Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1217 / 2500
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hú ebben van annyi tranzisztor mint egy boltban,de biztos nem gerjed...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) blasz válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Pedig postával a két fetes csomag 11.000Ft, olcsóbban nem lehet kihozni
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2013 / 1
 
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Ez egy nagyon jó példa az értékek összevetésére. És valóban egy ígéretes kapcsolás, már hallottam szólni.
Csak a 8 végtranyó csatornánként kb. 8e Ft, a többi apróság, és a panel még 5e. hűtőborda 5e, táppufferek (ha soványan számolok) 3e, ami 21e Ft. Ebből kettő kell, ami már 42e. Trafó minimum 20e (ez is soványan méretezve), és még szó se volt dobozról, ventilátorról és védelemről, csatlakozókól, huzalokról, és a munkáról. Alaphangon is 80e körül lesz a vége. Ennyiért már készeket lehet kapni.
Azért írom ezeket, mert azt vettem ki a kérdező soraiból. hogy nem az építés kihívásával akar megbírkózni, és az ennek kapcsán felmerült gondok megoldását kieszelni, hanem szükség van hangosításhoz egy erősítőre. Ilyenkor a vásárlás a bevált megoldás.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia! Úgy értettem a kérdést, hogy egy kész tokban kell a bélést lecserélni. 2SC5200/2SA1943-mal talán nem olyan fájdalmas.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok! Legyetek már szívesek átnézni ezt a rajzot,hogy működőképes-e.Köszönöm.
(#) bányaman hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Üdv!
Kaptam egy erősítőt, ami döglött volt. Pár leszakadt vezeték visszaforrasztása után már szól a fél oldala. Mikor haveromhoz került, akkor is csak fél oldala szólt.
Egyik oldal normálisan szól, a másik csak megfeszíti a membránt és kész. Az erősítő elég próbalámpát kötöttem a biztonság kedvéért.
Házilag készített cucc, szóval konkrét típust nem tudok.
Bd 250c és bd249c található benne, egy nagy bordára csavarozva, ez lehet a végfok Tranyó.
10 perc fél hangerőn járatás után, egy kisebb borda egy tranyóval a meleg csak, semmi más.
Mekkora trafó lehet a képről, vagy milyen lehet a végfok?
Baja lenne, ha csak a fél oldalát bekötve használnám? Csak egy mélyládát hajtanék róla.
kép
kép
kép
kép
kép
kép
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Ez eszembe sem jutott. Tehát minden marad a régi, csak a végfokpanelok újulnának meg. Így más a helyzet.
(#) sargarigo válasza bányaman hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hű de retek! Már bocs!
Véleményem szerint lehet hogy egyszerűbb, és a mélnyomódra nézve sokkal biztonságosabb lenne, ha inkább építenél egy újat! A kivitelezést elnézve azt is csodálom, hogy eddig még nem gyulladt ki!
Szerintem nézz szét itt a fórumon, találsz sok szép kapcsolást!
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia! A TDA7294 14. láb és a tranzisztoros kimenet közé pár ohm-os ellenállást szoktak tenni, hogy csillapítsák a keresztezési torzítást.
Léteznek direkt végfok meghajtó (Driver) IC-k azokkal sokkal kellemesebb együtt élni, de egy diszkrét elemekből épített VAS is jobb a TDA-nál (olcsóbb is).
(#) bányaman válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nyugodtan szidd, én is már 2 napot görnyedtem felette, mert akárhol hozzáérek elengedi a forrasztás.
Nem egy nagy mélynyomót hajtana, csak a vidi erősítő mellé kellene kiegészítésnek.
Újat szaktudás hiányában nem építek, mert szinte semmim sincs hozzá és nyákot sem tudok készíteni.
(#) mefi01 válasza bányaman hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nézd meg, hogy a hibás oldal tranyói nem-e mentek át drótba, vagy a vezérlőjelet, hogy honnan megy rá az egyenfesz.
Simán használhatod csak az 1ik oldalát, de akkor javaslom, hogy kösd le a hibás oldal tápját.
(#) bányaman válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Tranyót hogy mérek ki? Egy olcsóbb kategóriás multiméter áll rendelkezésre.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Érdemes meg építeni ezt a kapcsolást?
(#) mefi01 válasza bányaman hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Az nem baj, csak diódamérő legyen rajta )
ITT egy kis segítség
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Én ajánlanék neked kapcsolást,de mindenem tőled van,a TDA ic meg .....tudod a véleményem
(#) bányaman válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Az van rajta, kiforrasztom és akkor a melyik lábai között mit kell mérnem? mert ilyen NPN és hasonló szavakat én nem értek
A trafó mekkora lehet az erősítőben? 150w?
(#) Beringer 600 válasza bányaman hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
A plusz mérő pálcát tedd a NPN tranyó bal szélső lábra,a negativ pálcát először a középső lábhoz érincsd ott kb 7xx ómot kell mérned és utána a tranyó jobb szélső lábához,és ott is kb ennyit kell mérned.Az PNP tranyónál annyi változik,hogy a negativ pálca megy a bal szélső lábhoz,és a pozitivval mérsz.Remélem érthetően irtam le.
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Igen tudom.
(#) bányaman válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Akkor a bal szélső és a többi láb között kell 7**ohmot mérnem. A polaritás lényegtelen, mert digitális műszer. Vezetéketek leforrasszam, vagy maradhatnak?
(#) Beringer 600 válasza bányaman hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Csak annyi a lényeg,hogy a PNP-tranyónál a negativ pálca megy a bal szélső lábhoz,az az a bázishoz,az NPN tranyónál pedig a pozitiv pálca megy a bal szélső lábhoz az az a bázishoz.Vannak tranyók amelyiknél a jobb szélső láb a bázis,pl.bd137,138,139,140,stb.
(#) bányaman válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Okés, Bd 250c és bd249c található benne.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
A TDA7294 +/-40V-ban korlátozott tápjával nem nagyon tudsz hangoskodni. Valami extrém alacsony impedanciát szeretnél meghajtani?
Ez csak külsőleg hasonlít, de ebben már látok fantáziát.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Lényegébe csak unalom űzőnek szeretnék valami egyszerű,de nyúzható végfokot össze hozni.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Jól néz ki,csak ennek az ic-nek az ára nekem nem igazán tetszik.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia, azért kiváncsi lennék a kapcsolások tárházára nálad.
(#) highand válasza saraha hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
szabadalmi tár

Ide írd be értelemszerűen a keresőbe, hogy Pataki Gábor és azt, hogy komplementer. Ki fogja dobni a szabadalmat.
(#) blasz válasza bányaman hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha mégyszer azt mondja valaki hogy kupi van a végembe,ez után,
ehhez képest nálam minta kábelvezetés van.

Kép0832.jpg
    
Következő: »»   1217 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem