Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1273 / 2501
(#) janika002 hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Egyébként ez a clip jelzőt amit megépítettem hozzá és a PA-300 IC-utáni kivezetéshez tökéletesen illeszkedik kiválóan be lehet állitani csak ajánlani tudom mindenkinek 1mohmos bemenete van nem jelent terhelést!Szerintetek a Quad 405-be az ic után beköthetném ezt 10kohm ellenállással kivezetve ahogy a Pa 300-nál van!Az Ic:HCF40106 67forintos termék sztereóhoz(6 kapu van benne)!C1:100Nf,C2:150Nf,TR1:1Mohm,R1:1Mohm,Diódák 1n4148!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
A TDA2030-at kár ebbe belekeverni. Annak elég két teljesítmény tranzisztor, melyet köthetsz a kimenetére, vagy a tápágába - hiszen ismered is.
A darlingtonok meghajtására léteznek cél IC-k, ilyen például a TDA7250.
Egy jó egytápos erősítő például a HTA-30. Kevés számolással átteheted +36V-osra. Máris tanultál valamit ha értelmezed a működését.
(#) Doncso válasza janika002 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Persze, azért a vas is vezeti a hőt, ha nem is olyan jól mint a nemes fémek, de a semmitől biztos hogy jobb, ezért együttes erővel csak legyőzik azt a megtermelt hőt, és így minden jó ha a vége jó. Ha meg mondjuk PA hangfallal terheled, még ennyire sem fog melegedni, mert egyrészt az 8 ohmos, másrészt nem szinusszal hajtod, hanem zenei jellel, az meg még annyira sem terheli, szóval gratula, jó lesz ez.
(#) saraha válasza janika002 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Ugyanilyen szkópom van nekem is
(#) djseed1 hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok! Ebben a témában leltem egy jó kis erősítő nyák-tervét és szeretném megépíteni, minnél hamarabb! Mellékeltem a nyák-tervet, csak annyit szeretnék kérdezni hogy ez így ahogy van mehet a nyákra, vagy tükröznöm kell! Szóval ez a forrasztási oldala vagy nem?
(#) Zosi válasza janika002 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Igen, köszönöm a segítséget!
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Olyanban tudnál segíteni, hogy az erősítő része muzsikál szépen de a relé nem akar meghúzni? Mit kellene elsősorban megnéznem?
(#) Doncso válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Ha vasalni akarod, akkor igen, csak ki kell nyomtatni. A Felirat segít, úgy kell kinézzen, hogy ha kész a nyák olvasható legyen.
(#) janika002 válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Ha megnézed figyelmesen a kapcsolási rajzot láthatod,hogy van a tápegységen egy relés áramkör ami az AC pontra -60 Voltot kapcsol rá!Ha ez hiányzik nem fog meghúzni a relé és
világítani fog a védelem piros LED-je is!
(#) janika002 válasza saraha hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia!
Most vettem Urbántól 23.900 FT-ért!Három darab volt lehetett válogatni elhoztam a legjobbat!Egyébként szinte új állapotban van kivül belül állitólag Japánban valami DVD gyárat számoltak fel és onnan kerültek ide az országba.Nekem csak audio célokra kell arra tökéletes
és a lényeg MADE IN JAPAN
(#) Haliapu válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia, kicseréltem az alkatrészeket és már elsőre tökéletes lett. Ki próbáltam egyen árammal is hogy ki kapcsol-e így is tökéletes. Köszönöm a segítséget.
(#) Zosi válasza janika002 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az AC pontra ami után a d12-es dióda van oda nem a trafó egyik AC kivezetését kell kötni? A led amúgy nem világít csak a relé nem húz meg az lehet e baj hogy nem 875 ohm-os relé van benne hanem Omron G2R ami 1100 ohm? A védelemnek a hővédelem része megy mert a hőérzékelőt melegítettem és a led világított csak mondjuk nem tudom hogy a relét is elengedne e...
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia! Mivel a LED nem világít, IC2b kimenete [7] minden valószínűség szerint magas szinten van, azaz +12-13V-on testhez képest. A kérdés T13 miért nem nyit ki. NPN tranzisztort ültettél be? Ha kollektora közel testen van akkor a relé körben kell szakadást keresni, esetleg R43 jóval nagyobb 1,5k-nál. A relé tekercsen mérhető feszültség? D11-et helyes polaritással ültetted be?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az IC2 7-es lábán 407mv van. A T13 BC639 NPN. Az R43 1.49k. A tekercsen nincs feszültség a D11 helyes polaritással van beültetve.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
A 7-es lábon mért feszültség alapján a védelem tiltásban van, D13 LED-nek kutya kötelessége volna világítani - ha épp nem tenné.
Mielőtt leírnám a tiltás okait, kérlek nézd meg IC2 4-es láb testen, 8-as láb +15V-on van-e? IC jól van-e beszúrva? Egy úttal kérlek mérd meg az 5. és a 6. lábakon a feszültséget testhez képest!
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Kicseréltem a ledet előtte meg néztem működik a led jó polaritással helyeztem bele de a nyákban nem világít, 4es láb 0V, 8-as láb 15.26V, ic jól van betéve, 5 láb 10mV, 6-os láb 1,38V
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az 5-ös lábat R36-nak +15V-ra kéne húzni! Ebben gátolhatja C20 zárlat, vagy helytelen polaritás. Továbbá AC hiány tiltás: T12 bázisa nem negatívabb +0,6V-nál. Valamint lehet DC tiltás: R34-en +/-0,6V-nál nagyobb a feszültség abszolút értékben.
A hővédelem D9 miatt nem tudna 10mV-ot generálni az 5-ös lábon, úgyhogy azt kizárnám.
Jó méricskélést
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
A C20-at kicseréltem helyesen van berakva az is nem történt válltozás. AC rá van kötve, T12 bázisa és a test között 2,05V, R34 és test között 0,002V. Az IC 5 lábán meg tévedtem... 0,009V
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
A T12 bázisán az 2,05V negatív testhez képest?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Igen
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az IC2 5-ös lábát nem üzemszerű körülmény tartja testen. Várd meg a pufferek kisülését és mérj ellenállást 5-ös láb és test között. A C20 töltődése miatt kicsit lassan fog beállni. Ha zárlatot, vagy pár ohm-ot tapasztalnál, kezd el kiszedni az 5-ös láb és a test közötti alkatrészeket, valamelyik zárlatos, vagy testet kap a szóban forgó vezetősáv.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Nem mutat semmilyen ellenállást, és szakadás vizsgálóban nem sípol a műszer.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Akkor nem lehet nagy hiba. R36 felhúzó ellenállás vizsgálata következik: A lábain meg kell a 15V-nak jelenni és nem lehet szakadt.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Lehet meg van a hiba...? Az R36 egyik oldalán meg van a 15V a másik oldalán nincs!
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Nincs még meg. Az R36-on kéne folyni az áramnak. Nem szakadt esetleg?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szerintem az azon az oldalán nincs meg a 15V amelyik az ic 5 lábára megy, szakadás vizsgáló nem sípol. Ha ohm-ot mérek a 2 lábán akkor a relé meghúz és a d13 elalszik...
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Nézd meg kiforrasztással a 470k értékét!
Jut eszembe C19-cel is mellé lehet nyúlni, ha nem 470n hanem csak 47n vagy még kisebb. Ezt kimutatja, ha T12 B-E-t összekötöd egy darab huzallal és beindul a relé a késleltetési idő végén.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az ellenállás mutatja a 470k-t. T12 B-E-t összezárom a relé meghúz a d13 elalszik.
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
a C19-re 474 van ráírva ha jól látom
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Márc 28, 2013 / 1
 
Az éppen lehetne jó is, de minden esetre itt szegény az a kapacitás. A mért -2V-nak akkora a hullámossága, hogy T12 ki tud nyitni egy pillanatra, ez tartotta alacsony feszültségen az 5-ös lábat. Tehetsz be 1-2µF elkót is, pozitív menjen a testre.
Következő: »»   1273 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem