Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   76 / 211
(#) Mengyán válasza Hamachi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Az Adobe Reader-ben. Lásd a mellékelt képet.
(#) Hamachi válasza Mengyán hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Húúú, nagyon szépen köszönöm.Szóval nem én vagyok a hibás, mármint ahol nyomtattam a rajzot, a csaj szépen rákkatolt a nyomtatásra és amen.
(#) Mengyán válasza Hamachi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Annakidején, még a bellinetyűzetes időkben ezt úgy hívtuk, hogy "paraszt üti F8".
(#) kocici17 hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Kedves hozzáértők.

Azt szeretném kérdezni, hogy a Sprin Layout 5.0-ás magyarosított változat /most töltöttem le/ nál normális, hogy az opciok --> beállítások menü pontba nem lehet bejutni??
Az .LMK kiterjesztést képtelenség szerkesztésre megnyitni, így másikat rajzolni sem tudok.

Ha igen akkor nagyon buta a program, ha nem akkor én vagyok nagyon buta, de így nem tudok semmit beállítani.
Ha én vagyok nagyon buta, akkor lehet, hogy regisztrálni kell a programot, hogy rendesen használható, legyen?

Fulladjak meg ha értem.... ennyi gondom istenemre a protellal sem volt, pedig az nem egyszerű.

A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) Alkotó válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Vélhetően * Ráadásul utóbbiból magyarítást találtál. Ezt egyébként a fórumról már kitiltott, igen nagytudású emberke magyarította, és egy pici hiba csúszott bele, ezért nem megy a setup.
Ha megveszel egy legális változatot, akkor abban menni fog, de nem lesz magyar.

*Nem illik vélekedni olyasmiről, amiről nincsen tudomásunk.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) Hamachi válasza Mengyán hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Igen, ismerős és milyen hasznos
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) kocici17 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Mondanám neked hogy a protelem JOGTISZTA, és SAJÁT.
Régebben kénytelen voltam megvásárolni, mert másképp nem dolgozhattam volna vele.
Az SL meg a netről letölthető.
De nem gond.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) kocici17 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Na mindegy erről ennyit, és köszönet a türelemért, és segítőkészségért.

További szép napot mindenkinek.
(#) elektroton válasza Hamachi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Hamachi!
Ha idegen gépen akasz nyomtatni akkor vidd magaddal a Sprint-Layout60Viewer.exe-t. Ezt ingyen szabadon letöltheted az Abacom honlapjáról. Ezzel megnézheted a filet ill. ugy nyomtathatsz mintha a szerkesztő programból.
(#) morgo válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Ha egy kicsit visszaolvasol, megtalálhatod a megoldást a problémáidra.
(#) pjg válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Ha jogtiszta Protelem lenne és tudnám is használni, eszem ágában sem volna váltani.
(#) kocici17 válasza pjg hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Nem is akarok váltani, nem nekem kell egy olyan program ahol, elég csak kapcsolási rajzot szerkeszteni, nem kell a pcb és elektroncsöves library kellene hozzá.

Tehát én maradok a protelemnél, mert valóban kiváló. Csak egy barátomnak szerettem volna segíteni... nos ennyi volt a történet.
(#) kocici17 válasza morgo hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Köszi valószínűleg ezt teszem.
(#) kokozo válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Lmk-t úgy kell szerkeszteni, hogy behúzod az alkatrészt a lapra és nyomsz egy jobb klikket, majd csoport bontást az alkatrészen. Innentől bármelyik lábát lehet bárhová tenni. új alkatrésznél meg megrajzolod, kijelölöd és makro mentése, ilyenkor megjelenik az új alkatrész a makrokönyvtárban.
(#) kocici17 hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Köszönet "morgó, és , kokozó"... megtaláltam a megoldást, és köszi a szerkesztési megjegyzést, ezt fogom csinálni.

További szép estét mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) Hamachi válasza elektroton hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Oké, kösz a tippet!
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia

3 év után kicsit visszatértem. Elolvastam az általad írt használati útmutatót a Sprint-hez, de sajnos elkerüli figyelmemet az a rész, hogy hogyan tudom a feltett alkatrészeket feliratozni, úgy, hogy a felirat az alkatrész elmozgatásával együtt menjen.
(#) san398 válasza highand hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Két lehetőség van: egyik az ha jobb klikkk majd a Name... választásával beírod az alkatrész információit(pozíció, érték stb.) a másik hogy ugyanarra rétegre felírod a Text funkcióval és a Build group-al összezárod a szöveget és az alkatrészt.
(#) highand válasza san398 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) Alkotó válasza highand hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Feltételezésem szerint, az 5.0-ás verzióról van szó, mert még a 6.0-a leírásán most végzem az utolsó simításokat.
Az összelakatolás valóban jó megoldás, és ebben a verzióban nem is tudok mást javasolni. (A "name" az erősen vitatható, mert kizárólag képernyős lehetőség, semmiféle kimeneti állományban nem látszik.)
A 6.0-ban viszont már más a helyzet, ott a "component list" értéket és pozíciót is rögzít az alkatrészhez, ami szerves része, ezért pl. vele együtt mozog.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Köszönöm a válaszodat. A lakatolásos megoldást választottam, de persze nem figyeltem és amikor az egész munka ki volt jelölve akkor lakatoltam ki és be....szóval még jó, hogy volt mentés.

Jó lenne egyszer egy olyan verzió, ahol a már összelégvezetékezett alkatrészeket együtt lehetne mozgatni a már kész kötésekkel. Úgy egész kellemesen lehetne egyoldalas nyák-ot tervezni vele.
(#) dB_Thunder válasza highand hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Van ám olyan lehetőség is ,hogy UNDO akár több lépés mélységig is!!
És ha mégse kell akkor REDO...
Ha valamit elbaltázol érdemes ezt használni !! Itt megadatott, az életben sajnos nincs ilyen, mint ahogy ESC billentyű sincs.
Kellemes Ünnepeket !
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) niedziela válasza highand hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Idézet:
„Jó lenne egyszer egy olyan verzió, ahol a már összelégvezetékezett alkatrészeket.....”

Kérésed meghallgatásra talált a 6.0 verzióban
(#) san398 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Erre kíváncsi vagyok! Csinálnál róla egy kis videót?Köszi
(#) vicsys válasza san398 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Csatlakozom!
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Én igy értettem a kérdést / vágyakozást....

clip0003.avi
    
(#) san398 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Erre gondoltam én is , de alapbeállításokkal megy vagy valamit külön még be kell állítani?Mert én próbálgatom de nekem nem így működik!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) highand válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Már csak az a kérdés, hogy ha mozgatás közben akadályon húzód keresztül a kötést, akkor az autorute kikerüli-e?
(#) pjg válasza highand hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Nem.
(#) niedziela válasza highand hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Nem, de ilyen programot nem is ismerek
Következő: »»   76 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem