Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1227 / 2500
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Kipróbálom!! Köszönöm szolok mire jutottam !
(#) mineral hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Videoton végfok panelt élesztek hamvaiból. Az előttem lévő "szerelő" BU508DF sorkimenő tranzisztorokkal is próbálkozott. Szóval teljes félvezetőcsere....
Rendeltem tranzisztorokat de nem taljesen azt kaptam amit kértem.
BC337-25 helyett BC337-40TA-t kaptam. (VT26) Az nagy gond ha BC327-25 párjaként (VT27)rakom be?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) saraha válasza mineral hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem probléma,ha nem ülteted be akkor sem.
(#) voodoo hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Üdv!

Végtranyók zárlata okozhatja azt, hogy túl nagy az áramfelvétele az végpanelnek? Csak azért kérdem mert égővel sorba kötöm a tápegységet csak így próbálom bekapcsolni az erősítőt és az égő nem halványodik el full fényerővel világít a DC feszültség meg 2x95V helyett csak 1-2Vra leesik. Amúgy egy 14db, MJL21193-4 párokból álló erősítőről lenne szó.
(#) saraha válasza voodoo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Miért nem nézed meg ,hogy jók-e a tranyóK?Egyébként okozhatja persze,ha zárlatba mentek át.A nyugi áram gondolom 100-200mA max,ha nem A oszt.Akkor pedig nem kéne világítania... ott gebasz van.De az égő az annyira nem jó élesztéskor.Használj inkább 10 Ohm-os ellenálásokat a bizti helyén...,de,ha már ilyeneket csinálsz illene egy labitáp...
(#) fecameca válasza voodoo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia! Nem tudom hogy mid van,de ilyen nagy számú tranzisztor esetén ilyenkor hidegen végignézném ellenállásmérővel(újabb multimétereknél diódamérő) az összes félvezetőt, gyanú esetén esetleg kiforrasztva is. A "végtranyók" zárlatát nagyon sokszor a meghajtók lezárlatosodása, esetleg egy kondenzátor zárlata, vagy a munkaponti áram beállító elem meghibásodása szokta okozni. De ilyenkor, ha bármi "megbillen", általában elszáll a vég is, kivéve azt a néhány szerencsés esetet, amikor csak a biztosítékot veri le a pillanatnyi túlvezérlés. Jó lenne tudni, mennyi az illető előírt nyugalmi áramfelvétele. Az előttem szóló jól mondja a labitápot, nem baj az, ha először csak kevesebb tápról próbálod ki, az ilyen magas tápfeszre én már csak a tuti jót merném kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia! Egy rajzot, vagy legalább egy fotót feltehetnél, hogy miről is van szó.
Az eddigi leírásodból még az sem biztos, hogy jól helyezted áram alá.
(#) voodoo válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Megnéztem a tranyók jók, innen is onnan is kiszedtem egyet egyet mert minden helyzetben beforrasztva ugyan azt mérem rajtuk, de ha kiveszem akkor meg csak diódákat látok bennük. Most válaszolt még csak vissza a gyártó és azt írja, hogy oldalanként 7 amper! Létezik ez?
(#) saraha válasza voodoo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Akkor tényleg,ahogy reloop kolléga javasolta....
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A 7A teljes terhelésnél természetesen reális érték. Ez 20A csúcsáram effektív értéke.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem tudok mellékelni mivel nem én csináltam hanem egy kit amit vettem még 2009be. A gyártó meg nem fogja közzé tenni ezt. Legalábbis szerintem. Amúgy a Giant hangtechnikába vettem. Most végül sikerült elfüstöltetnem 1db végtranzisztort. Égő nélkül beraktam a biztit és 1 másodperc alatt ki is füstölte az előtét nagy 5W-os ellenállását is vele párhuzamba. Valószínű hogy csak 1db tranyó halt meg? Örülnék mert darabja 1500Ft és 14db van.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem teljes, hanem csak simán üresbe kapcsolom be. A multiméter 0.65A-t jelzett. A + és a - betáp csatlakozója között ilyen 65k ohm impedanciát lehetett mérni.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) saraha válasza voodoo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Ismerem őket, én is fehérvári vagyok.Akkor fényképezd le.Mégis melyik kapcsi ez?
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A nyugalmi áram lehet 650mA ennyi végtranzisztornál. Ezt előtét izzóval nem tudod éleszteni. Mint tanult kollégám javasolta, egy tápági 10 ohm ellenálláson 6,5V fog esni, ami nem zavarja a működést.
Egy fotó talán nem sérti a szerzői jogokat.
(#) dani550 hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
hali mindenkinek
van egy autós erősítőm, és tápot csinálnék neki.
Végülis már csináltam, de az csak egy oldalnak elég.
Néztem ilyen tápot: Bővebben: Link
az erősítő 2X70W 4ohmon és 2X120W 2ohmon.
A kérdés az hogy jó lenne e neki ez a táp vagy vmi más 5let?!
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) saraha válasza dani550 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Jó neki,persze.Mindazonáltal nem egy korrekt dolog...Minek ide-oda konvertálgatni a feszejt?13 ezerből csinálsz bőven 2x70W-ot 4 Ohm-ra tápostul,ha ügyes vagy és a minősége is jobb lesz.pl:vf2
(#) kadarist válasza dani550 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia!
Mivel 350W-os a tápegység, ezért bírnia kellene a teljes terhelést is.
(#) dani550 válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
igen de 2ohmon akarom használni mert két ugyanolyan hangszóróm van 2X4ohm, és használni szeretném mind a két tekercset bennük.
Am most 150VA trafó van 12V/12,5 A és egy 600V-os 25A-os dióda híd.
A trafót lengyelből rendeltem anno jo is volt amit másodszorra küldtek....
Volt sulis társam mondta hogy két ugyanolyan trafóval meglehet oldani.
Én azért szeretném ezzel mert atáp már dobozba van és így nem kell dobozolni..
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) voodoo válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A gpa800-as. Mindjárt csinálok egy fotót. Már szétszedtem 1 tranyó halott lett időközbe.
(#) dani550 hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Emellett erről a tápról menne egy led szalag is 1m és az erősítőnek két oldalára egy egy cooler is.
(#) dani550 válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Ezzel a táppal romlana a minőség?
Gerjedne?
Csak mert úgy hallottam h a kapcsolóüzemű tápok jobb hatás fokkal dolgoznak
(#) saraha válasza dani550 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Jó,ahogy akarod.Kadarist megmondta, elég 2 Ohm-on is még a led szalagokkal is.Van nekem is ilyen tápom(jött), jók nagyon az igaz csak drága.Top249-ből csinálsz negyed ennyiből 200W-ot.Én is LED világításra használom csak nem egy métert hanem az egész lakásba mert jó a hatásfoka.
(#) voodoo válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Fotók: 800-as A képen látszik, hogy az egyik nagy 5W-os ellenállás is elégett. Az füstölt egyet + a hozzá tartozó egy db MJL-is kinyíródot remélem legalábbis, hogy csak egy darab ment tönkre. (képen lefelé van fordítva)
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) dani550 válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
köszike a válaszokat.
Még egy nap fizuig, aztán megrendelem.
Nem nagyon vagyok szerencsés az építgetésbe, szal nem vágok bele.Igaz így bukok rajta, de tudom hogy működnie kell
Még egyszer mindenkinek köszönöm aki írt!

Megkérlek a chat szleng mellőzésére, illetve a nagybetűs mondatkezdés használatára a továbbiakban.
Mod.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) mineral válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szólvan jól lesz a BC327-25 és a BC337-40 együtt. Elmondanád, hogy milyen feladatuk van ezeknek a tranzisztoroknak? Csak kíváncsi lennék, hogy miért nem okoz gondot az hogy ha be sem építem.
(#) saraha válasza mineral hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Rövidzárvédelem elvileg.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) mineral válasza saraha hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Értem. Köszi.
(#) CUNGI44 hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Üdv.
A segítségeteket szeretném kérni. Az egyik kollégám megkért hogy kérdezzek már rá hogy mi lehet a baja az erősítőjének. A typusa Kenwood. A jelenség a potmétert 50-esig/ a 80-as skálán/ felcsavarva tökéletesen működik, de 50 felett letilt. Újra bekapcsolva a jelenség ismétlődik. Nagy baja lehet, kb mennyibe kerülhetne a javítása? Köszönettel: József
(#) szamóca válasza CUNGI44 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A kimenet elérte a maximális kivezérelhetőség határát, amikor is a védelem letilt. Tehát az erősítőnek nincs baja, nagyon is jól működik.
(#) blasz válasza CUNGI44 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nekem volt Kenwood-om és nagyon érzékeny volt a hangváltóra,nekem 35-40 nél katt letiltott,gyári reflex ládán meg tökig csavarhattam a hangerőt,és nem tiltott.Amim akkor volt Videoton hangfal,a reflex csak próbáig volt nálam
Következő: »»   1227 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem