Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   973 / 1679
(#) tomat5 válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia
Nem kis küzdelem lehetett, gratulálok.
(#) Doncso válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Elismerés a kitartásért, nagyon klassz, de mi is ez? kiváncsi leszek kié lesz az 1000.-oldal első hsz-a.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Vagy ha nem...
(#) Szpisti hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Köszi... Kitartás az kellett, főleg ha azt is figyelembe veszem hogy alapból -4 rövidlátó szemüvegem van, közelre meg egy másik +2 Nem győzöm cserélgetni mikor bütykölök. Nagyon elkel néha a nagyító is.
(#) san398 válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Minden tiszteletem a kitartásodért! Kíváncsi leszek a végleges változatra.
(#) vicsys válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ha készen lesz a letisztázott változat, majd szeretnék kérni egy hosszabb videót.
(#) Frankye válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Abszolute együtt érzek Veled a szemüveg miatt. Így különösen nagy az elismerés az alkotásért!
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Beethoven is akkor komponálta a legnagyobb dolgait, mikor megsüketült
(#) Doncso válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Még most sem jöttem rá mi ez...
(#) Szpisti hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Annyit a dologgal kapcsolatban hadd kérdezzek még itt (és talán nem lesz off most) , hogy szerintetek honnan érdemes smd kondikat és ellenállásokat rendelnem ehhez a kütyühöz?
Mert az itteni szaküzletben nem dúskálnak ilyesmiben.
Több helyen is találtam netes üzletekben, de elég eltérőek az árak és a választék.
Köszi előre is!

(hihi, megnyitottam az 1000.oldalt )
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) Szpisti válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
A video leírásában pár dolgot odraírtam, de akkor kicsit részletesebben:
Ez egy "hangmodul" , ami zenei hangokat tartalmaz . Összesen 128 hangszínt, értsd: zongorák, orgonák, vonósok, gitárok, hangeffektek, dobok és pecussionok stb.
Ha látsz egy mai modern szintetizátort, abban is van hasonló, csak sokkal fejlettebb kivitelben több hangszínnel, effektekkel.
Ha egy elektronikus hangszert megnézel közelebbről, két alapvető egységből áll (az egyszerűség kedvéért): a billentyűk és a lenyomásukat érzékelő-átalakító elektronika. Ez állítja elő az ún. MIDI (egy nemzetközi standard) jeleket. Ezek még nem hangok, csak azt határozzák meg, melyik billentyűt mikor, milyen erősséggel ütötted le, és milyen hagszínen szólaltassa meg azt a bizonyos hangmodult.( Ez utóbbi a másik alapvető egység.)
Na ez a kütyü lenne az a hangmodul, amit ezek a midi jelek vezérelnek.
Lehet ilyent kapni 60ezertől a csillagos égig, de mivel nekem egy egyszerű elektromos dobhoz kellett valami hangkeltő, erre neveztem be 2000 Ft indulótőkével.
Tehát a videón hallható hangokat ez a picike 7x7mm-es chip generálja, és ez adja majd az e-dobom cintányérját, lábdob és pergő meg egyéb hangjait.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) tranyoval hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Ezt a radiot nem most csinaltam, de batran ajanlhatom barkinek, aki kezdo.
Egyszeru, es konnyu beallitani. Az alkatreszek nem dragak, es jol megy 7 Mhz-en, bar mas frekvenciara is el lehet kesziteni. RT 2005/11 szamabol.
Ferenc
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012

7Mhzvevo.jpg
    
(#) tranyoval hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Csinaltam egy erositot, no de nem a bombolos kategoriaban csak egy 741-es IC-bol.
Ez az elso, ami nem sult meg. Egyenlore csak olyan HomeMade modon probalva, de megy, mert van egy gyenge zaja, mikor bekapcsolom, es erositi is a gyenge jeleket.
Alulrol kap 9 voltot, jobbra a bemenet huzalja, balra kimenet. Hogyan lehetne tobb teljesitmenyt kivenni belole? Megcsinalom Nyakon is..
Ferenc
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) Doncso válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ja így már értem. Nagyon klassz, így igazán sok pénzt megspóroltál, és jól is működik, gratuláció mégegyszer.
(#) Szpisti válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek.
Kipróbáltam a dobpadokkal is...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Idézet:
„Akkor még van esélyünk, egy pár nagy dologra.”
Akkor most kezdjek el piramist építeni?
(#) Frankye válasza tranyoval hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ha megnézed a uA741 IC adatlapját, meglátod, hogy nem egy erőmű. Nem is ez a célja. A nagyobb erősítésekhez komolyabb erősítő IC-k léteznek, ergo, ha növelni akarod a kihozható teljesítményt, akkor másik IC-re lesz szükséged.
(#) havranarpi válasza Frankye hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Pl: TDA és STK sorozatok itt vannak nagyobbak is és még ha akarod hidalhatod is.
(#) fordkapcs hozzászólása Dec 18, 2012 / 1
 
Hogy egy kis erősáram is legyen

kapcs.jpg
    
(#) Izeg. válasza fordkapcs hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ez jó és szép de mi célt szolgál?
Például azok az egyenirányító hidak?

Egyébként én viccesebbnek tartom az erősáram szerelgetést, az bizsergetőbb élmény.
egyébként tudom nem dicsőség de én erősáram szerelésnél nem mindig áramtalanítom a vezetéket, úgy gondolom, hogy az ember ha hozzá nyúl akkor legyen tisztába a dolgokkal, és akkor nem lehet baj(meg amúgy is nem rohangálnék percenként akár 70m-t hogy a háromfázisú dugó szerelése után kapcsolgassak
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) fordkapcs válasza Izeg. hozzászólására (») Dec 18, 2012 / 1
 
Éjszakai-nappali áram közötti szünetmentes átkapcsoló, 3 fázisra. Nem magamnak csináltam.
A graeztz-ek nem egyenirányítóként működnek, csak az erősen feszültségfüggő vezetőképességük van kihasználva.
(#) janimester hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Kiszakadt usb javítás. Mitnemondjak soha a b***ös életben nem forrasztottam ilyen apró lábakat főleg az aljzaton.. alig láttam már hogy holis van láb amire forrasztanom kéne de működik.
(#) StefuPeti válasza fordkapcs hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Szia. Hogy is van ez az éjszakai-nappali áram átkapcsolása? Küldenél egy "kapcsolási" rajzot róla?
Mi van a jobboldali fehér dobozban?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) zolika60 válasza janimester hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Gratulálok. Egy jó páka és egy nagyító sokat segíthet.
(#) janimester válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
0.8-as végű pákám van az tökéletes , a nagyítót azt majd még megpróbálom igaz nagyon ritkán akad ilyen maszek a kezembe .
(#) zolika60 válasza janimester hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Néha még az a páka is vastag. Azt szoktam ilyen ritka esetben tenni, hogy megfelelő vastagságú rézdrótból feltekerek néhány menetet a pákám hegyére. A végét kihajlítom és hegyesre reszelem. Az egész szerkentyűt beónozom a jobb hóátadásérdekében, aztán ezzel sebészkedem a nagyító alatt. Bár egyre ritkábban ahogy a szemem romlik.
(#) fordkapcs válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
A dobozban némi vezérlő elektronika van, persze nem csak annyi alkatrészből áll amennyi látszik, csak az SMD alkatrészek az alsó oldalán vannak. (Ne haragudj, a kapcsolási rajza nem publikus - sok munka van benne)

kapcs1.jpg
    
(#) Kovidivi hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Skori tervei alapján egy kis konzultációval építettem egy kapcsoló üzem tápot, állítható áramkorláttal. Bemenő feszültség a kondik miatt max. 70V, a kimenő feszültség 40V. Kimenő áram maximuma számomra ismeretlen, valószínűleg 5A sem okozna gondot. 0.2 ohmos sönt ellenállás miatt a max. kimenő áram 3A körül korlátozódik, a minimum pedig 200mA. Egy röpke hatásfokmérésnél 82% jött ki, de ez semmit sem jelent, mivel a 4 mérőműszerből talán 1 van rendesen bekalibrálva... Kapcsolási rajz: Bővebben: Link 36V-nál 20mA a nyugalmi áramfelvétel. Törekedtem arra, hogy a félvezetők könnyen ki- és beszerelhetőek legyenek, ne legyenek eltakarva. Ezért még a 2db sorosan kapcsolt 0,1ohm-os söntöt kell kicserélni egy db 0.2ohmosra.
(#) Frankye válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ejha! Nagyon pöpec!
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Nagyon szép munka, elismerés és gratuláció.
Következő: »»   973 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem