Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC hűtés fordulatszám szabályzott ventilátorral
Lapozás: OK   3 / 6
(#) Krisz03 válasza Georgee hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Szerintem maradhatna a 47k, viszont nem "tengelyes" potit kell használni, hanem sokfordulatos helitrimmert: Bővebben: Link
(#) Chokapick válasza Georgee hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
koszi.holnap kiprobalom es majd szolok,hogy mi a palya
(#) Chokapick hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
szesztek.volna itt egy kis aprosag amire mostmar walami stabil,mukodo kapcsolast kellene kitalalni. PC-hez keresek egy komoly kapcsolast amivel 6db 12V-os ventilatort tudnek vezerelni 2 fele modon. 1-homerseklet novekedesevel emelkedne a fordulatszam(pl:20-50C-ig) . 2.manualis fordulatszam szabalyzas potikkal es vegul egy lcd kijelzos megoldas amivel tunam kovetni a ventilatorok fordulatat. a kijelzes nem is vona gond.talaltam ra alkalmas rajzot a hobbielek.kapcsolasai kozott. a smartie nevu progival lehet mukodtetni es minden okes is lenne. AAAAm e kapcs parhuzamos lpt portrol mukodik es az nekem foglalt.Az lpt-rol 8db-relet vezerlek es az volna a kerdesem,hogy lehet e olyan herkentyut venni vagy barkacsoni amivel +1 lpt portot nyerhetek a gepemre,hogy az elkepzeleseimet megtudjam epiteni??? vent szabalyzasrol mar millio oldalt megneztem,de semmi okossagot nem talaltam. akar egy utbaigazitasnak is nagyon orulnek es mindenfele segitsegnek. FONTOS kriterium,hogy a kapcsolasok ne tartalmazzanak PIC-et .
(#) Norberto válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Idézet:
„lehet e olyan herkentyut venni vagy barkacsoni amivel +1 lpt portot nyerhetek a gepemre”


Az IC neve FT245. Ez egy SMD kivitelű integrált áramkör, az egyik USB portodból "készít" egy párhuzamos portot. Forrasztani házi körülmények között nem a legkönnyebb, de sokan használják a világon...
(#) Chokapick hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
a napokban talaltam egy topikot ahol arrol wolt szo,hogy a kapcs amit most en is mellekeltem walaki elkeszitette s nem mukodik.azota elveszitettem ezt a bizonyos topikot es azert irok most ide hatha valaki felismeri es elmondja mi a bibi a kapcsban,mert en is szeretnem elkesziteni.mar megvan hozza mindenem csak most elbizonytalanodtam a a hir hallatan,hogy nem mukszik a dolog. szoval ha valakinek aktualis a thema kerem segitsen
(#) Chokapick hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
esetleg walaki
(#) Chokapick hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
elkeszitettem.3szor is ellenoriztem.minden jo.am lehetetlen beallitani 1,00 mA-t 0,01-rol tudtam allitani 0,02-re. tud walaki segiteni? wagy esetleg egy letesztelt rajzot adni
(#) (Felhasználó 4577) válasza patexati hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Pont ez kell neked
(#) Pafi válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Valószínűleg fordítva raktad be a z-diódát!
(#) fongab válasza (») Okt 23, 2007 /
 
Ha van kedved kísérletezni: akkor a KTY10 helyére rakjál be 2000ohmos (2Kohm) ellenállást.
És mérjél feszültséget a test és a T1 Bázisán ott 6,4V nak kell lenni. (Szórás miatt lehet 6,0V- 6,8V)
A test és a Kollektor között 2V. És a test és Emitter között 6,85V Ha itt nem ezt méred, állítsd a potit középre. És a R5 ellenállást növeld akkorára, hogy a test és a Emitter között, 6,85V legyen.
Ha ezt a érték van, (6,85V) akkor 1mA folyik, a KTY10en. (csak 12V tápfeszültségnél)
(#) Chokapick válasza fongab hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
szia.most teszteltem ahogyan iretad.2kohm ellenalas .A collektoron mertem 2,8v a bazison es emiteren 11 es 12v A potikat hiaba tekerem az ertekek maradnak. a zener dioda csikja mutat az r5 fele. BC 557 est hasznalok.mi lehet a gond? nemtudok okos lenni es idegesit,mert nemtudom megoldani.
(#) Chokapick válasza Pafi hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
a zener diodam csikja R5 ellenalas fele mutat.
(#) fongab válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
BC557 tranyó az jó, a BC212 helyett. a föld és a Bázis között nincs meg a 6,0-6,8V akkor vagy rosszul van betéve vagy márt nem jó. Fordítsd meg lehet hogy úgy jó lesz. Ha a zéner diódán nem tudod mérni a 5,2-6V csak 0,6V körül, akkor fordítva van. Ha 0,6 és 5,2-6V kissebet illetve nagyobbat mérsz akkor vagy szakadt vagy rövid zár, ekkor csere.
(#) Chokapick válasza fongab hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
a tranyo jol al.a zeneren mertem 9,3 v feszultseget.szerinted?
(#) fongab válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Ha van kéznél egy 7805 vagy 78L05 stab kocka akkor így is jó. A tranyos részét ki lehet hagyni.
Itt is a áramot be kell állítani. A KTY10 helyére műszer, a potival a 1mA be állítod és jónak kell lenni.

áram gen.JPG
    
(#) Chokapick válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
te is megepitetted mar ezt a kapcsit?
(#) Chokapick válasza fongab hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Megvan.Vagyis meg csak reszben,de elore jutottam. Rossz volt a meromuszerem Na most beallitottam az 1,00 mA-t. minden jo am most jon a senzor. wan egy tranyo tokozasu GC511K es egy dioda formaju.eggyikrol sem tudok semmit.ebben kernek egy kis segitseget.mit kell mernem es hogyan kell bekotnom.jelen allapotban senzor nelkul fojamatosan vilagit a led.a trimer potit is tekergettem.akkor is vilagit. szoval senzoros temaval elakadtam.leci segitsetek
(#) Chokapick hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
lessz itt walami
(#) fongab válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
KTY10-nek 2Kohm körül van az ellenállása. ha benne hagyod a KTY10 helyén a 2k akkor A P1 be/ki tudod kapcsolgatni.
Én nem építtetem meg.
A szenzornak mennyi a ellenállása ? Ohmos a kimenete ? Lehet hogy fesz vagy áram vagy frekit ad ki.


Ha van sima diódád (1N4148 vagy 1N4001….7) három darabot kössél össze, azzal is mennie kéne. Ha a KTY helyére be teszed. A jelölt fele legyen a test felé.
(#) Chokapick hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Ime a cuccos A probapanelen 2db aramkor lathato. az 555-el keszult fordulatszam szabalyzot mindenkinek ajanlom. 0,4V-tol 11,8V-ig lehet vele szabalyozni,tehat tuti. Az LM311-es aramkort is sikeresen megepitettem es beallitottam az 1,00mA-t,de egyenlore meg nem talaltam hozza megfelelo senzort.A cel a pC ventilator szabalyzasa wolna.De ha sikerul valami igerem ide azonnal megirom.addig is ha tud walaki segitsen senzor ugyben.
(#) Chokapick válasza Georgee hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
szewa.ezt is eloszedtem,hogy lezaruljon a tema. a 47kohm-os trimert lecsereltem 100kohm-ra.igy mar teljesen elfogadhato a homersekleti kapcsolasa.a procinak megfeleloen kapcsol ki es be.homerot nem alkalmaztam,de tetszett az eredmeny.Am egy dolog azert meg itt is fuggoben van.a potiwal szabalyozni nem lehet.en tekergettem jobra balra a kapcsolas pillanataban is,de nem reagalt. Hat akkor kerdezem en mire valo? Vagy esetleg a senzort kellene itt is lecserelni???
(#) Chokapick válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
igen mikor benne hagyom a 2kohm ellenalast a senzor helyen akkor a potival ki-be kapcsol.pont kozep allasnal. azt sem tudom,hogy a thermistor PNP vagy NPN kell e hogy legyen?!
(#) fongab válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Mint írtam, ellenállás. Azt nem tudom, hogy 20°C milyen érték van. De 2K környékén.
A három diódát sorba kösz, akkor is elő tudod állítani ezt a feszültséget, ami kb2V.
És ott, ha melegíted, tehát megfogod. Lesz változás.
(#) Chokapick hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
ezt a diodas trukkot meg nem probaltam. Es milyen fajta diodaval lehetne ezt megnezni? irnal rola egy picit bovebben? kiprobalnam......
(#) fongab válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Olvass egy kicsit vissza. 134484 HSZ. Ha nyitó irányba áramot folyatsz rajta, változik a rajta eső fesz, hőmérséklet változás hatására. Minél kisseb annál könnyebben melegszik át. (1N4148) De bármelyik jó.
(#) Chokapick válasza fongab hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
OK.Mindjart kiprobalom,de miert kell 3db?
(#) fongab válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Az Si dióda 0,5-0,8V a nyitó feszültség. Típustól függ. Amivel lehet számolni a 1N4148 nál, 0,6-0,65mV. De ez darabtól is függ. 100db -ból jó ha 3-4db egyformát találsz. De neked most, mindegy.
Ha le tudsz menni a P1 akkor, nem kell a három. Az úgy jött ki ~0,6V+0,6V+0,6V=1,8V neked 2V kell.
A másik egy diódának váltózása ~2mV/K° én hármat ajánlottam. 3X 2mV=~6mV/K° látványos lesz a változás. Ha egyszerre melegíted, illetve hűtőd.
(#) Chokapick válasza fongab hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Kiprobaltam s a kovetkezoket tapasztaltam>3db sorbakotott 1N4148-nal szobahomersekleten P1 trimer felenel tehat kozep allasnal kapcsolt a led. Kesobb forrasztoval melegitettem a diodak labat s a led kialudt arra az idore meg vissza nem alt a dioda szobahore. Tehat az a helyzet,hogy ez a kapcs kontraba dolgozik az en celomhoz viszonyitva. Mert sztem,akkor kell,hogy kapcsoljon,mikor melegszik.Mivel en proci hutonel ceretnem hasznalni. szerinted?
(#) Chokapick hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
most mit tegyek?
(#) fongab válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Ezzel a működését ellenőriztük.
Ha a IC 7lábhoz be teszel egy BC182 tanyó bázisát 1K ellenállással. A emittert a test, vagy IC1 lábra kötöd. és még egyszer megcsinálod R4 LEDedet collektorra kötve akkor a másik fordítva világit majd.
De kell a mostani is, azt ne szedd ki R4 LED.
Vagy vegyél KTY10senzort
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem