Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   769 / 1273
(#) samsungtv válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
j*ah* még annyi hogy ha belépek a smart-ba ott megnyomom a zöld B betűt a kapcsolón és behozza a háttér lehetőségeket akkor csakl az alap kék van meg egy fekete.Nah* a kérdés az az lenne hogy másikat nem lehet leszedni?

*Se írásjel, se nagybetű, de szleng' az van.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) kadarist válasza p100 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Szia!
Itt is a forrasztásokat nézd át a sorkimenőtrafó környékén.
(#) Inhouse válasza samsungtv hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nem tudom, hogy lehet-e mást...
A frissítés után a virtuális bill marad, ha külső bill-el gépelsz?
(#) p100 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Erre én is gondoltam már, de elvetettem, merthogy néhány perc után helyreáll a kép. Ha a forrasztásokkal lenne gond, akkor nem állna helyre néhány perc 'bemelegedés' után.

Rosszul gondolom?
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
A táp multiméterrel mérve terhelve stabilan leadta a 194v és a 64v ot.
Most jön akkor a szkóp és próbálom kivesézni ezt a táp dolgot.
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ok de aludj is.. holnap reggel összeírom a következő lépést.
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
Akkor nem is keresgélek tovább.
(#) kadarist válasza p100 hozzászólására (») Feb 12, 2013 / 1
 
Rosszul gondolod, mert az alkatrészek hőtágulása miatt egy idő után helyreállhat az érintkezés a rossz forrasztásnál.
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 / 1
 
Szép napot mindenkinek.

Érdeklődnék, hogy megnézted-é esetleg a tápot,szkópon??
Ha a tápok jókakkor nézz utána az lg pdf-jének, mert elég sok nagyon jó hiba analizis van benne ahogy István írta , és igaza van.
A következő feladvány, az Y-sus és a z feszültségeinek ellenörzése lesz.
Én meg megpróbálom valahogy összeszedni az Y, és a Z rajzát..../rohadt nehéz dió/
Ha jól emléxem akkor nem hibrides egyik sem ugye? / ez csak azért izgi, mert a 42-esnél mindkettő hibrides./
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) Kuni0169 hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok, van egy Orava tvp-555-a típusú TV-m ami bekapcsoláskor ciripel, sikerült kiderítenem, hogy a végerősítő tranzisztor volt zárlatos, kicseréltem rajta, most már nem ciripel, világít a készenléti LED is, de nem kapcsol be. Hol lehet még hiba?
(#) WN92863 válasza Kuni0169 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
hello
melyik is lenne az a végerősítő tranzisztor? Így a sorvégtranzisztorra gondolok.Ha az nem jó akkor is van stand-by csak nem indul.
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Méréseket tegnap már nem tudtam befejezni volt egy fontos munkám, így ma 17h fele tudom csak folytatni.
Szerencsémre nincs hibrid egyik panelon sem.
Van egy olyan érzésem hogy az Y-sus panelon lesz a hiba, hisz ott rakja össze a színeket.
(#) WN92863 válasza p100 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Hi, azért megnézném a tápokat is. Valami szűrőelkóra gyanakszom a nagy tápon.(kb150v)
(#) WN92863 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
hello, a folyamat fordítva történt: elrepedt a képcső nyaka utána pedig ott sercegett !!Ez az első ilyen tapasztalatod?
(#) WN92863 válasza AMD hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
helló, próbálj meg a g2 feszültségen állítani mert szerintem a képcső nem nyit ki, katódok fent vannak 200 volton.a g2 tekerésekor elméletileg "beugrik a kép"
(#) WN92863 válasza erich1983 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
hello, van a vidiben a primer és szekunder "határán" egy 47u kb63V-os elko ami ha kapacitás vesztes akkor ezt a hibát produkálja. Cseréld ki, ne is mérd!Ha van a sasziról képed tedd fel
(#) stoky válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szép napot!
Ezek szerint az LG 42PC1RV-ZJ tipus javítása reménytelen? Várakozik nálam egy vakvágányon.
Hiba: Hálózatra csatlakoztatáskor a készenléti led pirosan világít, bekapcsoláskor öt fehéret villog majd se kép se hang. Találtam egy zárlatos fetet a Y-sus panelon, cseréltem. Ekkor bekapcsolt és a képernyő bal oldalán volt tökéletes kép /elvágólag pont a felétől/. Ezt 4-5 bekapcsolásig engedte. Most mikor bekapcsolom a táprelé meghúzásakor el is enged és az eddigi félkép már be sem jön.
Valakinek rajza van ehhez a tipushoz?
(#) torok72 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Köszi a múltkori segítséget de nem változott semmi ugyan az a jelenség
(#) BarnaPili válasza torok72 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Ebben az esetben tovább kell menni a hibakereséssel.Kell egy rajz,én nem találtam a neten,legutóbb ,mikor ilyet javítottam akkor még papír volt a hordozó..
Gondolom a telítettség potit,kapcsolókat stb megnézted.Egyáltalán nem ugrik be a színe,csak fekete fehér?
István
Szerk:közben valamit leltem.Beijing 8303 rajz
Bingó...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szkóppal is végig mértem de nem találtam jelentős brummos részt a tápegységen.
Feszültségek pedig amit írtam is stabilan ott vannak.
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Az Y-sus panelra is ugyan az a 195v és 64v megy.
mit ellenőrizzek még?
(#) canon1990 hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Infracolor 2000 Tv. Úgy került hozzám, hogy nem akart bekapcsolni. Készenléti led villogott a táp szakaszosan sípolt. Amikor be akartam kapcsolni szikrázott a táp reléje, a hangszóróból folyamatos gyors durrogó hang jött és egyből visszament készenlétbe.
Tápban volt 2 db taknyolt zárlatos dióda, 3db taknyolt elkó ezeket kicseréltem. Készenlét már jó.
De a relé még mindig szikrázik és a folyamatos durrogó hang is megvan. Egyből a sorvég tranzisztorra gondoltam, de az jó a kollektorában is volt egy csomó gányolás amiket szintén kijavítottam. Hiba ugyan úgy meg maradt. Ha lekötöm a tápról a sorvég paneljét akkor rendesen bekapcsol. Mi lehet még rossz benne?
Előre is köszönöm a választ.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szia!
A sorvégtranzisztor zárlata ki van zárva? Vagy valamilyen egyéb túlterhelés.
(#) torok72 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Az a helyzet hogy ugrál a szín. igen azokat már megnéztem
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szia!
Sorvégtranzisztor ki van. Volt pár taknyolás: egymásra forrasztott kondik ellenállások ezek ki lettek javítva. Más hibát nem találtam.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Ha a sortranzisztor kollektorát leválasztod akkor nem durrog?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Akkor tökéletesen működik csak ugye kép nincs.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Ha lekötöd a sokszorozót trafóról, akkor mi újság van?
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Mostmár tényleg csak az Y-sus jön....megrágom a száma szerint hogy melyik verziós rajz igaz hozzá, de ezzel holnap délelőtt elszórakozok. Muszály előkotorni, mert igy nem látom magam előtt.
Még egy gondolat. Van az Y sus-on ha jól emléxem 2 trimmer potméter. az 70v- os helyi feszültség finom beállítására való. Nagyon az a gyanum, hogy azon az áramkörön lesz a disznó.de rajz nélkül csak úgy tudok bármit is mondani, ha az orrom elött van... na de akkor sem fog kiszúrni /remélem/ velünk. Nézd meg hogy ha odébb állítod a trinert akkor mit mutat.
Holnap estefelé leszek, csak ma én is 2 LCD-tv-javítottam azért nem voltam.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Azt nem próbáltam.
Következő: »»   769 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem