Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1016 / 1679
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Ja ez a titkos projekt- azt olvastam - akkor most lövessem főbe magam? Majd szólok valakinek.
(#) Pulyka válasza zenetom hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Köszi.

A nyák szebb lenne, ha nem kelett volna átkötni.
Egy átkötés lett volna, de így 3 lett, és ez nem szép így, de nem az enyém,és rejtve lesz az elektronika is.
Ha kell, elkészíthetem az aktuális kapcsolási rajzot, sőt még a brd formátumot is feltölthetem, ha neked ugyanilyen van, és úgyanígy meghalna benne az IC.
UI: Én inkább maradok az indukciós lámpánál.
Tutibiztos, nem is igényel karbantartást, sem elemcserét.
A küllőkön van 3 mágnes, amiből nekem mára már csak 1 maradt meg.
Elhalad az első kerék tengelyére fogadott tekerccses led elött, és ahogy a mágnes elhalad elötte az önindukciónak köszönhetően felvillan a LED.
Sikerült rávarázsolnom a hátsó lámpát is, mert a készletben eredetileg az elő lámpához van villogó része.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) vanzerr válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szóltál? Itt vagyok!
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Gondoltam, hogy lesz rá jelentkező.
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Csak viccelek, nehogy megsértődj!
(#) hotib hozzászólása Márc 28, 2013 / 3
 
Sziasztok,

Tegnap este készült nyák. Cnc-vel gravírozott, 15 fokos, 0.2-es gravírtűvel. Igazából ez az eljárás prototípus gyártáshoz jó, kell hozzá egy gravírozógép... A fizikai adottságok pedig korlátozzák az elkészíthető nyák paramétereit.
A nyák terveket nem mi készítettük, ez egy DC szervó motor vezérlő lesz. Vagyis három (legalább) és elképzelhető, hogy fotózással is elkészítjük. Köszönet a linkelt lap tulajdonosának segítségéért.
Átdolgoztam picit a terveket, hogy lehessen gravírozni, fiam pedig elkészítette a gépén; igazi csapatmunka volt
A nyák 0.05 mm mélyen van kimarva, 0.65, 0.75, 0.85, 0.95 és 1.25-ös fúróval fúrva. A 3.5mm-es lyukak, valamint a kontúrmarás 2-es kukoricamaróval készültek. A fizikai elkészítésre fordított idő kb. 2 óra volt, ennek több mint fele a gravírozás: 100mm / perc előtolás, 30000 ford. / perc.
Az egyik képet scannerrel készítettem, a másikat telefonnal fotóztam. Az eredeti képek itt, és itt láthatók.
(#) tungsram válasza hotib hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Hát ez nagyon buli.. Tökéletes a rajzolat meg az egész...
(#) Mybuster válasza hotib hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Öröm ránézni . Tökéletes!
(#) soos csaba válasza hotib hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia! Huuu na ez gyönyörű szép lett! Gratula!
(#) kameleon2 válasza hotib hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia! Le a kalappal! Nem csak a panel elkészítése, az eljárás leírása is nagyon precíz! Bár kicsit furcsállom, hogy egy 30.000-es fordulatú géppel ennyi idő volt. Nekem a ~10.000-es fordulatú gépen is nagyobb az előtolás igaz, hogy én 90 fokos 0,2es maróval csinálom, az kevésbé törékeny. Hány menetben szaladt végig az izolációkon a gép? Nekem külön ki kellett kísérleteznem, hogy az Eagle-ben hogyan tudom úgy beállítani a pcb-gcode.ulp-t, hogy egy menetben szaladjon végig.
(#) hotib válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia, Köszönöm neked is, és a többieknek is. Én inkább csak használhatónak nevezném az eredményt, igaz, egész jól használhatónak
Egy kis szakmai megközelítés a fordulatszám / előtolás számításához. Gyakorlati tapasztalat, hogy még a 100mm / perc is sok. Elkopik a 15 fokos tű a végére. Vagyis már előbb, ha jobban megnézed a nagy képeket, látszódnak a kopás nyomai (nyák jobb oldalán) Ami gondolom kitöredezés inkább, a tű anyagából kiindulva. Sajnos egyenlőre nincs eszközöm a vizsgálatára.

Nem Eagle volt a forrás, SprintLayout-ból HPGL export, ezt pedig a Mach1mill nevű program konvertálja a Mach3 számára azonnal használható g kódra.
A HPGL exportnál kísérleteztem elég sokat az izolációs távolság beállításával, hogy minél szélesebb vezető sáv maradjon. Jelen példában 0.12mm tűnt a legoptimálisabbnak, de ezt a nyák rajzolata befolyásolja. Egy-két vonalat ezért picit el kellett tolni.
A HPGL exportnál sok beleszólás nincs (vagy csak én értek kevéssé hozzá) gyakorlatilag minden vonalat körbemar, az izolációs távolságtól függően. Így azt kellett kikísérletezni, hogy melyik az a beállítás, mikor még éppen elmegy a közeli párhuzamosok között kétszer. Szerencsére az eredményt megjeleníti a nyák rajzolatán is az export után, így itt már látható, milyen lesz kb. az eredmény. Csak kb., mert a szerszám méretet nem lehet beállítani. Vagy csak én nem tudom hogyan...

Valahogy így készült, néhány tű hegye, és azt hiszem 5, vagy hat ilyen nyák (101*52.5mm) ment rá a technológia optimalizálására. De már képben vagyunk, ellenben ez csak 1-2 darabos gyártásra alkalmas. Tervben van kb. 20db. kicsi tápegység gyártása LM317-tel, az egyértelműen fotózással fog készülni, bár a fúrást-marást természetesen a cnc maró fogja végezni.
Ki fogom számolni 30 fokos tűre, hogy mennyivel többet vesz el a vezetőből, mint a 15 fokos, lehet az is jó lesz. Meg ahogy írod, még a 90 fokos is.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) djloui hozzászólása Márc 28, 2013 / 1
 
Vágott borsó főzelék hűtő . Elsősorban azoknak ajánlom akik még 10 percre sem mennek ki a műhelyből, hogy normálisan az asztalnál egyenek. Nagyon hasznos szerkezet ha meghalsz az éhségtől, de közben agyalni akarsz az épp futó projekten.

DSC_0012.JPG
    
(#) nemes hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Nagyfeszültségű DC mérőműszer. Umax: 10kV

DSC00768.JPG
    
(#) nemes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Még egy 9V-os elem
(#) Medve válasza nemes hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Ügyes, mi határozta meg a 10kV-os határt?
(#) guliver83 válasza hotib hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Nagyon szép az tuti !
De az idő nagyon sok szerintem.
És az előtolás olyan 1200 kell szerintem.
(#) Bakman válasza nemes hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
A csipesz és a hozzá tartozó vezeték is bírja a nagyfeszt?
(#) Szammer válasza nemes hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia!
Próbáltad is?
Nekem egy MV 64 multiméter repült szkóp javítás közben a nagyfesz miatt.
Aztán építeni akartam egy mérőfejet, de a boltban (kicsi üzlet) találtam gyári mérőfejeket, 3 külömböző db-ot (valaki behozta cserébe). Megvettem mindet, így az építés elmaradt.
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) nemes válasza Medve hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az ellenállások feszültség tűrése.
20kV-is használható lenne, csak ki kéne önteni műgyantával pl.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) nemes válasza Szammer hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Eddig még csak 5,2 kV-on próbáltam, mert épp ekkora tápfesszel dolgozok.
(#) mhatalyak válasza djloui hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Csilis babbal is kompatibilis?
(#) kameleon2 válasza hotib hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia! Most egy kicsit megakadtam, mert nem teljesen értem:
Idézet:
„A HPGL exportnál kísérleteztem elég sokat az izolációs távolság beállításával, hogy minél szélesebb vezető sáv maradjon. Jelen példában 0.12mm tűnt a legoptimálisabbnak”
előtte azt írtad:
Idézet:
„15 fokos, 0.2-es gravírtűvel”
Ez kissé ellentmond egymásnak. Azaz ha az izolációd 0.12, és a tűd 0,2-es, az azt jelenti, hogy eleve túlmar. Én 0,2-es hegyhez 0,2-es izolációval kalkuláltam és így is túlmar a 90 fok miatt picit. Most találtam meg a fiókomban a 45 fokos változatokat, azzal is tesztelgetek. Én minden darabot tudtam használni, maximum kevésbé lett esztétikus. Az én maróm viszont nem törik és nem kopik. Volt nekem is 15-25 fokos tűm, de használhatatlan a főorsó és a gép pontatlansága miatt. Ha precízebb lesz a megmunkálómotorom, akkor talán újra előveszem őket. Igaz nekem kardinális, az izoláció és a vezetősáv szélessége, mert 2-3cm-es smd paneleket csinálok 0,1-02mm-es vezetősávokkal Ha kicsit mellémegy már annyi is a vezetősávnak. Bár prototípusnak elmegy. Én ugyanazzal a maróval lemartam egyszerre 12db panelt is és semmi gond nem volt velük. Igaz én tényleg csak a rezet kapirgáltam meg, ami ugye 35 mikron mindössze.
(#) Moderátor hozzászólása kameleon2 hozzászólására (») Márc 28, 2013
 
A nyák készítés topicban jobb helye lenne ennek az értékes infónak. Kérlek, hogy ott folytassátok. Köszi!
(#) hotib válasza (») Márc 29, 2013 /
 
Ezzel egyetértek.
(#) Bakman hozzászólása Márc 29, 2013 / 1
 
Maradék alkatrészekből és anyagokból egy egyszerű hőmérő. A vaku miatt nem látszanak a számok, de be van kapcsolva.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Látványos darab. Gratulálok hozzá. Ha akarom látom, hogy 22,6-ot mutat. Nincs a dobozban kicsit melegebb mint a szobában? Vagy kívül van a hőérzékelője?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) vicsys válasza Bakman hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Nagyon szép munka, gratula!
(#) nik válasza Bakman hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Szép! Vf csöves hőmérő, a kapcsolás publikus vajon? Hasonló kapcsolásra vadászom már egy ideje. Van pár csövem, egy órához kevés, de valamit szeretnék építeni belőle.
(#) Bakman hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
A szenzor (DS 18B20) a hátlap külső felén van. A doboz oldalai 10 mm-rel alacsonyabbak a magasságánál, alul felül öt-öt mm-es rés van, tud szellőzni bőven, de igazábol ha teljesen zárt lenne, akkor sem tudna nagyon felmenni benne a hőmérséklet, kevés a disszipáció.

A transzormátor eredetileg egy egy szekunderes 19 V-os darab, de széttekertem a szekundert két részre. 4 V ~ biztosítja a csövek fűtését egy-egy ellenálláson keresztül (56 ohm). Kb. 10 V ~ feszültségről két diódás két kondenzátoros feszültség kétszerező adja a rács és szegmens feszültségeket, valamint ugyanebben az ágban van egy egy diódás egy kondenzátoros + 7805 -ös stabilizátorral megfejelt 5 V-os tápegység rész a PIC-nek (16F886) és a szenzornak.

Az egész itt fordítva készült. Elöször megterveztem a panelt a lehető legkissebbre és ahhoz igazítottam a PIC kimeneteit. A PIC-ből a lehető legrövidebb úton jut a szegmensvezérlés a csövekre, a szegmenssorrend helyreállítások a PIC-en belüli programban vannak. Ha kell a kód, azt oda tudom adni, FlowCode-ban csináltam. Minden egyes szegmenst egy PIC kimenet hajt, az áramkörben nincs külön hétszegmenses vezérlő. A maradék három IC (UDN2981A) pedig a szintillesztés miatt kell. A PIC-nek 5 V-os kimenete van, a szegmenseket viszont ettől nagyobb feszültséggel kell hajtani.

Mégvalami. Az oszlopok alu rudak, eléggé ramaty állapotban voltak. Lusta voltam annyit csiszolni, inkább festettem. Belátom, ez nagy hiba volt. A fene gondolta volna, hogy ennyiszer át kell fújni, hogy tűrhető kinézete legyen. Legközelebb inkább lecsiszolok róla egy mm-t, hogy szép legyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013

Shot_305.jpg
    
Következő: »»   1016 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem