Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   768 / 1273
(#) kadarist válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Emlékeim szerint a távirányító memorizáló gombjával lehet tárolni a megtalált csatornát. De lehet, hogy a memória gomb megnyomása után a számgombokkal adni kell egy csatornaszámot, ami alá beteszi a megtalált adót. Ez opciós tulajdonság, tehát lehet, hogy elég egy memóriagomb és akkor az előzőleg beállított csatornára tárol, de lehet, hogy kézzel kell adni sorszámot.
(#) HA5AWS válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Köszi, valami ilyesmi rémlik nekem is, de telefonon távirányítva egy laikusnak elég nehéz elmagyarázni.
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
A +VSUPPLY feszültség (13V) meg van a tápegység kimenetén és ez el is jut az LL032 sortranzisztor-meghajtó trafóig? A kapott rajz segít!
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 10, 2013 / 1
 
Na sajnos nekem nincs accuntom ide, és sehol máshol nem találni, de innen lehet leszedni az anyagát.
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 10, 2013 / 1
 
Szerencsére itt nem kell fizetni a letöltésért.
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Köszönöm a rajzot.
Először akkor lecserélem at a 3db elkót a Z-sustain boardon amit találtam.
hátha
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Én a készülékben nem találok LL032 csak TL032 -t ennek a collektorán 10,5V van a bázison és emiteren 0V
Csináltam két képet a meghajtó trafó ami az 1-es képen középen van? Ez kicsit mintha melegedne.
A 2. képen van a TL032 jó helyen keresgélek?
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Van ott egy kis vasmagos trafó a TL032 kollektorára kötve, az lesz az LL032. A PDF doksi második oldalán lévő rajz mutatja.
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
5 kivezetésből 3-on 10,5V van a másik kettő test.
Ha nincs meg a 13V akkor kondi hiba lehet előtte?
Azt nem értem, hogy mi csattanhatott benne, annak nyomának kéne lenni nem?
Már sötét van nem látom rendesen, de holnap átmérem mégegyszer.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget Pista.....Nagy varázsló vagy......ezt még nem fedeztem fel.
Na még el is kereszteltelek.......ijet......:::DD

Így mellényúlni.....háttttt...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Ok holnap átrágom magam a rajzon addigra te is lecseréled az elkot, aztán meglátjuk.
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Majdnem visszaírtam, hogy szívesen Bécikém, de javítottál
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
De ugye látod a rajzon ezeket az alkatrészeket, mert anélkül nehéz követni a fonalat. A csattanásos leállás egy nagyon rossz ómen, mert az íváthúzást feltételez. Először is a tápfeszültségeket kell rendezni, ez a legfontosabb. Tehát ha indítani próbálsz, akkor változik az előlapi LED fényereje, villog, vagy mit csinál?
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Sajnos semmi sem változott.
Friss indításnál "hibátlan" majd egyszer csak elvörösödik. ):
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Már sokszor írtam, hogy ilyenkor kell elővenni a fagyasztósprét.
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Na akkor most jön a tápegység.
Sajnos rajzok nagyon nincsenek sem az y-sus sem az x-ről, de ha igaz jól feliratozott a táp.

Elsőre fotózd le a tápot, hogy lássam melyik van a 2 típusból benne, úgy rendesen.
utána írom majd, hogy kit mérjél, és cserélj. Addig sehova tovább.
(#) bubuc17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Hűtést is próbáltam de nem jutottam vele sokra.
Ha jól veszem ki akkor nem a piros lesz erősebb, hanem a másik 2 szín tűnik el mellőle.
(#) samsungtv válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Csa
Megjött a 1032 új szoftver.Ma teszem fel,kíváncsi vagyok miben lesz más.
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 11, 2013 / 1
 
Gyerekek.....ezt első helyen a 180v os tápnál keressük....az az a tápegységből induljunk ki.
Alapvatően 2 típust használ az lg a készülékekbe, /sonny, és sanken/de nem publikálja a rajzát. A tápokon van két fontos trimmert a VS, és a VA, ezzel lehet beállítani a 180v, és a 12 v-ot. Tehát elsőre meg kell mérni, a tápnál, hogy üzembe meg van-e ez a 2 fontos feszkó, és változik e, és mennyit.
Ez után egy szkópon, mert mással nem látható, meg kell nézni, hogy a VS tápon mekkora csúszok ülnek, mert a kéziműszer azt nem jelzi, hogy "nem egyenáram". /ebbe a csúcsokba halnak bele az elkók./

Ezt követően /és nagyon jellemtő/ a tápnál ezen feszültségekhez tartozó elemeket/ elkókat, nem sok van/ melegen ajánlott cserélni, mert piszkosul xarok alaphelyzetből.

Ha ez a két létfontosságú fesz a táp felől rendben, akkor jöhet az y-boardon a 70v-ok ellenőrzése, és a raszter feszültség beállítása.. /ehhez rajta vannak a trimerek az y-on/.
Elsőre ennyit. folyt.köv.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 11, 2013 / 1
 
Igen, az LG PDF-jében nagyon jó leírás van a különféle beállításokról, beleértve a tápegységet is.
(#) WN92863 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
hello

a 8177-et csak a legnyilvánvalóbb hiba (zárlat) esetén tudod kimérni. Amúgy szkóp. Jelalakok ki-be
(#) otthonpc20 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Az LL032-t nem találom a rajzon. Ez az első ilyen készülék amivel próbálkozok eddig csak erősítőket és Junoszt tv ket javítottam de ez egy kicsit más.
Mikor bekapcsolom hallani a lemágnesezőt hogy serceg, utánna hang van de kép nincs a képcsőfűtés nem megy.
Egyet csattant és elment a kép a hang maradt.
A led nem villog, elalszik mikor bekapcsolom, mint mikor rendesen működik.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Most vettem észre, hogy egy hajszál vékony repedés van a képcső nyakánál, hoszában.
Az létezik, hogy ott húzott ívet valami és elrepesztette az üveget?
Akkor kuka?
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 11, 2013 / 1
 
Igen, lehet, hogy a repedés miatt csattant ki a nagyfeszültség és ez megölt egy-két fontos dolgot.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Köszönöm a rajzot így már könyebb. A TL031-es smd-n nem tudom, hogy melyik láb melyik, de csak az egyik lábon a TL 033 felölin van 10,50V a mádik kettőn 0V
A repedés miatt van érteleme tovább keresni?
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 11, 2013 / 1
 
Az LL trafó 1-es lábán lévő feszültség lett volna az érdekes, de a repedés miatt nincs értelme tovább keresgetni.
(#) Inhouse válasza samsungtv hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nagy változást nem várok...pl. külső bill esetén a virtuális letöltése jó lenne..., vagy a böngésző kifagyás orvoslása...kíváncsi vagyok!
(#) p100 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy 8-10 éves Samsung CW-25M064V képcsöves TV-m, ami újabban a mellékelt képeken is látható hibát produkálja.

Bekapcsolás után (s csak akkor) pár percig beugrik a kép a képernyő közepére, olyan, mintha két oldalról összenyomnánk a képet. Vízszintesen nem történik ilyen, csakis a függőleges "összenyomás" látható. Pár perc után - egyelőre - megszűnik a jelenség, s visszaáll normál méretbe. Néha segít rajta, ha kikapcsolom, s ismét visszakapcsolom, úgy kb. az 5-6. próbálgatásra helyrejön, de előfordul, hogy 6-10 percig sem áll helyre.
Félek, hogy ez valaminek csak az előjele, de inkább nem várnám meg, amíg végleg tönkremegy a TV-m.

Mi lehet a baja, mi a megoldás?? (A TV egy T-Home-os Set-Top-Box-on keresztül kapja a jelet, de sima antenna kábelről is ezt műveli).

Előre is köszi.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2013 / 1
 
Na igen.. ahogy most áll a dolog úgy mindenképpen a tápot kell kivesézni, mert gyomortájékon az a gyanum, hogy onnan jön a bibi.
Egyébként nagyon sok olyannal találkozom ahol behervad a táp, és elég hisztis az egész, így érdemes a tápot nagyon megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) samsungtv válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ha lesz tapasztalat megoszthatod mostanság időm nem engedi hogy netezzek a tv-n nagyon nézni sincs időm de most felraktam ma 1032-t majd meglátjuk hogy mit javult.
Következő: »»   768 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem