogy a DS18B20 -at kezeli a FlowCode csak az órajelet 8MHz-re, vagy fölé kell állítani. Ez a "C" blokk természetesen értelmetlen a 18F2550 esetében. Töröltem. Így szépen működik. 0.06°C felbontással.
Természetesen!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
Nem belső! Külső 20MHz kvarcról megy. Az órajel 48MHz.
Kell ez a felbontás a feldolgozáshoz. A kijelzőn természetesen csak tized fokos megjelenítés lesz.
Köszi! Közben nekem is sikerült egy régebbi példa alapján, de kisebb felbontásban, ezért ez is érdekes!
A DS alapból 12 bites felbontással dolgozik. Ha kisebb felbontás kell akkor utasítani kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
Igen, 9..12bites lehet. Most azt nézem, hogy hogyan kell beállítani a címüket, illetve, hogy a flowcode ezt hogyan oldja meg több eszköznél.
A Temp2-be nem mindig a helyes érték kerül, illetve az ha századkén értélmezzük a maradékot, de a megjelenítésnél hibás, mert ha a maradék 12, az xx.12, de ha 6, akkor nem xx.06, hanem xx,6, ami téves leolvasást ad.
Megoldás, hogy figyelni kell a Temp2 értékét és ha kisebb mint 10, elé kell fűzni egy nullát. Ezt úgy lehet, hogy konvertálni kell striggé.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
Közben olvasom, hogy ezeknek az 1wire cuccoknak egyedi 64bites címük van. Tudom, hogy ez rengeteg, de mekkora szívás lenne, ha véletlenül két egyforma címűt vennénk. Ugye nem csak hőmérő van ilyen, hanem sokminden más is. Persze ennek esélye kicsi.
Másik észrevételem az, hogy ezek az eszközök baromi lassúak. Fő ciklusba téve, ha gomb lekezelést akarunk mellé tenni, az kínszenvedés, mert fél másodperc körüli kiolvasási ideje van. Ha ilyen eszközt akarunk használni, akkor szinte mindent alacsony megszakításba kell lekezelni, ami emberi léptékű azonnali reakciót igényel. Az ennél is fontosabbakat a magas prioritásuban. Persze ehhez 18F- kell. Aztán lehet, hogy valamit elnéztem, javítsatok ki, ha ennek gyorsabban kéne történnie... A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
Nincs rá esély, mert a 64 bites azonosítót a szabadalom tulajdonosától kell megvásárolni a gyártóknak. Ő nyilván ügyel rá, hogy ne legyen ismétlődés.
Hasonló az eljárás, mint a MAC address esetében. Ott sincs két egyforma. (elvileg)
Igen. Ilyen 1 vezetékes óra IC-t rendeltem, de közben rájöttem, hogy szobatermosztátba nem is kell.
Mért ne kéne, simán tudsz egy programozhatót csinálni, ami változtatja a hőfokot a napszaknak megfelelő beállítások szerint.
Erre én is felfigyeltem a kijelzőn, de még nem foglalkoztam vele. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem. most éppen 20 fokról növekszik a hőmérséklet és 20,6 fok következet, azután 20,12.
Rögtön korrigálok is, mert nagy valószínűséggel nem az 1wire a lassú, hanem az LCD kijelzés!
Hát, sajnos nem! Kijelzés nélkül is 3..4 tized biztosan van... A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
Leggazdaságosabb, ha a hőmérséklet állandó. Akkor csak a veszteséget kell pótolni és mindig jó idő van a szobában. Ha tekergeti az ember, akkor rengeteg gáz kell a visszafűtéshez. Ezen már rengeteget rágódtam. Olcsóbb tartani egy fix hőfokot.
No meg szigetelni ajtót, ablakot, falat. A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
Ha a legnagyobb felbontást használjuk akkor a konverzió 750mSec!
Ha a termosztát mintavételi ideje nem elsődleges, akkor lehet a gombokat megszakításban kezelni. Addig, nincs hőmérséklet kiolvasás. Egy szobatermosztátnál ez nem szempont. Pár perc alatt nem szalad meg a kazán. Vagy addig le lehet állítani a fűtést.
A konverzió idő ennyi? Mert a kiolvasás tuti nem, csak a program valószínű várakozik az adatra... Na megnézem az adatlapot, mert ez így használhatatlan lenne!
Teljesen kényelmetlen, gagyi gombkezelést kapsz, ha nem azonnal reagál. MEgszakításban pedig nem jelezhetsz ki. Másrészt pedig nem létezik, hogy 750ms-et várakozni kéne egy hőfokra, ezt meg kell tudni oldani másképpen!
De miért is kell másodpercenként kiolvasni? Elegendő 5, akár több másodpercenként.
Miért ne? Ha 1sec-enként szükésg van rá, akkor ki kell. Akkor semmi mást nem csinálhat a program, csak az eszközre vár? Kizárt, hogy ez így lenne. Az más kérdés, hogy a flowcode erre fel van-e készítve. Azt keresem, hogy hogyan lehet megvizsgálni, hogy a konverzió elkészült-e. Az adatlap folyamatábráján ez szerepel, de még nem találom a szükséges parancsot, illetve a visszatérési értéket, ami a készenlétet jelzi.
Ezt nem tudom. Még böngészni kell hozzá. Majd később. Most ebéd jön.
Ez eddig oké, de valahogy a flowcode-al kéne megoldani. Haladok, mert ez írja le a konverziós parancsot és megmagyarázza, hogy miért várakozik a flowcode(így könnyebb volt, bár nem kényszerítenek, hogy így csináljuk...)
Látható, hogy a SKIPROM és a CONVERTT után ciklusba vált és addig várakozik, amíg meg nem jön a kész jel, vagy időtúllépés keletkezik. Egy üres rx_byte-al olvassa ki a státuszt(ha nem nulla, kész). Erre lehet építeni, hamarosan jelentkezem. A 44 az a konvert indítása, nem szabad csak egyszer kiadni. Utána csak olvasni kell a portot! Jó étvágyakat! A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
|
Bejelentkezés
Hirdetés |