Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   770 / 1273
(#) kocici17 válasza stoky hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Utána kel néznem, hogy mi volt az előzménye, mert most hirtelen nem igazán emléxem a dologra. De felfrissíthetnéd a memóriámat, hogy ne keljen annyit visszaolvasnom.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Ha az okozza a hibát akkor a Supercolor sokszorozója jó az Infracolorba?
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Ha egyforma képcsöve van mindkettőnek, akkor biztosan, ellenkező esetben nem biztos. De inkább most még ne szaladjunk előre.
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Légyszi keress emilbe. Így jó?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Nem hagy nyugodni elmegyek és lekötöm. Elég a trafórol lekötni azt az egy szál vezetéket? vagy teljesen minden honnan kössem ki az egész sokszorozót?
(#) torok72 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Köszi szépen a rajzot
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Mi az, hogy nem nyilvános? Ne csináld már! Ha valakinek nyilvános, akkor mindenkinek az.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Elég a trafóról lekötni.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Rendben akkor mindjárt jelentkezem.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
E-mailban válaszolok. Már úton van, sőt meg is érkezett.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
A következő az Y-sus segédtápja / az a bizonyos 70v-os és társai/
(#) AMD válasza WN92863 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szia! Próbáltam már. Visszafutási csíkok jelennek meg. Függőleges eltérítés baj van.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Lekötöttem és megszűnt a hiba. A sokszorozót lehet javítani valahogy?
(#) roland9 hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémával küszködök már 2 napja hogy, vagy nem kapcsol be a tv vagy ha igen akkor a bekapcsoló gomb megnyomása után 5-6 másod perccel kapcsol csak be. A kis standby led világít minden esetben.
A tv egy Philips 28pt4403/00 tv.
Találtam hozzá kapcs. rajzot is.
(#) roland9 hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémával küszködök már 2 napja hogy, vagy nem kapcsol be a tv vagy ha igen akkor a bekapcsoló gomb megnyomása után 5-6 másod perccel kapcsol csak be. A kis standby led világít minden esetben.
A tv egy Philips 28pt4403/00 tv.
(#) Keeperv85 hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Üdvözletem a szakiknak!

A múlt héten jobblétre szenderült az Elekta ctr-2036emk típusú hű társam. A jelenség a következő volt: egyszer csak elkezdett szürkülni a kép, majd kétoldalt elkezdett hullámosodni és minden korábbi előjel nélkül egy hatalmas csattanással kiadta az összes létező füstöt, ami benne volt. Utána se kép, se hang. Készenlét sem. Az automatát nem csapta ki, de gyorsan kihúztam inkább.

Kicsit később szétszedtem. A gondok itt kezdődnek. A főpanel átnézése közben nem találtam semmi gyanúsat, bár a nagyfesz trafó elég érdekesen csillog, mintha kapott volna kívül egy kis hevítést egy részen, de véleményem szerint nem ő volt a tettes.

Az igazi gond a CRT panelen van. Van itt egy kondi... azaz hogy volt itt egy kondi, ami most letekeredve lóg ott a megmaradt lábain. Azt hiszem a C542-es lehet (ha sikerült használható pákát szerezzek kipiszkálom onnan, de ez még folyamatban van...)

A probléma az, hogy én is csak olyan kapcsolási rajzokat találtam, ami nem túl rég fentebb is linkelve van. Ember legyen a talpán, aki azt elolvassa. Az viszont jól látszik, hogy még ha el is találom, hogy 4700u van ot (remélem), feszülségérték erre a kondira nincs megadva.

Illetőleg aggaszt engem ennek az eldurranása. Lényegében nem kap semmi nagyobb terhelést ahogy elnézem ilyen hirtelen, egyet kivéve: képcső.

Összefoglalva: az lenne a kérésem/kérdésem a kissé hosszúra nyúlt leírás után, hogy:

a, Meg tudom mérni magát a képcsövet valamivel esetleg? Csőteszterről hallottam korábban már, mert műszerész vagyok, csak tv-kben nem vagyok jártas, illetőleg úgy érzem többe kerülne, mint egy új készülék.

b, Hálás lennék ha valaki írna hozzávetőlegesen egy lábkiosztást, melyiken mekkora feszülség, stb. Tudom hogy a fútés pl. 6.3V RMS, csak nem tudom melyik az a láb... és így tovább.

Hálás köszönetem azoknak, akik legalább végigolvassák, illetve majdan segíteni próbálnak. Ha szükséges, vagy előrébb visz valakit napközben csinálok pár képet a megmaradt kondiról. de mint írtam is, az totál széthullott...
(#) kadarist válasza Keeperv85 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
A C542 egy 4,7 nF-os, legalább 1000V-os feszültségtűrésű típus. Cseréld ki, aztán meglátod, hogy tönkrement-e még valami.
(#) stoky válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Nem volt előzmény, így került hozzám a TV.
Pontosítok, amit cseréltem FDA59N25 volt. A készülék közelében csak hétvégén leszek, de a táppanel nálam van, mellékelem a képet róla.

Kép.jpg
    
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
A javítás módja a csere. Keresel valami hasonló kinézetű típust és bekötöd a rossz helyére.
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Nincs ebben a doksiban semmi hadititok, ezért nem tudom, hogy miért van letiltva mindenhol és csak fizetős oldalakról lehet elérni.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Körbenézek a padláson azt hiszem van egy csere darab, ha nem használtam fel.
Ha nincs akkor lehet kapni hozzá újat? Vagy valami univerzálisat?
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Igen, lehet kapni: Bővebben: Link.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
Szép napot!
(#) Keeperv85 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Tartok tőle eléggé félregondoltam előzetesben a dolgot, mert most világosban megnézve rájöttem, hogy nem az 542-es, hanem az 543-as. Ha jól látom ez 250V-ot kéne elviseljen, ugye? Lehet veszek elsőre egyel nagyobbat, hátha nagyobb a baj, mint ami látszik is. Bár tartok tőle ennél rosszabb nem sokkal lehet. Ígértem képet, íme:

KÉP

Előbb nagytakarítás lesz, mielőtt ennek nekifekszem azt hiszem. Soha sem volt előtte szetszedve, ami most meg is látszik...
(#) otthonpc20 válasza WN92863 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Hello! Csak azt nem értem mitől repedt el?
Nézték a készüléket, majd csattant egyet és utána ment el a kép. Ebből gondoltam, hogy először ívet húzott valami. Igen ez az első ilyen tapasztalatom és az első ilyen készülék is, eddig csak Junosztal és erősítővel foglalkoztam, csak a barátom megkért, hogy mivel nála jobban értek hozzá nézzem meg. Felhívták a Thomson szervizet is ott látatlanban is képcsőhibát montak, csak gondoltam megnézem hátha mégis kisebb a hiba.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) mark.budai hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Sziasztok! Összeraktam a TV-t (újra tekertem a tekercset bele), kép már van, de összehúzza középre, egy 20cm-es vastagságban, és homorú az oldala. Gondolom, ez a vízszintes eltérítés hibája lesz. Nagyfesz az van, a sortranyó mérve is jó. Egyszer már volt javítva ezzel a hibával. Próbáljam meg kicserélni azokat az alkatrészeket, amiket akkor is cseréltek? Azért a forrasztásokon látni, hogy mi volt cserélve.
(#) Kuni0169 válasza WN92863 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Igen a sorvégtranyó, az volt zárlatos, kicseréltem , de nem akar bekapcsolni, távirányító nélkül is be kéne?
(#) levike1 hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
sziasztok a kovetkezo problemaval kuszkodok 11ak36a15 alaplapu kis tv.bekapcsolasnal a piros led kialszik majd 5 masod perc es vissza gyul de nem kapcsol be.ket darb ellenalas kivol purcanva azokat kicsereltem de semi.esetleg ha valaki tudna segiteni megkoszonom
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Kicseréltem egy ellenállást, most a szélesség már jó, a két széle viszont még mindig homorú. Van itt egy BDX35c, de szerintem nem az a gond, mert mérve jó. Rajzot sehol sem találok. Mondjuk nem csodálom, ez egy Phocus CRT 32-es típusú TV.
(#) kadarist válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
A CRT32 után milyen betűk vannak írva?
Következő: »»   770 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem