Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1499 / 2208
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2013
Köszönöm!
Máskor is így csináltam, már minden ötletem elfogyott, hogy most miért nem akar jó lenni.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 18, 2013
Talán nem a ki-, és bemenetekre vonatkozott a balanced kifejezés, mert az egész erősítő felépítése "balanced" (differenciál erősítős felépítésű). Nem csoda ha jól szól.
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Feb 18, 2013
Laikusként is úgy látom, nagyon gondos felépítés. Ami nekem új, hogy a kimenő szekunderének egyik ága sincs a földön, külön tekercs szolgál visszacsatolásra.
A tulajdonságoknál említett torzítási adat - ami, tudjuk, semmit nem jelent - egy félvezetős végfoknak is becsületére válna.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 18, 2013
Nagyon szépen kidolgozott erősítő, igen jó linearitása igen kis torzítása lehet van az ellenfázisú üzem miatt. Csakhát, csőtemető. Mérőerősítőkben, pl. szkóp függőleges erősítőjében használt kapcsolás technika, ott pedig igazán fontos, hogy az jöjjön ki ami bemegy, csak nagyobb szinten.
(#) FordPrefect válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 18, 2013
Az eredeti MC275-nek a különleges, bifilárisan tekert kimenő a lelke. Anélkül nincs értelme az utánépítésnek.
(#) Orbán József válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 18, 2013
A legmerészebb álmaimban sem akarnám, merném megkísérelni az utánépítést.
Csak csodálom. A gyárnak módja van a csövek válogatására és minden olyan lehetőség a rendelkezésére áll, amivel egy ilyen mesterdarabot létre tud hozni. Sok évtizedes tapasztalat, szakemberek, építőanyagok, stb.
Arról nem beszélve, hogy ezzel a minőséggel felépített "lánc" - mert magában ez hiába - nem valószínű, hogy valaha is a lehetőségeim közt fog szerepelni. No, de ilyesmivel van teli a világ...
(#) Orbán József válasza mayky hozzászólására (») Feb 18, 2013
Köszönöm mindenki segítségét, tisztábban látok a dologban....

Egy teljesen más kérdés, úgyis tudom, hogy tudjátok a választ...
6C33-B elektroncső, dupla fűtés.
Az élettartamot, anódáramot megadják az egyik, vagy mindkét fűtőszál működtetésének figyelembe vételével..
Vajon azért tervezték ezt így, hogy legyen egy forszírozott, nagyobb teljesítményű üzemmód és egy takarék üzem?
(#) korgs2 hozzászólása Feb 18, 2013
Sziasztok!
Úgy döntöttem,hogy a fölújítgatás helyett,mostmár építek én is egy igazi csöves erősítőt.Tegnap ugyanis kaptam egy hálózati trafót és egy kimenőt.Eredetileg 6f6pp-hez lettek készítve,6n3c csövekkel szeretném majd meghajtani( mert ebből van vagy 4 új).Valamilyen kapcsolást tudnátok ajánlani hozzá? Az egyenirányítócsőnek Az1-re gondoltam( van 4V is a trafón).Meghajtásnak ecc82/83 lenne a legjobb,csak sehol nem találok hozzá kapcsoláci rajzot,illetve az elektroncso.hu-n van egy de abban más a meghajtócső. Tudnátok segíteni valamiylen rajzzal?
Köszi!
(#) korgs2 válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 18, 2013
http://www.single-ended.com/6l6gcpp.htm
Most találtam ezt a rajzot,ránézésre nem annyira lehet rossz,bár a kondenzátorok értékeit kicsit magasnak tartom.Érdemes lehet ezzel foglalkozni?
(#) bta válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 18, 2013
Idézet:
„Meghajtásnak ecc82/83 lenne a legjobb”

Nagyon sokáig voltak 6p3sz végfokaim (monoblokkok). ECC83-at meghajtásra elétenni elektronikailag kifogásolható, de hangra is szerencsétlen kombináció. ECC82 vagy 2xECC40 jó lehet, ruszkiból az ECC klónok kerülendők. Előfok így is, úgy is kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) mofesa hozzászólása Feb 19, 2013
Sziasztok.
Épített már valaki GU-17 -el SE-t,PP-t,valamit?
(#) mofesa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013
Úgy gondoltam,hogy rajtam kívül kísérletezett-e valaki ezzel a csővel.
(#) mofesa hozzászólása Feb 19, 2013
Itt a panelről is egy kép.Még teszt alatt van.Egy ECC82 hajtja jelenleg (a képen még 6n2p volt,de az soknak bizonyult).Kapcsolást majd rajzolok hozzá.

SANY0176.JPG
    
(#) mofesa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013
Nem vettem rajtuk észre.Azóta 1-2 dolog változott rajta,hiszen ez egy tervezői panel.Én inkább az áthallástól féltem.De az sem jellemző rá.
(#) mofesa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013
Itt van a kapcsolási rajz is.
(#) bakos13gab válasza mofesa hozzászólására (») Feb 19, 2013
Én kísérletezgettem, de kevés eredménnyel. Alapvetően egy Ae782-esben próbáltam ki EL84 helyett az eredeti kimenővel, ami ugye 15 ohmra illeszt, így 8 ohmnál valahol 4-6K közé. Maradjunk annyiban, hogy nem sikerült értékelhető eredményt elérni sajnos. Egyelőre félretettem ezeket a csöveimet.
(#) mofesa válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 19, 2013
Pedig nem rossz cső ez,de tény,hogy megtornáztatott egy kicsit.Amúgy most EL84 kimenők vannak rajta.
(#) djhans hozzászólása Feb 19, 2013
Szerintetek ez jó katódkondinak? Műgyantával kiöntött. Mérve jobb értékeket produkál mint egy új LESR elkó.
(#) ticko válasza djhans hozzászólására (») Feb 19, 2013
Ezt találtam róla:Bővebben: Link,remélem segít
(#) korgs2 válasza bta hozzászólására (») Feb 19, 2013
Akkor ezek szerint,ez nem egy jó megoldás,átgondolva szerintem sem.Ez egy másik rajz a mellékletben,ez már kicsit jobban néz ki,bár az ef806S csövekről nincs sok tapasztalatom,ez jobb választás lenne?

6l6 pp.gif
    
(#) bta válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 19, 2013
Pentódás fesz.erősítő fokozatból egy is bőven elég, akarom mondani sok, de nem is ez vele a baj, hanem a döbbenetesen amatőr kapcsolástechnika. A kimenőtrafó átvitelével lebutított fázisfordításnál rosszabbat elképzelni is nehéz... Gyári, vagy egyéb tutira bevált kapcsolásokat kellene nézegetned. (Az enyémmel nem sokra mennél, hacsak nem BEAG TK157 kimenőt szereztél..)
(#) mofesa válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 20, 2013
Most akkor mit is szeretnél építeni?Sima hangerősítőt,vagy gitárhoz valót?Ha jól látom,akkor a két kapcsolás teljesen különböző funkcióra épül.Én próbáltam már gitárerősítővel zenét hallgatni,de nem volt nagy zenei élmény.Ugyan ez fordítva is igaz volt.
(#) korgs2 válasza mofesa hozzászólására (») Feb 20, 2013
Zenére szeretném építeni,gitárra van másik.Gitárhoz van egy rahedli kapcsolásom,de 6l6gc-hez nem nagyon találok olyat amihez nem kell külön leágazás a trafóra az előfesznek.
(#) bakos13gab válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 20, 2013
Utóbbi problémára inkább az adatlapot javaslom és majdnem hogy tökmindegy, hogy milyen kapcsolásba teszed. Az előfeszhez sem kell feltétlen külön tekercs. Adott esetben a fűtőtekercs duplázásából is előállíthatod, vagy egy külön kis trafóról stb. Katódellenállást meg számítani kellene adatlap alapján.
(#) korgs2 válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 20, 2013
Gondolom a hiányzó kondi,ellenállás értékért is adatlap szerint kellene számolni,ez már szerintem kicsit életképesebb,jobb hangú kapcsolás lehet.Mondjuk mindenfajta számolgatás nélkül 1K+47u jó lenne szerintem.

PP6L6.JPG
    
(#) mofesa válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 20, 2013
Ezzel a kapcsolással én ilyen formában találkoztam,itt .
(#) korgs2 válasza mofesa hozzászólására (») Feb 20, 2013
ÉS akkor ezekszerint egy stabkocka adja az előfeszültséget a csőnek.Ilyennel nem nagyon találkoztam még.Van valami előnye(hangzásügyileg?) a hagyományos kapcsolásokkal szemben?
(#) mofesa válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 20, 2013
Így kiegyenlítettebb.A tiednél száműzném a katódkondenzátort,nem lehet ott,mert a katódon keresztül vezérli a másik csőfelet.
(#) korgs2 válasza mofesa hozzászólására (») Feb 20, 2013
Akkor csak az ellenállást kellene kiszámolni,de akkor a katódáramok ha jól gondolom össze fognak adódni.
(#) mofesa válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 20, 2013
A stabkocka itt áramgenerátor. Azért jó, mert nagyobb lehet a dinamikus belső ellenállása, szimmetrikusabb lesz a kimenő jel.
Következő: »»   1499 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem