Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1272 / 2501
(#) Haliapu válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Szia, köszönöm a segítséget. Csak annyi érdekelne még, hogy R16-17 párhuzamosan kapcsolt ellenállások értéke 3,3K. Vagyis érthetőbben 2db 3,3k ellen állás van betéve vagy csak egy db 3,3k ellen állás. És még annyi, hogy R13-mas a te kapcsolásodban is 10KOhm.
(#) 13_Balu50 válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Azt hiszem 2 db 3,3 K van benne de majd szétkapom az erősitőt és megnézem, a 10 K -on nem változtattam semmit.
(#) Haliapu válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm, és várom a válaszod.
(#) 13_Balu50 válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Ha egy két feszültségérték érdekel,( mérési pont), azok megvannak . Amikor beüzemeltem felírtam hátha szükség lesz rá, de eddig nem kellett.
(#) Haliapu válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Igen nagyon érdekelne.
(#) 13_Balu50 válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Én ezeket mértem, de az enyém 12 V-os reco relével megy. Az Ic-nél stimmelni kell az értékeknek, de máshol eltérhetnek.
IC 8 láb+15V, 4 láb-15V, 2 láb+0,6v, 5 láb -0,6V, 3 és 6 láb 0 körüli érték, T2 tranzisztor BC182 tranzisztor B,és C –nél 0 volt az Emittere 15 V körüli érték de nekem12 V os relé van benne, neked lehet más érték. Ha a T1 -es tranzisztort méred müszerrel és a Bázisához érsz, az azonnal lekapcsolja a relét, így annak értékét nem lehet megmérni. Ez egyben jelzi is hogy müködik a védelem áram kimaradáskor. Az Emitterén közel +tápfesz van,
(#) Haliapu válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Még ha meg kérhetlek, akkor pontosíts már ha, lehet azt a 3,3k ellenállásokat? és akkor holnap kijavítom a nálam lévő védelemben lévő alkatrészeket.
(#) 13_Balu50 válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Holnap reggel megnézem, ma már nem szedném szét. De ha nem tudsz miatta aludni akkor megnézem.
(#) Haliapu válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Rá ér holnap, és nagyon szépen köszönöm, nyugodalmas jó éjt.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Megnéztem az R16-R17 kelyén 1-1 darab azaz összesen 2db 5,6 k ellenállás van benne. Zöld-kék-píros-arany csikozású fél W-osak.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
A 3,3 K eredő ellenállásu +-37 v-hoz kell és csak 1db 1W-os, mert szabványos 6,6k 0,5 W-os ellenállás nincs, amiből kettő kellene párhuzamosan kötve. A másik erősitőm tápja pont annyi, az kavart meg.
(#) reloop hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Sziasztok! Agressiv kolléga dicsérte a szimmetrikus differenciál erősítős bemenetű Melody-t. Összeraktam az egyszerűsített változatát. Le a kalappal!
(#) agressiv válasza reloop hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Én szóttam.
(#) Zosi hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok! Tudnátok nekem abban segíteni, hogy hogyan kell éleszteni a PA300-at? Nyugalmi áramot hogyan kell be állítani milyen pontokon kell azt mérni? Tápágakba ellenállást tegyek vagy izzót és milyen értéket vagy milyen paraméterrel rendelkezzen? Bemenetet rövidre zárjam e? És még mi kell az élesztéshez? Válaszokat előre is köszönöm!
Link: http://www.elektron.si/forum/files/pa300_elektor_11_1995_angl_241.pdf
(#) Haliapu válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Mindent értek, és nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) 13_Balu50 válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Oké, remélem müködni fog.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Jó tanács !
Ha működni látszik, ellenőrizd le működik –e ?
1 ha megszünteted akár pozitív vagy akár a negativ 32 V-ot le kell kapcsolni a relének.
2. ha a pozitiv vagy negativ tápfeszt külön külön egy kb 1 kohm os ellenálláson keresztül rávezeted az R1-es 47 Kohmos ellenállás bemeneti pontjára akkor a lednek fel kell villannia a relének le kell kapcsolnia. Ezzel azt ellenőrized le, hogyha a végfok kimenetéről a végtranzisztor meghibásodás miatt egyenfeszültség kerülne a hangszóróra, akkor működne e a védelem.
3 A trafóról jövő váltakozó áramú vezetéket amely nálad kb 23 V és a D 12 (1N4001) diódára megy leveszed szintén tiltani kell neki szinte azonnal. Ezzel azt ellenőrzöd le, hogy ha áramkimaradás van működésbe lépne - e a védelmed. Mert nagy hangerőnél ilyen esetben a végtranzisztorok ill a hangsugárzóid kárát láthatják.
Ha ez mind rendben van én csak utána kötném rá a végfokot illetve arra a hangsugárzókat.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Ilyesmi?

REFLEX2.JPG
    
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Pontosan ez a topológia
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Ez egy jó topológia, mert sokkal egyszerűbben csinálja meg a lágy klippet, mint a Madrigál. Nálad gondolom áramgenerátorok vannak a differenciál erősítők alatt. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
(#) janika002 hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok!(Doncsó-Reloop biztos emlékeztek még rám)
Ma nyúzópróbán esett át a dupla Pa-300-as végfokom és bátran kijelentem ,hogy a hűtöborda
messzemenőleg kielégítí a hűtési feltételeket!Mérés:oszcilloszkóp-szinuszgenerátor(100Hz-re belőve-400W-osműterhelés 4ohm-ra állitva Clippelésig kihajtva (a ventillátorok még nincsenek bekötve )Hővédelem van a pa-300-ba és lessz ami lessz elmentem ebédelni!Visszaérve ebédről
jó kis amper szag fogadott és felfűtöttem a mühelyt a 0.75mm-es hangfal kábelről szinte olvadt
a müanyag a műterhelésbe izzott az ellenálláshuzal de a végfok srácok Hibátlan 45 fokos volt a
borda!Reloop jól tippeltél nem lessz gond a hűtéssel!Van pár kép a nyúzásról!
(#) janika002 válasza Zosi hozzászólására (») Márc 27, 2013 / 1
 
Szia!
Én az enyémét 24v 5w-os szofita izzóval indítottam!Tápáganként 3-at sorba összeforrasztottam és bekötöttem a bizti helyett!Nyugalmi potit teljesen balra letekerni én a bemenetet rövidrezártam és bekapcs(Az AC jelü -60v-os koppanásgátló bemenetet egyenlőre
ne kösd be mert a relé áram felvétele megzavarhat!Az izzók egyáltalán nem fognak világítani
ha minden rendbe van!A kimeneten mérj feszt a relé előtt 0 voltnak kell lenni!Ha oké mehet be a 6,3 -as bizti a helyére!Lépjél rá a 0,27ohmos ellenállás valamelyikére és a potit jobbra addig tekerd mig 27mv nem lessz ellenőrizd a többi ellenálláson is!Majd melegen újból ellenőrizd!Egyébként a kapcsolási rajzon az összes mérési pont rajta van mindegyiket ellenőrizd le!Remélem tudtam segíteni én igy csináltam üdv:janika
(#) luluzulu hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok!

IRFZ44N milyen erősítőt lehetne kihozni?
12V tápról.
0,5 Ohm terhelő impedanciával.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szia! Ezek a nagy alsó lemezek most nem látszanak. Főleg azokra apelláltam, mikor elégnek becsültem a hűtést.
(#) dani9228 hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Üdv mindenkinek! Az a kérdésem lenne hogy ez az áramkör működőképes lehet, hogyha nem akkor mit kellene benne változtatni? Valamint az lenne a másik kérdésem, hogy a tranzisztoros szinteltolót hogyan kell méretezni.
Köszi!!!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013

1.0.JPG
    
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szia! Rettenetesen nem jó. Írj pár sort: mekkora lenne az erősítő tápfeszültsége, és hány ohm-mal szeretnéd terhelni!
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Helló! Valahonnan sejtettem hogy ez lesz a válasz. A táp +36V, szimmetrikusat nem szeretnék. A TDA az maradtat vagy inkább egy tranzisztor meghajtás kell helyette? A darlingtont meg lehet valósítani ebből a két tranzisztorból, vagy másik felállás kell? A terhelés 8ohm. Ezt az erősítőt egyenlőre csak terv gyanánt szeretném, hogy megtanuljak erősítőt készíteni.
(#) janika002 válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
reloop köszönöm szépen mégegyszer ,hogy akkor átbillentettél a holtponton már majdnem szétszedtem az egészet!Hétvégén készre szerelem azt irány a zenekar!
(#) Doncso válasza janika002 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Hát, fejcsóvállva olvasom, és megvallom kissé hitetlenkedve, de örülök a sikerednek tényleg. Aztán megláttam reloop hozzászólását az alsó lemezről, na azt mondjuk eddig nem láttam. Így már mondjuk megint más a gyerek fekvése. Örülök, hogy jól alakult a sztori, az a lényeg , hogy jól működik. Szerencsére tévedtem.
(#) janika002 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Doncso hát még én! Már ott tartottam szétszedem az egészet és máshogy alakítom ki a belsejét!Doncso köszi neked is hiszen te is elmondtad a véleményedet!Egyébként úgyvettem
észre a 2mm-es vas ház is elég sok meleget elvezet és ezáltal besegít a hűtésbe!Üdv:janika
Következő: »»   1272 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem