Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Szia
Nem kis küzdelem lehetett, gratulálok.
Elismerés a kitartásért, nagyon klassz, de mi is ez? kiváncsi leszek kié lesz az 1000.-oldal első hsz-a.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
Köszi... Kitartás az kellett, főleg ha azt is figyelembe veszem hogy alapból -4 rövidlátó szemüvegem van, közelre meg egy másik +2 Nem győzöm cserélgetni mikor bütykölök. Nagyon elkel néha a nagyító is.
Minden tiszteletem a kitartásodért! Kíváncsi leszek a végleges változatra.
Ha készen lesz a letisztázott változat, majd szeretnék kérni egy hosszabb videót.
Abszolute együtt érzek Veled a szemüveg miatt. Így különösen nagy az elismerés az alkotásért!
Beethoven is akkor komponálta a legnagyobb dolgait, mikor megsüketült
Annyit a dologgal kapcsolatban hadd kérdezzek még itt (és talán nem lesz off most) , hogy szerintetek honnan érdemes smd kondikat és ellenállásokat rendelnem ehhez a kütyühöz?
Mert az itteni szaküzletben nem dúskálnak ilyesmiben. Több helyen is találtam netes üzletekben, de elég eltérőek az árak és a választék. Köszi előre is! (hihi, megnyitottam az 1000.oldalt ) A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
A video leírásában pár dolgot odraírtam, de akkor kicsit részletesebben:
Ez egy "hangmodul" , ami zenei hangokat tartalmaz . Összesen 128 hangszínt, értsd: zongorák, orgonák, vonósok, gitárok, hangeffektek, dobok és pecussionok stb. Ha látsz egy mai modern szintetizátort, abban is van hasonló, csak sokkal fejlettebb kivitelben több hangszínnel, effektekkel. Ha egy elektronikus hangszert megnézel közelebbről, két alapvető egységből áll (az egyszerűség kedvéért): a billentyűk és a lenyomásukat érzékelő-átalakító elektronika. Ez állítja elő az ún. MIDI (egy nemzetközi standard) jeleket. Ezek még nem hangok, csak azt határozzák meg, melyik billentyűt mikor, milyen erősséggel ütötted le, és milyen hagszínen szólaltassa meg azt a bizonyos hangmodult.( Ez utóbbi a másik alapvető egység.) Na ez a kütyü lenne az a hangmodul, amit ezek a midi jelek vezérelnek. Lehet ilyent kapni 60ezertől a csillagos égig, de mivel nekem egy egyszerű elektromos dobhoz kellett valami hangkeltő, erre neveztem be 2000 Ft indulótőkével. Tehát a videón hallható hangokat ez a picike 7x7mm-es chip generálja, és ez adja majd az e-dobom cintányérját, lábdob és pergő meg egyéb hangjait. A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
Sziasztok!
Ezt a radiot nem most csinaltam, de batran ajanlhatom barkinek, aki kezdo. Egyszeru, es konnyu beallitani. Az alkatreszek nem dragak, es jol megy 7 Mhz-en, bar mas frekvenciara is el lehet kesziteni. RT 2005/11 szamabol. Ferenc A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
Csinaltam egy erositot, no de nem a bombolos kategoriaban csak egy 741-es IC-bol.
Ez az elso, ami nem sult meg. Egyenlore csak olyan HomeMade modon probalva, de megy, mert van egy gyenge zaja, mikor bekapcsolom, es erositi is a gyenge jeleket. Alulrol kap 9 voltot, jobbra a bemenet huzalja, balra kimenet. Hogyan lehetne tobb teljesitmenyt kivenni belole? Megcsinalom Nyakon is.. Ferenc A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
Ja így már értem. Nagyon klassz, így igazán sok pénzt megspóroltál, és jól is működik, gratuláció mégegyszer.
Idézet: Akkor most kezdjek el piramist építeni? „Akkor még van esélyünk, egy pár nagy dologra.”
Ha megnézed a uA741 IC adatlapját, meglátod, hogy nem egy erőmű. Nem is ez a célja. A nagyobb erősítésekhez komolyabb erősítő IC-k léteznek, ergo, ha növelni akarod a kihozható teljesítményt, akkor másik IC-re lesz szükséged.
Pl: TDA és STK sorozatok itt vannak nagyobbak is és még ha akarod hidalhatod is.
Ez jó és szép de mi célt szolgál?
Például azok az egyenirányító hidak? Egyébként én viccesebbnek tartom az erősáram szerelgetést, az bizsergetőbb élmény. egyébként tudom nem dicsőség de én erősáram szerelésnél nem mindig áramtalanítom a vezetéket, úgy gondolom, hogy az ember ha hozzá nyúl akkor legyen tisztába a dolgokkal, és akkor nem lehet baj(meg amúgy is nem rohangálnék percenként akár 70m-t hogy a háromfázisú dugó szerelése után kapcsolgassak A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
Éjszakai-nappali áram közötti szünetmentes átkapcsoló, 3 fázisra. Nem magamnak csináltam.
A graeztz-ek nem egyenirányítóként működnek, csak az erősen feszültségfüggő vezetőképességük van kihasználva.
Kiszakadt usb javítás. Mitnemondjak soha a b***ös életben nem forrasztottam ilyen apró lábakat főleg az aljzaton.. alig láttam már hogy holis van láb amire forrasztanom kéne de működik.
Szia. Hogy is van ez az éjszakai-nappali áram átkapcsolása? Küldenél egy "kapcsolási" rajzot róla?
Mi van a jobboldali fehér dobozban? Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Gratulálok. Egy jó páka és egy nagyító sokat segíthet.
0.8-as végű pákám van az tökéletes , a nagyítót azt majd még megpróbálom igaz nagyon ritkán akad ilyen maszek a kezembe .
Néha még az a páka is vastag. Azt szoktam ilyen ritka esetben tenni, hogy megfelelő vastagságú rézdrótból feltekerek néhány menetet a pákám hegyére. A végét kihajlítom és hegyesre reszelem. Az egész szerkentyűt beónozom a jobb hóátadásérdekében, aztán ezzel sebészkedem a nagyító alatt. Bár egyre ritkábban ahogy a szemem romlik.
A dobozban némi vezérlő elektronika van, persze nem csak annyi alkatrészből áll amennyi látszik, csak az SMD alkatrészek az alsó oldalán vannak. (Ne haragudj, a kapcsolási rajza nem publikus - sok munka van benne)
Sziasztok!
Skori tervei alapján egy kis konzultációval építettem egy kapcsoló üzem tápot, állítható áramkorláttal. Bemenő feszültség a kondik miatt max. 70V, a kimenő feszültség 40V. Kimenő áram maximuma számomra ismeretlen, valószínűleg 5A sem okozna gondot. 0.2 ohmos sönt ellenállás miatt a max. kimenő áram 3A körül korlátozódik, a minimum pedig 200mA. Egy röpke hatásfokmérésnél 82% jött ki, de ez semmit sem jelent, mivel a 4 mérőműszerből talán 1 van rendesen bekalibrálva... Kapcsolási rajz: Bővebben: Link 36V-nál 20mA a nyugalmi áramfelvétel. Törekedtem arra, hogy a félvezetők könnyen ki- és beszerelhetőek legyenek, ne legyenek eltakarva. Ezért még a 2db sorosan kapcsolt 0,1ohm-os söntöt kell kicserélni egy db 0.2ohmosra.
Nagyon szép munka, elismerés és gratuláció.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |