Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Helló Norberto.
Köszi az ötletet, kiprobálom ellenállásokkal, bár most 0.3V van az LCD bemeneten. Korábban kiprobáltan, és végállástól végállásig semmi nem történt. Köszönettel.
Üdv minden Segítőnek.
Watt észrevétele jogos, de annyira nem vagyok kezdő. (sok éves gyakorlat) A poti bemenetet lekötöttem földre, majd +5V-ra. Teljesen érzéketlen reá. Következtetésem: mindkét kijelző halott. Ha ez igaz akkor sikerült kezdőkorom egyik áramkörének funkció beli klónját létrehoznom,melyet akkor csak Tranzisztoros tranzisztor vágóhídnak hívtam. Csak úgy hullottak a tranzisztorok. (rég volt) Kérdés, mitől mehettek tönkre az LCD-k(kezdettöl fogva)? Az áramkörön belüli programozás régebben nem volt ismert. Lehetséges, hogy programozás közben a PIC 1-s lábán lévő felhúzó ellenálláson keresztül a programozó feszültség feljutott a tápra és orbavágta az LCD? (létrejött Lankadt kristájú kijelzőt?) Köszönettel.
Igen, megoldható hogy videojelet csinálj a PIC-el de azt ne várd el hogy mellette sok más feladatot is meg fogsz tudni oldani, főleg hogy pontos idözitések is kellenek a videojelhez.
Egy megszakitás pl. mindent felboritana.
Sziasztok!
Segítsetek legyetek szivesek a *.src filéből hogyan tudok valami pic-be égethető formátumot csinálni. Köszi!
Ha azon az ellenálláson jutott volna fel számottevő feszültség a tápra, akkor jó eséllyel a pic is tönkremegy. Az észrevettem, hogy az LCD lábai mintha nem nagyimpedanciás állapotban lennének alaphelyzetben. Már nem emlékszem pontosan, mi történt, de az ICD2-vel nem tudtam felprogramozni a chipet, ha a PGD és PGC lábak az LCD adatvezetékeire voltak kötve. Lehet, hogy valami ilyesmi okozta az LCD vesztét.
Most mar nekem is az E, eddig csak a D volt. Meg nyar elott hagytam abba belefasultan.
De nem hiszem, hogy erdemben valtozott volna.
Ha azota nem valtoztattal a kapcsolason, akkor egyszeruen ismeteld meg, amit eddig csinaltal es kozben merd a feszultsegeket.
Szerintem nem hibas a kijelzo. ELVILEG 0-5V kozott akarmit kapcsolsz akarmilyen labra, nem nyirhatod ki. Ha tuske kerult ra (kerulhetett?) vagy a programozo 12V-ja (igy jar, aki nem low voltage modban programozza), akkor elvileg kinyirodhatott. Szimulald le, mit tettel eddig es merj. Az LCD-re kikuldott adatok koze meg tegyel hosszu szunetet vagy prellmentesitett nyomogombot + rovid szunetet es igy ki tudod merni bitrol bitre, hogy a progi mit is kuld ki. Nem tudom, hany bites modban hasznalod, de ha 4bitben, akkor a tobbi ugye foldre van kotve? Az egyeb foldek is be vannak kotve, ugye? Idézet: „igy jar, aki nem low voltage modban programozza” Hmmm, ez érdekes. ![]()
Szerintem lényegtelen bármilyen szoftveres állítgatással próbálkozni, amíg a kontrasztot egyszer nem sikerül végre beállítani...(annak pedig az a jele, amit korábban is leírtam: minden pixel "elsötétül" a poti egyik végállásában)
Ha jól látom a bekapcsolás utáni 100msec-es késleltetés hiányzik belőle, még a legelső 38h kiirása előtt.
Sziasztok! Hadd szúrjak közbe egy gyors kérdést: A Chipcad árul most akciós PICkit 2 Debug Express-t. Én totál kezdő vagyok PIC-es téren, ezért az érdekelne, hogy ezzel programozni is lehet, vagy csak debugra való? Ha programozni is lehet, milyen PIC-ekhez jó?
Lehet programozni is.
Mindegyik PIC-et, amit kezel(nézzd meg a programját, nem fogom felsorolni!)
Szerintem is valami egyszerű hiba lehet, és hiába minden programozgatás addig.
A másik meg az, hogy már írta, hogy a programon nem tud módosítani, mert nem Ő írta. Vagy ezt nem jól értettem?
Sajnos nem tudok más ötletet adni, mint hogy valamelyik eljárást az új adatlap szerint rá kéne próbálni. pl. az ID tag kiolvasását, vagy a konfig bájtok kiolvasását. Valami csak működik!
A Vdd, Vpp időzítése biztosan rendben van? Az újabb IC-k nagyon érzékenyek erre is!
Sziasztok!
Egy PIC12F675 öt szeretnék programozni, Picstart + programozóval. Az égetés ellenőrzésekor (verify) a képen látható üzenetet kapom. A program egyébként fut hibátlanul, csak nem tudom mi ez a "Calibration Memory Not Programmed" üzenet, mitől lehet?
Nem tudom hirtelen mi ez a Calibration Memory, de a szöveg a message ablakban mintha azt mondaná, hogy már programozva van! Nem jól értem?
Igen, én is úgy értelmezem hogy nem lehet programozni mert már programozva van. De mitől? Valamit rosszul írtam volna a programban? (ez mint tudjuk nálam igen könnyen előfordulhat...
![]()
Végül is így is működik a program, meg a kütyü amihez íródott... Annyira nem fáj hogy ezt kiírkálja csak jó volna tudni mitől írja ki, mert biztosan megint valamit rosszul csináltam.
A gond ott kezdődik, hogy nem tudom mi az a Calibration Memory!
![]()
Én is csodálkoztam, de egy videójátéknál milyen megszakítás jönne be +-ba?
Ott a zip töltsd le, én hétvégén megcsinálom, csak eddig annyit csináltam, hogy eagle-ba bevittem a kapcsolási rajzot, aztán ma talán lesz 1 órám a nyákrajzra, és akkor este levilágítom és kimarom a nyákot. A beültetés hamar megvan. Majd elmesélem mi történt.
Üdv Minden segítőnek.
Hát igen, megnéztem, illetve megmértem, a Willem programozóm 12V-tal programoz. Hogy ebből mennyi kerülhetett vissza a tápra, azt a szkópon nem nagyon látom. (Az esetleges tüskéket nem látom) Azért a mentségemre legyen mondva, hogy ami a huszon éveseknek esetleg természetes, (pl. az alacsony fesz. programozás) az ötven év felett már gondolkodásra késztet. Mi még nem tanultuk azokat, amelyek nekik egyértelműek. (de meg szeretném tanulni, még ha hibázom is). Az LCD semmire nem reagál, a jövő héten majd veszek egy másikat és óvatosabb leszek. Köszönöm a segítségeteket, folyt köv.
A 12F* szériásokban a programmemória utolsó szava egy bizonyos config szó. Ez hasonló a nagyobb PIC-ek konfig biztijeihez. Néhány programozó szoftver ezt is letörli, így a PIC nem fog normálisan működni addig amíg vissza nem írod az eredeti tartalmat. Az adatlapban egzaktabbul mesélnek róla ha érdekel.
A config szó tudom mi, köszönöm, de azt nem szokták calibration memorynak hívni! Az adatlapban sem így hívják! idézet egy 12F-esből
Idézet: „CONFIGURATION WORD FOR PIC12F508/509” Tehát nem tudom mire hivatkozik, ha erre, akkor meg elég béna aki ezt a programot megírta, mert nem tudja mit hogyan kell nevezni!
A Calibration Memory a belső RC oszcillátor finomhangolására való! Gyárilag az oszcillátor be van hangolva +-1%-ra, és az annak megfelelő érték van beírva a programmemória utolsó helyére. Látszólag egy RETLW utasítás van ott, a RETLW utáni érték a tényleges kalibrációs érték. Az ICD2, Pickit2, stb. alapból nem bántják ezt a memóriacímet, de rá lehet venni szerintem a Picstart+-t is, hogy írjon oda. Az ICD2 esetén az alábbi képen látható pipadobozt be kell pipálni, és oda írni alá, hogy pl. 0x80. De ha nem csinálod meg, a pic akkor is teljesen normálisan fog működni, az RC oszcillátor úgysem a pontosságáról híres.
Egyébként a képen "Calibration Memory Already Programmed üzenet van"!
Erre a könnyelmű kijelentésre gondolt benjami:
Idézet: „de ha ilyet tud a 16f84, akkor mi fenének szarakodunk itt lcd-kkel?” Tehát éppen, most tökéletes a pong játékra az F84-es PIC. Jelen alkalmazásában...viszont ha a pong játék mellé még másra is használni akarod ugyanazt a PIC-et, akkor viszont már nagyon nem fog összejönni ez a nagyon "könnyelműnek tűnő" vezérlés a TV-hez...
Sajnálom, ha tényleg tönkrementek a kijelzők.
így utólag azért leírom, hogy a gyors (de nem teljes) kipróbáláshoz elegendő, ha a következőt teszed: VDD-t +5V-ra kötöd (2. láb), VSS és VO-t testre. (1.+3. láb) Összes többi láb szabadon mard. Ekkor a kijelző első sorának (mivel 1x16-ra áll alaphelyzetben) el kell szürkülnie, tehát a pixelek halványan láthatóvá válnak.
Koszi, vegulis teljesen egyertelmu, hogy en rontok el valamit a szoftverembol, szoval majd nekiugrom meg egyszer.
De ahogy irtam mar, a szkopon PONTOSAN tok ugyanolyan a ket jelfolyam (amig a tarolos szkop be tudja fogni), a gyari mukodik, az enyem nem. Mindegy, lenyeg az, hogy ezek szerint csak en vagyok olyan hulye, hogy sajat programozot akarok irni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |