Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   28 / 93
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Illetve maradt nekem MJL21193 és MJL21194. Nem tudom változna e az erősítő minősége?
Betehetem a BD249-250 helyére?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Itt a clip indikátor. A BC' tranzisztorok legyenek B-sek. Az MJL mehet bele bátran.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Javasolok a T3 és T6-ra egy kis hűtőt, ami nem lesz útban a NYÁK-on.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ok. István nincs fent olyan rajz vagy valami beülteési amin a T1 T2 stb. fel van tüntetve. Mert félek, hogy a tranyókat összefogom keverni. Aztán jön a füst. Nem a kapcsolási rajzra gondoltam. Olyan mint a beültetési, akár .lay
(#) Koncsar hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Az MJL21193-4 mitől ennyire drága? Minőségbeli a különbség? Ezért kérdeztem Tőled, hogy ezt építsem be?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ez megfelel?
Szerk.: az MJL21193-4-t csak hírből ismerem.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ezt már elmentettem. A félelmem az a hűtőbordán sorakozó tranyók miatt van. Balról jobbra Bd139 BD249 BD249 BD139 BD250 BD250 BD140 És a magasabb feszültségű cuccok összekeverésétől fosok. Az MJE340-350 MJE15030-31 és most amit mondtál hogy jó az MJL21193-4 a sorrend kéne, vagy, hogy mi mit helyettesít. Köszi. Pedíg nem vagyok ennyire béna, ahogy most látszom.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
A beültetési rajzra írd fel az adatlapok egyeztetése segítségével a beültetendő tranzisztorok típusszámát. Tedd fel ide ellenőrzés céljából! Több szem, többet lát
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Rendben! 30 perc múlva jövök vissza és én szerencsétlen megpróbálom. Köszi
(#) Koncsar hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Szia István megpróbáltam de tuti, hogy rosszúl csináltam, mondtad, hogy egy db BD139 valahol bent maradhat a poti mellett. Légyszives írd át nekem.

Koncsar1.LAY
    
(#) Koncsar hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Olyan beültetési rajzot nem találtam ahol T1, T2 és stb felírat lenne az alkatrészek típusa helyett.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Ilyesmit kerestem. Csatolva

Koncsar2.LAY
    
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
A Castone erősítőm +- 60V 500VA trafóját és tápját használnám fel holnap az erölködő élesztéséhez. De most csak várok Rád, hogy megszülessen a beültetési rajz.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Tudtam, hogy volt már Bővebben: Link
Szerk.: valahol meg van készen, lepróbálva - egyelőre keresem. Az előbbi csak részeredmény.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
a .lay-t megtudtad nyítni?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Az a bibi, hogy nemrég lettem kész a panelekkel készre fúrva. Kuka. ?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ha átvariálom az MJE15031 lábait drótokkal az nem jó?
István akkor is kéne, hogy a Koncsar.lay- ben beírd a helyes megoldást, és a jót visszatedd! Köszi. Lesz itt füst úgy látom!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Pedig kéne hagyjalak dolgozni, és ebből tanulni egy picit
Mellékelek egy tervet, amit természetesen ellenőrizni kell, azután mehet gyártásba. Elsőnek 1db elkészítését javaslom, hiszen jól bele lett piszkálva a félvezető készletbe.
C3, C4, C6 értékét neked kell finomra hangolni, legyen kéznél 100pF, 150pF és 220pF kondenzátor.
Az erősítő a bemenőjelet mindössze 20-szorosára erősíti. Ha ez kevésnek bizonyul akkor R5 helyére majd kisebb értéket kell választani.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
István! Elöször is köszönöm szépen a munkád. A 20 x erősítést azt nem értem. Gyengébb lesz mint az eredeti? De dolgoztam rajta, jól visszaolvastam újra a fórumot, adattáblákat hasonlítottam össze. Próbáltam gondolkodni, hogy hogy is csináljam meg.

Üdv: Gyuri
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
A 20x azt jelenti: 2V-os jellel lehet teljesen kivezérelni +/-60V tápnál.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
István 1 db 12K ellenálat helyett milyet tegyek be? Mert csak 10K és 15K -m van? Köszi. Alakul szépen.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Nyugodtan hivatkozz a rajzra. Az R1 helyére ültesd be valamelyiket (mindegy). Alapvetően a kimeneten megjelenő DC-re van hatással. Élesztéskor, bemérés után térjünk rá vissza.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Ok. Olyan mérges vagyok magamra, összegyűjtöttem a hiányzó alkatrészeket, csillámot meg nem vettem, én marha. István az alkatrész adatlapokon mindíg szemből osztják ki az E B C jeleket? MJE350 nél hűtés hátúl, szemből ECB. Így jó? Még valami! A beültetési rajzon a potinál van egy pötty. Ne ott kezdjem az élesztést, hanem a x felé letekerve, ugye?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Az adatlap képe nem mutatja a hűtőfelületet, tehát csak hátul lehet. Jól értelmezed a lábkiosztást.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Jó, jó. Fényképet teszek fel majd hamarosan. Remélem meg leszel elégedve a közös munkánkkal. Én forrasztottam, a babér a Tiéd.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Elég költséges egy ilyen panel, javaslom gondosan tartsd be az élesztés szabályait. Tudom nagy a kihívás, hogy mihamarabb meg kéne hallgatni.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
István a poti kezdő értékre jó irányban áll?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Hát igen. Nem olcsó és sajnos nem ajándékba kapjuk az alkatrészeket. Pedíg a megtervezés is valakiknek munkába került, nem is kicsibe.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Jó lesz, főleg ha így adja a maximális azaz 1k ellenállás értéket
Következő: »»   28 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem