Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1516 / 2208
(#) barthaz válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
Egy 100ohm os trimmerre jön a váltó 6,3 volt és a középső lábára van kötve a föld.
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Szerintem a triódák jobban érzékenyek a fűtésközép földre kötésére.Én két 100 ohm -os ellenállással a végfokcső katódjába kötném,amit a végfokcső foglalatán meg is tehetsz.A fűtésvezetékeket pedig össze kell sodorni.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
(#) barthaz válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
Csak akkor miért működött szétszedve? Dobozba meg nem.
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Talán,mert az a néhány javítani való összeadódik?A ház sem árnyékol,hanem a kábelek miatt inkább gerjeszt?Sok kicsi sokra megy,azt szokták mondani.
(#) crapgame válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Nem, csak nekem van rajta egy fém karika, ami összeszedett mindenféle zavart, holott semmilyen kapcsolatban nem volt a csővel.
Mofesa mester javasolta, a fűtésközepelés mellé kondenzátor beiktatását is, de azt tőle kérdezd.
(#) barthaz válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Ez állítólag mikrofónia jelenség.

"Mikrofónia (csengés):
A mikrofónia az elektródarészek lengőmozgásának eredménye. Az elektródák könnyen rezgésbe jönnek, ha az elektroncsövet mechanikai behatás vagy rázkodás éri ( megkocogtatjuk az üveget). Különösen a katód és a rácsok érzékenyek ilyetén féle behatásra. A rezgés frekvenciája rendszerint a hangfekvenciás tartományba esik, vagyis hallható.
Az önrezgés ütemében változnak a cső jellemzői, így az anódáram is. A közvetett fűtésű csövek álltalában kevésbé érzékenyek. A nagyfrekvenciás erősítőkben a mikrofónia modulációs torzításokat is okoz. A csengés szilárd felépítéssel csökkenthető. Célszerű nagy átmérőjű fütőszálat és közvetett fűtést alkalmazni az elkerülésére. A készülék mechanikai szigetelése jelentősen csökkentheti a mikrofóniát - puha gumitalpak, fém tüskés lábak, illetve újabban légpárnás készülék láb kivitelek. Ugyanakkor a mikrofóniára való hajlam megnő az öreg elhasználódott elektroncsöveknél is, amin gyakorlatilag csak a csere javít."
(#) bakos13gab válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Ezt tesztelheted úgy, hogy nyugalmi helyzetben megkoccintod a csöveket. Ha mikrofóniás, akkor a csilingelést a hangszóróból tisztán lehet hallani.
(#) barthaz válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 23, 2013
Ez elég érdekes. fellazítottam a négy csavart ami a két csövet tartja és változik a hangja.
(#) Szpisti válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
A videót nézve/hallgatva ennek semmi köze sincs a mikrofóniához (brummhoz meg még annyira sem). Sokkal inkább egy magasfrekis gerjedés hallatszik egyértelműen a közép és magas szabályzók emelésekor.
Én a helyedben a vezetékek keszekuszaságán változtaték.
Állítsd be az erősítőt gerjedés határra, és óvatosan húzd el a vezetékeket egymástól.
Esetleg le is rövidítheted őket annyira, amennyire csak lehet. Ha mozgatásra, érintésre változik a gerjedés , ott érdemes körülnézni.
Ha az előfokcső bemenő vezetéke közel kerül (kapacitív csatolásba kerül) valamelyik végcsőre menővel, ilyen gerjedések könnyen összejöhetnek.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
(#) crapgame válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Árnyékolt vezetékeket használtál a jel útjában?
(#) barthaz válasza crapgame hozzászólására (») Márc 23, 2013
Csak a csatlakozótól a panelig. Egyértelmű a hiba így a bemenet gerjed. Ha mozgattam a kábelt akkor változik a gerjedés.
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Nem véletlenül használnak árnyékolt kábeleket a jelutaknál.A bemeneten lévő 68K -t sem véletlenül rakják közvetlenül a cső foglalatára,és a rácslevezetőt pedig a jack aljzatra.
Továbbá a fűtés közepelést sem véletlenül írtam,hogyan csináld.
(#) palko0125 hozzászólása Márc 23, 2013
Üdv Mesterek!
Segítséget szeretnék!
Lehet csak én vagyok nagyon buta, vagy nem látok valamit.
Egy EAG AE785/A erősítőt szeretnék feltámasztani. Most ott tartok, hogy egy rajz alapján megmértem a hálózati trafót, minden váltakozó feszültség rendben van. A kimenőtrafó középcsapolásán +750V feszültség kell hogy legyen. Ezt eredetileg AZ4 cső egyenirányította. Az én esetemben nincs ilyen cső, ezért diódákkal szeretném megoldani az egyenirányítást. Na most az a helyzet, ha a képen látható módon kötök be két diódát, akkor a trafó búg mint a rosszseb, és megeszi a diódákat. Ez akkor is fennáll, ha csak két dióda van kötve a trafó két végére (2×620V~) a középcsapolás pedig földön van.
Kérdem én, mitől van ez, vagy csak én nem veszek észre valami egyszerű dolgot.
Választ előre is kössz.
Üdv, Palkó.

SDC14980.JPG
    
(#) mofesa válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 23, 2013
Milyen tipusú diódák ezek?
(#) palko0125 válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
BA159 Ezek elvileg 1000V, 0,4A tudnak. Próbáltam úgy is, hogy egy-egy ágba kettőt kötöttem sorba, de úgysem.
(#) mofesa válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 23, 2013
Én oda BY255-ötöket használnék,a váltók és a diódák közé is raknék 1-1db 10 ohm -os ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
(#) color válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 23, 2013
Szia!
Ha a kimenő primer szekunder zárlatos ami a szendvics tekercselés miatt könnyen megvan hogy pont ugyan ez a helyzet.
Kösd le s szekundert a vázról és kiderül az volt e a gond.
üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
(#) color válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
Én meg csövet használnák, mert a diódák nem használnak a csövek élettartamának.
(#) mofesa válasza color hozzászólására (») Márc 23, 2013
Anódkésleltetéssel nem hinném,hogy ez ne lenne kiküszöbölhető.
(#) palko0125 válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
Mármint sorosan a diódákkal az ellenállás, és a BY255-t a nagyobb áramterhelhetőség miatt?
Az ábra szerint gondolod?
Köszi.
Üdv, Palkó.

Névtelen.jpg
    
(#) palko0125 válasza color hozzászólására (») Márc 23, 2013
Ha nincs köze semminek a vázhoz sőt sehova, hanem csak a "levegőben" összekötöm a két diódát a trafóra, akkor is ugyanez a helyzet.
(#) mofesa válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 23, 2013
Igen,de igaza van color fórumtársnak is.Kell egy anódkésleltető,ha nincs csöved és lehet trafózárlat is.
(#) palko0125 válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
Megpróbálok csövet szerezni, de most elsősorban csak annyi lenne, hogy lábra áll e a masina.
(#) palko0125 hozzászólása Márc 23, 2013
Kimenőtrafó nélkül is fennáll la gond!
(#) barthaz válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
Kicseréltem minden jelkábelt árnyékoltra. Megszűnt a hiba. Annyi hogy max gainnél ha a közép és magas potit emelem, 100hz zaj van rajta. Lezárt bemenettel is próbáltam. Ezzel lehet valamit kezdeni?
(#) color válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
mofesanak teljesen igaza van, ha van késleltetés nem muszáj a cső. De ezekbe a gépekben tudtommal nincs.
A trafózárlat lehet a megoldás szvsz.
(#) color válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 23, 2013
Akkor zárlatos az elkód ami szűri.
(#) mofesa válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 23, 2013
Mondjuk leforrasztod a trafó vezetékeit,szakadás vizsgálat után adsz rá 20V váltót először a szekunderre,utána a primerre.Ha valamelyik irányban a kimenő zizeg,morog,esetleg melegszik,akkor a trafó tuti,hogy zárlatos.
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
A fűtésvezetékezést is megcsináltad rendesen?
(#) palko0125 hozzászólása Márc 23, 2013
Köszi mindenkinek, csak a dióda volt kevés, raktam nagyobbat és minden rendben van.
Egy izzóval ki is próbáltam és úgy tűnik, működik.
Kössz még egyszer!
Üdv, Palkó.
Következő: »»   1516 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem