Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   6 / 163
(#) szamóca válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Ne ragaszd pálmatex-el az hőszigetelő. +elsősorban textil és bőripari felhasználásra ajánlott,
Araldit, univer rapid, eporapid stb kemény ragasztó ajánlott.
(#) nebszter85 hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
Sziasztok.
Kb egy félórálya készültem el a vf2 egyik moduljával az élesztést holnapra hagyom mert itthol nincs áramkorlátos tápom csak a suliban.
Az lenne a kérdésem hogy a beültetési rajzban van egy 22pF-os kondi és ahelyett 47pF-osat tettem be hogy ez mennyiben befolyásolja az erősítő működését?
Jah és ez a 22pF-os kondi a kapcsolási rajzban nincs is benne.
(#) Petroimro válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
És a rajz az jó?(a diódáról)
Köszi a segítséget
(#) szamóca válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Igen. a rajz jó.

vegfet2.jpg
    
(#) szamóca válasza nebszter85 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Nem csak a beültetési, hanem a kapcsolási rajzon is rajta van a 22pF-os kondi. Mégpedig a visszacsatoló ág eggyik tagjaként. A 30V-os verziónál 47pF, a 40-60V-osnál 22pF van betéve
(#) Petroimro válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Van még itthon ragasztópisztoly, PVC ragasztó, FBS, technokol. Ezek közül jó valamelyik? Boltba nem tudok elmenni
Ja, és mekkora borda kell neki, hány W-ot disszipál a 100W-os változat?
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Miből lehet kiszedni ZPD12-es diódát? Esetleg idiglenesen elhagyható valamelyik?
Véletlenül csak 3db-ot vettem
(#) nebszter85 hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Sziasztok.
Amit tegnap építettem vf2-t tökéletesen működik ma élesztettem föl csak annyi hibám van ha megállítom a zenét sz gépen van egy nagyon pici alapzaj amit lehet hallani mi lehet ennek az oka?
(#) vicsys válasza nebszter85 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Hangkártya, árnyékolás, földhurok, gerjedés.
(sztem a hangkarid zajos)
(#) Petroimro válasza nebszter85 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
A bemenethez árnyékolt kábelt használtál?
(#) nebszter85 hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Hali.
Nem mivel még csak próbára raktam össze de erre nem is gondoltam valószínű hogy az a baj.
Köszike.
(#) szamóca válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Nem hagyható el eggyik sem!
Azt meg te tudod milyen bontott cuccod van odahaza:
(#) Petroimro válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Találtam egy zpd7-et . az nem jó vmelyik hejett?(ideiglenesen)
Ja és a ragasztókról, amit írtam mi a véleményed?Bár ha nem jó a dióda ,akkor tárgytalan
Köszi a segítséget.
(#) vzoole válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
"Miért nem raksz egy tranzisztort bele ideiglenesen?
Meg celluxal is odafogathatod..."

lol

Szerintem meg építsd meg rendesen, jó alkatrészekkel, normális ragasztóval...
és nagyon sok kellemetlenségektők fogod megóvni magad.
(#) Petroimro válasza vzoole hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Ok
Már rájöttem, hogy hétfőn úgy is kell menni a boltba(vidéki vagyok)
Nagyon kíváncsi vagyok már rá.Remélem jó lesz
(#) nebszter85 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Hali.
Egy olyan kérdésem lenne a vf2-vel kapcsolatban hogy ha bekapcsolom az erősítőt s a bemenetre nincsen csatlakoztatva semmi van egy kis alapzaja ez még elviselhető viszon ha rákapcsolok egy készüléket rca kábelen keresztül amint hozzáér az rca csati melegpontja az erősítő meleg pontjához abban a pillanatban zúg mint atom mig teljesen be nem tolom a csatlakozót a helyére ez miért van? Jah s ha a szgépet hamarabb kikapcsolom mint az erősítőt akkor is zúg az erősítő hiába van a bemeneten a gép (igaz kikapcsolt állapotban).
Remélem tud valaki segíteni ezekben a kérdésekben.
Előre is köszönöm mindenkinek.
(#) bbatka válasza nebszter85 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Ez így müködik sajnos, nálam is.
(#) Kovidivi válasza nebszter85 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Lehet, hogy segítene, ha a jelbementet összekötnéd mondjuk egy 100kohmos ellenállással a jelfölddel, így oda vezetné el a zúgást.
(#) nebszter85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Erre gondoltam én is.
Köszike kipróbálom.
(#) Árpy hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Helló! Nekem a IRP9240 és IRP240-es feteim vannak, és szerintetek hogyan lehetne megoldani a diódák rögzítését? Ennek más a tokozása, mit az 540-nek. Szerintetek úgy jó, ha felszerelem a feteket a hűtőbordára, aztán közvetlen mellé lenne rakva a hűtőborán a dióda? A feteket lehetséges vezetékkel rákötni a panelra? (nem hosszú vezetékkel, kb 2-3 cm)
(#) nebszter85 válasza Árpy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Egy próbát megér, de ha lehetőség van rá akkor inkább maradjon a panelen az a két fet, a vezetékelés esetleg gerjedést okozhat.
(#) Árpy válasza nebszter85 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Én is a gerjedéstől félek. Csak azért szeretném vezetékelni, hogy a nyákot már kimartam, ámde a Király Tibor által tervezett nyák 540 számára való. A 240-nek pedig nagyobb a lábak közötti távolság, és nem tudom, hogy hogyan lehetne megoldani rendesen.
(#) Peti_85 válasza Árpy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Hát ha egy annyi pici hajlitgatást sem bír el, akkor muszály leszel vezetékelni, a diódákat pedig minél közelebb rakd a FET-ekhez.
(#) Árpy válasza Peti_85 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Hát meg amiatt is gondoltam vezetékelni, mert a panelterven a fet fejjel lefelé van, és szerintem úgy néz ki jobban, ha normális pozicióban áll
(#) Peti_85 válasza Árpy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Na jah :yes:
Ez sem utolsó! Szerintem kösd nyugodtan (más választásod nincs)
Amúgy nekem is van gyári erősítőm ahol a végfokpanelból jön ki egy vezetéksodrony ami megy a két végtranyóra és nyugalmi áramot beállító tranyóra! Szóval ott sem okoz gondot!
Persze a vezeték ne ilyen kis damil méretű legyen.
(#) Árpy válasza Peti_85 hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Tranyó az egy kicsit másabb, pl a quadomnál is minden probléma nélkül kivezetékeltem a végtranyókat a hűtőbordához. Ámde ennél fetek vannak, és ez a kapcsolás gerjedhet a végfetek kivezetékelése miatt, vagy pl nem az optimizált feszen való járatás miatt. Ezért voltam kicsit kétségben, hogy vezetékeljek-e vagy nem. Lehet, hogy elkészítem VZolee nyáktervét, mert abba belemegy a 240 is, és ezt a nyákot pedig elteszem későbbre.
(#) nebszter85 válasza Árpy hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Sztem az lessz a legjobb ha megcsinálod azt a másik nyákot s egyszer majd ha szükséged lessz rá összerakod ezt 540, és 9540-kkel.
Én bisztos vagyok benne ha kivezetékeled a panelről a fet-eket akkor gerjedni fognak. Tranyónál ez teljesen más a nagyon vhite fülüek meg őrülnének ha egy tranyót is ki kellene a panelről vezetékelni persze ez csak egy dolog. ha tranyóról lenne szó azt mondanám én is hogy nyugodtan de a fet-et ne vezetékeld.
(#) nebszter85 hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Pont most készültem el a másik modulom élesztésével fú így sztereóban nagyon brutál amit művel ez az erősítő!!!
Köszönöm Király Gábor!!!!!!

Kép003.jpg
    
(#) Petroimro válasza nebszter85 hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Sztem Király Tibornak hívják.
(#) nebszter85 válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Bocsi Tibor!!!!!! De dinka vagyok!!!

Mindenki keverheti a neveket főleg meg ha nem is ismeri az illetőt.

De elnézést kérek!!!

Következő: »»   6 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem