Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   966 / 1679
(#) petemazi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
A VF2 olyan kicsi, hogy röhögve, kétszer felefér abba a kis nyákdobozba. Azok ketten lesznek a végfokok, kompletten szerintem.
(#) ladislave hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Ez az egész terv szinte a semmiből indult.Sok jót hallottam a VF2esről ezért megépítettem.A hangja teljesen lenyűgözött.Ekkor jöttek a hirtelen,nem átgondolt ötletek,hogy egy átlátszó tetejű dobozba kéne belerakni.Ezért is építettem ezeket a kis dobozokat,hogy így talán még szebbet mutatna.Ez csak gondolatokban volt szép.Ahogyan kezdtem megvalósítani úgy lett egyre kaotikusabb.Egyre több minden került bele az egész egyre pókhálósabbá vált.Így az átlátszó tetőt elvetettem.Mindenesetre elégedett vagyok,sokat tanultam belőle.Az RCA csatlakozón tényleg a kimenet van,csak nem árnyékolt kábel van rákötve hanem normális.Eddig még nem volt vele semmi gond,igaz nem is hajtottam még meg egyszer sem.
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Szép munka mester!

Már én is kimarattam hozzá a paneleket, megvannak az alkatrészek, csak még semmi időm nem volt elkezdeni.

üdv: Müszi
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
A káromkodást kivágtam. Itt az ígért video: Bővebben: Link
(#) Johnny0004 válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Üdv! Tetszik nagyon, de én az ilyen házi gyártmányokról a 6,3-as jack fejhallgató dugaljat hiányolom, persze valakinek sose lesz rá szüksége.
(#) skero válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Szép munka. De kicsit gyors a vissza futás és látszik ,hogy lineáris. A nyák szép lett a nyák gratulálok.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) akos70 hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Sziasztok! Első erősítőm, egy Elprom rádió alkatrészeinek felhasználásával:
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) enree válasza akos70 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Jó újragondolás, gratulálok!
(#) enree válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
régen de szerettem én is, de mióta napi nyolc órában nézem, herótom van tőle, mondjuk az bargraph, de ez a tőled megszokott módon hibátlan
(#) Gery78 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Szia! Köszi szépen, örülök, hogy tetszik. Tesómék nem használnak fejhallgatót, de ha kérnek az erősítőre egy ilyen kimenetet is akkor biztosan teszek rá egyet.
(#) ZSozsóó válasza akos70 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Nagyon szép kombó lett, gratulálok! Zs.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Nagyon tuti lett!
(#) Frankye válasza akos70 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Ez igen! Szép munka, le a kalappal!
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Sziasztok
Megepitetem a sajat VF2 erositomet amiben van kopanas gatlo fejhalgato csati ha a fules be van dugva a hangfal elnemul ugy csinaltam meg.Van hangszin loudnessel ventilatoros hutes amit ugy csinaltam meg hogy kb 45fokon kapcsoljon be es 36fokon meg le van meg benne kijelzo is.Rakok fel par kepet kivancsi vagyok a velemenyekre a sok vezetetek azert van mert csillagpontosan testeltem igy sok lett a test vezetek viszont semmi zaj nincs.A Fulesnel is van kopanas gatlo hogy az is kuka legyen ki es be kapcsolaskor.
(#) akos70 hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Enree, Zsozsóó, Frankye, köszönöm.
Laikusként fogtam bele, egy fórumtársunk segítségének köszönhető, hogy összejött.
(#) CHZ válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Ebben minden benne van..
(#) enree válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Most picit elveszem Zoli_bácsi kenyerét; jó, hogy gondoltál mindenre (bár, a loudness szerintem csak ront a dolgon) és sok mindent tud, de akkor is valami rendet vághattál volna benne. Nagyapám mindig azt mondta, nem elég, hogy működik, legyen szép is! Felirat lesz rajta?
(#) mindenes válasza akos70 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Igazán szép külső. Gratulálok
(#) djloui hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Sziasztok megosztom veletek új mély ládámat amit kocsiba építettem. Nem a legjobb de ezt lehet összehozni egy kiszuperált konyhaszekrényből és egy használt lefolyó csőből, pár csavar ragasztó meg egy doboz rücsi festékből. 55liter Elég jól szól 220/900W blaupunkt mély egy magnat phantom monoblockal hajtva.
(#) vicsys válasza djloui hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szerintem meg elég profi lett!
(#) yagi válasza djloui hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Helló!

Nekem tettszik, szépen megcsináltad!

Ennek a "rücsi" festéknek van hivatalos elnevezése is? (vagy ez már az )
(#) djloui válasza yagi hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
BODY 950 a neve kapható aeroszol formában is de az nem lesz ilyen kráteres. Ez egy kaucsuk bázisú festék amit küszöbökhöz használnak mert végül is egy gumi réteg amit lehet fényezni utána és nem pattan le a festék mert alatta egy puha réteg található. Nekem is kell majd rá fedő festék mert önmagában nem igazán jó csak ki kellett próbálni ki vár addig.
Én literessel fújtam amit a szórópisztolyra lehet tekerni, kimondottan ehhez való.
(#) yagi válasza djloui hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Köszönöm szépen az infót, láttam már régebben is ilyen felületet, de nem tudtam hogy ilyen anyaggal lett készítve. Minden nap tanul valamit az ember fia.
(#) Atosz90 hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok, réges régóta tervezgetünk kaqkk kollégámmal nixie órát, a mostani projekthez a z566m es csövek adtak nekünk ötletet.
Non-multiplexesre akartuk építeni, az első el is készült 4 csöves változatban rtc-s meghajtással, de valamiért nem akart életre kelni, pedig kaqkk éjt nappalá téve ütötte a programozót, és mégse.
Egy kis időre feledésbe is merült az egész, de most ismét előkerült MrBrown-nak köszönhetően, aki küldött nekem egy hexet, és egy apróbb leírást a picről, hogy melyik lábon mi van.
Megterveztem a nyákot, megépítettem, és kaqkkal beégettük a progit, de sajnálatos módon a program késik, nem is keveset, majd döntöttünk a kapottakból csak a pic tipusát vettük alapul, köré épített órát meghagytuk, és írtunk rá egy új programot 4 MHz kavicshoz, ami végre pontos, és amiből el lehet kezdeni a fejlesztést.
Köszönet Kaqkknak, és MrBrownnak az ötletért.
(#) Müszi válasza Atosz90 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szép munka! Esetleg fel tudnád tölteni a .HEX-et és a kapcsolási rajzot? Szívesen utánépíteném!

üdv: Müszi
(#) kaqkk válasza Müszi hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A hex még nem publikus -fejlesztés próba alatt van .
(#) Müszi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod, én (mivel nem multiplexelt) VFD-vel építeném meg (IV-11 vagy 12-es csövekkel, megfelelő meghajtással).
(#) Atosz90 hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Amint késznek tekintjük kaqkk-al mindenki számára publikussá válik.
(#) havranarpi válasza Atosz90 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Esetleg még egy cikket is megérne
(#) Müszi válasza Atosz90 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Minden OK
Következő: »»   966 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem