Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1235 / 2500
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Igen ő lenne!
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Most is a poti középállásában hallod erősebben?
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Igen ott elég jól ha teljesen felhangosítom akkor eltűnik a zaj tetem a csuszka részre kondikat is. Csillámot a tranyok alá! A potit leföldeltem!
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ez föld probléma. A fűtést közepeld ki két 100 ohm 2w -os ellenállással. A graetz elé tegyél 47nF 400V-os kondit. Segíteni fog. A trafó mennyire van közel a kócerájhoz?
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
A fűtést közepeld ki ezt nem nagyon értem a tápot azt kb 1m teröl kapja graetz nincs a panelon! Bocsáss meg de nem nagyon vágom ezt a témát!
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ok. A panelon van az elektroncső fűtés szálai. mindkettőre forrassz egy egy 100 ohmos ellenállást, és kösd össze a két ellenállás szabad lábait. Ezt a pontot pedig a földhöz kösd. A graetz, vagyis az egyenirányítás elé, szóval a trafó szekunder tekercsére, ahol még váltófesz van, oda kellene a kondit kötni.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Szia! Úgy látom ez egy csupasz 12VDC-t kap, az fűti a csövet is.

Titi11!
Milyen tápegységet használsz? Szűrés, stabilizálás milyen van benne?
Jó lenne a tápról és az erősítőről egy fotót látni.
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Okés megpróbálom az az igazság a táp egy stabil tápegység de megpróbálom szétbontani!
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Igaz. Nem figyeltem. Elég hitvány ez a kapcsolás, kapcsoló üzemű step up konverter csinálja az anódfeszt, de még egy nyamvadt CRC tag se nincsen benne szűrésnek, semmi értelmét nem látom ennek a kapcsolásnak egyébként. Se csöves hangzása nem lesz, se normálisan nincs megcsinálva a táp szűrés. Az egyen fűtés mellette szól, de egyébként nekem ez így nem tetszik.
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Jó lenne , ha szkóppal rá tudnál figyelni az anódtápra, lenne ott szerintem minden ami szem szájnak ingere.
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Stabil tápegység http://www.alibaba.com/product-gs/456877158/Original_NETGEAR_12V_1_...e.html köszönöm azért Doncso értem én hogy hitvány az egész de megpróbálom kihozni belőle amit lehet
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Bocs, nem leszólni akartam. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem a leg elegánsabb megoldásokat vonultatja fel aki tervezte a kapcsolást. A tápod nem stabil. Ha nehéz, akkor trafós, sima egyenirányítás után pufferelt, ha könnyű, akkor meg kapcsi üzemű, ezek nem audio célra készült stabilizált tápegységek. Persze ez nem zárja ki a használatukat, csak értsd mi a különbség stabil és nem stabil csak szűrt táp között.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Optimistábban látom a helyzetet. A panelen lévő 1000µF kondenzátorral párhuzamosan tudnál kötni valami hasonló, vagy nagyobb értékűt?
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Értelek azért köszönöm hogy próbálsz segíteni , ennél akkor a fűtés ha jól emlékszem 4,5,9 es lábon van akkor a rajzon a 4es 5 ös lábról hozzak le egy 100ohm ellenállást és kössem a földre!

nyák4.jpg
    
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
És ha a 1000uf es kondit egyszerűen kicserélném 4700uf re?
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Úgy is jó, de hatásosabb a két párhuzamos kondenzátor.
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Használd kérlek a válasz gombot. Így nem tudjuk kinek írsz. Igazából ha egyen fűtése van akkor értelmetlen kiközepelni. Váltó fűtésnél szoktuk, ott sokat segít. hasznosabbat nem tudok, úgyhogy innentől befogtam.
(#) titi11 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Köszöntem szépe!
(#) titi11 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Megpróbáltam csak a hűtő borda izzik jobban ami mellet-e van nem lett halkabb
(#) titi11 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Amikor kézel megérintem a két darab 1uf/250V kondikat akor az egész zúgás eltűnik nem tudom ez mond e neked valamit?
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
A kondenzátor azt mutatta nem a táp felől jön a búgás.

A csatoló kondenzátor érintésétől kevésbé búgó erősítőt fém dobozba kéne szerelni, mert vélhetően a környezetéből szedi össze a zajt.
(#) titi11 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Az az igazság a doboz amit csináltam neki az fából van belül meg kifújtam fémréteg szigetelő spray el! Hiába rakom bele akkor is megmarad a zúgás a bejövő 12V ot mivel tudnám megszűrni lehet a fűtéstől szedi ősze a zajt!
(#) agressiv válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 1 /
 
Alacsony a bemenet ellenállása azért zajos. Használj kissebb potit, vagy a bemenetet húzd földre akkora ellenállással, mint a poti.
(#) titi11 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Befelé egyen 12V megy ott a pozitívot huzam le a földre mekkora ellenállással?
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
A 4700µF épp a táp szűrését célozta - kevés eredménnyel. A fűtés szintén erről a 12V-ról megy, sajnos a NYÁK rajzon nincs rajta minden alkatrész beültetése így csak tippelem.
A 12V betáplálásánál lehetne egy komoly simítást végezni: 4700µF soros 1 ohm 4700µF (C-R-C szűrő).
Az a jelenség, hogy a hangerő poti középső részén erősebb a búgás elsősorban arra utal, hogy nem fémházas a poti, illetve ha az, nincs a ház a testre kötve.
Ha mutatnál fotót, több ötlete lehetne meríteni.
(#) agressiv válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 / 1
 
Micsoda?

Reloop, ha a poti félállásánál zajos, az a legkevésbbé sem a táp hibája, egyszerűen lóg a bemenet olyankor és összeszedi a zajt.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) titi11 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
A képek amiket kértél! A poti a földre le van kötve!
(#) titi11 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
(C-R-C szűrő) az milyen?
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A CRC szűrőben a párhuzamos pufferek az egyik (általában pozitív) ágban ellenálláson keresztül vannak összekötve.

A fotó alapján sikerült az áramköri tervet átlátni. Nem szűkölködik földhurokban

Mellékelek egy egyszerű javítási elgondolást.
(#) titi11 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia megcsináltam valamelyest javult de nem lett százas igy sem esetleg elpostázhatnám neked a cuccot ránéznél lehet sak nekem nem tűnik fel a hiba!
Következő: »»   1235 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem