Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1197 / 2500
(#) pinyó39 válasza janika002 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Hali! Elég lesz neki a hűtés?
(#) janika002 válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 25, 2012 / 1
 
Szia!Bízom benne 3.5 mm-es alulemez 27cm szélesen alul 15 cm felül 6cm lóg be a ventillátor térbe(+az erősítő doboza).lessz még két fém terelőlemez a panelek mellett ,hogy a levegő csak a bordákra
áramoljon és árnyékolis egyben a toroidtól!A ventillátorok szabályozottak lesznek(FAN 6-tal)!A pa-300 egyébként hővédett 70 foknál
kikapcs!De lehet eloxálni kéne feketére annak jobb a hőleadása!Szerintetek!(ja és semmi nincs még lecsavarozva hiszen még a doboz is fényezve feliratozva lessz!Egy kép hátulról!
Ha van valakinek valami észrevétele jelezze kérem!
Üdv:Janika

moto_0134.jpg
    
(#) agyar14 hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok lenne egy 550VA toroid trafóm ami ad +/-50V egyenáramot.Azt szeretném kérdezni hogy ti milyen erősítő megépítését javasolnátok ehhez? Én 200W (4 OHM ) körülit szeretnék Neten ilyet találtam de sajnos nyáktervezésben meg nem vagyok profi.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012

200w.JPG
    
(#) Doncso válasza agyar14 hozzászólására (») Dec 25, 2012 / 1
 
Szia. Ez a melody 200w-os erősítője, ezekkel a félvezetőkkel jó hangja lesz, de előerősítő kell elé, mert elég érzékeny, 1,5v kell a teljes kivezérléshez. Érdemes lenne meghatározni, hogy a jövőben milyen ohm számú hangdobozzal fogod használni, mert ha például 8 ohmossal kizárólag, akkor érdemesebb lenne olyan erősítőt készíteni, ami 8 ohmra tudja a 200w-ot nem csak 4 ohmra.
(#) Haliapu válasza agyar14 hozzászólására (») Dec 25, 2012 / 1
 
Szia, én 200W,os QUAD-ot javasolnék és mindent megtalálsz hozzá itt az oldalakon. Vagy az Alkotó kolléga által át tervezett QUAD-ot.
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 25, 2012 / 1
 
Pont ezt akartam én is javasolni.
(#) Doncso válasza janika002 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia, szerintem nagyon kevés lesz az a hűtés, ha az erősítőt teljesen ki fogod használni, a régebben épített 200W-os quadomon ekkora borda volt és nagyjából 1 óra után már sülhetett rajta tojás, kellett mögé pár venti. KÉPEK
(#) Haliapu válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia, pont én is azt néztem és szerintem is kevés és az sem mindegy szerintem hogy a ventilátor szív vagy fúj.
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Amit belinkeltem quad, annak a hátlapja egy 8mm-es tömör alu lap, és erről kandikálnak le a bordák, bizony 1 óra után nem kicsit volt meleg, ami abban a PA300-ban van, az nem borda, csak egy L idom, meg fog sülni.
Szerk: Ja most látom, ez 2db PA300 szóval igazából ez egy PA600, áh, ez nem hűtés neki, ez núdli. A tetejére én tennék egy nagy bordát legalább. Hővédelem ide vagy oda, annak mi értelme van, hogy buli közbe 20 percenként lekapcsol egy fél órára.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) agyar14 hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Köszönöm szépen azt hiszem a QUAD lesz az amit megépítek A hangdoboz az 4 OHM -os ezért kell arra a 200W
(#) Doncso válasza agyar14 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Jó választás, jól dokumentált, jó paneltervvel, és gyönyörű hangja van!
(#) Haliapu válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Az én 300-som bordán van a borda ki van furkálva és az egész dobozt onnan szellőzteti át a ventilátor és még így is egy éjszakai üzem alatt felmegy a hő +50+55 Cfokra.
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Csinosak! 4 vagy 8 ohmról hajtod őket?
(#) Haliapu válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia, 4.Ohm-rol, tudom, hogy 8.Ohm-rol nem lennének ennyire meg kínozva és nem melegedne ennyire de jól túl méreteztem a kapcsolást és a táp is csak +-55V.
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szépen meg vannak építve, szerintem a venti sokat számít, anélkül melegük lenne 4 ohmon. Gondolom éppen ezért kerültek bele. Ennek fényében, én javasolnék a kollégának vagy oldalra vagy a tetejére valami borda féleséget, mert így bajban lesz még 8 ohmon is.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) Haliapu válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Igazad van. Vagy egy kis át tervezéssel lég folyosót.
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Így van, az is segítene, mondjuk lezárnám ahogy nálad is van, és az L idom belsejére csavaroznék hosszúkás bordákat, ez is egy lehetséges megoldás. A ventivel nagyon sokat lehet segíteni, a SIVA PPA1600-as végfokban is kutyafül borda van ahhoz képest mekkora teljesítménye van, de jól van elhelyezve és nagyon hatékonyan hűti a kis venti.
(#) Haliapu válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Itt jobban látszik, hogy mind a két panel hűtve van.
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
De nem is volt problémád a hőfokkal gondolom.
(#) Haliapu válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ez elé a meg oldás elé még a hideg sört is oda teheted nem fog fel melegedni egész éjszakás üzem után sem.
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Na, azt biztos nem oda tenném
(#) gdbillie hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy sztereó erősítőm, melynek a bemente monónak van bekötve tehát a két bemenet egy Jack csatlakozóra van kötve párhuzamosan. Ezzel az erősítővel kapcsolatban kérdezném, hogy ha a két kimenetet egy hanfalra kötöm, akkor lesz valami baj? Zárlat vagy esetleg más valami komplikáció felléphet? Az erősítő egyébként 2x50w/2x4 ohm-os és egy 15 ohmos BEAG hangszóra szertném rákötni. A hangszóró idáig egy 120 wattos kombó kimenetére volt kötve, de ez megadta magát. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) janika002 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok!Kösz a véleményeket!Én leírtam ,hogy légcsatornába lessz az egész a képen alul
látszik a filctollal jelölt vonal oda lessz két oldalra 2mmes lemez beleépítve(alul is van egy L idom szerintem nem láttátok 27x15 cm 3.5mm vastag A tranyok L idomja 5mm-es 27 cm
oldalanként ventillátor !Emberek kiprobáltam akkora hőelvonás van mint állat azért nem hősugárzó ez nehogymár ezt a négy tranyót nem hűti le!

moto_0136.jpg
    
(#) reloop válasza gdbillie hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia! Csak az egyik kimenetre kösd rá a hangszórót! Ha mellé kötnéd a másikat attól nem szólna hangosabban, viszont a párhuzamos kimenetek egymásra hatásától az erősítő tönkre mehet.
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia! Kiszsan kolléga erősítője 2x300W-os és ilyenre gyártották Jó lesz a Tiéd is.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Egy lemezlapon van 16db végtranzisztor? Nem tudom elhinni, hogy ez így az aminek látszik.
(#) gdbillie válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) janika002 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Kössz reloop!Egyszer Így megépítem aztán ha kevés lesz rakok be még L profilt 3.5mm-es
aluból!
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia! Kérnék egy kis segítséget. Meg kellene találni a szimulációban a hibát, mivel nagyon alacsony értékeket ad. Te a múltkor is örültél az újdonságnak és pikk-pakk leszimuláltad. Megköszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) martin96 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, hogy mennyire tartozik ebbe a témába, de ez is erősítő amit én írok.
Van egy 5.1-es házi mozi erősítőm. Egyik napról a másikra az történt vele, hogy csak a center akar normális hangerőn szólni. Az összes többi csak akkor kezd amikor a hangerőt már-már erősítésre megy. De csak épp olyan hangerőn ha odahajolok a hangfal mellé akkor nagyon kicsit hallom. Ilyenkor mindegy hova és hány bemenet van bedugva az összes kimenet azt játssza le az összes kimenet.
Viszont most néztem, hogy a pre-OUT-ja az viszont tökéletesen működik.
Ilyenkor mi lehet a baja? Kössem csak simán a végfok bemeneteit a pre-OUT-ra?
Következő: »»   1197 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem