Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Üdv Mindenkinek.
Örömmel látom, hogy más is van aki kezdő. Én is kb. ezen a szinten vagyok, és az én kijelzőm is nehezen indult el. Az "ams"-t már én is betudom tölteni a PICbe. DE találtam olyan prg, melyben egy csomó "c" és "h" kiterjesztéű file van. Az MPLAb "PCM" hiányában leáll.(pedig integrálva van) Potyo javaslatára megpróbáltam a Hi-Tech féle PICC-t (én is 16F877 szeretnék használni) Aktiváltam, de az csak 1 file-vel akar szóbaállni (legalább is nekem) Kérem rágja valaki a számba, hogy mit kell tennem. Köszönettel.
Hello
Van egy pic égetőm amivel 16F84A és 16F871 -es piceket simán tudok égetni de 16F877A -t nem tudom felprogramozni vele... Mindig "write failed". Tudja valaki miért lehet ez? Jah itt az égető kapcsolása : Link PonyProg2000-et használok az égetéshez
Azért nem megy, mert ez egy JDM. Csinálj egy rendes égetőt. De ne kelljen leírnom, hogy találsz, használd a keresőt!
Ma egész nap azzal foglakoztam hogy rávegyem a 16F877A-t hogy sorosporton kommunikáljon a PCvel egy MAX232-n keresztül.
Persze ez nem sikerült, bárhogy probáltam. Már kezdek arra gondolni hogy valami hardveresen nem jó. Esetleg tudna valaki egy olyan kis progit ami sorosporton küld bármit az nagyon sokat segitene, Igy legalább tudnám hogy a programban vagy a panelon keressem a hibát. A max232-t a PORTC 6,7 lábakra kötöttem. Kösz minden segitséet !
Szerintem a hiperterminalt kéne megpróbálni, vagy esertleg itt van ez. Ha jól emlékszem Wattmester gyűjteményéből való.
Tegyél egy piezo hangszórót a kérdéses lábakra, azzal alacsonyabb bitrátákon ellenőrizheted a jel meglétét.
Ha kibirod összeütöm az R/W rutint kb du 1-re.
Ez 1 vázlat bár 1 byte vételére és adására igazgatva.
A vétel interruptos. Normál protokol 9600 baud. Ha több byte a venni vagy adnivalo akkor léptetö rutint kell irni. Üdv
Én is letöltöttem és nagyon tetszik.
Megint 1 segitség mkinek.
Ne nekem köszönd, inkább Watt nak. Én is tőle kaptam kb 1 hónapja. Én még ki sem próbáltam különben, szégyenszemre elakadtam az LCD modulok kezelésénél Az a GSM es AT parancsos kütyü amihez kellett volna az a program, még a polcon vár a sorára. ..
Engem is fejfájás gyötör mindig az LCD kezelésnél
Akkor köszi watt nelked is
Sziasztok!
"A közepes teljesítményű PIC mikrovezérlők soros programozási eljárásuk következményeként áramköri környezetbe épített állapotukban is programozhatóak (ICSP - In-Circuit Serial Programming). Beforrasztás után is fel-, vagy újraprogramozhatóak" A gyakorlatban ez hogyan valósul meg?Konkrétan arra gondolok az ICD 2 képes a fent emlitett módra. Minden segitséget köszönök!
Hello!
Tudna valaki 16F876-s kontrollernek próba panelt. Kapcsolási rajzra gondoltam. NAGYON SÜRGŐS! Az interneten kerestem, de nem találtam. Köszi a fáradságot
Próbáltam átlátni a programot, beleirtam a saját rutinomat, de nem tudtam befordítani...
Error[113] K:\PIC PROJEKT\22.ASM 130 : Symbol not previously defined (Pbyte1) Error[113] K:\PIC PROJEKT\22.ASM 191 : Symbol not previously defined (C_lear_dat) Error[113] K:\PIC PROJEKT\22.ASM 199 : Symbol not previously defined (C_lear_dat) Error[113] K:\PIC PROJEKT\22.ASM 200 : Symbol not previously defined (V_inic) Ezeket nem tudom hogy hova kellne mutatniuk. Valamint irtad hogy alapon 9600baud a sebesség , ez nagyon megfelene, de nem értem világosan ezt a számítást : #DEFINE CLKFRQ D'20000000' ;ÓRAJEL #DEFINE BAUD(X) (CLKFRQ/ (D'64'*X))-1 ;rs 232 baudrate sebessége Bocs ha nagyon láma kérdéseket nem értek , de mint írtam kezdő vagy a témában. Már a fejem majd szét szakad, néztem a panelt is de minden jónak tűnik kábel is jó , mert másik cuccal müxik .... csak a program lehet... Korábban csináltam hasonlót BASIC STAMP-al , ezért gondoltam hogy megprobálom PICBASIC-al ezt a dolgot, de azzal sem jött össze.
Nem fér a fejembe, hogy lehet sűrgős egy próbapanel?
Ha egy próbapanelt nem tudsz "megtervezni", akkor hogyan karsz bármibe is belefogni amiben PIC van? Ugyanez a kérdés merül fel bennem, mikor beletörik néhány műkedvelő bicskája egy pofon egyszerű égető áramkör megépítésébe! Legtöbb esetben ilyenkor csendben maradok átadva a dicsőséget és a nyűgöt azoknak, akik nem mérik fel a válaszolás veszélyeit! Én kérek elnézést!
pepe33! Kocici írta, hogy ez egy vázlat. Ezt úgy értelmezem, hogy nem működik, csak ötletet ad.
A keresett címkék valóban nincsenek meg, már ezért sem működhet a program. Emellett több ponton tudnék a forrásba belekötni, de nem teszem, mivel vázlat.....
Pepe én 1 müködö programbol olloztam szét és nem töröltem mindent belöle, met akkor néhány dolgot nem lehetne kitalálni.
ezt a progit amiböl kikapkodtam 4 évvel ezelött irtam egy igen nagy automatizállo dologhoz. Ebben az a szép hogy rs232 ön jön az adat ami 8 byte, és ott is válaszol a pc-nek a beállitott válaszkódok alapján, és ez után I2c- közli a témát a perifériákkal. Ha ezt tudtam volna nem vacakolok orákat a szétszedéssel.
Telyesen igazad van watt.
Ez csak 1 vázlat /pl.konfigurállás.stb/a telyes program viszont évek ota hibátlanul müködik a mai napig is. Egyes cimkéknek és definicioknak akkor lenne értelme ha az egészet küldtem volna, mivel vegyes kommunikáciorol szól a telyes anyag, ahol önnállo periféria a 877-es, azért, hogy tehermentesitse a visszatérö müveletek elvégzésétől a pc-t.
Lehet igazatok van , de nem vagyok az az ember aki hogyha nem megy valaki egyből ide ír.
Ez akkor szotkott előfordulni , ha ugy érzem hogy már minden lehetséges kombinációt végigpróbáltam. És elnézést kérek ha valamit rosszul írtam le , vagy valakit megbántottam. És mégegyszer köszönök minden segitséget, nekiugrom ujra a dolognak, hátha elnéztem valamit.
Elküldtem a telyes progi. Sokszor elöfordul, hogy menet közben kell válltoztatni, vagy böviteni, vagy más pic-et alkalmazni.Ezért fordul elö,hogy egyes indexeket deffiniállok, pl: a 0x70-es cimterülettöl, mert néhány pic a bankváltásnál nem viszi magával a paramétereket ha nem jo a cim magassága /pl 16f88/, és ezért marada progiba. Természetesen másképp is el lehet jutni pár helyre/pl A timer használlatával/ de ott erre nem volt szükség.Nem lesz semmi végigmenni a dolgon de jó szorakozást hozzá.
Szerintem nincs miért elnézést kérned, és nincs probléma! Illetve van, de az a tiéd, amit meg fogsz oldani!
A soros kommunikáció nagyon egyszerű! Sarokpontok: BaudRate (97. oldalon találsz infót) TXSTA RCSTA beállítása MAX232 (RX<-PC TX, TX->PC RX) A hardver kipróbálásához elég egy adat elküldése! Ezt így lehet:
Ha jól van beállítva a BaudRate, akkor ennek el kell jutnia a BrayTerminal ablakába.(feltéve, hogy meg van nyitva a megfelelő COM port a Bray-ben és be van állítva a Baud!) Csatold kérlek a kódodat, lehet, hogy valamit a BaudRate-nél toltál el!
Ez meg 1 müködő I2c slave, 74125-el rásegitve az i/o irányban. Arra biztos jó hogy hogymüködik???
A 877-hez minimálisat kell változtatni. Persze dolgokat itt is meg lehet másképp irni de ez megy.
Juuuuj nagyon jó ez a monitor progi. :eljen:
Nem tudom miért ily sürgös ? De nem valoszinü, hogy gyorsan meg tudod csinálni.
Nem mondhatod, hogy nem figyelünk rád.
A képek túl kicsik lettek, így nehéz lesz hasznosítani
Sziasztok!
Úgy tűnik sikerült a 16F690 es ADC jét tönkretennem, mivel a tápfesznél alacsonyabb referenciát állítottam be neki és az RA0 bemenetére megkapta a tápfeszt. (még jó hogy írtátok hogy ezt nem kéne....ahogy Gy.F mondaná "ezt elk...tuk! Nem kicsit, nagyon!" ) Véleményetek szerint ilyenkor a teljes periféria meghal vagy van rá esély hogy egy másik bemeneten még működni fog? A"döglött "bemenet ez esetben nem fog bekavarni a konverzióba?
Menyus jobb ha megtaposod gyorsan amig meleg.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |