Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   774 / 1273
(#) totoro hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok

Van egy samsung sík képcsöves tv-m és jobb oldalt fent lefelé lejt a kép.
Mi lehet a hiba?
(#) galling hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Hello

Én is hozzátok fordulnék, mert már egy hete küzdök egy Philips S ANUBIS A AC - 21PT136A/58 táp hibával. A teljes szervizdoksi is meg van ha valakit érdekel. Amit csatoltam rajzot az a számomra aktuális rész rajzát tartalmazza a mért és a gyári értékekkel együtt. Az eredeti hiba menet közben elment a kép, a hang, és nincs készenlét. Levéve a hátúját a tápban szekunder oldalán találtam egy 150R "3551" ellenállást ami eléget szakadt volt. Ez az ellenállás a BC848C "7537" kollektora és a BC327 "7552" bázisát köti össze. Próbára mind a két tranzit kicseréltem bár csak BC848C SMD tranzi volt rossz. Aminek így jól be állanak gyári feszültség adatai. Ezután új 150R-ot betéve 5-10 másodperc múlva kiforrassza magát a helyéről. A BC327 gyári adataitól messze eltérő feszeket mérek, amit a rajzon ti is láthattok. A 95v-os sortápom úgy gondolom rendben van, mert olyan 100v körül mérem.

Szívesen venném ha tudnátok segíteni

Köszönettel Zoli

DSC_0044.jpg
    
(#) galling hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Hello

Én is hozzátok fordulnék, mert már egy hete küzdök egy Philips S ANUBIS A AC - 21PT136A/58 táp hibával. A teljes szervizdoksi is meg van ha valakit érdekel. Amit csatoltam rajzot az a számomra aktuális rész rajzát tartalmazza a mért és a gyári értékekkel együtt. Az eredeti hiba menet közben elment a kép, a hang, és nincs készenlét. Levéve a hátúját a tápban szekunder oldalán találtam egy 150R "3551" ellenállást ami eléget szakadt volt. Ez az ellenállás a BC848C "7537" kollektora és a BC327 "7552" bázisát köti össze. Próbára mind a két tranzit kicseréltem bár csak BC848C SMD tranzi volt rossz. Aminek így jól be állanak gyári feszültség adatai. Ezután új 150R-ot betéve 5-10 másodperc múlva kiforrassza magát a helyéről. A BC327 gyári adataitól messze eltérő feszeket mérek, amit a rajzon ti is láthattok. A 95v-os sortápom úgy gondolom rendben van, mert olyan 100v körül mérem.

Szívesen venném ha tudnátok segíteni

Köszönettel Zoli
(#) kadarist válasza galling hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia!
A 7537 emitterében lévő Zener jó?
(#) galling válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
hello kadarist

A kérdezett Zénert kivettem ohmikusan mérve hibátlan. Vissza téve a helyére a BC848C tranzisztor emitterén 6.1v bázisán 6.7v mérek úgy, hogy a kérdéses 150R ellenállás nincs betéve. Így én úgy gondolom Zéner jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) kislacikahu válasza totoro hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Hali!

Tegyél fel egy fotót a hibáról...
(#) galling válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Hello

Arra gondoltál, hogy lefényképezem a panelt és azt a fotót tegyem fel? Vagy doksiában is szerepel a beültetési nyák rajz azt szeretnéd?
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia Kadarist.

Az lenne a kérdésem, hogy az IC -re hová akaszthatok kompozit jelet, illetve milyen célkapcsolásra van szükség az illesztéshez?
(#) kislacikahu válasza galling hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Hali!

A BC 848C és a BZX79 Zenert cseréld egyszerre újra! A bázisköri R C elemeket vizsgáld előtte
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Az IC 5-ös lába a videókimenet, ezt a vonalat megszakítva ide bekötheted a kompozit jelet. Bővebben: Link
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Köszönöm, már rájöttem jómagam is mert egy csatlakozóhoz van kivezetve, majd innen megy vissza tuner -hez a jel (fényképen fehér vezeték érpár).
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) daywalker80 hozzászólása Feb 17, 2013 / 1
 
Sziasztok
Szeretnék segitséget abban hogy van egy grudig st 70-574 sat tvm.
Az a problémája hogy hol van szin hol nincs. A txt állandó szines. nem tudjátok mi lehet a baj vagy a megoldás a problémára?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung CZ20H42T TV-m, amit már nem vezérel a távirányítója. A távirányító jó, mert se a korábban használt univerzális, se az eredeti távirányítója nem vezérli. Még nem szedtem szét a TV-t, mert más baja nincsen, de zavaró a dolog.
Gondolom a kapcsolópanelt kell majd leszednem, van valami amire kiemelten érdemes figyelnem ilyen meghibásodásnál?

Előre is köszi.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia!
A mobiltelefonod kamerájával letesztelted a távirányító infra LED-jét?
(#) (Felhasználó 51715) válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Leteszteltem most, világít mind a kettő.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Lehet, hogy a tévé belseje nagyon poros és azért nem működik a dolog, de persze lehet szervi hibája is.
(#) galling válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Hello

Ahogy mondtad megnéztem bázisköri R C elemeket a bázis és a test pont között lévő ellenállás "3536" és kondenzátor "2536" gyárilag hiányoznak csak a helyük található a panelon. A BC848C bázisa és emittere között lévő kondenzátor nem szerepel doksi alkatrész listáján. Kivetem ohmikusan rámérve jó volt, majd kapacitást is mértem ami szerint 33nf-os. A tranzit és a zénert ahogy mondtad egyszerre újra cseréltem. A tranzi lábain az előzőekben mért feszültségek nem változtak vagy is emitter 6.2v bázis 6.7v, az ellenállás ismét melegszik füstöl.

Ha van további tipped szívesen várom.
(#) (Felhasználó 51715) válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Akkor nincs mit tenni, szétszedem. Köszi a tippeket.
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Kíváncsiságból lehúztam a szus panelról a 3db kijelzőbe menő szalag kábelt és az eredmény:
A kép a vártakkal ellentétben semmit sem változott csak a piros foltok lettek állandóak.
Tehát már a bekapcsolás pillanatában ott vannak a piros pöttyök - foltok, míg visszadugva csak 10p használat múlva.
Esetleg ebből lehet tovább határolni a hiba forrást?
Szalagkábelre rá akasztottam a szkópot hátha mond valamit. (5X osztásban)
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia ...BUC.
Most értem haza. Úgyhogy holnap reggel gyorsan kijavítok 2 lcd-tv-t, és délután 4-ig átnézem a rajzát, és leírom amire gondolok.....Most képtelen vagyok figyelni, mert kicsit q*vára elfáradtam.

*Nem kocsmában és msn falon vagy!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) Janoska hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy hibás Samsung Plano 100Hz-es TV-t (CS-29A7HF). Sajnos spórolásból minden nap kikapcsolták a főkapcsolónál, és egyik nap nem kapcsolt vissza. A stand-by led világít, de a TV nem "kattan" utána, és nem lehet TV adásra kapcsolni a távirányítóval. Szétkaptam, de látszólag nincs rajta sérülés nyom. Első körben szeretném megmenteni, és nem szervizbe vinni.
Mi lehet a hiba? Esetleg mit érdemes rajta első körben kicserélni, megmozgatni, megmérni stb?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) kislacikahu válasza galling hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Hali!

A 7583 tranzisztor BC 858 bázisköri Zenert cseréld, - ezután
a " 7561 " BD 135 kollektorára el kell jutni a tápnak itt keresd ..hogy legyen
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Köszönet érte
Nem sürgős a dolog hisz 17h ig dolgozok.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Már megint a kisTV -vel kapcsolatban kérdezek: Van egy Tranzisztor ami a sorkimenő közelében van a tokozása TO220 és a következő felirat van rá felmaszkolva:

Felül: MX
Középen: D880

Ez a tranzisztor nem rossz, de ha tönkremegy akkor szeretném tudni, az értékeit, hogy helyettesíteni tudjam, illetve, most kezdtem el visszarajzolni a komplett áramkört, nem tudom, hogy ki kivel van.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
A fényképek meg jól lemaradtak....
(#) Saggitarius válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Ha minden igaz, 2sd880 Bővebben: Link
(#) _ampervadasz_ válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Köszönöm, remélem ez lesz az.
(#) totoro hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Valaki tudja Hogy a kép tetején a fehér csíkot hogy lehet egyenesre állítani?
Samsung cw21z453nl tv.
(#) teknikus válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia! Átnézegettem, de a kondik jónakcbizonyulnak, forrasztási hibát sem találtam! Minden jó, de mégsem... marad a mágnesezgetés!
(#) kocici17 válasza teknikus hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Most a minivigyorról beszélsz ugye???
Emeld már meg egy kicsit a tápot.. ha jól emléxem van trimer a tápján.. a képeltérítő áramkörben lehet megoldani ezt a problémát. Már nem 1 nem 2 volt ilyen , de nem bujtam bele a rajzába így ezért nem akartam beleszólni. Szerintem jó a sor, és a gépgenerátor is, és a táp nem megfelelő. / egyébként gyárilag is eléggé alá volt méretezve/ A kondikat a tápban nem átnézegetni, hanem KICSERÉLGETNI kel, mert hazudnak mint a vízfolyás.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
Következő: »»   774 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem