Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nemrégi projectemet az MSP430 spinning led kijelzőt gondoltam újítok egy picit rajta. A piciből végül elég nagy lett . Rotor csere történt egy függőleges kijelzésű nagyobb átmérőjű rotort építettem. Anno megbántam hogy pici rotort építettem azon max 1 szó fért ki,de ezzel már akár egy egész mondat is kifér. Volt itthon pár zöld led modulom tökéletes volt a célra kicsik és így a pixelek is szebbek. Hozzáteszem az anyag amiből építtem nevetséges dolgok pár dirib-darab nyák a rotor pedig egy DVD borító háza.
Elnézést,kérek mindenkitől de aki már épített ilyet azt tudja hogy nagyon nehéz lencsevégre kapni mert zavarja a kamerát a villódzás plusz nálam még elég haloványok a ledek is a multiplexelés miatt. Élőbe százszorta szebb és nagyon látványos a szinkronnal sincs gond weblapom címét gyönyörűen írja ki. Ez a video inkább összefoglaló. Szép napot mindenkinek! Bővebben: Link
A videón nem teljesen egyértelmű nekem. Mekkora fordulatszámon megy a rotor?
Üdv. Ponotosan nem tudom külső PWM.ről megy. (Külön szabályozva)
Saccra megnéztem elég lassan forog ezért is szaggat egy picit a kép 7ford/s szoval olyan 400-500ford./perc. körül van a fordulaszám de tuti 1000 alatt
Szerintem azzal is kompatibilis, bár annak nagyobb a belső ellenállása. Majd rámérek szkóppal.
Szép, még egy hőmérséklet függvényében változó RGB led világítást el tudnák képzelni mellé, de az már csak detail.
Két képet sikerült összehoznom...
Hello! Igen. Ez a "két néger az alagútban" c. festmény részlete? üdv!
Hát ez a webcím betűző versenyre való , de jó bár a kép tényleg homályos.
Üdv hát igen,de orvosolom majd egy uln2003-Al és jobban meghajtom ledeket
Többen kérték a VFD-s hőmérő kapcsolási rajzát, íme. Az összes fájlt feltöltöttem ami kellhet hozzá, sikeres utánépítést kívánok!
Magyarázatok a fájlok mellé: Homero_VFD_Kapcsolas.pdf - Illustrator-ban rajzoltam, remélem érthető. A szegmensek vezérlése azért van így összekeverve, mert a NYÁK-ot úgy terveztem, hogy a lehető legkevesebb keresztezés és átkötés legyen benne. Lásd a NYÁK tervet. A kapcsoláson nem szerepel a második (középső) cső tizedespontjának bekötése. Ez folyamatosan világít, a ráccsal van összekötve. Homero_VFD_NYAK - pdf és az eredeti Illustrator dokumentum, hátha valaki módosítani akarja a saját igényei szerint. A pdf fotós technikához készült! Homero_VFD.fcf és hex - A PIC-be égetendő hex kód és a Flowcode forráskód. FC5_PIC_One_Wire.c - A Flowcode alatt érdemes ezt kicserélni, így működik a CRC ellenörzés. Szenzorhiba esetén Er0, hőmérsékleti hiba esetén Er1-et ír ki. A hőmérsékleti hiba 0 alatt és 99,9 fok felett esetén lép érvénybe. Ezért a féjlért külön köszönet Wattnak! Egy kis videó (webkamera kézben tartva) arról, hogyan indul a szerkezet.
Nagyon tuti lett! Nekem főleg a doboz tetszik! Plexi vagy üveg?
4 mm vastag plexi. Üveg megmunkáláshoz max. kalapácsot tudok felmutatni.
Sziasztok!
Én két 20 ledes kivezérlésjelzőt építettem tranzisztorok segítségével. Az egyikbe sima ledeket raktam, a másikban nagy fényerejűeket. Annyi szépséghibája van, hogy nem volt itthon egyforma méretű ledem és a forrasztás sem a legszebb. Úgy nézzétek, hogy eddig nem igazán gyártottam saját áramköröket. Üdv.
Első áramkörnek kiváló, gratulálok. A forrasztásban meg gyakorlat tesz a mestert. Csak így tovább.
Köszönöm, készítettem egy rövid videót. Ha nagyobb hangerőn szól tovább kimegy, de így este nem akartam nagy zajt csapni.
Bővebben: Link
Üdv!
Pár napja lett készen ez a szerkezetem. A burkolat egy CD olvasó ház, a lézer DVD íróból való, a motor innen, valamint egy ütemvezérlő áramkör működik benne. Az optika egy lézer pointerből van, ezt egy plexi lapba erősítettem és került rá egy fogaskerék, ezt hajtja a motor. 5 méterről kb 3 méteres "képet" vetít. Íme egy videó róla.
Jópofa lett!
Sziasztok!
Azt hiszem elkészítettem eddigi fő művemet. A szóban forgó digitális forrasztóállomásomat Vicsys terveit picit átdolgozva szeptemberben kezdtem el megépíteni. A doboz készítése pedig december 28.-a körül kezdődött. Mivel minden időmet az iskolának szentelem, így most, a Húsvéti szünetben tudtam csak befejezni, annak ellenére, hogy az elektronika része már hónapokkal ezelőtt kész volt. Fő célom az volt, hogy minél kisebb legyen az egész forrasztóállomás vezérlő része. A páka táplálása a kattogós Weller-nek a trafójáról jön a banán dugón keresztül. (remélem Vic nem felejtette el, hogy fogadtunk, kié lesz a kisebb.. bár szerintem most Te nyertél.. ) Az , hogy ezt az állomást megépítettem, nem jelenti azt, hogy a hőn szeretett kattogóst félre akarom rakni, csupán a hőre érzékeny alkatrészek forrasztására a Weller nem alkalmas. A kijelzőn kiírt dolgokat azért nem tudjátok a fotóról leolvasni, mert az előlapot egy átlátszó fóliával fedem a sérülésektől, és a kijelzőt is védeni szeretném egyben. A valóságban is egy kicsit homályosít a fólia, de teljes mértékben leolvasható így is. Ami tetszik az az, hogy a LED visszajelzi, hogy mikor fűt a páka.. Ez nekem újdonság, mert a kattogósnál csak a kattogásból tudtam hogy fűt,a piros Fahrenheit állomásomnál meg semmiből.. Az dobozolás érdekessége a LED foglalata. Találós kérdésnek fel is adom, hátha valaki kitalálja, mibe dugtam bele a LED-et. Mivel sose semmit nem tudok hiba nélkül megépíteni, így ebben is van egy: a poti skálázása nem lett jó, annak ellenére, hogy a fórum kértem segítséget. Ettől eltekintve a kijelzőn tudok értekezni a pontos értékről. Köszönöm minden kedves barátomnak a segítséget, főleg Vicsysnek a tervekben nyújtott segítséget. üdv: Janikukac
Emelem kalapom, jó érzés látni amit csináltál. /irigylem a logód/
Köszönöm szépen az elismerést!
A logot nekem is úgy készítette egy srác, itt a fórumon..
Köszönöm !
Az ilyen csavarozás nem az én hülyeségem, nagybácsimnak mondd.
Elkészültem az AVR-es adatrögzítőm módosított változatával (És ami nagy szó: ez már dobozban is van! Méri a külső és belső hőmérsékletet és páratartalmat, a radiátor befolyó és kifolyó csövének hőmérsékletét, a belső és a külső fényerőt. 10 percenként SD kártyára tölti a mért értékeket, naponta egyszer pedig FTP-n felküldi a gépemre a kártya tartalmát. (Az FTP küldés manuálisan (nyomógomb) is indítható.) A pillanatnyi értékek egy 128x64 -es LCD-n olvashatóak le. Tartalékképpen ki van vezetve 5 digitális és 3 analóg bemenet - hátha még valamit mérni akarok (amiknek a mérésére persze szintén nem lesz szükségem!, de miért ne, ha lehet! )
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
Jani! Csak így tovább. Ez tényleg szép lett!
A következőt sem kell elkapkodnod, az is legyen ilyen szép! (Vagy még szebb!) Gratula!
Tyűha, ez nem semmi! Gratula!
Köszönöm!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |