Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   436 / 507
(#) GPeti1977 válasza btoti hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Széliránymérőnek jók a két vagy három tengelyes magnetométer modulok, 1000Ft-ért már lehet kapni, igaz processzorral kell kiszámolni az irányt mert csak nyers adatot ad, de ez is megtalálható példaprogramokban.
(#) Iszkakof István válasza joco21 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Kedves joco21
Megköszönném, ha adnál egy Hobbielektronika linket, ahol a magam fajta kezdők is, akik nem tudnak programozni, nem rendelkeznek mérnöki szintű ismeretekkel, írogathatnak a szélirányjelzőikről. Esetleg kezdjek egy új topicot?
Tőlem csak ennyi telik (lásd melléklet), de az elektromossága már élesztve van csak a mechanikai részt kell elkészítsem. Amikor kész lesz, felviszem a dombtetőre és 100 méterről fogja tudatni velem az éppen aktuális szélirányt.
(#) joco21 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Kedves István.
Nem kell új topikot indítanotok, és azzal sincs semmi probléma, hogy milyen technikai szinten építitek meg a berendezéseiteket. A probléma ott van, hogy amiről ti itt néhányan értekeztek az ugyan kapcsolódik a szélgépépítéshez de mégsem szélgép. Akaratotokon kívül, de tulajdonképpen kizártok minket a topikból. Mi itt többen, már régóta nem szólunk bele az általatok felvetett témákhoz, mert az nem a szélgépről szól. Az ahhoz tartozó, szükséges vagy nem szükséges kiegészítő berendezések építéséhez pedig nincs mit hozzátennünk. Nekem teljesen mindegy, hogy a kertemben levő szélgép az északi szélből nyer ki ....W teljesitményt vagy a déliből, vagy bármelyik másikból. És szerintem nektek is mindegy. A lényeg az, hogy valamilyen irányból mindig legyen használható szél. És erre nincs ráhatásotok bármilyen mérő stb. berendezést építetek. Hogy hobbiként ki mit tud és miből megépíteni az megint más kérdés.
Én szélgép építésről és annak teszteléséről szívesebben olvasék itt hozzászólásokat, mint amit most olvashatok. De ettől függetlenül, valamennyiőtök hozzászólását elolvasom, csak nem szólok hozzá.
(#) btoti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Valami linket, típust légyszíves, mert tudom, hogy léteznek, csak nem ismerem őket.
(#) btoti válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Jónak tűnik ez a kapcsolás. Ha mégis gond lesz a nagy távolság, vagy bármi miatt, akkor szívesen kiszámolok, lerajzolok konkrét értékekkel egy áramgenerátoros lehetőséget a 7805-shöz. (7 diódáshoz elég a 15V-nyi egyenfesz, 15 diódáshoz 20-25 V kell.) Ehhez viszont kell a műszer végkitéréséhez szükséges fesz. és áram is, mert ott fesz. mérőként (diódák - kapcsolókkal párhuzamosan) kell használni.
(#) lehar válasza joco21 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szerintem is igazad van,szélgép épitéshez nem szükséges mondjuk az anemó méter,de a teszteléshez viszont már minim nagyon hasznos lehet.Azt nem merném állitani hogy abszolut elengedhetetlen,de nagyon megkönnyiti.Ja és a szélirány jelzönek is megvan a maga hasznossága.Csak egyet emlitenék,például a lehetöségeken belüli telepitési hely optimális kiválasztásában.A többit a fantáziádra bizom.
(#) Barret válasza joco21 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Tudod az a baj,hogy nagyon kevesen építenek gépet.
Aki épít,az meg is mutatja,ha büszke rá!
Ha meg lenne egy elméleti szélgenerátor építés fórum,akkor itt
havi 1-2 hozzászólás lenne,és átmennél oda olvasgatni
(#) Barret hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Ilyen időben nálam annyira telik,hogy ránézek a gépre... Mai kép.

DSCN0835.JPG
    
(#) GPeti1977 válasza btoti hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
https://www.sparkfun.com/products/10530

Itt egy program mely az irányt is kiszámolja, ez azt hiszem másik szenzorhoz van:

  1. #include <Wire.h>
  2. #include <math.h>
  3.  
  4. //2296, 1851, 2322, 1800
  5. //these are just for my module
  6. //get your own ones
  7. #define XMAX  2296.0
  8. #define XMIN  1851.0
  9. #define YMAX  2322.0
  10. #define YMIN  1800.0
  11.  
  12. const double mxsens=(XMAX-XMIN)/2.0;
  13. const double mysens=(YMAX-YMIN)/2.0;
  14. const double mxoffs=(XMAX+XMIN)/2.0;
  15. const double myoffs=(YMAX+YMIN)/2.0;
  16.  
  17.  
  18.  
  19. int xmax, xmin, ymax, ymin;
  20.  
  21.  
  22. void setup()
  23. {
  24.   Wire.begin();                // join i2c bus (address optional for master)
  25.   Serial.begin(9600);          // start serial communication at 9600bps
  26.  
  27.  
  28.   xmax=-30000;
  29.   xmin=30000;
  30.   ymax=-30000;
  31.   ymin=30000;
  32. }
  33.  
  34.  
  35.  
  36.  
  37. void loop()
  38. {
  39.   // step 1:
  40.   Wire.beginTransmission(0x60>>1);
  41.   Wire.send(0x00);            
  42.   Wire.send(0x01);            
  43.   Wire.endTransmission();      
  44.  
  45.   // step 2: wait for readings to happen
  46.   delay(10);                   // datasheet suggests at least 6 milliseconds
  47.  
  48.    // step 4: request reading from sensor
  49.   Wire.requestFrom(0x60>>1, 5);    // request 5 bytes from slave
  50.  
  51.  
  52.   if (Wire.available()>0) {
  53.     int w2, w3;
  54.     double x, y, grad;
  55.    
  56.     w2=Wire.receive()<<8;
  57.     w2|=Wire.receive();
  58.     w3=Wire.receive()<<8;
  59.     w3|=Wire.receive();
  60.  
  61.     Serial.print(" x=");
  62.     Serial.print(w2);
  63.     Serial.print(" y=");
  64.     Serial.print(w3);
  65.     Serial.print(" b=");
  66.     Serial.print(Wire.receive(), BIN);
  67.    
  68.         //to calc offset and sensitivity
  69.     if (w2>xmax) xmax=w2;
  70.     if (w2<xmin) xmin=w2;
  71.     if (w3>ymax) ymax=w3;
  72.     if (w3<ymin) ymin=w3;
  73.    
  74.         //correction
  75.     x=((double)(w2)-mxoffs)/mxsens;
  76.     y=((double)(w3)-myoffs)/mysens;
  77.    
  78.         //
  79.     grad=atan(y/x)*180.0/3.141592;
  80.    
  81.     //2296, 1851, 2322, 1800
  82.     Serial.print(" grad=");
  83.     Serial.println(grad);
  84.    
  85.         //use this to get your calibration
  86.         //you have to rotate the module 360� to get all the possible values
  87.         /*
  88.         Serial.print(" xmax=");
  89.     Serial.print(xmax);
  90.     Serial.print(" xmin=");
  91.     Serial.print(xmin);    
  92.     Serial.print(" ymax=");
  93.     Serial.print(ymax);    
  94.     Serial.print(" ymin=");
  95.     Serial.println(ymin);    
  96.     */
  97.   }
  98.   else {
  99.     Serial.println("read error!");
  100.   }
  101.    
  102.   delay(100);                
  103. }
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) Iszkakof István válasza joco21 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Kedves joco21
A 6-ik oldaltól követem a szélgenerátor építést, és leszűretem a magam szerinti lényeget. Nagy luxus a szélgenerátor áramával élni, semmi egyéb segédlettel. Az egyetlen fórumtárs lehar, aki egy tanyán él és zöld elektromos energiája van. Szélgenerátor+napelem akkumulátorba nyomja az elektromos áramot, ahonnan inverter táplálja azokat az elektromos kütyüket, amire egy átlagon felüli embernek szüksége van. Az átlagon felüli kijelentésemmel nem az ánuszát akartam nyalni, hanem érzékeltetni az elszántságát és az anyagi áldozatát.
Sokkal kifizetődőbb lenne neki a városba beköltözni és a szélgenerátorral, napelemekkel, akkupakkal nem törődni. Egy ilyen rendszer összehozási költsége fedezné a hátra lévő életének az elektromos energia számláját. Bizonyára valamit jól csinál, hogy ezt a luxust megengedheti magának. Szerintem erről szól a szélgenerátor topic, hogy szélgenerátor építés, valahol egy luxus. Úgy mondd szabadidői elfoglaltság, mert még nem találták fel azt a hobbi (és nem profi) rendszert, amelyik a megtérülési idő alatt ne amortizálódna le. Adott, hogy egy négyzetméter felületű szél, mennyi energiát ad le a szélpropellernek, különféle körülmények között. A szélcsendben nincs szélenergia, ami elektromos energiává alakítható. Levontam a magam következtetését, hogy ahol van hálózati áram, ott a szélgenerátorral való foglalkozás hobbi szinten, csak szórakozás és kocsmahelyettesítés, semmi esetre se jövedelemkiegészítés. Szórakozásnak tekintem a propeller- és generátorépítést, na meg a hozzá tartozó kiegészítőket, mint szélirány- és szélerősségmérés, vagy mind ezen adatok rögzítése és tárolása. Még lenne egy-két gondolatom, de már késő van, majd ha feljön a Nap keletről, még leírok néhány gondolatom, amit még fontosnak tartok.
(#) btoti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Kösz!
Nem állítom,hogy valaha is szükségem lesz ezzel elérhető pontosságú szélirány mérésre, de mindenképp a "jól jöhet ez még" talonba teszem. Precíz méréshez, motoros szélirányba állításhoz, talán még "kötélhurok-fékes" nyomatékmérőhöz is remekül használható lenne. Azért valljuk be, hogy ez a terület már túlnyúlik az általános "hobbi" szintű barkácsoláson (Értem alatta a ténylegesen forrasztópákát, fúrót, reszelőt is kézbe vevő barkácsolást, és nem csak a monitor bámulást, álmodozást.), és a részemről is gyakori pénztelenség felsírásainkon.
(#) btoti válasza Barret hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hasonló érzéseim vannak a "téli estékkel". Egy porcikám nem kívánkozik a fűtetlen satupados barkács "műhely"-be, inkább az elektronikákkal, a hub-generátorral foglalatoskodok a melegben.
Egyébként hogy viseli a telet (havat, fagyot, jeget) a szélgenerátorod?
(#) Barret válasza btoti hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Köszönjük jól vagyunk,ma is volt egy kis "forgolódas" Éjjel meg jó kis erős szél volt erre felé.
(#) Iszkakof István válasza btoti hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Szerencsémre az én műhelyem fűthető, de csak szilárd tüzelővel. Nagy ritkán meg is rakom a tüzet, csak ihlethiányban szenvedek. Regéltem már róla eleget, hogy van két nagyon ragadós váltó áramú generátorom, amelyikre tettem kétlapátú szélkereket, 160 cm átmérővel. Egyenlőre csak három led van rá kötve és azon követem a működést. Elég fura dolgokat művel. 5-6 m/s-os szél kell, hogy elindítsa, de ha már felpörgött, 1,3 m/s-os szél is mozgásban tartja. Akkor már a ledek is kialusznak, de nem áll meg a forgás. A szélsebesség ha eléri a kb. 1,6 m/s-es sebességet, már elkezdenek a ledek pislogni. Ezt már nem tudom eltűrni neki, hogy legalább négyszeres szél kell az indításhoz. Valamivel rá kell alanszoljak, hogy kisebb szélben is elinduljon. Egy kis kazettás magnetofon motorjára gondoltam. A propeller tengelyére teszek egy szíjtárcsát, akkorát hogy a kismotor bírja átfordítani a holtponton, utána már a propeller önálló életre kel, felpörög és mindenki jól jár. Ezek után még a kismotor is meghajtva lesz és dinamóként üzemel (talán egy lednek elég lesz az energiája). Most Ez a propeller lopta be a szívembe magát. Mi lenne, ha megépítenék egy ilyen propellert méretarányosan megnövelve 4 m átmérőre? Még eddig nálam ez a típus bírta legtovább és még bírja.
(#) Barret válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Az a kis motor ugyan nem fogja megmozdítani a rotorodat!
Az el is felejtheted... Inkább csinálj nagyobb rotort,az majd megforgatja a generátorodat.
(#) btoti válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Ja kérem, akinek ilyen "luxus" barkácsműhelye van. Az én satupadosomban a szél is fütyül.
A kazettás magnómotor gyanús a megindításhoz. Hány W-s?
Végül is melyik generátorról van szó? (Emlékszem az áttekercselésre, ez az? Bár az kefés volt, az egyenáramú.) Inkább áramimpulzussal, vagy imp. sorozattal kellene meglökni, ha elég csupán lökni rajta. (Hogy is van a forgásirány generátorként és ugyanaz motorként? Egyirányba pólushelyesen, vagy fordított polaritással?)
Leginkább a 4 m átmérőjű propeller segítene szerintem. Inkább a generátort megvédendő terhelés korlátozáson kellene agyalni, mint a megindításon. Csak ez a kétlapátos dolog nem tetszik változatlanul, a kettő és nem az alak.
(#) Barret válasza btoti hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
3 db kettesből már lehet csinálni egy GYÖNYÖRŰ 6 lapátos rotort!
És nem lesz gond az indító nyomatékkal...
(#) Iszkakof István válasza Barret hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Készítenék én nagyobb rotort is, de van bennem némi drukk. A tengely, amire teszem a rotort, nem vékony-e? Mekkora áttétel kell? Inkább a kisebb szeleket hasznosítanám, mert az van több de nagy ritkán van nagyobb is, ami tönkre teheti, meg ilyenek. De ha valami adhatna egy indító lökést, annak a 160 cm átmérőjű szélkeréknek, órákig forogna.
A három darab kettes esetében mekkora átmérőre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) Don Cs1 hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Első körben megpróbáltam végig olvasni ezt a topicot de feladtam túl méretes ezért inkább leírom.
Segítséget kérnék a hozzáértőktől mivel egy alacsony fordulatszámú axial flux generátort szeretnék legyártani a problémát számomra a méretezés /átmérő, tekercsszám,huzalvastagság/ okozza. Egy visszatápláló rendszert szeretnék építeni először is 3*16amperes az otthoni hálózatom a számlám havi 30k ez lenne a cél vagyis plusszban eltudnék sütni otthon még egy pár kw-ot. Tehát ez lenne az első projektem előre is köszi a válaszokat, ha pedig már volt ez téma légyszi az oldalszámot adjátok meg.
(#) Iszkakof István válasza btoti hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Én az elektronikus műhelyed irigylem. Erről a generátorról van szó. Kívülről igy néz ki. A tengelyre van téve a propeller. Egy ekkora propeller nem tudja túlforgatni a generátort így. A kétlapátosnak gyengébb az indító nyomatéka, de nagyobb a fordulata. Mit fogok nyerni így, még nem tudom. A barkácsműhelyem nem alkalmas arra, hogy egy jó háromlapátos propellert készítsek benne. Pénzem meg végképp nincs neodímium mágnesek vásárlására, marad az áttételezés.
(#) btoti válasza Barret hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Erről próbálom én is közel fél éve meggyőzni Istvánt, igyekezve elkerülni az okoskodás látszatát.
És nem csak az indítónyomaték gond múlna el, hanem majd a TERHELT kis (3-5 m/s) szelekbeli forgásban maradás is. (Most gyakorlatilag terheletlenül, csupán LED kijelzővel forog.)
(#) btoti válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
"Semmi sem tökéletes" mondta a Róka műhelyeinkre értve.
Ha jól látom, ez egy 1 fázisú váltóáramú generátor. Ha így van, akkor áramimpulzussal nem lehet meglökni. A 3f-út 2, vagy 3 fázisra küldött impulzussal, vagy rövid sorozattal meg lehetne, fenntartva a kérdést, hogy érdemes-e?.
A tengely szerintem a 160 cm-s 6 lapátost is elbírná. (Képről ~20mm-s.) Az oldalirányú "rángatásˇszerű igazán számbaveendő terhelést alapvetően a szélirányba állító faroklapát okozza.
A 2 lapátos nagyobb fordulata szerintem csak terheletlenül, vagy erősebb (>5m/s) szelekre igaz. (Ld.: Barret -nak írt válaszom is!)

Mivel épp az e-bike (belső áttétel nélküli!) kerékagymotor, mint generátor a pillanatnyi egyik fő ténykedésem szél ügyben - bátram biztatlak egy ilyen beszerzésére a használt piacról (kis kutakodással 5-10000 Ft), és van egy ~300 1/min névleges fordulaton ~300 W-t ~30 V körül (90-100-s fordulaton ~30 W-t 12 V-al) leadó kész, időjárásálló és akár mechanikus szalag, vagy dob vészfékkel szerelt generátorod. 12-s tengellyel rögzítendő (ugyan egyoldalasan, de ~40mm hosszon), a propellereket pedig a kerékagyhoz, abroncshoz lehetne erősíteni. Az indítónyomatéka 0,4-0,5 Nm, a terheletlen forgatónyomaték igénye 0,2-0,3 Nm.
(#) Barret válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
2 M átmérő már használható teljesítményt ad.
Áttétel 1:5 MAX
Felette nehezen indul,és elveszik a kis szél által adott teljesítmény...
Nekem ez a tapasztalatom...
DE jobban járnál ragadásmentes generátorral.
Enyém sem ragad,sajnos nagy áttétel miatt kell neki a "jó" szél.
Ha tudnál szerezni léptető (stepping) motort,az nagyon jó hatásfokú,és kis fordulaton is szépen termel. Nekem is van,sajnos csak olyan 10-20 W körül termel.
De ezt már 1000-es fordulaton tudja.
(#) gulyi88 válasza btoti hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Be lehet ezt lökni.
Ha fúj egy kis szél, akkor a a forgórész elfordul néhány fokot (kifordul kicsit az állórész vastest alól), így ha megfelelő irányú áramimpulzust kap az állórész, akkor a forgórészen keletkezik valamennyi forgásirányba mutató nyomaték. Megfelelő paraméterek esetén ez lehet akkora, hogy a forgórészt átlökje a holtponton (egyszer), remélhetőleg a következő ragadási ponton már lendületből ált tud fordulni.
Ami a bonyolultabbik része, hogy el kell tudni dönteni hogy melyik irányú áramot kell az állórészre vezetni, mikor, mennyit és meddig.
(Ennek a nagyobbik részét 2 egy Bipoláris Hall elemmel el is lehetne intézni:
olyan pozícióba tenni az állórészre (forgórász mágnes hatásvonalába!) ahhol, akkor kapcsol, amikor az indítási szélsebességnek megfelelő mértékben tér ki a forgórész. (Adódik az áram iránya, az indítási szélsebesség, az impulzus hossza. A tiltásra, meg a lökőáram előállítására kell kitalálni valamit.)
(#) btoti válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ez így ok, elvileg. Megvalósítani elég macerás dolog lenne: Arra gondolok, hogy a széllökések és a rugalmas mágneses kapcsolat miatt a tengely szerintem jobbra-balra leng, ki tudja mekkorát - +/-tized fokokat, +/-tíz fokokat? Lehet, hogy egy pórias hall-szenzor, ami végül is egy hiszterézises komparátor kevés lenne ennek figyelésére, mert a mágneses komparálási értékeket csak fizikai áthelyezésével (fizikai hangolással) lehet befolyásolni (Az összeszerelt generátor belsejében?). Érzékenyebb bármilyen mágneses szenzor? Honnan és mennyiért? A többi már valóban nem nagy ügy lenne kapcsolástechnikailag, megépíthetőség szerint se - neki kellene ülni és lerajzolni.
Hogy én nem vágnék bele semmiféle "lökdösődésbe", az biztos! Nagyobb, többlapátos szélkereket rá, és lökdösse a szél - végül is azért "tartjuk".
(#) sziriusz hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Az előbb néztem meg a mikrohullámú forgásirányát. Álló helyzetben történő elfordítással befolyásolni lehet a forgásirányt. Hasonló módon indul pár automata mosógép szinkron motorja is, bár itt gyakran a rövidre zárt tekercsre segít rá a forgórész megfogásának módja.
Ez miért nem alkalmazható a szélgépekre? Egy hasonló módszer segíti a második szélgépem indulását is, néha igen szépen látszik a működése. (Erről is tettem fel képet, egyedül Barret-nek tűnt fel, remélem még emlékszik rá).
(#) sziriusz hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Én mindig sajnálattal olvasom, hogy kiderül, nem indul el az elkészített szélgép kis szélben. Ez pedig előre megmondható, párszor írtam róla, hogy egy 10 perces mérés kell generátornál, és egy kis számolás a lapát méreteivel. Én a második szélgépemet ilyen alapon készítettem el.
Ha visszagondolok, arról hogy a szélgépem miként viselkedik nagy szélben, még képeket is tettem fel. A képeken látszik, hogy kissé eltér a védelem a szokásostól. Még a képeket reklamálók sem szóltak hozzá. Pedig kiderült volna, hogy a szélkerekem terhelten vagy terhelés nélkül egyformán fordul le a szélről. (az ötlet és a méretezés pedig nem az angol Smelly Footed-től származik, a saját Excel táblázatom adta a méreteket, lehet hogy ez a gond vele?)
Beszéltem én arról is, nagyobb szélkerekek műanyag lapátjánál a centrifugális erő szétszakíthatja a lapátot. A saját készülő gépem miatt voltam kénytelen ezzel foglalkozni, mert PVC csövet fogok felhasználni a 4,5 méteres átmérőhöz. Na ez sem érdekelt senkit.
Mindez nem panasz, csupán magyarázat arra, hogy szélgép ügyben én újabban a másoknak javasolt You Tube-ot nézegetem.
(#) zsoltkis100 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Hello!

Remélem valaki tud segiteni nekem, készitettem egy szélgenerátort valójában még csak a generátor része van kész.
Gondoltam le tesztelem és kézzel megpörgettem, egyenirányotó már rá van szerelve igy kb 24Vdc jön ki. Elvileg 800W-ra van tervezve.
Nos az a problémám hogy rákötötem egy 12v dc kismotorra hogy mit tud és egyböl lefékezi az egészet, mitöl lehet ez?
utána megprobáltam kocsi izzoval akkor is megáll, rátetem még egy led izzot is viszont azt könnyedén visszi, persze itt csak 12v ig pörgettem.
Tudom hogy a led izzó sokkal kevesebbet vesz fel de akkor sem értem hogy miért állitja meg a motor meg a kocsi izzó.
Örülnék ha valaki tudna ebben nekem segiteni.
Elöre is köszönöm.
(#) pucuka válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ha a "DC kismotorod" legalább 1000 W -os, akkor az pörgetni fogja. Azzal a géppel amivel hajtod a generátort, nagyobb teljesítményt kell tudnia leadni, mint a terhelés.
(#) lacza89 válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Számolj utána a bevitt teljesítménynek, fordulatszám és nyomaték méréssel, és mérd le a leadott teljesítményt adott fordulaton. Bár elég nehézkes egyedül elvégezni, érdemesebb lenne összekapcsolni a generátorod egy villanymotorral, áttételezve és lemérni a generátorod teljesítményét.
Milyen fordulaton mérted a 24Vdc-t? Egyébként elég nehéz kézzel tekerni még 50W-ot is, mondjuk 20-30cm-es erőkarral. 100W-hoz már bele kell kapaszkodni.
Milyen generátort készítettél? Axiális? Légmagos? Milyen átmérőjű?
Következő: »»   436 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem