Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   78 / 606
(#) Lázár Péter hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Fölmerül a kérdés, ami örök hangfal, vagy hangdoboz. Ebben az esetben döntse el mindenki maga.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) pucuka válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Ez már hangdobozhangfal
(#) Lázár Péter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Ezek úgy látom csak "művészek" agyából pattanhatnak ki. Akár mint ez, vagy a magnóember, bár az utóbbi nem is néz ki rosszul.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) Lázár Péter hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Arról nem is beszélve mire nem lehet jó a régi doboz. Erre, vagy akár ilyenre is, de lehet ez a legértelmesebb. No de befejezem...
(#) szamóca válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Ez nem kérdés, mert a hangfal meghatározása, nem illik a képen látható raktárra.
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Nyák készítés üvegből Itt
(#) zoly15 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Jó kis technika, de csak és kizárólag SMD játszik ez furat szerelt alkatrészekkel jobb lenne
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Nem kifúrhatatlan az üveg sem, de plexiből is elkészíthető szerintem. Csak a forrasztási időkkel kel vigyázni.
(#) pucuka válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Valóban nem kifúrhatatlan az üveg, csak eltart egy jó ideig. Amúgy a HIKI, és a REMIX is készített vastagréteg integrált áramköröket üveg lemezre a 80' .as évek elejétől. Főleg ellenállás hálózatokat gőzölögtettek rá, de az erősítők, logikai hálózatok SMD alkatrészeket is tartalmaztak
(#) zolika60 hozzászólása Nov 16, 2012 / 1
 
Mondjuk nem elektronika, de érdekes. Bővebben: Link
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Nekem kell egy ilyen!
(#) zolika60 válasza Frankye hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Sajnos nem kifizethető. Nagy nehezen találtam meg az árát.Bővebben: Link
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Há de mé? 70ezret sokkalsz érte?
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Nem sokallnám, ha volna rá.Pedig itt van a szomszédban Gödöllőn, csak nem tudtam pontosan megtalálni hol. Ha személyesen megkeresném, talán más áron jutnék hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
100W autós erősítő EBAY-ról.. Összes kimenő teljesítmény: 100W, bemenő feszültség: DC 9 ~ 14.4V 2A . Valami nem stimmel. Pedig azt hittem, 41,53$-ért már valami rendes készüléket árulnak...
(#) exorcist válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Plusz 58,85$ postaköltség, erre mondják, hogy drágább a leves, mint a hús. Nyilván 14,4V-nál, 2A-es áramfelvétel mellet nem produkál 100W-ot a kimeneten (hacsak nincs benne egy mini Tesseract), de 10-et attól még tudhat. Talán lemaradt a varázslatos PMPO szócska
(#) exorcist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Olyan invertert még nem láttam amiben T-osztályú digitális erősítő van, SD kártyaolvasó és USB-s MP3 lejátszó
(#) exorcist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Logikai inverter 100%, hogy van benne, pl az MP3 dekóder IC-ben. A DC/AC inverternek nem sok értelmét látom, mert utána megint vissza kell "alakítani" DC-re, ez veszteségesebb lehet mint egy DC/DC step-up konverzió.
(#) exorcist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
És mint ismeretes, auto-hifiben előszeretettel alkalmazzák a töltéspumpás DC/DC-ket. Amúgy teljesen félreértelmezted amit írtam. Bővebben: az inverter szót általában két dolog megnevezésére használják. az egyik a logikai kapu, a másik a DC/AC átalakító.
A "váltó" megfogalmazás teljesen pontatlan. Az AC (alternating current) váltakozó áramot (feszültséget) jelent, azaz polaritást vált. A DC/DC konverterek pedig nagyrészt változó feszültségekkel/áramokkal dolgoznak.
(#) Action2K hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Pár napja újra működik, a világon jelenleg a legrégebbi restaurált, működő komputere. Harwell Dekatron / WITCH
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Te szereted a 3D-s dógokat.
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Eccerű mint a faék.
(#) exorcist hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
A 14-es ábra elsőre bizarr , de nem trükkfelvétel. Figyelmeztetés! A magyarázat elolvasása nélkül, senki ne próbálja meg otthon!
(#) kameleon2 válasza exorcist hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Ez mind nagyon szép - és szerencse az is, hogy ha tönkre is menne az ellenállás, akkor is vagy megszakad, vagy megnyúlik. . . Azért nem erre fogom tanítani a gyerekeimet, mert ha csak egy dolgot nem vesznek figyelembe - kész a baj. Soha nem jutna eszembe így szemléltetni a vezetőképességet diákok előtt.
(#) _BiG_ válasza exorcist hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Remek Taigetosz-próba. Aki nem elég körültekintő és a műszert a nullára köti és maga fogja meg a műszer másik zsinórját és a fázist, az könnyen kiszelektálódik...
(#) Hodinka válasza exorcist hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Erről egy ismerősöm jutott eszembe,aki hasonló módon szerette folyton kikeresni a fázist (tehát az egyik zsinórvéget a kézbe,a másikat a vezetékhez elven),egészen addig,míg egyszer el nem felejtette átkapcsolni a multimétert szakadásvizsgálóból feszmérésre.Azóta nem csinálja.
(#) szamóca válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Késes biztosító betétet is sokan vesznek ki kombifogóval, amíg van mivel, vagy rosszabb esetben van kinek. Egy volt kollégának pl megváltozott tőle a világképe, azóta egy irányba néz, és folyik a nyál a szájából.
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Késest, de igazából semmilyen biztosítékot nem szabadna feszültség alatt kivenni, ill betenni, a nem látható terhelés miatt.
(#) Hodinka válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Nálunk is ezt csinálják,sajnos emiatt én is rengeteg balul elsűlt esetről tudok.Olyat is hallottam,hogy a trafóház nagyfeszbiztosítékait is feszültség alatt cserélgetik,egy szál védőkesztyűben (10kV).
(#) exorcist hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
Tegnap ajánlotta nekem az eladó kislány ezt a fülest: SONY MDR-1R. Ami érdekes benne az a specifikált frekvenciaátvitel: 4-80.000Hz Jót mosolyogtam rajta. Ha tudja is (bár erősen kétlem), akkor minek? Már az is nagyon jó hallású aki 22-24kHz-ig még hall valamit. Vagy ezt delfinek is használhatják?
Következő: »»   78 / 606
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem