Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   162 / 211
(#) bapeti válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Ok. erre voltam kíváncsi mert a boltban azt mondták hogy kell a mclr lábhoz dióda meg ellenállás mert, hogy az 5v + programozó fesz. nem mehet egyszerre!
(#) kaqkk válasza bapeti hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
A pickit ezt megoldja , max ha nem akar sikerülni még az MCLR lábat + ra kötheted egy 10k ellenállással .
(#) bapeti válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Ezt mondtam én is a boltban, hogy én úgy tudom hogy a pickit2 ezt megoldja.
Valószínűleg ott szúrtam el. hogy amikor frissítettem a pickit2 programot akkor nem frissítettem a programozó firmwaret!
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) bapeti hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat.
További szép estét.
(#) Hp41C válasza bapeti hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Szia!
2008 óta változatlan a PICKit2 firmware -je ("v2.32.00 - WK - July 2008") és 2009 óta a PICKit2V2 program ("version 2.61.01 - 24 March 2009 WEK")...
(#) bapeti válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Pedig nekem valami régebbi volt a gépen és a tools menüben lévő frissítést használtam és utána jó lett !
(#) Gránátalma válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Már be van égetve, másik égetőről.
(#) kaqkk válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Idézet:
„megpróbálom ráégetni a szoftvert elkezd világítani az összes led (8db), de azt írja, hogy a 18f887 nem érzékelhető (az a panel jól működik másik égetővel)”
Akkor ezt nem értem
(#) Hp41C válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!
- Töltsd el a PICKit2V2 kezelő programját, telepítsd,
- Töltsd el a Pk2DeviceFile-1.62.14.dat -ot és írd felül vele a PICKit2V2 telepítési könyvtárában található Pk2DeviceFile.dat állományt.
- Programozandó kontroller nélkül hajtsd végre a Tools / Troubleshoot menüpont méréseit. A feszültségeket multiméterrel is mérd meg az ICSP csatlakozó pontokon. Ha adapter panelt használsz, akkor még egyszer mérd végig a méréseket az adapter csatlakoztatása után. Ha van rá lehetőséged az utolsó menüpontnál a jelalakokat ellenőrizd oszcilloszkóppal is. Amennyiben a PICKit2 -d képes a Vdd állítására, a feniti méréseket mégez el több különböző Vdd értékkel. 5V beállítás mellett is meg kellene lennie a min. 4.7V -nak.
A mérési eredményeket írd meg.
(#) bapeti hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Üdv. Szeretném kérdezni, hogy apickit2 18f2550 1. lábára mekkora ellenállást kell twnni?
(#) bapeti hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Nézegettem az adatlapot és ha jól értelmeztem 1-10kohm között kell lennie!? Valaki megtudná erősíteni, hogy jól értelmeztem-e?
(sajnos nem nagyon tudom az angolt)
(#) Hp41C válasza bapeti hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Egy 10k jó lesz. Dióda meg egyáltalán nem kell.
(#) bapeti válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ok. Köszönöm a választ.
(#) Gránátalma válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!
VDD 5V-os beállításnál, 5,06V (a program szerint 4,9V)
VPP 0,2V (program szerint 12,4V) (máködő égetőn itt valóban 13V mérhető úgy tudom)
Ha az mclr-t ON-ra váltom 0V lesz a VPP lábakon(1-3)

PGC 5,02V Magas szinte. (LOW on nulla)
PGD low-on:0 V Magas szinten 5,02V

A BS170-es FEt-eket, ileltve a BS250es FET-et kicseréltem, de semmi javulás.
Jelalakot most sajnos nem tudok vizsgálni szkóp kábelem nincs itthon, esetleg holnap. Gondolom itt a PGC-PGD résznél lévő "toggle 30kHz-et kellene mérnem, hogy annyi-e"


Idézet:
„Idézet:
„ megpróbálom ráégetni a szoftvert elkezd világítani az összes led (8db), de azt írja, hogy a 18f887 nem érzékelhető (az a panel jól működik másik égetővel)”

Akkor ezt nem értem”


Szerintem félreértettük egymást.
Az égetőmmel van a baj, a szoftverét a 18f2550nek felégettem másik égetővel, de a 16f887-es próbapanelemet nem tudom vele kezelni(ledek nélkül is próbáltam). Arra is égettem egy szoftvert másik égetővel, de hiába dugom rá a saját égetőmre és indítanám el az MPLAB-al, hogy futtassa, nem ismeri fel.

A nyáktervemet csatolom ismét, hátha azon láttok valamit.
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Amikor a Vpp-n 0.2V van, és 13V-nak kéne lennie, akkor meg kéne nézni a C4 feszültségét. Ha a program szerint rendben megvan a 12V, akkor itt is rendben kéne lennie a feszültségnek. Ha ez így van, akkor a Q4-Q5 lesz a problémás. Ha nincs meg a C4-en a feszültség, akkor meg lehet az R2-R3 feszültségosztó hibás (pl. rossz értékek).
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Gránátalma válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
C4-elkón a feszültség 12,5V.
A Q4-Q5 FET-ek ki lettek cserélve, vadi újak.
Esetleg a q3 nem lehet ludas? Azt nem cseréltem, mert állítólag ezt az IRF teljesítmény FET-et elég nehéz tönkretenni. (illetve q2-t sem.)
Egyébként mértem üzem közben a Q3-on feszültséget (G-S között, megegyezett a működő paneléval a feszültsége)

(Egyébként ha a próbapanelemet rádugom az égetőre és MPLAB-al megpróbálok rá égetni, akkor kiírja, hogy: 'kép' De a panelen a 8db led elkezd égni, kb 3másodpercig, majd elalszik és felvillan egy pillanatra megint az összes. De nem éget rá.)
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Hp41C válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!
Mérj tovább, amikor a Vpp teszteled és be van kapcsolva:
- C4 -en megvan a feszültség.
- T5 source -ján megvan? (12V)
- T5 gate -jén mekkora feszültség van ilyenkor? (0V) Nézd meg, R5 -nél nincs valahol rövidzár.
- Ha T5 gate nem megy 0V -ra, a T4 drain -en mekkora feszültség van?
Ha T4 drain - T5 source zárlat, szüntesd meg és végy egy BS170 -et.
Ha T4 gate - T4 drain zárlat, szüntesd meg. Mérj még egyszer.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Mérd végig a Q4 és a Q5 összes lábán a feszültséget a földhöz képest, miközben a C4-en 12.5V van és a kimeneten 0.2V.
A Q3 nem lehet ludas, mivel akkor a C4-en sem lenne meg a 12.5V.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Gránátalma válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
vpp 0,3V esetén (1-es 3-as Tűk között)
-T5 source 12,5V
-T5 gate = 12,5
-T4 drain is 12,5V
Az égetőn elkezdett a harmadik led villogni a márés közben kétszer is( midnig elhúztam utána és újra kapcsolódtam vele, most az 1-3 tű között 1,83V lett. Na ennek mi lehet az oka? Mi történt vele?) Kipróbáltam közben. Ha a kettes-hármas tűt rövidre zárom, akkor kezd el villogni.

Időközben 3,3 Volt lett az 1-3 tűk között.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ha a T4 gate-je emellett 0V, akkor a PIC kimenete halt meg (vagy szakadt a vezeték).
Ha a T4 gate-je ~5V, akkor a T4 meghalt.
(#) Gránátalma válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
5v a t4 gate-je.
A t5 Drainje pedig 2,44 (mondjuk kb 1,5 perce meg 1,8V volt, de elég dinamikusan másznak itt a feszültségek, ahogy elnézem.)
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
5V-os gate esetén a T4-nek ki kéne teljesen nyitnia, és stabil 0V-ot kéne látnod a T4 drain - T5 gate pontokon.
(#) Gránátalma válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
De a T4 ki lett cserélve és akkor sem volt jó, most sem.
ha ez is tönkrement annak oka kell legyen, hogy kereshetem meg azt?
Kiszedtem múltkor majdnem minden 170es FET-et belőle, végigmérem diódamérővel az összeset, hogy melyiknek más a paramétere, hátha kiderül melyik volt T4.
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Egy triviális ok: elektrosztatikus feltöltődés után megérinted a kezeddel a FET-et.
Ha az áramkörben nincs a lenti kapcsolási rajzon felül a FET-ek gate-source-a között egy-egy nagyértékű ellenállás, akkor a fenti eset nem csak a szállítás és összerakás során fordulhat elő (azaz nem csak ezen időszakban kell vigyáznod rájuk), hanem az összeszerelés után is bármikor, amikor megérinted, tönkremehetnek.
(#) Gránátalma válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Az a baj, hogy ESD-s kesztyűben piszkáltam a cuccot, míg összepakoltam, meg ESD zacsiban is húzgáltam mikor nem ment. Így ezt kizárnám (pláne mert még soha egy FET-em sem ment tönkre eddig( vagy nem tudok róla) ezen okból.

Kimértem 3 kiforrasztott FET-et: kép
A harmadik a hátoldalon van, ugyan az mint az első, 0,580 körüli értéke van.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013

DSCF1744.JPG
    
(#) molnarf hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Az alábbi programozót szeretnem megépíteni a fórumon visszaolvasva sem tudom eldönteni,hogy ehhez 18F2550 PIC milyen hex illik beégetni?Idáig nem volt égetőm de most mar bevallom hogy nem tudok nélküle tovább élni!
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Bevallom, nem egészen értem. Ha levegőben lóg a gate, akkor értelmetlen mérni a lábait, mert hasznos információd nem lesz. Ha a gate-source rövidre van zárva, és mindkét irányban vezet a drain-source között, akkor kuka.
(#) Gránátalma válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Azért mértem ezt így ki, mert ha a bele megsült a nagyfesztől, akkor elméletileg kisípolható.
De nem sípol semerre.
Rövidre zártam a G-S-t és mértem, de nem sípol. "1"-est ír a kijelző.

Egyébként mértem feszt földhöz képest a működő égetőn, azon T4-T5 lábai majdnem mindegyik 0 V.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Való igaz, hogy ha akár a gate-source, akár a drain-source átég, akkor már a multiméter is sípolni fog.
De a tapasztalt jelenség ugye az volt, hogy 5V van a gate-en (tehát nem lett zárlatos a gate-source), mégse nyit ki a FET (tehát a drain-source sem lett zárlatos, mert akkor meg állandóan nyitva lenne). Igazából ezt kéne tesztelni, ellenállás a gate-source közé, valami ellenálláson keresztül táp a drain-source-ra, és nézni, hogy mekkora áram folyik az ellenálláson, ill. ez változik-e a gate-re kapcsolt 5V hatására.
(#) Gránátalma válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
A D1-es BAt diódán mekkora feszültségnek kell lennie? (nekem 7,45V)
Következő: »»   162 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem