Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 64
(#) Mengyán válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ugyan nem nekem szólt közvetlenül, de már én is írtam neked: Hasonlítsd össze a két képen az Alapértelmezett átjáró, és a DNS kiszolgálók részt. Az első képen a jót látod, a másodikon a rosszat. Az a baj, hogy amelyik eszköz a TP-Link-től kap IP címet, annak az alapértelmezett átjárója a 192.168.0.2 lesz, pedig a net a 0.1-en keresztül érhető el. Be kell állítani a TP-Link DHCP beállításainál, hogy a 192.168.0.1 legyen az alapértelmezett átjáró (Default Gateway, opcionális), valamint a Primary és Secondary DNS-t. Ezek értékét megtalálod a D-Link-ben a netkapcsolat adatainál, de az első képen is rajta van.
(#) Mengyán válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
a tplink ip kiosztása: 0.120 - 0.199
Szerintem itt a baj, mert le kellene tiltani a fenébe. De ha nem akarod/tudod, akkor olvasd el az előző hsz-omat, és aszerint cselekedj. Csak 3 IP címet kell beírnod a DHCP rész beállításainál. Viszont ha a DNS megváltozik, akkor újra be kell írnod. Nekem van hogy hetente változtatják, más szolgáltatók 10 éve ugyanazt használják.
(#) zsoltee0001 válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Idézet:
„Primary DNS Server : 84.2.44.1
Secondary DNS Server : 84.2.46.1”

Ezeket beállítottam a tplnken, valamint az átjárót is átírtam 0.1-re.
De még mindig nincs eredmény.
Ha lelövöm a dhcp-t akkor meg a router felületét se tudom előhívni, ilyenkor nyomok egy reszetet
(#) Mengyán válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Felkapcsolódik rendesen a TP-Link a D-Link-re? Korábban linkeltél egy oldalt a WDS beállításáról. Aszerint állítottad be?
Hogy ne kelljen resetet nyomkodni, állíts be fix 200-250 közötti IP címet a gépnek, amelyikkel a TP-Link-hez csatlakozol.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) zsoltee0001 válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Idézet:
„Felkapcsolódik rendesen a TP-Link a D-Link-re?”

Igen, más külömben a dlinkes gépen nem látnám a tplinket.
Akkor marad a fix ip?
Üdv
(#) Mengyán válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
A laptopon ellenőrizted az ipconfig /all -al az átjárót és a DNS-t, hogy jó-e, miután átírtad?
Meg lehet pingelni az asztali gépről a laptopot?

Akkor marad a fix ip?
sok szívástól meg tud óvni, de legalább annyit is tud szivatni, főleg a DNS miatt. Egyelőre maradjon.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) zsoltee0001 válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Laptop átjáró : 192.168.0.1
dns kiszolgáló. : 84.2.44.1
Úgy tűnik ez stimmel
Viszont a laptop pingje (0.120) az nem megy, csak a tp link routeré (0.2)
(#) zsoltee0001 válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Laptop átjáró : 192.168.0.1
dns kiszolgáló. : 84.2.44.1
Úgy tűnik ez stimmel
Viszont a laptop pingje (0.120) az nem megy, csak a tp link routeré (0.2)
(#) Mengyán válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ugye jól emlékszem, az asztali géppel kábellal vagy összedugva a D-Link-el, a laptop pedig wifi-vel van felcsatlakozva a TP-Link-re. Viszont a TP-Link-be a tápon kívül más kábel nem megy.
(#) zsoltee0001 válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Nem, a laptop utp-vel kapcsolódik a tplinkre (régi fajta )
(#) Mengyán válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szoktam használni egy Teamviewer nevű programot távoli segítség nyújtáshoz. Ránézhetnék a routeredre vele? Priv. megírom a módját.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
A tplink Network/Wan beállításon még semmit nem módosítottam
A dhcp le van tiltva, ezeket is akkor be kell álligatni?
A windows-nál már be vennak állítva a fix ip, átjáró, alhmaszk, dns.
Még nincs változás...
(#) Nanok hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
USB-s Wifi-t el lehet osztani valahogy két gépre? Vagy milyen megoldás van ha Wifi-n kapom a netet és két gépre kéne osztani?
(#) fordkapcs válasza Nanok hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Pl. kell egy AP amit Station-nek állítasz be, ebből ethernet kábelen kapod a netet, amit pl. egy routerrel tetszés szerint eloszthatsz (akár vezetéken. akár wifin).

Persze a netezős gép is tovább oszthatja a netet a helyi hálózaton. Ekkor nem kell semmilyen plusz hardvert venni, de a netet osztó gépet üzemeltetni kell hozzá, hogy a másikról is lehessen netezni.
(#) Nanok hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Oks csak pont azt az eszközt rövidítetted amiről nem tudom, hogy micsoda. Mit takar az, hogy AP, mennyire pénztárcabarát?
(#) fordkapcs válasza Nanok hozzászólására (») Márc 17, 2013 / 1
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Árban kb mint egy router, esetleg kicsit olcsóbb.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) fordkapcs válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 17, 2013 / 1
 
Ha elegendő csak vezetékkel osztani a netet akkor egyetlen mikrotik-el is megoldható. Illetve ezzel lényegében bármi megoldható, mert a soho kategóriához képst profi cucc, és ahoz képest alig drágább. A 3 antennás TPLINK1043-as routeremhez képest a vétel helyén 6...20db-el nagyobb térerősséget produkál (és ennek megfelleően nagyobb hatótávolságot).
(#) Mengyán válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Ha problémát jelent neki, hogy meg lehet-e osztani a wifis netet, akkor szerinted be fogja tudni állítani? Mert én rendszergarázda lennék, de csak pislogtam, amikor elém került a menüje. Persze sikerült beállítanom, de idő kellett, és segítséget csak angolul kaptam.
(#) Mengyán válasza Nanok hozzászólására (») Márc 17, 2013 / 1
 
Access Point, azaz hozzáférési pont. Eredetileg arra találták ki, hogy ez szolgáltassa a wifi-t, de a legtöbb ilyen eszköz fordíva is tud működni, azaz tud wifi hálózathoz csatlakozni. A problémádra számtalan megoldás van, van olyan router, ami tud wifi-re csatlakozni, ha nincs ilyen routered, akkor egy AP-t már kapsz 3-4 ezerért, stb. Jó lenne tudni, hogy milyen eszközeid vannak. Kicsit arra tudnám hasonlítani, mint ha azt kérdeznéd, hogy eljuthatok-e a pénzemért cserébe A-ból B-be. Persze, csak nem mindegy, hogy buszjegyet veszel vagy kocsit.
(#) Nanok válasza Mengyán hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Akkor elméletileg, egy Wifi-s, router is tudná ezt, vagy ahhoz is kellene AP? Egyenlőre még csak sima LAN-os routerem van.
(#) Mengyán válasza Nanok hozzászólására (») Márc 17, 2013 / 1
 
Ha be lehet állítani Client vagy Bridge módba, akkor jó eséllyel tud működni. Elég kevés router tudja ezt a módot. Viszont ha lehet rá tenni OpenWRT-t, akkor az is tudja, amelyik gyárilag nem tudta. Természetesen garanciavesztés terhe mellett.

3 eset lehetséges:
- veszel egy AP-t, beállítod, hogy csatlakozzon fel a wifi hálózatra, és majd a Lan csatlakozóját összedugod a meglévő router WAN csatlakozójával.
- Veszel egy olyan routert, ami wifi Client módban is tud működni, a meglévőt pedig berakod a szekrénybe. Nekem egy kb 7 éves Edimaxom van, ez tudja. Több, sokkal újabb, és sokkal drágább router járt már a kezemben, ami nem tudja.
- Ha a két gép már össze van kapcsolva ezzel a vezetékes routerrel, és az egyik gép csatlakozik wifivel a netre, akkor legegyszerűbb beállítani, hogy a wifi kapcsolat legyen megosztva a vezetékes felé. Ez az, amit már írtak, hogy amelyik a wifin kapcsolódik a netre, annak bekapcsolva kell lennie. Ennek a módját megtalálod a neten, szükséges hozzá az operációs rendszer pontos ismerete, mert másképp kell beállítani XP-n, másképp Win7-en, és másképp Linuxon.

Ezt a 3-ik pontot csak akkor javaslom, ha 0Ft-ból kell egy olyan megoldást csinálni, ami látszólag működik, de leginkább csak a szívás van vele.
(#) fordkapcs válasza Mengyán hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Háááát szerintem ha a mikrotiket nem, akkor az openwrt-t ugyanúgy nem kéne erőltetni A többivel egyetértek. Amúgy mióta kicsit dolgoztam mikrotik routerekkel egyre jobban elkezdtek tetszni. Bár itthon egy TPLink üzemel, ez csak az ára miatt van így, szivem szerint egy ilyet használnék itthon is. Mellesleg ezekben az ujabb tipusokban van egy QuickSet menüpont, ahol egy SOHO routerhez hasonlóan is beálítható - tehát az alap feladatokra nagyon könnyű beállítani (az "extrákhoz" meg ott a többi menüpont).
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) cua válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Otthoni használatra bármelyik mikrotik router (a legkisebb is) megfelel. A software az adott, jelenleg ennél profibb cuccot nem lehet venni .
Az openwrt (már a felrakása is) inkább pilótavizsgás, legalábbis amikor utoljára láttam még az volt, ráadásul nem tud többet.
Viszont ha valaki nagyon kezdő, vagy elemi hálózati ismeretei sincsenek, akkor eleinte küzdős lesz, érdemesebb tplink, vagy bármelyik kicsi olcsó, webes felülettel rendelkező kezdő routerrel próbálgatni, megtanulni az alapokat.
(#) Mengyán válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Egy szóval sem mondtam, hogy nekem nem tetszik. Azért kellett, mert ezzel akkori ismereteim szerint könnyen be lehet állítani egy VPN-t. Mindenki azt ajánlotta, hogy ha 100e alatt akarom megúszni, akkor Mikrotik. Mondom, itt az ideje, hogy "alapos hálózati ismereteimet" hasznosítsam. Na az arcom addig volt nagy, amíg nem szembesültem vele. Második meglepi akkor jött, amikor rájöttem, hogy ez tulajdonképpen nem egy router (mármint a 10ezres kategóriájúra gondoltam, nem a millásra), hanem egy olyan számítógép, amiben 5db hálókártya van, és be kellene konfigolni, hogy melyiken mi legyen.
Én egy 750G-vel kötöttem szorosabb ismeretséget, és nemrég örömmel tapasztaltam, hogy az még a 680MHz-es, manapság még az ebben a kategóriában legerősebb 2011-be se raknak csak 600-as procit. Sokat számít egy 100/100-as netnél, ki lett próbálva. Ahhoz azért már kell szufla! Majdnem úgy volt, hogy i5-öt, vagy legalábbis Q6600-ot kell összerakni a srácnak routolni, mert nem akart 70 fölé menni neki, és főleg a feltöltés a lényeg. Végül a 2011 és a 1043 birkózott meg a feladattal. Utóbbi 99,5/101-et vitt, nem kis meglepetésre.
(#) cua válasza Mengyán hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Ne haragudj, ez nem teljesen igaz. Sima 400MHz-es procival (ilyen van pl. a Metal szériában) is átviszi a 95-98MBit-et, ennyit tud egy FastEthernet port.
Teljesítmény akkor kell ha több IP/Bridge firewall rule-t használsz, vagy nagyobb sebességű (esetleg nagyszámú) queue-t. Nálunk fut még pár régi, 133-as vagy 200-as procival is cuccok (8-10 évesek) és azok is elég szépen muzsikálnak.
(#) Nanok hozzászólása Márc 20, 2013 / 1
 
Ha egy USB-s wifi-t rakok a gépembe, akkor azt a telefonnak látnia kellene? Illetve a netet, hogy tudom megosztani az USB-s wifi-men?
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia!
Az USB-wifi adaptert a szoftvere segítségével kapcsold át "access point" üzemmódba, és akkor a számítógépbe dugott LAN-internetet meg tudod osztani.
(#) Nanok hozzászólása Márc 23, 2013 / 1
 
Körbe néztem a ház körül a telefonommal, lehet fogni a mikrohullámú internetszolgáltató csatornáit wifi-vel. Az egyik ismerősömnek van náluk előfizetése és talán kölcsön tudná adni a jelszót és a felhasználói nevet.
Nekik ugyanúgy kellet telepíteni mint az adsl-t, azt hiszem PPPoE protokollt használ.
Vajon fel tudnék rá csatlakozni próbaképpen egy usb-s wifi-vel?
(#) pucuka válasza Nanok hozzászólására (») Márc 23, 2013 / 1
 
Az azonosítók átadása nem biztos, hogy jó megoldás. A szolgáltató seperc észreveszi, hogy más MAc című berendezés lóg rajta, pláne, ha egyidőben kettő.
A megoldás lehet, ha a haverod nem lakik túl messze, hogy veled WIFI -n megosztja az ő hozzáférését.
(#) cua válasza Nanok hozzászólására (») Márc 23, 2013 / 1
 
Hmm, nem Nógrád megyei vagy véletlenül?
Amúgy általában (minimum) MAC address szűrést használnak a szolgáltatók, így nem olyan egyszerű a feljelentkezés, persze nem lehetetlen.
Következő: »»   19 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem