Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1231 / 2500
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ha müködik meg kaphatnám a rajzát,a panel tervet, és a beültetési doksit?Ha nem tolakodó?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Gondoltam Rád, mikor a panelt rajzoltam
Mi sem természetesebb.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ez rendes Tőled,már csinálnék valami nem szivatósat
(#) Koncsar válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Szia Doncso! Pü is ment válaszként. 4 ohm -on terhelem, Ezzel bármit csinálok nem szeretne torzítani, egy disznó erőlködő. Kis hangerőn is szépen szól. Brutál. Azon gondolkodtam, hogy a réz olvadáspontját megnézem. Mikor kell a panelt átforrasztanom. Most mennem kell.
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok! megtaláltam az AS 2010-es erősítőm gyári paneljeit, egyet újrakondiztam hogy kipróbáljam. a zene nagyon halkan hallatszott de elfüstölt a TV hangszóró. Mikor rámértem a kimenetre +18DC volt rajta ami pont a táp fele. Van 2 trimmer is a nyákon és pont ezeknek a tranyóknak a bázisát állítja, nem kell rajtuk állítani és hogy? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Idézet:
„Az első kérdés az áramfelvétel volt, 0db MJL tranzisztorral.”


A meghajtókat is szedjem ki (2db MJE340/1db MJE350) ?

Idézet:
„Természetesen a 10 Ω-ok végig bent kell legyenek a biztosíték helyén,”


Miért szükséges ez? Egy nagyon kisáramú 2x16Vac > 2x22Vdc trafóról próbálkozom most. Akkor is?
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Idézet:
„... halkan hallatszott de elfüstölt a TV hangszóró. Mikor rámértem a kimenetre +18DC volt rajta ami pont a táp fele.”

Először nézd meg kiszedve a főtranyókat, szerintem zárlatos lett valamelyik 2N3055, azért jelent meg a kimeneten a féltápfesz.
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nah kiszedtem mind a két 2n3055 öt és diódavizsgáloval megállapítottam nem zárlatos egyik sem... Mi a teendő?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ahogy bekapcsolom úgy növekszik felfele lassan a tápfesz.
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
R102-es ellenállás a kimenetet és a földet zárja párhuzamosan 330 ohm -nak kéne lennie (egyik lába kiforrasztva) Ha annyi amennyi utánna érdelődnék a D101-D102-D103-as diódák mivolta után is. Légyszives nézd meg ezeket is előbb.
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
330ohm van ráírva de 308 at mértem, a diódák rendben vannak, jah és D101 nek 1n4007 van rakva oda nem kell 2 darab belőle?, a többi dióda jó. A trimmerekhez nem kell piszkálni?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nem, csak a D102 és 103-ból van kettő 2x 1N4001, a D101 helyén egy zénernek kéne lennie. D101 szedd ki a 1N4001-et és a helyére dobjál már be légyszi egy zénert a próba kedvéért. Kíváncsi vagyok.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Benne van félig a nyákba az eredeti zener, azt visszalököm
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Azokon a trimmereken tudsz elvileg állítani fázisfordítást (inkább kifele vagy befele hupogjon a hangszóró,) hát próbáld meg egy kicsit tekergetni, de a kimenetre most ne egy hangszórót hanem V-mérőt tégy.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Idézet:
„...az eredeti zener...”


Most ott zéner van vagy 1N4001 ?
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nah én viszaraktam, ugyanaz a szitu. De én kimeneti kondinak egy ocskát raktam ott a baj c102? 1n4007 volt nmtom miért igy kaptam.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ócska is jó, csak ne legyen zárlatos és 2200µF/25V felett legyen.
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ahol jelzi az ábra 16.5 V van a kimeneti gyűjtősávon ott megvan neki az a fesz?
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nah én kérek elnézést a kimenetet nem a c102 negatívjára kötöttem hanem a gyűjtősávra, most a műszer 00,0 és 00,1 V között ugrál. (állítottam a trimeren is)
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Akkor annak úgy most már mennie kell.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
A meghajtók természetesen maradnak bent. Abból a háromból valójában kettő a meghajtó, egy pedig a nyugalmi áram stabilizáló feszültség forrás része.
A 10 ohm előtétek egy részről korlátozzák az áramot és biztosítékként is funkcionálnak, másrészt kiválóan alkalmas a rajta eső feszültségből a felvett áram meghatározására.

Mivel a panel nem üzem közben romlott el, nem lehet egyértelmű teóriát felállítani a hiba behatárolására. Ezért kell különös körültekintéssel eljárni minden vizsgálati mozzanatnál.
Remélem az a tranyó elhalálozás jó lecke volt
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Így mezitláb, natúrba 26mA a felvétel csak negatív ágat néztem és bedobtam a biztosítékok helyére 1-1db 10 ohm -osat.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ez nagyon bíztató. Mehet bele a középső (kimenetre nem csatlakozó) MJL páros. Mérj áramfelvételt és a kimeneti gyűjtőn a testhez képest egyenfeszültséget.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Az áramfelvétel így már csak 2.8mA, a gyűjtősínen pedig 0.12V van.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nos mi a további teendő?
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
No mindegy elkezdtem tovább csinálgatni most odáig jutottam, hogy hipegett hupogott, és csak 1k-s ellenállással tudtam sorba kötni a hsz-val, mert ha 1-1be rátettem azonnal leoldott a védelem. Párosával elkezdtem vissza csatlakoztatni a tranyókat és a hangszórót erősen rángatta de a zene csak halkan szólt de ahogy adom rá a hangerőt egyre jobban inkább a zene érvényesül mint a hupogás, kicseréltem a kistrafónak a graetzjénél (amiről az erősítő a főtápot kapja) a két kis 100µF-os kondit 2db4700-asra és most már vagy 2-2 pár tranyóval jó hangosan szól ! Eddig szerintem elvileg jók a tranyók.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Az a helyzet, hogy ez így teljesen jól szól a 2x22Vdc-s kb 50W trafó és a 10ohmos ellenállásokkal beforrasztva, és minden MJL a helyén van párosával sorba mentem minden pár után meghallgattam szól-e? Szól. Jó erősen, hangosan majd szétszakad a kishangszóró hiába csak 50w és alacsony tápfesz áll rendelkezésére.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Teljesen jól haladsz. A kis trafót bekötheted feszültségkétszerezőnek (korábban linkeltem) akkor +/-40V-od lesz. Ha azt is bírja gyakorlatilag készen vagy.
A nagy tápra is a 10 ohm-okkal kösd be első próbánál.
(#) blasz hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Szia reloop ez a kapcsolás elviselné az 55vDc-t?Most BDW tranyó van benne a többi alkatrész birná
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013

sema(1).jpg
    
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Akartam mondani, hogy 55v-on ne terheld be 4 ohmra, azt biztosan nem bírná. Adatlapot nézve a D-tipus bírja a 120V-ot.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
Következő: »»   1231 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem