Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1022 / 1679
(#) vicsys válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Már festem hozzá a kondikat...
Bővebben: Link
(#) hajdu patrik válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Igen gondolkodtam rajta, hogy angolra fordítom az egészet de abba maradt. A kapcsolási rajzot csatolom. Egy régi könyvből fotóztam, remélem kivehető.
(#) hajdu patrik válasza hajdu patrik hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Egyébként még csak most készülök gimibe
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Azt hittem Mezőkövesdre csinálod valakinek.
(#) nagy hoho válasza hajdu patrik hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Mi réges-régen a bélyeg gyűjteményünkkel próbáltunk a csajokra hajtani, de változnak az idők most már kő- papír olló. Meg a csajok is változtak, gondolom.
(#) zenetom válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nem értem az összefüggést.
(#) hajdu patrik válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Ezt csak úgy hobbi céljából építettem amúgy én is gyűjtök bélyegeket.
(#) gaboca323f válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nem is lenne rossz ötlet. (kövesdi vagyok)
(#) kameleon2 válasza flaci92 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
SZia! Abszolút nem rossz, de az a trafó rögzítés?????
(#) kameleon2 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szemet gyönyörködtető. Főleg a motívumok a szélén ! Milyen technológiával készült?
(#) vicsys válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Természetesen, fotózással.
(#) eyess válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ügyes , és látványos ,ha már ennyire rá mész a dizájnra , akkor már megérdemelne egy polírt az az ónozott nyák felület. Olyannyira fel lehet polírozni , hogy az már szinte tükör én már csináltam ilyet , hogy felpolíroztam az ónozott felületet a mai napig ugyan olyan tükrös , és hát mindig jó ránézni a szemet húzza abba az irányba.
Szerintem ez a nyák is megérdemelné már a motívumok miatt is.Ami szép az szép.
(#) vicsys válasza eyess hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Megpróbáltam polírozni, de szépen le is szedte az ónozást. Sajna a kémia ónozóm már van vagy 6-8 éves és elég sokszor használtam már.
(#) eyess válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Akkor most leírok neked az én általam használt polír technikát.Nem géppel hanem kézzel csinálom a legfinomabb szemcsézetű fém gyapottal /nem kohyhai fém dörzsivel!!/ óvatosan csak egy irányból egy irányba át dolgozom.Utána baba olaj nem vicc még egyszer leírom Baba olajból , vagy a zselés fajtából egy borsó szemnyi elég , és polár anyaggal jól át dörzsölöm itt már lehet össze vissza is.Szemmel láthatóan fog fényesedni , és ha már jónak találod , akkor ezek után meg kell tisztítani az olaj maradványoktól , ezt lehet alkohollal , vagy folttisztítóval is .Denaturált szesz nem jó , mert attól kifehéredik , és oda a szép fényes felület.Ha nem lesz fogdosva ezek után megtartja a fényességét.Régebbi képeim közt volt egy ilyen , csak nagyon vissza kéne keresni , hogy hol van.
(#) Buvarruha válasza eyess hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ha ennél is finomabb akarsz lenni, akkor farmeranyag.
(#) vicsys válasza eyess hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
ITT folytatom.
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia!
Hát ide is belevitted a stílusodat.
Gratulálok.
Üdv:
Zsolt
(#) manson1989 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok! Elkezdtem építeni a cikkek között megtalálható fejhallgató erősítőt, ezt szeretném veletek megosztani, már csak egy szép doboz kellene neki.
(#) jani1987 válasza manson1989 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ezt melyik kapcsolási rajz alapján építetted?
(#) jani1987 válasza flaci92 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Idézet:
„Kókányolt tápegységem”

Kit érdekel hogy néz ki. Működik? Ha igen akkor semmi baj.
(#) kaqkk válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ez így azért nem teljesen igaz ! Mindenkit érdekel aki nézi a témát ,és nem is olyan kókány!
(#) johny999 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nekem csak a toroid rögzítése szúrja a szemem, azon kívül semmi baj vele
(#) flaci92 válasza johny999 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Helytakarékosság miatt állítva tettem bele és így a kábelkötegelő jó ötletnek tűnt. Nem szoktam fejre állítani a tápot, így megfelel a célnak
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Úgy tűnik, ez az: Fejhallgató erősítő.

Én biztos, hogy raktam volna egy kis hűtőbordát minkét stabilizátor IC-re és az utánuk következő 2200 µF -os kondikat pedig bele sem tettem volna. A stabilizátor IC-k minden bizonnyal legalább 1 A-t tudnak szolgáltatni, a kimeneten lévő kondenzátorok miatt viszont bekapcsoláskor letilthatnak a nagy indulóáram miatt.
(#) FPBalazs hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészült az első "komolyabb" szerkezetem, egy 0-99-ig számláló. 2 db 7 szegmenses kijelző van benne amit külön-külön egy-egy 4543 as IC hajt meg. A számlálásért 2 db 7490-es IC felelős , egy az egyes helyi értékért , egy másik pedig a tízesekért felelős.
(#) szdavid_96 válasza FPBalazs hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Grat. Fodor.
Hogy, hogy megcsináltad panelon is?

És azért megjegyzem, hogy lehetett volna szebb is.
(#) FPBalazs válasza szdavid_96 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
Kedvet kaptam hozzá. Elsőre így sikerült. Megtaláltam a hibákat benne és így már 99-ig számol, de a nullázót nem tudtam beleépíteni.
(#) manson1989 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia. Igen, ez az kapcsolás. A stab ic-k még fognak kapni egy kis hűtést mert melegednek. A staboknál a letiltást meg egyszer sem tapasztaltam, sem induláskor, sem menet közben.
(#) proli007 válasza FPBalazs hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
Hello! "de a nullázót nem tudtam beleépíteni. " Gondolom azért, mert nem volt a gombnak már hely. Más oka nem lehetett, mert a 7490-nek van RESET bemenete. üdv!
(#) FPBalazs válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Próbáltam breadboardon , de valamiért nem sikerült.
Következő: »»   1022 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem