Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   775 / 1273
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Az Y lont egyenlőre hagyd békén, és az Z-t kéne piszkosúl kivesézni, de privátban leírtam a véleményemet.
(#) kocici17 válasza teknikus hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Egy eléggé átfogó választ írtam neked az ET-re, és ha figyelmesen végig olvasod, nindenkinek az volt a válasza, hogy táp. Lehet mágneskedni is , de előbb a tápot tedd rendbe, . a minivigyor sok tápot a sortraforól állít elő.
(#) samsungtv válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Nem tudom.Semmit nem vettem észre.
(#) _ampervadasz_ válasza totoro hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
keressél rá a TV -re google -ben, mert ezeknek a Flatron CRT samuknak a 100% előbb utóbb geometriás lesz.

Service menu -re keress rá, ha megvan akkor már könnyedén betudod állítani a TV -t.
Érdemes egy ábragenerátor alatt elvégezni a gometrikai beállítást ( szerviz menü tartalmazza )

Már rég került a kezem közé samu tv, illetve bármilyen más, ott ugyan ezzel a megoldással állítottam be a TV -t. Úgy emlékszem, hogy a tv -t készenlétbe kell kapcsolni, valamelyik gombot a tv -n nyomva kell tartani, majd a távoson meg kell nyomni a bekapcsoló gombot és akkor elvileg behívható a szerviz menü.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) galling válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
hello

Mi előtt kicserélném a BC858-as tranzi báziskörében lévő zénert, lenne egy kérdésem. Ahogyan nézem a rajzot, a BD135 tranzi kollektor feszültségét a sorkimenőről kapja a +5B ponton keresztül, kb. 10v-ot. Én ezen a ponton abszolút nem mérek semmilyen feszültséget tehát nekem ide már semmi nem érkezik.
(#) peter1974 hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
JÓESTÉT mindenkinek szeretnék egy tanácsot kérni van egy sony trinitron 72cm az a híba jelenség hogy bekapcsolom és halani is lehet hogy indul minden a sorvég is 1másodperc alat meg meg áll és csak villog a készenléti red van e valakinek tipje milehet a baja köszönöm eröleis a tipeket továbi szép estét mindenkinek
(#) kadarist válasza peter1974 hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia!
Mi a tévé típusa és hányat villant egymás után a LED?
(#) supper hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok ! Panasonic plazma tv táp részében van A5MC jelölésű alkatrész, ez egy hőbiztosíték féle mivel tudnám ezt helyettesíteni ?
(#) kadarist válasza supper hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia!
Egy 10 ohm 5W-os ellenállással helyettesítheted.
(#) Lali23 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia Kadarist!
Arról a Durabrand tv-ről lenne szó, rájöttem, hogy azért lövi ki a sorvégtranyót (st2310) mert brakkok voltak, vagy mert gyengék voltak. Onnan gondolom, mert helyettesitettm BUH516-al és a tv bekapcsolt és ment s kb1-2 percig, a kép nem volt teljes de ment. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen erős tranyóval tudnám helyettesiteni?
(#) kadarist válasza Lali23 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Gyárilag BUH515D van benne, tehát ennél nagyobb feszültségű, nagyobb áramú és gyorsabb tranzisztor nem kell.
(#) Lali23 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
És aztat is csak simán belerakhatom?
(#) totoro hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni?
1.
A tx807c-tv még mindég lassan kapcsol be.Fél perc múlva van kép kb.
Hol keressem a hibát?A kondik nincsenek felpúposodva.Tl031-nél(bc846b)ingadozik a feszültség.9-10voltnál kapcsol be a trafó,utána visszaugrik 7voltra.
2.
A samsung cw21z tv-nél az eltéritő tekercset hogy kell beállítani hogy a szín és a kép is jó legyen.
Van rajta 3 potméter a sárga színhez.Azokat is kell állítani?
(#) Prometheus01 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok,
segítségeteket kérném. Van haveromnak egy Samsung tv-je, pillanatnyilag nincs előttem, így a típust nem tudom. A jelenség: a TV fényereje az egekben, és (majdnem) vízszintes fehér vonalak vannak a képen. Valamint nem jegyzi meg kikapcsoláskor az aktuális hangerőszintet, de ez inkább csak kellemetlen mint zavaró. Egy tanács jó lenne, merre induljak el a hibakereséssel. Köszönöm.
(#) kadarist válasza totoro hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
A kondikat cserélni kell, akkor is, ha nem púposak!
(#) Kuni0169 válasza WN92863 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
A sasszé száma 11AK30S-2.2
(#) soos csaba hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok, hoztak hozzám egy ZANDER FT2101 típusú kínai tévét, azzal a gonddal hozták ide hogy a tévé gazdájának a gyerekei be kapcsolták a távirányítón a gyerek zárat, és a távirányítót szét törték. Én szereztem a tévéhez a hozzá való távirányítót, a service manual-t le töltöttem az internetről, és ott írja hogy meg kell nyomni többször a PP-gombot és akkor ki kapcsol a gyerek zár, ez meg is történt, meg nyomtam vissza is jött a kép meg minden, de mikor ki kapcsolom a tévét és újra indítom akkor megint csak egy kék hátérkép jön vissza a képernyőn és nem lehet semmit csinálni a tévével, csak a ki kapcsoló gombra reagál, de ha megint meg nyomom a távirányítón újra a PP-gombot, megint vissza jön minden. Miért nem memorizálja a tévé hogy ki kapcsoltam a gyerek zárat, mikor újra indítom, mi lehet a gond?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Szia!
Megteszed, hogy csatolod vagy linkeled a gyerekzár kioldásához való leírást?
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Ja persze, ezt el is felejtetem fel tenni!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Ebben nincs utalás a gyerekzárra, de találtam egy másik fórumban megoldást: "Child lock off: PP gomb 3X. Ettől kezdve elérhető a menü és kikapcsolható a gyerekzár." Tehát nem elég a gombot nyomkodni, utána a menüben ki is kell kapcsolni a gyerekzárat.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Értem, megyek meg nézem, de a menüben nem igen láttam gyerek zár opciót, na de hátha.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Oké, most már működik!, a Beállításokban a Művelet opcióban volt a gyerek zár, ki kapcsoltam, és most egy újra indításkor is be jönnek az adások. Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Szívesen!
(#) kérdező hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy igen furcsa probléma adódott. Van a kábel csatornái között egy bizonyos csatorna, mely nem színesedik ki az egyik készüléken. (Infracolor 2000) Azonban van egy másik készülék, (ITT) amin előfordul, hogy színes kép jön be a sokadik odakapcsolás után, de van, hogy percek múlva magától megjön. A kép nem hangyás, tökéletes, de fekete-fehér. Az infracoloron egyszer se ugrik be a szín. A többi csatorna mindkét készüléken színes.
Hogyan lehet ez, hogy az egyik TV-n percek múlva színes lesz, a másikon nem? Még nem találkoztam ilyennel.
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Kicsit jobb a színdekódere. Valószínűleg gyenge, vagy zajos a jel azon a csatornán és pont a színdekóder határértéke körüli jel-zaj viszonyt produkál.
(#) kérdező válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Köszi a választ, de most már színes mindkét készüléken, lehet, hogy beállították a szolgáltatónál az adókészüléket.
Egyébként az Infracolor színdekódere mitől lehet gyengébb?
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Valószínűleg az elektronika nem olyan szelektív. Ezen a frekvencián már sok tényező közrejátszik.
(#) kérdező válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Hát igen vannak érdekes "megmagyarázhatatlan" esetek. Például ugyan ennél a szolgáltatónál pár csatornán kerregett a hang, de a modul cseréjével megoldódott. (Ez a hangmodul egy másik TV-ben, antennás vételnél tökéletesen zajmentes)
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
A kábeltévén a csatornák sűrűbben vannak mint a levegőben (még egy kis ideig) Tehát nem kell akkora csatorna szelektivitás. A szomszéd csatornás vétel még ezelőtt húsz egynéhány éve ritkaság számba ment.
(#) canon1990 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Infracolor 2000 a képen látható hibát produkálja.
Kék képernyő visszafutási csíkokkal. Feszültségek rendben vannak.
Lehet ez képcső hiba? Előre is köszönöm a választ.

vidi2.JPG
    
Következő: »»   775 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem