Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   80 / 599
(#) Action2K hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Smart Phone ==> Smart TV ==> Smart Building Jó lesz ez "nekünk"?
(#) elektrorudi hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
(#) dbase hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
(#) Tomi94 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Ha valaki csak elmondja nekem, szerintem magam sem hiszem el... De a mai tapasztalat alapján: lehet, hogy a félvezetők (IC-k?) tényleg képesek úgymond regenerálódni?

Konkrét eset: tavaly januárban javítottam volna egy Technics decket, mert nagyon tompán játszott le, holott új fejet tettem bele. Kicseréltem a magashang-korrekcióért felelős egy-egy kondit mindkét csatornáján, ezek után jobb lett a hangja, viszont a bal csatornán hangosan recsegni-ropogni kezdett, amivel már nem tudtam mit kezdeni. Miután kontakthibát nem találtam, megmutattam egy szakember ismerősnek, aki szerint a kondicsere közben megsülhetett az előfokozat IC-je (tényleg elég közel voltak a panelon). Sajnos ezt nem sikerült pótolni, így a magnó összeszerelve, de nem működőként megjelölve egy szekrénybe került. Most leltároztam egy kicsit, előkerült a magnó, gondoltam ha már nem működik, nem tudok jobbat, felteszem apróhirdetésbe alkatrésznek. De azért előtte bedugtam a konnektorba és beindítottam... és teljesen tisztán, recsegés nélkül indult el! Azóta lement rajta 3 kazetta (most is szól éppen), és még mindig tökéletesen működik. Pedig az utóbbi egy évben hozzá sem nyúltam, végig a szekrényben állt!

Volt még egy hasonló tapasztalatom, ez még régről, egyébként szintén magnódeckkel. Az egy kétkazettás gép volt, amiben talán fejcsere után rosszul kötöttem vissza a motor csatlakozóját (szerintem a könnyebb hozzáféréshez kivettem a futóművet a dobozból). Eredmény: testzárlat, a lejátszó oldali motorvezérlő nem adott feszültséget annak a motornak többé. Ezt sem sikerült pótolni, viszont a másik oldala működőképes maradt, így az elkötési hibát kijavítottam, és összeraktam egykazettásként. Néhány hónap múlva megszokásból a másik oldalt akartam elindítani, és SIKERÜLT! Ha jól emlékszem, az eset után többet nem is volt gond a motorjával.
(#) Kovidivi válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Inkább olyasmire gondolnék, hogy forrasztás során gyanta került valahova, ahova nem kellett volna, ami kicsit átvezetett, akár 1-10M ohmos ellenállásként is viselkedhetett. 1év alatt viszont kiszáradhatott, és az átvezetés megszűnt. Ilyenekre lehet gondolni. Vagy egy kósza óngolyó eddig rossz helyen volt, most megmozgatva máshova szorult be, ahol nem zavar, vagy éppen ott kell lennie. ?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) Gafly hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Jó nagy vadászgép lehet ha még pluszban elfér rajta három köbméter és 750 kiló...
(#) szamóca hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Értem én, hogy villanymotor, de mitől forog? Megint egy mágnesmotor, vagy flame?
(#) zolika60 hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Autógumi. Ma kaptam a képeket emailben. Kicsit furcsa látvány, de szerintem megszokjuk. Állítólag augusztustól forgalmazzák az USA-ban.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) rockersrac válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
(#) zolika60 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Itt is egy. Nem gondoltam, hogy ilyen közel van ez a technológia.
(#) kadarist hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
(#) rockersrac válasza kadarist hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Az emberi hülyeség sajnos HATÁRTALAN!
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Csak úgy.

vicc.jpg
    
(#) bakos13gab válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Nem látom be a hülyeség dolgát, mert ha nincs a videó, nem vagyok benne biztos, hogy tudnád, mit látsz...
(#) vicsys hozzászólása Feb 7, 2013 / 2
 
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Igazi ékszerész munka. Kellő fantáziával.
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Nem idegbeteg a csóka; óriási! Ehhez még ismert mániákusunknak is gyúrni kell.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Áááá, kutya fülét nem ér az egész! A mutatók nem mozognak....
(#) granpa válasza Frankye hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Valami kis vörös ragadozó esete a bogyós gyümölccsel?
(#) zenetom hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Vicsys-nek: Tag Heuer Mikrogirder
(#) StefuPeti hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Egy érdekes óra:Bővebben: Link
(#) zenetom hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Szintén egy órás videó: Bővebben: Link
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Érdekesnek érdekes, de szerintem nem lett túl szép a tekercselés...
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Kicsit macerásabb, mint egy H alakú orsóra tekert dróttal. Azt lehet egyedül is és tán még szebb is lesz.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Hálókötő fa, de azért ott jobban törik a drót, főleg a vastag.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Feb 10, 2013 1 /
 
Kibírja azt az egy alkalmat és egyedül szebb munkát lehet végezni.
(#) mineral válasza zenetom hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Ha órázunk akkor beteszem a mostani kedvencem.

Bővebben: Link
(#) granpa válasza mineral hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
El voltál vele egy darabig, de nagyon jó!
Következő: »»   80 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem