Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 16/32/64 db relé kezelése soros portról
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Tomi20 válasza rbali hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
igen, az egy relé. Ahova megy az a két vezeték(diódával párhuzamos), az a relének a tekercse, a mási kettő pedig a kapcsoló része.
(#) rbali hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Köszi szépen
(#) Mcsiv hozzászólása Ápr 4, 2007 /
 
én is javaslom neked a PIC-es megoldást, soros portról meghajtható egy max232-es illesztéssel, egy nagyobb, pl 16f877 elegendő számú kimenettel rendelkezik, 20 relét(bár ha jol emléxem egy terepasztal váltójának elég lenne valami terhelhetőbb tranzisztor is) lazán rá lehet kötni. Egy ilyen PIC 1500Ft környékén van, tranzisztorokkal, max232-vel együtt 2000 ft. A működése véleményem szerint a következő lenne:
Két panel, egyiken maga a max232, majd külön paneleken, párhuzamosan felfűzve jöhetnének a PIC-ek, lenne egy szinkron bit, aztán a címzés, majd hogy melyik relé üzemeljen, vagyis egy kimenet megindításához 3 byte-ot kéne kiküldeni.
Apróbb számolással (20 kimenetet számolva pic-enként) 255*20=5100 kimenetet kapnál, gondolom ez elég lenne, bár innen már egyszerű a két bites címzés megvalósítása is(csak a pic-be írt program kérdése) ami 255*255*20=1300500 kimenet.
Kérésre akár komplett programot, kapcsolást is kreálhatok neked. Egy ilyen pic-hez, főleg ha csak erre az egy projectre akarod használni, próba nyákon max 500 ft-ból össze tudsz állítani egy "átmeneti" égetőt.
(#) Chokapick válasza Dietrich hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
a 4094-es hez tudsz e walami progit? 32-64 rele kezelesehez
(#) GrandF válasza Dietrich hozzászólására (») Nov 4, 2007 / 4
 
Hali!
Ha még nem volt (csak felületesen olvastam át a topikot), akkor: SN74HC595
ez egy shift regiszter, tárolóval. Több is összefűzhető, és ha nem akarod az egészet egyszerre kapcsolgatni, akkor 4 porttal megoldható bármennyi relé vezérlése.
Soros, meg párhuzamos portban nem vagyok otthon, de ha valaki össze tudja rakni a géppel, és progit is ír hozzá, akkor megoldható. (én ezt használom ledvezérlésre uC-vel, és csak azért mondtam, hogy hátha fel tudod használni!)
SN74HC595 Datasheet
(#) proli007 válasza Dietrich hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Látom, hogy a kérdés, február 1. született.
Aktuális még a kérdés?
Mert azt látom, hogy csak ötlet szintig jutott el a társulat.
Ha konkrét megoldás még érdekel, akkor esetleg szolgálhatok eggyel. RS232 soros port, 35 kiment/kártya és 31 címezhető kártya.

üdv! proli007
(#) GrandF válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Jéé... tényleg ezt nem is néztem... hopppá
na mind1 hátha megmarad az utókor számára
(#) balint1993 válasza Dietrich hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Hali!
Sztem lpt porttal egyszerű lenne.Ez a rajz 32kimenettel és 4 bemenettel van ellátva.

untitled.sch
    
(#) proli007 válasza balint1993 hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Oké, felejtős a dolog.
Az .sch milyen progival jó?

üdv! Proli007
(#) Lucifer válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Eagle
(#) golyo01 hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
ha jól veszem ki ezek mind jók, csak egy a baj velük, hogy nem párhuzamos kimenet lesz, hanem egyszerre csak 1 relé fog működni, valamilyen elemekkel nem lehetne párhozamost csinálni? pl sorosból 64 bit párhuzamos. gondolok olyanra hogy megvan az eddigi ötlet és a legvégén egy tárolóra tálüldeni az összes bitet amit egyszerre megnyitni és igy párhuzamossá lehetne tenni. valaki csinált már ilyet? mikkel lehetne megcsinálni?
(#) proli007 válasza golyo01 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Rosszul gondolod, a 374 tárolja a kimenetet. Én ugyan 574-et használnék, annak sokkal értelmesebb a bekötése, egyszerűbb a nyák.

Viszont van benne néhány hiba.
- A meghajtó IC típusa ugyan nincs a rajzon, de valami UL2803 vagy valami ilyesmi lehet. viszont abban NPN végtaranyók vannak, így a Led-ek fordítva állnak.
- Az Optók sincsenek jól bekötve, mert a tranyó kollektora a földön van, az meg NPN. Valami felhúzó ellenállás is kellene.
- A Centronics csati bekötését nem néztem meg, de azt is át kellene nézni. (Legalább a lábak mellé a port neveket beírni.

JA, és mi az ég ez a sok pötty a rajzon? Nem mákostészta ez! :no:
üdv! proli007
(#) balint1993 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Hali!
Ezt arra a kapcsolási rajzra írtad amit én raktam fel??
(#) proli007 válasza balint1993 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Igen.
(#) balint1993 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Hali!
Az ic egy uln2803
És rajzhoz jó lenne egy 74ls573 is ??mert 574et nem találtam a hqvideo árlistán
(#) Chokapick válasza balint1993 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
hogyan lehet ezt az sch-t megnyitni?
(#) balint1993 válasza Chokapick hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Csá!!
Bocs h csak most válaszolok.Eagleval lehet
(#) proli007 válasza balint1993 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Természetesen lehet, csak a tároló vezérlésben van eltérés.

Az 573 átlátszó lath, míg az 574 élvezérelt.
Szóval, az 573-nál amíg az LE láb magas szinten van, és a D bemenet változik akkor a Q kimenet is D-vel együttt változik (ez az átlátszó).

Az 574-nél a CP (órajel) felfutó élénél másolja a tároló a D állapotát a Q-ra.

Ennyi.

üdv! proli007
(#) balint1993 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Nah akk maradok az 574nél.
Nemtudod hogy hol lehet olyat venni??
(#) proli007 válasza balint1993 hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Én nemrég vettem HCT-t a helyi boltból, de úgy emlékszem Ők a HQ-tól rendelnek. (remélem igaz is)
Ha jól emlékszem az SOS-nél is láttam, csak az messze van. Postaköltség, meg 60Ft-os cuccnál...?

üdv! proli007
(#) Chokapick válasza balint1993 hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
nekem olyan nincs eagle
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem