Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   102 / 293
(#) kaqkk válasza Marcsi04 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Az valószínűleg az egyik beépített hőérzékelő vezetéke, és azért vágták el mert hibás (zárlatos) és emiatt az elektronika "hibát dob" valószínűnek látom hogy épp az olvasztás szondája volt, ezért kell a"kézi leolvasztás"
(#) T-Adee hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Üdv Urak!
Van a családban egy régi FJORD hűtő,kb 20 éves lehet.(az R12-es töltet alapján saccoltam)
Eddig rendben ment,nemrég viszont kb 2mp indulás után leáll.
A komprija -sztem-elég zajos. Az indítórelét szétkaptam,van benne egy kis rugószerű
tekercs ami az indulás után szinte vörösre felizzik,a bimetál szétold,a hűtő leáll.
Valakinek van ötlete?
Köszönöm.
(#) tibibalogh520 válasza T-Adee hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Valakinek van ötlete?”

Igen. Jön a tavaszi lomtalanítás. Annak keretében elviszik.
Komolyra fordítva a szót: Vagy megszorult a kompresszor, vagy zárlatos lett a motorja.
Esetleg egy indítórelé cserével próbálkozhatsz, de nem sok esélyt látok rá...
(#) Marcsi04 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Köszöm válaszod!
Szétkaptuk,engem ilyen körülmények között már nem érdekel az 1 éves gari,pláne h 120km-re kellene vinni a hűtőt.
Szóval belenéztünk és tuti biztos h ezt már javították (tehát nemcsak szállítás sérült)-szar ez már elnézést kívül belül.Namost az-az olvasztás szonda gondolom a hűtőborda és a rátekert fűtőszál tetején van valami fényes alufólia szerü anyaggal odaragasztva,kizárásos alapon mivel a másik a fagyasztótérre van rögzítve.Tény és való ha a panelon visszakötöttük aazt a két vezetéket akkor a hűtő nem indult be villogott és csipogott a kijelző.
Vajon tényleg csak szonda bibi v mi lehet még-meg ne adj isten mi (én+a párom)meg tudjuk-e javítani.
(#) kaqkk válasza Marcsi04 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Sajnos nem valószínű hogy meg tudjátok javítani , ilyen szondát nem , vagy csak nehezen tudsz beszerezni . Talán az lehetne egy megoldás hogy a jó szonda ellenállását megmérnéd 20celsius fokon és más hőmérsékleten , akkor a két érték ismeretében már lehetne találni helyettesítő alkatrészt.
(#) T-Adee válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
A megszorulást kizárnám,mivel írtam,hogy indul és kb 2-3mp-ig működik.
(#) tibibalogh520 válasza T-Adee hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
A lényeget tekintve mindegy.
(#) proli007 válasza T-Adee hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Hello!
Hogy tényleg működik-e azt leginkább áramméréssel lehetne eldönteni. Ha feltételezed, hogy a kompresszor jó, akkor ha bent marad a relé által a segédfázis, lehet túláram, vagy másik esély hogy a bimetal villamos bekötési pontján kontakthibás, és azért melegszik fel, old le. (Erre kevesebb esély van.)
üdv!
(#) tegabor hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Sziasztok! A szeretett Electrolux ERB 3641-es viva space no frost hűtőgépem most 8-9 év után először elromlott. A felső rész erősen fagyaszt, mi lehet a probléma? Köszönöm, Gábor
(#) Bucsim hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Sziasztok, tud valaki abban segíteni, hogy Zanussi típusú hűtőszekrényhez hol lehet kapni Danfoss 25t65 típusú hőfokszabályzót (a keresett típus pontosan: Danfoss 25t65 EN 60730-2-9 077B5223)? Segítséget előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza Bucsim hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Szeged Napos út 5 . Megfelel??
(#) Bucsim hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Kedves kaqkk, Köszönöm az információt, mivel Nógrád megyében lakom, így sajnos Szeged kicsit messze van. Postai utánvét és/vagy webshop-os megoldás jöhetne szóba. Még egyszer köszönöm.
(#) kaqkk válasza Bucsim hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Kedves Bucsim ,A lakhelyedre utaló információt csak most osztottad meg velünk... Most már lehet hogy közelebbi üzletet is talál neked valaki (ha még a várost is megtudnánk az lenne a kánaán!) A gugli nem ad találatot a hűtőalkatrész szócskára?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
(#) fgy hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
sziasztok,
van egy kb 5 éves Ariston nofrostos hűtőnk, kb, 190cm magas, kb. kétharmad/egyharmad arányban megosztva a normál és mélyhűtő rész űrtartalma, és ha jól néztem, egykompresszoros.
A jelenség az, hogy elkezd kattogni, úgy kattogás/másodperc sebességgel, majd egy idő után abbahagyja.
A hang a fölső rész (mélyhűtő) tetején levő hőmérsékletszabályzóból, vagy ahhoz nagyon közeli helyről hallatszik. A kattogás idején a hűtő nem működik, mert az ajtó kinyitásakor a beltéri világítás nem világít.
Aztán eltelik egy adott idő, kb. 15-20 perc, a kattogás abbamarad, és a hűtő újra üzemel, mintha mi sem történt volna, ezalatt meg a frászt hozza ránk.
Meg tudja mondani valaki, hogy ez mennyire "veszélyes" dolog, mi okozza, én megszüntethetem-e, vagy mindenféleképpen szerelő kell? Esetleg segítene az, hogy mint ahogyan azt valamelyik hozzászólásban olvastam, 2-3 napra ürítsük ki, olvasszuk le (hm... nofrostos..!!!) a hűtőt, és akkor helyreáll a rend?
köszi előre is:
fgy
(#) tibibalogh520 válasza fgy hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Meg tudja mondani valaki, hogy ez mennyire "veszélyes" dolog”

Elég veszélyes is lehet!
Valószínű, hogy a kompresszor működtetőreléje kattog.
Ha így használjátok, hamarosan elbúcsúzhattok a kompresszortól.
Nézessétek meg a vezérlőpaneljét.
(#) tetucskee hozzászólása Ápr 3, 2013 /
 
Tisztelt hozzáértők.
Egy olyan problémám lenne hogy a hűtőm (nem mai)amúgy Zanusszi,Problémát okoz.
Megállás nélkül megy a fagyasztó,1 nap után már a hűtő részében is megfagyott minden,teszem hozzá ez ilyen 1 teres változat.Nemtudok vele mit csinálni és nemtom továbbá a hűtőben lógó drót miatt lehet e vagy hogy az 1álltalán mire való.1 drót be van kötve 1 pedig csak úgy lóg a hűtő hátulja felől persze belül.Tanácsokat előre is köszi üdv
(#) StMiklos válasza tetucskee hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Szevasz!
Talán a lógó "drót" a ludas, de hogyan került oda?
Meg mi az a másik?
Fénykép?
Üdv: StMiklos
(#) tetucskee hozzászólása Ápr 3, 2013 /
 
háát eddig is ott volt de valamihez szerintem kötődnie kéne,a másik szépen a helyén van a termosztátba van bevezetve asszem.Tehát az állítójába,a "lógó" pedig az oldalából lóg befele a hűtőtérbe.ez 1 szimpla elég vastag drót.Fényképet majd próbálok ha kipakoltam belőle csinálni
(#) StMiklos válasza tetucskee hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Igen hiányos a hűtő információja (Zanussi), de az a lógó az nem drót, hanem cső, mégpedig gáztöltettel, leeshetett a helyéről, ahol egy klipsz rögzíthette vagy egy csavar. Nézd meg, hol lehetett.
Ez tipp, mert nem igazán tudom milyen gépről van szó....
Általában ez a baj.
Üdv: StMiklos
(#) tetucskee hozzászólása Ápr 4, 2013 1 /
 
Csak annyit tok* hogy Zanussi lehel,a drót pedig nem üreges sztem* nem cső.Most kapcsoltam be 1 óra alatt lefagyasztott mindent a hűtőben is

Szerkesztve: Tok=tartó, tehát tudok és szerintem!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2013
(#) proli007 válasza tetucskee hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Hello!
Hogy szerinted micsoda, az a valóságban mindegy. Nem lehet, hogy a drót is egy tömör cső? Esetleg a cső, csak egy lyukas drót?
De láttál már olyan drótot, ami egy szál magában megy a levegőbe? Mert van ilyen, csak antennának hívják.
üdv!
(#) kaqkk válasza tetucskee hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Az a lógó "drót" az a hibás! És azért mert lóg! Az a termosztát kapilláris csöve (és azért "drót" mert a látható vége be van forrasztva gyárilag ) Az ő helye a mélyhűtő alján lévő bevágásnál van és egy fényes lemez "fül " alá van bedugva gyárilag . Onnan csúszott ki és azért lóg. Ha visszakerül oda megszűnnek a problémáid . Én ezt TOM mondani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2013
(#) tetucskee hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Kipróbálom a módszert,bár a mélyhűtő alján levő lyukon egy műanyag valami van rajta,fémeset nem találok.Ennek a csőnek feltétlen valami fémeshez kell érnie?Vagy elég ha a fagyasztóba belóg hogy érzékelje a hőmérsékletet hogy kikapcsolhasson?Egyébként köszi a segítségeket
(#) szaratov hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Hazaérkezet a szaratov barátom segitségével cipeltük motor levolt biztositva nem billeget
hamarosan nekikezdek a csiszolásnak illetve a festésnek mivel szinterezésre nincs pénzem: (
Képeket majd rakok fel
(#) kaqkk válasza tetucskee hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Akkor ez már újabb verzió , az a műanyag a rögzítő "patentje" a kapilláris csőnek . Az alá kell bekerülnie.. (egyszerűen lepattintható) ha jól emlékszem egy picit kifelé kell mozdítani aztán már magától "lejön" ezután a műanyagon lévő bevágásba illeszted a "derótot" majd felnyomod a helyére
(#) tegabor hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni: Szeretett Electrolux ERB 3641-es viva space no frost hűtőgépem (alul fagyasztó, felül hűtő) most 8-9 év után először elromlott. A felső rész erősen fagyaszt, mi lehet a probléma? Köszönöm, Gábor
(#) pjg válasza tegabor hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
A termosztáttal, vagy az érzékelővel lehet a baj.
(#) ro93 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Jó napot mindenkinek
Van egy Zanussi Lehel HB 240***EB hűtőgépük
Nem éri el az optimális hőmérsékletet még Maximumon se, pedig hátul melegszik és fagyasztó része
is fagyaszt. A hűtő részében : átlagban 11°C 10°C néha ritkán 8°C hanem nyitjuk ki.
Amúgy 15 éves körül van.
Segítséget kérnék azoktól akik járatosak benne.

HB 240 EB.dib
    
(#) kaqkk válasza ro93 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
Sajnos nagy valószínűséggel megkopott a kompresszora, nem szállít elég hűtőközeget. Csak a kompresszor csere segít ....
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) kaqkk válasza tegabor hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A nofrost hűtők szoktak ilyen "extrém "hibákat produkálni ! A javítás módja legtöbbször egyszerű , egy 3-4 napos pihentetés (le kell olvasztani az évek során lassan lerakódott jeget . Ezeket a hűtőket is érdemes legalább félévente leolvasztani !
Következő: »»   102 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem