Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   783 / 1273
(#) HurKaa válasza mineral hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Igen, átkapcsoltam av-re, de semmi. Egy scart kábel jön ki a média boxból és megy a tv-be, tehát nem használok elosztót.
(#) canon1990 válasza HurKaa hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Forrasztás nem engedte el sehol? Próbáld meg mozgatni a vezetéket.
Vagy próbáld ki DVD lejátszóval is, hátha nem a tvben van a baj.
(#) HurKaa válasza canon1990 hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
A forrasztásokat átnéztem. DVD lejátszónál is ugyan ez a probléma.
(#) mineral válasza HurKaa hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Média box! Ott lesz a kutya elásva... Ezek már tudnak mindenféle képfelbontást. Lehet, hogy olyan felbontásra van állítva amit nem szeret a tv. Milyen típusú média box? Az irányítón keress V-mod , Video mod vagy valami hasonló gombot amivel át tudod állítani. (Igaz a mellékelt képen egy DVD távkapcsolója van. ) Azon ezzel a gombbal lehet állítgatni a felbontást.

3464448.jpg
    
(#) kérdező hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Videoton TC 1612 típusú hordozható kis TV-m. Régóta nehezen állt be a szinkron, de most már egyáltalán nincs vízszintes szinkronozás. Gondolom a szinkronmodulon van a hiba. Mi szokott tönkremenni? Kondi, vagy ellenállás? Tavaly már állítottam a szinkronmodul valamelyik potméterén, jó volt egy ideig, de most már megint rosszalkodik. Hol lehet a hiba? Esetleg a szinkronmodulon kívül is keressem?
Egyébként szerzek bele egy új képcsövet is, mert a mostani már elég gyenge. Egyik nyáron regeneráltam, de azóta megint kezd gyengülni. Konstrukciós hibája a fekete-fehér modulosoknak, hogy a sorkimenőről fűtik a szovjet képcsövet, aminek az impulzusüzem miatt jelentősen lecsökken az élettartama.
Lehet, hogy ha lesz egy új képcső, akkor átalakítom a fűtést egyenáramúra, melyet egy LM317-tel 6,3-ra stabilizálok. Egyébként nincs külön 6,3V-os stab. IC, kifejezetten kép, és más elektroncsövek számára?
Ritkán használom ezt a TV-t, de az a jó benne, hogy elmegy szivargyújtóról is, így kempingezésre tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
(#) BarnaPili válasza kérdező hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Elkófronton nézz szét... Az egyenáramú fűtés jó ötlet.
(#) kérdező válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
A szinkronmodul elkóit mind kicserélem, de lehet, hogy a sorvégnél is ki kellene párat?
(#) BarnaPili válasza kérdező hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Hidegen indítsd be,és melegíts rá egyenként pákával,vagy hajszárítóval.
(#) HurKaa válasza mineral hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Az a gond, hogy ennél a média boxnál mindent a menüben lehet állítani. Pontos típusát sajnos nem tudom, mert ismerősömé, aki jelenleg elutazott és csak szerdán ér haza.
(#) dagii10 hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
kérem aki tud segítsen; Panasonic nagy képernyős tv-ben a kép két óra hosszáig mosott utána kezd élessé élvezhetővé válni a kép minőség, addig szinte csak homályokat és foltokat látni.
(#) laca80 hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Sziasztok !
Van egy SHARP VC-M305 az a prolémám nincs hozzá távírányító tv csatornákat akarom beállítani
Eddig jutottam el
menü
set up
channel preset
megkeresi a tv csatornákat de nem tudom elmenteni őket.
Légyszi segítsetek!!
(#) kérdező válasza dagii10 hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Ha a kép homályos, valószínüleg hiba van a sokszorozó fókuszfeszültséget előállító részén. Ha egybe van az egész sorkimenő, akkor sajnos csere. Lehet, hogy a képcsőpanelon van a fókusz szerelvény, és az haldoklik. Ez a jobbik eset. Ha azonban a sorkimenőn van a fókuszpoti, és ott van a hiba, akkor azt sajnos ki kell cserélni. Tekergesd meg a potit, hátha megjavul, bár nem szokott. Elképzelhető, hogy ha sokáig homályos képpel járatod, akkor át fog égni, és akkor már nagyobb bajt fog okozni. Én Videotonnal jártam így, egy csomó tranzisztort tönkretett, +egy IC-t.
(#) baloghzsolt81 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
A lemágnesező működik ha ez a panel nincs rádugva lehet hallani mikor áram alá van helyezve
a mágnesező hangját.ptk-t cseréltem és ugyan az.A táp FET -közül melyiket kellene cserélnem mert 2-tő van benne.Sorkimenő oldali vagy a szűrő betáp felöl?

talán legjobb lenne ha lefényképezném a főpanelt. És ha szaba ilyet kérni eseteg bjelőlnéd a hibalehetőségeket
talán így lenne a leg egyszerűbb mert nem vagyok egy nagy szerelő csak hobbi szinten javítok
ezt azt.

Válaszod előre is köszi

Tisztelettel:Balogh Zsolt
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
(#) kislacikahu válasza bubuc17 hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Hali!

Első lépés a képcsövön az R G B katódon mérjél !

80 -100 Voltnak kell lenni, mindhárom katódon- ha 170 volt akkor a képcső le van zárva, nem kap vezérlést!

Méregess az RGB erősítőben, - vagy előtte a dekodoló egységben!
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
(#) kocici17 válasza baloghzsolt81 hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Arról a panelról amiről fotót tettél fel , tehettél volna egy olyant, hogy az egész lapot lehessen jól látni, és nem csak a felét. Így nehezen azonosítható. A lemágsezönek milyen hangját hallod??? merthogy az nem hangszóró. így annak nincs hangja.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
(#) Fetisha hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok!

A minap néztem a tv-met, és egyszer csak fogta magát, és kikapcsolt, mint amikor áram szünet van, úgy elment a kép. A kis piros lámpa ég, de semmit nem csinál. Phillips, régi típusú. Mi lehet a baj?

Köszi előre is
(#) djseed1 hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Funai 2000T MK7-es TV-t javitok! Az a gond hogy kép nincs csak egy fehér vízszintes csík a képernyőn! Mi lehet a hiba, hol keressem? A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013
(#) laca80 hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
A tv -m a zöld szín helyett pirosat mutat mi lehet a baja?
(#) ligyakeli hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
hi Nincs véletlen valakinek TECHWOOD T2126RFST tipusu tévéhez rajza??????? üdv ligyakeli
(#) laca80 válasza laca80 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Lehet hogy elmágneseződött?
(#) djseed1 válasza ligyakeli hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Szia! A tipusszám alapján nemnagyon dob ki semmit a google, próbálj a panelen keresni valami azonositószámot panelszámot és az alapján keresgess! Nekem már sokszor bejött így!
(#) djseed1 válasza laca80 hozzászólására (») Márc 11, 2013 / 1
 
Szia! Nekem a múlt héten hoztak egy tv-t ilyen hibával, de az bekapcsolás után 2-3 perc múlva mutatott zölden! A CRT panelen volt egy pár forrasztási hiba! Nézd meg hátha neked is itt van a baj!
(#) baloghzsolt81 válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
most rakok fel párat ahol látszik a főpanel. A táp résznél már tettem új triákot ami ki volt égve de az még nem volt bent amikor a képet készítettem.

a képcső körüli vezeték a demágnes azthiszem ami a képet kihúzza vagy nem?
annak van hangja mikor áramot kap. pl:a monitoromat mikor lemágnesezem menüből ugyan azt a hangot hallani.azért gondolom hogy az adja a hangot mert a hangszóró nincs is rádugva.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013
(#) laca80 válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 11, 2013 / 1
 
Köszönöm a válaszod.Most próbáltam ki ,párnapot pihentetem náhány percig minden oké ,
mikor bemelegszik akkor kezdödik probléma.CRT planelen kivül szóba jöhet más meghibásodás is?
(#) djseed1 válasza laca80 hozzászólására (») Márc 11, 2013 / 1
 
Szerintem csak forrasztási hiba lehet vagy a CRT-panelen vagy a sorkimenő trafó körül! Ha egy pár perc után jön elő a probléma, az csak arra vall hogy valahol egy-két elfáradt forrasztás megmelegszik és veszit a vezetőképességéből! Elsőre a CRT-panelt forraszd át mindenhol utána próba, ha nem akkor menj tovább! De szerintem ott lessz a baj!
(#) laca80 hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Köszi! Szétszedtem, kitakarítottam, a kondezátorokat kicsit megmozgattam, úgyhogy most egyelőre működik. Tehát igazad van, valószínűleg kontakt hiba.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013
(#) bihari laci hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok .itt van még 1 tv Grand Prix stv 28-196 pt92-110 sassi ,valahogy nem sikerűl el inditanom , a probléma a következő,be kapcsolom a led pislog ,és a hangszorobol is pukkanás halaccik .Atápot ki probáltam az égővel az ok ,már sor trafot is cseréltem ,de semmi at kondiztam akkor sem ,az égővel a hangszoro nem pukkan ,de ha beteszem a sortranyot akkor igen ,mi a tehendő kifogyzam az ötletekből.Valami nagyon lefogja a tv-ét de nem tudom hogy mi lehet ,már majdnem mindent ki probáltam,valami segitcség, jol jönne.
(#) kocici17 válasza baloghzsolt81 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Ebben a készülékben egy 3 lábú, úgynevezett NTK-PTK demagnetizáló ellenállás van .. igy ahogy a fotót nézem, úgy néz ki, hogy nem jól van berakva, legalább is ha a gépkönyv fotóját nézem. Egyenlőre míg el nem indúl nyugodtan forraszd ki majd utána ráérsz vacakolni vele.
Azon a hálózati fojtón ami van NTC ellenállás, mérd, meg, , és a hálózati fojtón. is keresd meg a tekercs kivezetéseket, mert az a gyanum, hogy el el van forrasztva, vagy totál zárlatos.
Az a bekapcsolási áramlökést hivatott megfogni, nem jellemző, hogy zárlatos lenne, de akár lehet is.

Van rajzod, és/vagy el tudsz igazodni rajta, mert ha nem akkor regényt kéne írnom, és az nem az én műfafom. Ha van rajzod, és tudod használni, akkor van esélyed arra, hogy összehozd, és akkor segítek.
(#) kocici17 válasza bihari laci hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Na akkor értelmezem előbb amit írtál, és előszedem a rajzát.
(#) djseed1 válasza laca80 hozzászólására (») Márc 11, 2013 / 1
 
Na akkor siker! Ilyen hibánál én rögtön a forrasztásokat és a kontaktokat nézem át és nagy többségben meg is találom a bajt!
Következő: »»   783 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem