Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Elnézést a keveredésért.Én egy teljesen normális elkóra gondoltam,aminek a negatív oldala meg van jelölve.Azt szeretném megtudni, hogy ha a hálózati 230V-ot egyenirányítom és polaritásnak megfelelően rákötöm a kondira akkor az nem robban-e fel,vagy ilyesmi...
Mindjárt más.
Természetesen nem lesz semmi baja, nem robban fel, amíg túl nem léped az elektrolit kondenzátorra írt adatokat. Azt azért tudnod kell, hogy ezek névleges adatok, és gyakorlatilag érdemes utána számolni mi történik, ha az adott értékek szélső értékek, és abban az esetben sem lehet a határadatokat túllépni.
325 V egyenfeszültség,akkor elvileg nem lépem túl a 400 V ot,még ha ingadozik is a 230.?
Tehát ha olyan 10%al a megadott érték alá töltöm,akkor elvileg semmi gond nem történhet?!
Elvileg elmehetsz a névleges értékig is, de akkor semmi tartalék nem marad. A névleges értékre igénybevett kondenzátornál is van még némi tartalék, csak az élettartam rövidül. Tehát azonnal nem fog tönkremenni, csak éppen nem lehet előre megmondani mikor.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
Sziasztok valaki tudna nekem tervezni egy 40uH-s tekercset ebbe az áramkörbe
Bővebben: Link Ha link rosszul működne akkor a bsselektronika oldalán ezzel a névvel szerepel Nagy teljesítményű (160 W) precíz 230 V-os inverter Előre köszönöm válaszotokat. A válasz ablakban van egy kék színű LINK gomb. Na, azzal lehet a szöveg helyett linket beilleszteni. Nagy meló volt, de megcsináltam! --moderator A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
Parancsolj. Bővebben: Link
Milyen egyszerű lenne így csakhogy külföldön élek és a környező szaküzletben nem kapok ilyet rendelni pedig egy ilyen alkatrészt nem fogok mert a posta többszöröse lenne a tekercs árának de itthon van ferrit magom huzalom, csak adatom nincs hozzá.
Tervezni szeretném házilag megvalósítani! Nem venni! Remélem érthető voltam!
Fogsz egy kis gyűrűvasat és rátekersz pár menetet egy vastagabb tekercselőhuzalból. Itt mutatnak egy 21 uH-s tekercset. Neked dupla menetszám kell, kissé vastagabb huzalból. De az a biztos, hogyha induktivitásmérővel leméred a kész tekercsedet.
Sajnos nincs.
kadarist: Megnéztem a linke és ha jól értem arra a gyűrűre 21 menet ment? Csak nemtudom a gyűrű méretei nekem van itthon egy aminek a belső átmérője 12mm a külső 16mm és a vastagsága 8mm.Erre szeretném megtekerni.
Ezért jobb a boltban megvenni ezeket. Az eredő induktivitás függ a mag anyagától, méretétől stb. És persze az sem árt, ha van induktivitásmérő a szerszámok között. Egyébként a nyáklap beültetési képén ott van az L1 körvonalrajza, ami alapján meg lehet saccolni a kívánatos toroidméretet.
Hm hát van rendelve egy a többi alkatrésszel együtt de az 39uH-s és lehetséges nemfogja birni a 2ampert meg nincs is raktáron ezért késik az egész és idő pedig sürget. Bár ha le égne és letekernném számolva a menetek számát visszatekernék egy picivel többet vastagabb huzalból az ugy lehet működne. És mi történne ha kihagynám azt az alkatrészt?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
Az se baj, ha 50 uH az a fojtó, vagy esetleg 30. Persze nem kell leégetni, mert ha 2A-nél sokkal kevesebb áramot hajtasz át rajta, akkor nem esik bántódása és így az ép meneteket tudod majd megszámolni.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
Hm akkor nyugodtan használhatok nagyobbat? Pl.: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
Köszönöm szépen segítségetek, nagyon hálás vagyok nektek!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
"Neked dupla menetszám kell,"
Ha pontosan annyi volna depi52 vasmagjának az Al értéke, mint a linken lévőnek, akkor a menetszámnak 1,41-szeresének kellene lennie, mert az induktivitás a menetszám négyzetével arányos. Csak az a gond, hogy a vasmag Al értékének meghatározásához kell pár műszer...
Amit az előzőekben belinkeltem szerinted is megfelel?
köbzoli nem szeretném tudásod lebecsülni de minnél több véleményt halok annál biztosabb vagyok.
Kapcsolóüzemű tápokban az induktivitás értéke elég fontos. Összefügghet a kimenőfeszültséggel, bemeneti feszültségtartománnyal, terhelhetőséggel stb. Az induktivitásnak sok esetben energiatároló szerepe is van ezekben a kapcsolásokban. Ezért én inkább a kapcsolás szerinti értéket raknám bele.
Na ez érdekes álláspont lett, miben okozhat változást az 50uH-s
Ennek az induktivitásnak semmi köze nincs a kapcsolóüzemű táp működéséhez. Ez csak egyszerűen az 50 Hz -es kimeneti jel (230 V) tüskéit "gömbölyíti", szűri. Ilyenformán az induktivitás értéke nem kritikus, a huzalvastagság csak annyiban, hogy elbírja a terhelő áramot, ami max 2 A -t. A kimeneti transzformátor primer tekercsét egy 50 Hz -es négyszög jellel hajtja egy - egy FET -es félhíd, ellenütemben.
Végre valaki megnézte a frekit (Zolin kívül)
Na akkor belerakom az 50uH-st a huzal vastagság meg remélem elég.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
Az se nagy gond ha nem teszed be. Legfeljebb, ha autóban használod az invertert, nem hallgatsz közép, rövidhullámú rádiót.
Sziasztok! Remélem jól nevezem meg az alkatrész nevét: egy olyan potenciométert keresnék ami kézi behajtókban szokott lenni (vagyis ahogy húzod befelé a gombot úgy gyorsul a motor is)-tudom hogy kel hozzá fordulatszám szabályzó,meg is csináltam a rajzot csak az a kérdés hogy ezt a rugós potenciométert minek nevezik ,vagyis milyen néven keressem? A választ előre is köszönöm. Üdv.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |