Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   392 / 607
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Az input-nál lévő 560nF esetén 12Hz, 470nF-nél pedig 15Hz a bementi felüláteresztő szűrő -3dB-es töréspontja. Kevesebb mélyed lesz, ha egészen mély tartományban is szeretnél erősíteni. A másik 560nF elhanyagolható jelentőségű.
(#) kokanyk hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Üdv! Van egy JVC rx - 6012 rsl 5.1-es házimozi erősítőm. És szeretném meg csinálni BI kábelesre. Mert ilyen erősítőt nem igen találtam ami tudja, vagy nem bírja el a tárcám.

Az ötlet a következő lenne. A gyári 2 db front végfokot le választom. És tennék oda egy hangváltót ami csak mélyet enged át és egy kicsi közepet, épp hogy ne torzítson a mély. A hangváltó elé meg be kötnék egy másik kisebb végfokot, ami viszont csak közepet meg magasat vált csak le. A másik 3 csatornánál nem lenne hangváltó a gyári végfokon. De oda is be tenném a szintén kisebb teljesítményű végfokot, az viszont szintén csak magasat meg közepet adna. Koppanás gátlót persze utólag tennék az utólag bele építtet végfokok után!
Plusz bonyolultság képen. Kellene rá egy kapcsoló, amit ha át kapcsolok, akkor az eredeti front végfok. Hang váltó nélkül megy mintha hozzá se lett volna nyúlva. És az utólag beépített végfokokról el veszi az áramit.
Az 5 utólag beletett végfok panel egy meg maradt 5.1-es házimozi szettből van ami (Ohm-en 15 W ). Tehát egy komptett panelről van szó. Ami magában is önállóan működik! Egy +/- os táp hajtja, a hozzá való hűtője is meg van. És el fér az erősítőbe!
Koppanás gátlónak elég lenne zárt mágneskapcsoló? A meglévő elektronika elméletileg el bírja mert az is mágnessel húzhat be, mert amikor 5 ch-ra kapcsol mindig kattan.
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Üdv!
Meg építettem reloop és alkotó 2x100w-os erősítőjét nem működik búg és a clipart folyamatosan világít.
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Ja és egyenáram nincs a kivezetésen..
(#) Baxi válasza kokanyk hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Hi
A házi mozi erősítők többségen ezt megtudod oldani hogy csak X frekit adjon ki a 4hsz-re a center beállítási lehetőségeiről meg ne is beszéljünk. Ezek alatti hangok meg mind a sub-ra mennek.
Használtan már elég jó áron hozzá lehet jutni jó erősítőkhöz, és nem kell barkácsolni vele, ami szintén jó pár ezres lenne.
Még van egy mód, igaz az se olcsóbb sokkal, TDA7294-es végek és egy normális hangkártya.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) kokanyk válasza Baxi hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ez mellé még van egy studió végfokom ami a mélyet hajtja, Jaytec pae - 800 hídba kapcsolva, hangváltóval! 40 cm-s méllyel. 280Watt 8 Ohm. tehát van mély. De ha a magast külön hajtom tisztább lesz a hang mert nem ütközik a freki. Stúdó végfokkal már próbáltam hogy egy hangfalba külön hajtottam, a mélye, és a magasakat. És sokkal tisztábban szólt. A végfok az csak a mélyet vitte és egy kisebb hi-fi meg a magasat.
Ezt szeretném egy kicsit át vinni a házi moziba.a mélyhez 2x6mm a magashoz 2x1,5mm es kábel menne.
Egyépként épp most alakítottam át egy TDA7296-os panelt TDA7294 esre. Sub szűrővel. De az így sem közelíti meg a Jaytec végfokot.
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia! Melyiket nevezed 2x100W-osnak? Mutass valami képet az elkészült műről!
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Üdv!
Erről a kapcsolásról lenne szó
(#) vipera1997 válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
valami jobban látható képet az aljáról tudsz feltenni?
(#) morzsa15 válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ez a legjobb minőség amit tudok adni
(#) vipera1997 válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
nemér össze valahol?
(#) morzsa15 válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nem találtam semmit sem..
(#) attirush hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni 1 sztereó erősítő építésében. Elég lenne 100W-os,és jó lenne ha a lenne hangerő és mély,magas állítási lehetőség. Mitől függ,hogy 4 vagy 8 Ω az erősítő?
Tudna valaki konkrét nyákterv és beültetési rajzot ajánlani és mennyiből jön ki konkrétan?

Előre is köszönöm!!
(#) dannu válasza attirush hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szóvak a 2-4-8-16 Ohm a hangszórótól függ. Én morzsa15 épé-tűnk egy 2x100w teknikát de egyenlőre nem szuperál . Előtte rahedli tda7294 erősítőt csináltunk ami jónak jó de kell hozzá egy jó féle keverő pult .
(#) attirush válasza dannu hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Azt tapasztalatból tudom,hogy 8Ω-ra 4Ω-ost nem lehet kötni mert leég a végfok!!
Akkor nem értem mért a hangszórótól függ,hogy hány Ω-os az erősítő??!!!
(#) dannu válasza attirush hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ez néző pont kérdése meg végfok ic ami bírja a 4 ohm meg a 8 vagy csak a 8 vagy csak a 4 .
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia! T1, T2, T3 tranzisztorok az előírt típusúak? A lábkiszosztásnak megfelelően lettek beültetve?
A GND ponttól mérve mennyi a pozitív és a negatív tápfeszültség?
Szerk.: a 2x100W nem illik erre az erősítőre, mert ez egy mono hídkapcsolás. Ezért kérdeztem rá mit építettél.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia! Az erősítő esetében az ohm megadása azt jelenti, hogy annál kisebb ellenállású (impedanciájú) hangsugárzóval nem üzemeltethető biztonságosan. Felidézve az I=U/R képletet láthatod: U feszültségre kivezérelve az erősítőt kisebb terhelő ellenállás (R) esetén nagyobb áram (I) fog folyni. Ez az áramérték túl kis R esetén károsíthatja az erősítő végtranzisztorait. Az erősítőre a megadottnál nagyobb impedanciájú hangsugárzót nyugodtan rákötheted, mindössze a leadott teljesítmény lesz kisebb, károsodás nem származik belőle.
(#) csady hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Kész a táp. Nem tudom hogy ez jól van e így.. Szerintem nincs.
Trafó tud 2x27v-ot AC, DC-be a kimeneten 38V egyenirányítva. GND és +között 38V GND és - között 38V + és - között 76V következő kapcsolás alapján raktam össze. TDA-nak pedig ha jól tudom + - 40V max. Nekem 38V kellene DC-be.
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Dec 22, 2012 / 1
 
Ez teljesen jó . Konkrétan mi az amiben nem vagy biztos?
(#) csady válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Köszönöm a választ. Valamiért úgy gondoltam hogy a +- 76V helyett kellene lenni 38V-nak.. de átgondoltam meg te is megerősítettél.. és így most már okés.
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Dec 22, 2012 / 2
 
Mikor összekötöd az erősítővel, a kondenzátorok feltétlen legyenek kisütött állapotban! Ettől (ennek hiányától) már számtalan TDA elpusztult.
Első bekapcsolásnál használj áramkorlátozót (izzó, ellenállás)!
(#) csady hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Holnap végre eljutok addig hogy végre be tudom kapcsolni.. Remélem minden rendben lesz.
hűtőborda és az ic közzé tegyek szigetelést vagy elég a szilikon paszta? (Van itthon ilyen csillámos szigetelőm..) így készül..
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Az IC hűtőzászlóján ott a negatív táp, a békesség kedvéért használj szigetelést.
A biztosíték melletti diódáknak ki kéne bírni, hogy rossz polaritás rákötésekor kiolvasszák a biztosítékot. Ezek aligha képesek rá. A bekötésnél nagyon gondosan járj el!
(#) ImiDj hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Elkészűltem az átalakitásokkal az erősitőmnél.Trafó csere volt,csak a trafón 2x47V talalható.Az a végfoknak(tda7294) nem jó egyenirányitva(+-63V kb).Igy használtam azt a megoldást amit reloop alkalmazott.Megépitettem két kis modult bd139-140 párossal ami bisztositja a virtuális főldet.Az eredmény meglepő,jó értelemben.Igy a végfok kap 2x31.5V-ot.Kicsi eltérés van a tápfeszek kőzőtt kb 0.5V de ez nem sok.Meg ami még jó,kevesebb zaj,mintha erőtelyesebb lenne a hangja(ez mondjuk a trafó miatt is lehet).A végfok egy sztereó hid egyenesen a bordára fogatva szigetelés nélkűl.Kipróbáltam a kis hangfalaimon elég jól megremegtette(6ohm 500W).Rá kőtőttem 3 Ohm-ra (2x4ohm+2x8Ohm) birta semmi gond nélkűl.A fenti erősitőről van szó.Kőszőnőm reloop ezt a megoldást
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Képeket nem engedd hogy fel tegyek,megpróbálom holnap
(#) reloop válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Megtiszteltetésnek veszem, hogy kipróbáltad
(#) Alkotó válasza csady hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
A képen nincs puffer. Legyen!
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Üdv!
Minden az előírt típusnak megfelelő! De sajnos elfüstölt ma reggel van még egy még azt szeretném beüzemelni hogy működjön itt egy pár kép róla!!!
Itt van egy fájl csomag benne van az összes kép jól látszik melyik füstölt el , és melyiket csinálom most . Most eléggé ideges vagyok , pontosan mindent csináltam kb 100x ellenőriztem és ez neki az eredménye . Itt a csomag
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Üdv!

Ok ok ezt tudom,hogy kisebb Ω hangsugárzóval nem üzemeltethető biztonságosan.
De még mindig nem derült ki,hogy mi határozza meg a végfok impedanciáját ???!!!!

Efelett mindenki elsiklott!
Segítséget szeretnék kérni 1 sztereó erősítő építésében. Elég lenne 100W-os,és jó lenne ha a lenne hangerő és mély,magas állítási lehetőség.
Tudna valaki konkrét nyákterv és beültetési rajzot ajánlani és mennyiből jön ki konkrétan?
Következő: »»   392 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem